UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Autors: royce ()
Datums: 31/10/2005 19:43

Sveiki! Man nesen ielika logus un logu ailes aiztaisīja ar parasto reģipsi, nevis ar ūdensizturīgo (zaļo). Viens pazīstams meistars man apgalvo, ka tas esot absurds, jo tas reģipsis noteikti uzpūtīšoties, jo logu ailes esot vieta ar paaugstinātu mitrumu. Savukārt tas meistars, kurš ailes taisīja, apgalvo, ka zaļais reģipsis nekad netiek likts ailēm, bet gan tikai baseiniem un pirtīm, un ka logiem tas neesot vajadzīgs... Kāds zina, kur normatīvajos dokumentos ir (nav) aprunāts šis gadījums? Iepriekš pateicos! :))

Re: Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Autors: vaaver ()
Datums: 31/10/2005 19:50

man domaat, tas "pazīstams meistars" stipri paarspiilee ;)
neesmu celtnieks, bet man ar logu ailees ir parastais regjipsis jau paaris gadus vismaz. nav ne vainas.

Re: Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Datums: 01/11/2005 01:23

cik ailes esmu taisiijis, ne reizi neesmu licis mitrumizturiigo

Re: Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Autors: Intresents ()
Datums: 02/11/2005 07:02

Parasti logu ailēm izmanto zaļo reģipsi, jo logu ailes ir vieta ar paaugstinātu mitrumu, tādēļ balto reģipsi nav vēlams likt logu ailēm. Balto reģipsi parasti liek ja pie rokas nav zaļā reģipša, it kā jau nekas nevar notikt, bet dažreiz gadās.
Ir redzēts, ka pat pie liela mitruma zaļais reģipsis sadalās un sāk izjukt.
Starp zaļo un balto reģipsi nav tik liela starpība cenā, lai riskētu ar iespēju nākotnē sagādāt problēmas, kuras novērst maksās dārgāk.
Šaubos vai LV normatīvos ir kaut, kas minēts par šo tēmu, bet es zinu ka daudzās lielās firmas ir izstrādājušas pašas savus normatīvus, kur piemēram ir aprakstīts uz divām A4 lapām kā izveidot logu aili(apraksts ir ļoti detalizēts pa etapiem) - normatīvos ir aprakstīts kādas ir maksimālās atkāpes pēc izmēriem, grādiem, leņķiem, darbu veikšanas secība, izmantojamie materiāli kādus drīkst kādus nē, cik ilgam laikam jāpaiet, lai veiktu nākošo darbu utt, bet šie normatīvi ir firmu iekšējie normatīvi priekš saviem darbiniekiem, lai tie nešmaucas un izpilda darbu kvalitatīvi, un lai Firmai nebūtu problēmas garantijas laikā - diemžēl šie normatīvi skaitās slepeni dokumenti un līdz ar to nav domāti parastiem mirstīgajiem :) !!!

Re: Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Autors: FFK ()
Datums: 03/11/2005 01:18

Pa ausu galam ir dzirdēts, ka mitrumizturīgais /zaļais/ reģipsis EU tikšot aizliegts, jo redz pie ilgstoša mitruma, reģipša papīrā sākt veidoties sēnītes. Šī mikroflora esot kaitīga arī cilvēkam. Vai tā ir taisnība?

Re: Vai logu ailēm zaļo reģipsi likt ir obligāti?
Autors: andrek ()
Datums: 03/11/2005 14:24

...ja logs nenodrošina pietiekamu siltumvadīšanas pretestību- iekšpusē veidosies kondensāts, logs rasos un tecēs- bet šajā gadījumā bojājumos nebūs vainojams riģipsis, bet gan stikla pakete un loga rāmja konstrukcija. LV normatīvi paredz ka logu iebūvēs pareizo- līdz ar to riģipsis nekādi nevar nonākt kaitīgos apstākļos, ja vien telpā nav pirts, vešūzis vai kāda cita paaugstināta mitruma telpa, kur visa apdare prasās mitrumdroša. Neuzticoties iebūvētajam jaunajam logam arī "zaļais" nepalīdzēs...apdarei ilga kvalitāte nav garantēta.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **     **   ******    **     ** 
  **   **   **     **  **     **  **    **   ***   *** 
   ** **           **  **     **  **         **** **** 
    ***      *******   **     **  **   ****  ** *** ** 
   ** **           **  **     **  **    **   **     ** 
  **   **   **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **   *******    *******    ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727