UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: KB ()
Datums: 25/10/2009 15:55

Zinu, ka daudz par šo tēmu ir diskutēts, bet tieši to ko man vajag nevarēju izlobīt.

1) Vai taisnība, ka ģipsa apmetums (piem. MP) pēc nobeigšanas ir stipri līdzens un viņu var uzreiz gruntēt un krāsot, kamēr kaļķa-cementa (piem. KZ) ir obligāti vēl jāšpaktelē, lai dabūtu vajadzīgo līdzenumu un tikai tad to var gruntēt un krāsot?

2) Kurš no abiem tad īsti ir elastīgāks un noturīgāks pret plaisu rašanos?

3) No kvalitātes viedokļa kāda starpība vai apmetēji visu dara ar rokām vai izmanto apmetuma mašīnu?

4) Kā labāk žāvēt apmetumu tagad rudens/ziemas apstākļos? Apkure + jaudīgs miturma savācējs?

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: spk ()
Datums: 25/10/2009 17:25

1. Līdzens ir, bet nu ne tik ļoti, lai uzreiz krāsotu.
2. neviens
3. no kvalitātes nekāda, tikai ātrums
4. jā

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Dzincha ()
Datums: 25/10/2009 22:03

Ja grib uzreiz krāsot, var maukt ar dekoratīvo(koridorim būs ok).
Ja grib krāsot,tad to mp vēl japaberzē,tad grunts,tad vetonit vai kas tmldz, tad atkal paberz tikai jau ar smalkāku smilšaudumu,grunts,gatavā smalkā špaktele.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: aaaa ()
Datums: 26/10/2009 09:10

Man paziņam 400m2 brigāde apmeta praktiski 1 dienā - iespaidīgi, ieskaitot logu aiļu apdari utt. Protams, ar mašīnu un ar MPšku. Ar rokām stipri ilgāk un nekvalitatīvāk, jo pats vārds "apmetums" noz\imē, ka tas ir jāmet ar spēku pret sienu, kas nodrošina labāku saķeri, ar aparātu to no trubas pūš pret sienu, līdz ar to viemērīgāk uzklājas. Beigu rezultātu ar aci nevar atšķirt. Kā jau te teikts, krāsot nevar nevienu uzreiz, varbūt var džekiem paprasīt, ja aprauj un tad ar švammi uzrīvē, sanāk gana labs arī krāsošanai? Vispār esmu redzējis Spānijā, kā to dara, tur neviens neko nešpaktelē, tur apmetumu pa taisno krāso, bet nu tās sienas ir kā cāļa miesa, nezinu kā to panāk, gan jau ka uzrīvējot ar švammi. Arī tur iekštelpās lieto tikai un vienīgi ģipša apmetumu, nekādus cementa/kaļķa, kāpēc, nezinu.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 26/10/2009 09:28

Apmetuma izmantošana atkarīga no virsmas kuru tu apstrādā. Kokam vajadzētu izmantot tikai kaļķi, bet gludām gāzbetona sienām pietiek tikai ar tepi.
No veselības viedokļa atiecībā pret cilvēku labāks ir kaļķu apmetums, jo ir sārmaina vide, kas traucē attīstīties pelējumam.
Visi apmetumi, ja tajos nav iestrādāti speciāli materiāli plaisā, ēkai deformējoties.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Ambrosio ()
Datums: 26/10/2009 09:53

Man ir ģipša MP apmetums mājā. Kad pareizajā brīdī pāriet ar sūkli, tad sienas paliek ļoti gludas. Jāskatās gan, cik lielas vai mazas pielaides no taisnas plaknes darba darītāji var nodrošināt - nekad nesanāks tik taisni kā reģipša siena. Manā gadījumā izstaigājot ar laikam 1.5m līmeņrādi, to pieliekot pie sienas krustu šķērsu, nekur nebija vairāk kā 2mm šķirba, parasti mazāk. Kā teicu, šīs pielaides jānorunā ar darba darītāju iepriekš, jo cik sapratu, tad kaut kādos standartos, pielaides laikam ir lielākas.

Es uz tādām sienām pa taisno maucu virsū šķidrās tapetes. Parastās tapetes arī var līmēt virsū, ja vien tās nav ar kaut kādām paralēlām svītrām, kas izceļ katru nelīdzenumu. Pirms krāsošanas, ja ir paaugstinātas prasības, tad prasītos vēl palīdzināt ar špakteli. Bet tas varētu būt viesistabā un "parādes" vietās. Bet tā principā var arī krāsot bez špaktelēšanas.

Man ir cementa (Sakreta CLP) apmetums pagrabā. Sanāk daudz rupjāks par MP. Pēc skata ar struktūrkrāsu var droši iet pāri. Principā, ja meistari ir labi, un apmetuma tekstūru (ar rīvdēli pa graudiņiem braukājot, izveidojas tāda tekstūra) uztaisa vienmērīgu, tad var arī krāsot ar parasto krāsu - tad defekts (sienas struktūra) kļūs par efektu.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: Ambrosio ()
Datums: 26/10/2009 09:53

Man ir ģipša MP apmetums mājā. Kad pareizajā brīdī pāriet ar sūkli, tad sienas paliek ļoti gludas. Jāskatās gan, cik lielas vai mazas pielaides no taisnas plaknes darba darītāji var nodrošināt - nekad nesanāks tik taisni kā reģipša siena. Manā gadījumā izstaigājot ar laikam 1.5m līmeņrādi, to pieliekot pie sienas krustu šķērsu, nekur nebija vairāk kā 2mm šķirba, parasti mazāk. Kā teicu, šīs pielaides jānorunā ar darba darītāju iepriekš, jo cik sapratu, tad kaut kādos standartos, pielaides laikam ir lielākas.

Es uz tādām sienām pa taisno maucu virsū šķidrās tapetes. Parastās tapetes arī var līmēt virsū, ja vien tās nav ar kaut kādām paralēlām svītrām, kas izceļ katru nelīdzenumu. Pirms krāsošanas, ja ir paaugstinātas prasības, tad prasītos vēl palīdzināt ar špakteli. Bet tas varētu būt viesistabā un "parādes" vietās. Bet tā principā var arī krāsot bez špaktelēšanas.

Man ir cementa (Sakreta CLP) apmetums pagrabā. Sanāk daudz rupjāks par MP. Pēc skata ar struktūrkrāsu var droši iet pāri. Principā, ja meistari ir labi, un apmetuma tekstūru (ar rīvdēli pa graudiņiem braukājot, izveidojas tāda tekstūra) uztaisa vienmērīgu, tad var arī krāsot ar parasto krāsu - tad defekts (sienas struktūra) kļūs par efektu.

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: KB ()
Datums: 26/10/2009 19:12

Skaidra bilde. Riit braucu chekot potencialos apmetejus.

Papildjautajums - vai var regjipsha sienas jau stelleet kopaa pirms apmetuma (gribetos lai atrak visa taa iekshdarbu padarishana notiek) un apmetumu pielaist klaat vai arii labaak taa nedariit? Vai nav starpiibas vai profils skruvejas pie keramziita muura vai jau apmesta?

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: kantoris ()
Datums: 05/12/2009 18:02

Ambrosio, padalies pieredzē par šķidrajām tapetēm - kādu zīmolu izmantoji, kā izskatās un cik praktiskas ir? Kad biju vienā izstādē, tad izplatītājs teica, ka varot smērēt virsū pa tiešo gāzbetona sienai iepriekš to nogruntējot. Kā tur īsti ir no praktiskā viedokļa raugoties?

Re: Ģipša / kaļķa-cementa apmetums iekštelpās
Autors: heating ()
Datums: 05/12/2009 19:48

.man jau tas regipsis besii araa...........velaak saak plaisaat kaa negudrs!!Majai parmetiisus kalka-cementa apmetumu un bus pa pirmo!!;))

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **      **  **     ** 
  **   **   ***   ***  **     **  **  **  **   **   **  
   ** **    **** ****  **     **  **  **  **    ** **   
    ***     ** *** **  *********  **  **  **     ***    
   ** **    **     **  **     **  **  **  **    ** **   
  **   **   **     **  **     **  **  **  **   **   **  
 **     **  **     **  **     **   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727