UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Praktiķis ()
Datums: 07/02/2015 19:34

Katrs "spečuks" ir ieradis strādāt ar konkrētiem materiāliem,un kā jau iepriekš minēju,strādājot ar katru materiālu niansēs process var atšķirties, kā kurš ir pieradis un piešāvies. Runājot par konkrēto gadījumu-nezinu ar ko špaktelēts,cik kvalitatīvi,kā noslīpēts u.t.t. Lai kā arī nebūtu,pirms gruntēšanas virsma ir jāpārbauda-to dara ar nepārāk spilgtu gaismekli (lai neapžilbina) spīdinot pašā plaknē. Mājas apstākļos derēs pat galda lampa,vēl pareizāk,ja to dara jau slīpēšanas procesā. Šādi,bez problēmām, pamanāmi pat sīki defekti,nemaz nerunājot par 1mm lieliem reljefa defektiem vai putekļu nosēdumiem. Šādā veidā darbojoties nekādi pārsteigumi pēc krāsošanas nebūs-ja nu tikai pozitīvi. :)

Kausejamais bitums
Autors: Pk1122 ()
Datums: 07/02/2015 20:58

Situacija sekojosa: majai ir terase virs dzivojamas telpas, arhitekts paredzejis siltinat no augsas ar extrudeto putuplastu un virsuu tam kausejamo bituma rullu materialu. Jautajums- cik reaali vispaar ir uzkauset uz putuplasta bitumenu??? Kads ir meginajis?

Re: Kausejamais bitums
Autors: Praktiķis ()
Datums: 07/02/2015 22:04

Pk1122 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Situacija sekojosa: majai ir terase virs
> dzivojamas telpas, arhitekts paredzejis siltinat
> no augsas ar extrudeto putuplastu un virsuu tam
> kausejamo bituma rullu materialu. Jautajums- cik
> reaali vispaar ir uzkauset uz putuplasta
> bitumenu??? Kads ir meginajis?
Pa tiešo uz putuplasta nekad nekausē- ir ļauts 3x minēt iemeslu. Virsējā kārtā parasti liek cieto vati 12mm (nepateikšu marku) paredzētu šim mērķim. Parasti, ja arhitekts piedāvā kādu variantu,tad ir jābūt risinājuma šķērsgriezumam ar materiālu biezumiem un specifikāciju.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: jaanus riiel ()
Datums: 07/02/2015 22:26

Praktiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> jaanus riiel Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Es izmantotu LR+ un zilo sheetrocku. LR+
> > slīpešanai izmantotu p150, sheetrockam vismaz
> > 200. Pirms sheetrocka gruntētu.
> Acīm redzot nekad neesat to darījis-pat 150
> izmēra šmilšpapīrs momentā aiziet ciet,nemaz
> nerunājot par 200 numuru. Tieši šī iemesla
> dēļ veikalos nevar nopirkt smalkāka grauda
> slīpbrusiņus par 120. :)

Atkal esam noskaidrojis ka kādam patīk māte, kādam meita vai kā tur bija. Es pagaidām slīpēju ar P150 un man itkā nekas ciet neiet.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Jaanus Riiel ()
Datums: 07/02/2015 22:48

Es regipša griestus būtu špaktelējis ar zilo sheetroku un slīpējis P220 smilšpapīru. Pat "pildošo" grunti neesmu dzirdējis. Man liekas ka tās "švīkas" veidojas no pārāk rupjas špakteles. Vienkarši trāpas liela frakcija.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Antons U ()
Datums: 08/02/2015 00:21

Jaanus Riiel Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es regipša griestus būtu špaktelējis ar zilo
> sheetroku un slīpējis P220 smilšpapīru. Pat
> "pildošo" grunti neesmu dzirdējis. Man liekas ka
> tās "švīkas" veidojas no pārāk rupjas
> špakteles. Vienkarši trāpas liela frakcija.


Nē, tās švīkas ir no grunts, par to man šaubu nav. Pirms gruntēšanas virsma bija daudz maz OK.
Tagad paskats ir bēdīgs, jo vairāk smērēju pa virsu un mēģinu situāciju labot, jo briesmīgāks paskats. Jautājums, ko tālāk darīt un cik ļoti nekvalitatīvu virsmu var izvilkt ar vairākām krāsas kārtām.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Praktiķis ()
Datums: 08/02/2015 09:37

Jaanus Riiel- Grūti atrast pamatojumu,kāda mērķa pēc slīpēt ar 150-200 vai pat 220 numura smilšpapīru,ja virsmu,kas slīpēta (prātīgi un rūpīgi) ar 120 numuru var krāsot bez faktūras (ar porolona rulli) un spīdīgu krāsu.
Antons U, Aizkrāsot neko neizdosies-tas ir skaidrs,virsma ir jāpāršpaktelē. Var ņemt zaļo Sheetrock spaini,es to darītu ar to pašu Masterline (bez K). Gruntēšanu jāveic ar rulli,tad strīpas nekādas nepaliek arī tad ,ja kaut kur palikuši nepamanīti putekļi

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Jaanus Riiel ()
Datums: 08/02/2015 09:57

Kādu špakteli izmantoji? Gadījuma negruntēji ar otu vai maklovicu jeb tik pamatīgi samitrināji ka burtiski pilēja? Krāsa nedaudz palīdz, bet es laikām ieteiktu apsvērt iespēju vēlreiz pāršpaktelēt.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Jaanus Riiel ()
Datums: 08/02/2015 10:06

Praktikis. Tu mani pārliecināji. Būs man jāmēģina ar rupjo smilšpapīru. Bet tagad man ir regipša sienas un šeit tomēr palieku pie sava 220. Savādāk es ar vienu brusa vilcienu noslīpēšu vairāk nekā esmu uzklājis :)

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Antons U ()
Datums: 08/02/2015 11:10

Ar otu. Pirms tam virsmu noslaucīju ar maklovicu. It kā centos to visu darīt rūpīgi, nav tā, ka grunts pilētu no virsmas. Nezinu, kā to izskaidrot, bet vizuāli izskatās tā, it kā vietām tā grunts būtu ieēdusies špaktelē. Špaktelēju ar Weber LR+, gruntēju ar tīfeni

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **    **  **      **  ******** 
 **     **  **  **  **  ***   **  **  **  **  **    ** 
 **     **  **  **  **  ****  **  **  **  **      **   
 **     **  **  **  **  ** ** **  **  **  **     **    
 **     **  **  **  **  **  ****  **  **  **    **     
 **     **  **  **  **  **   ***  **  **  **    **     
  *******    ***  ***   **    **   ***  ***     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727