UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: KārlisK ()
Datums: 06/02/2015 10:25

Labdien!

Kā sagatavot Kaļķa/cementa apmetumu krāsošanai?

Situācija sekojoša:

[plus.google.com]

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Rakaris ()
Datums: 06/02/2015 14:03

Apmetuma sagatavošana krāsošani:
1) Gruntējam ar Dziļo Grunti
2) Špaktelējam vienā vai divās kārtās. Piemēram ar: Weber LR+ vai Kestonit LH (lētāks)
3) Slīpējam ar P80 - P120 smilšpapīru.
4) Pirms špaktelēšanas no virsmām noslaukam slīpēšanas putekļus. Instrukcijās gan mēdz būt rakstīts, ka pirms katras špaktelēšanas jāgruntē, nezinu, neesmu gruntējis un nav bijušas problēmas.
5) Špaktelējam ar smalkgraudainu špakteli, parasti kas spaiņos. Piemēram ar: Depo noērkamo Master, vai Master K (cietāks), vai zilo Sheetrock, vai zaļo Sheetrock (cietāks) vai citu.
6) Slīpējam ar ne rupjāku smilšpapīru par P120 uz slīpmašīnas vai P180 slīpējot ar roku
7) Gruntējam ar to pašu dziļo grunti.
8) Krāsojam.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: es te ()
Datums: 06/02/2015 18:05

Tikai ne master tas ir riktīgs sū.s, klājas un slīpējas jau labi, bet pat pie vismazākā mitruma uzburbst un lobās nost.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: ingis ()
Datums: 06/02/2015 20:27

Domāju būs grūti atrast labus apmetējus. Es arī domāju, ka tik piešapktelēs un krāsos. Beigās 3x špaktelēju. Es arī ņēmu itkā pēc ieteikuma, bet čalis iedeva citu brigādi - jauni čaļi 80 kvm griestus + 600 kvm sienas 4 nedēļas ar aparātu meta, turklāt vēl pabriesmīgi. Es katru otro dienu biju objektā. APmešana - mana lielākā kļūda visā būvniecības procesā. NOTEIKTI nočeko savu metēju tikko veiktu darbu, tā ka redzi brigādi darbā un papildus arī kādu pavisam pabeigtu objektu. Ja nav, nevar iedot kontaktus utt. - sūti pa skuju taku. Pat ja lētāki. Pēc tam to murgu labot ir baigais čakars un dārgi.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: jaanus riiel ()
Datums: 06/02/2015 20:59

Es izmantotu LR+ un zilo sheetrocku. LR+ slīpešanai izmantotu p150, sheetrockam vismaz 200. Pirms sheetrocka gruntētu.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Praktiķis ()
Datums: 07/02/2015 08:53

es te Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tikai ne master tas ir riktīgs sū.s, klājas un
> slīpējas jau labi, bet pat pie vismazākā
> mitruma uzburbst un lobās nost.
Es šo atkal gribu ieteikt kā labu,it īpaši ,ja nepieciešama augsta kvalitāte. Lai iegūtu īpaši gludu virsmu,tā jāslīpē ar pēc iespējas lielāka izmēra slīpdēli. Es izmantoju aptuveni 200mmx400mm rīvdēli kas apvilkts ar 120 numura smilšaudeklu. Špaktele ļoti viegli slīpējas-tāpēc tas ir samērā viegli. Kāpņutelpās un sienām kur ir plaknē krītošs apgaismojums savādāk nav iespējams dabūt ideālu plakni. Šai špaktelei gruntēšanai izmantoju grunts +10% PVA D3-rezultātā virsma paliek cieta un mitrumizturīga. Gruntēju ar smidzinātāju,jo vairākas reizes rullējot ar rulli tā var sākt rullēties līdzi dēļ sava mīkstuma. Ideāla špaktele,tikai nepieciešama pārdomāta pieeja.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Praktiķis ()
Datums: 07/02/2015 09:01

jaanus riiel Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es izmantotu LR+ un zilo sheetrocku. LR+
> slīpešanai izmantotu p150, sheetrockam vismaz
> 200. Pirms sheetrocka gruntētu.
Acīm redzot nekad neesat to darījis-pat 150 izmēra šmilšpapīrs momentā aiziet ciet,nemaz nerunājot par 200 numuru. Tieši šī iemesla dēļ veikalos nevar nopirkt smalkāka grauda slīpbrusiņus par 120. :)

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Georgs999 ()
Datums: 07/02/2015 09:31

Es arī parasti nr. 120.

Un vēl parasti, ka iesāku špakhtelēt ar Wēberu LR+,tad ar to arī tikai strādāju.

Jo ja pa virsu uzlaidīsi ko smalkāku, tad pēc tam to smalko izslīpējot līdz rupjākai špakhtelei veidojas vizuāli nelīdzenas virsmas. Jo katrai špakhtelei ir sava rupjuma faktūra un vizuāli izskatās "pleķains".

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: J ()
Datums: 07/02/2015 11:33

To ģipša apmetumu tak jau var uzvilkt teju spoguļgludu, ja vēl pa virsu špaktelēs un gruntēs 3 kārtās tad jau toč māju 10 gados neuzbūvēs... Ja nu vienīgi ņem strādnieku brigādi...
Man ir doma krāsot pa taisno uz ģipša apmetuma/reģipša un neko tur nešpaktelēt.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Antons U ()
Datums: 07/02/2015 18:11

Nevēlos veidot jaunu topiku, kādēļ pierakstīšu šeit. Sekojot ražotāju rekomendētajām tehnoloģijām, plus šeit forumā "ekspertu" viedoklim, nošpaktelēju reģipša griestus, noslīpēju ar P150, noslaucīju putekļus un nogruntēju. Nezinu, kas par vainu (pārāk pavirši slaucīju putekļus, par daudz grunts), bet rezultātā izveidojās acīmredzamas otas pēdas - švīkas, liekas, radušās no putekļu - grunts maisījuma (vietām 1-1,5 mm). Visu to figņu nevar izslīpēt. Mēģināju špaktelēt pa virsu vēl vienu pabiezu kārtu un slīpēt no jauna, bet nekas prātīgs nesanāca. Rezultātā visu virsmu esmu špaktelējis/slīpējis jau 3 reizes, bet rezultāts vienalga patālu no vēlamā. Jautājums, ko darīt? Vai ir pieejamas kādas pildošās gruntis, kas paredzētas ne visai veiksmīgi sagatavotām virsmām? Vai vairāki krāsas slāņi var nelīdzenumus izlīdzināt?

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  **     **  **     **  **     ** 
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 **           **     **     **  *********  ********* 
 **           **      **   **   **     **  **     ** 
 **           **       ** **    **     **  **     ** 
 ********     **        ***     **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727