UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 2 no 7
Re: Pirts būvniecība.
Autors: aaaa ()
Datums: 01/10/2009 16:32

Es arī balsoju par to, ka starpsienas karkasu labāk taisīt no koka brusiņām, nevis no bleķa profiliem. Var foliju pielikt pie brusiņ'\am ar skavotāju, tad kā jumtam - piesist līstītes, apmēram 2cm biezas, tad pie tām jau dēlīšus, jo folijai tiešām jābūt ar atstarpi.
Labs pirts apraksts, gan tikai zviedriski, atrodams šeit - ir labi izzīmēti visi svarīgākie mezgli. Iesaku lietot Google translate tulkošanai.
[www.failiem.lv]

Re: Pirts būvniecība.
Autors: janis33 ()
Datums: 01/10/2009 16:52

Biju domājis pie vadulām latas piešūt un tad dēlīšus...
jā, nav arī slikta doma par koka karkasu, tikai ķēpa lielāka.
Paldies par to spraugu,tas ir svarīgs moments.


p.s. kā paliek ar to hidroizolācijas plēvi sienas otrajā pusē, man tur duša paredzēta, vai to vajadzētu likt, vai pietiktu ja es pie tā karkasa piešuju mitrumizt. reģipsi?



Re: Pirts būvniecība.
Autors: janis33 ()
Datums: 01/10/2009 16:56

Paldies Jums kungi par info.

Re: Pirts būvniecība.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/10/2009 17:08

Dušu gan centies ja ne gluži kabīnē iebāzt, tad labi norobežot gan - ir gadījies košas sēnes redzēt pirts dušas (viesu nama, iespējams, salīdzinoši bieži lietotas) tuvumā. Es arī grasījos iebilst Ivaram Brinkmanim, kurš ieteica pirts dušu lietot vasarā bez kurināšanas - vai, piemēram, sienas samērcējušais ūdens spēs izžūt bez papildenerģijas pievades?
Ja grasies likt hidro/tvaik-izolāciju abās vienas sienas pusēs, manuprāt sienas vidus būtu jātaisa vēdināms.
Un kāds ir mitrumizturīgais ŗeģipsis - tikai tāds, lai kartons nesabrūk vai arī ar sēnes atgrūdošām īpašībām?

Re: Pirts būvniecība.
Autors: janis33 ()
Datums: 01/10/2009 17:10

Pēc tiem rasējumiem sanāk ka viņi folliju sienās neliek tikai grīdā.../vismaz tajos rasējumos tā var saprast...viņi liek, tulkojot sanāk: "kokšķiedru plātne".

Re: Pirts būvniecība.
Autors: aaaa ()
Datums: 01/10/2009 17:16

Ui, ar dušu ir pavisam cita opera, pirtī jau neviens ūdeni uz sienām īpaši nelies, bet dušā gan. Pats vienkāršākais ir ielikt dušas boksu, kuram visas sienas ir jau no veikala. Ja grib dušu vienkārši stūrī, tad ar reģipsi tur maz līdzēts. Tur obligāti visā augstumā vajadzīga kvalitatīva hidroizolācija, ja negribi reģipsi lupatās jau pēc mēneša un sēnes ar nazi griežamas. Flīzes pilnīgi neko nelīdz, jo flīzū šuvēm ūdens iet cauri grabēdams. Lasi www.mira.lv kā pareizi izveidot sienas/grīdas hidroizolāciju vannasistabā.

Re: Pirts būvniecība.
Autors: janis33 ()
Datums: 01/10/2009 17:24

Duša bija plānota...viena starpsiena(kopīga ar pirti), nošūt ar mitr.izt.reģipi, tad noflīzēt to daļu pie dušas (duša bija plānota itkā bez sienām, jo pirts netiks izmantota katru nedēļas nogali). Otra siena(guļbūves) tā bija plānots nošūt daļu ar OSB un arī noflīzēt.

p.s. hehe...reģipsis bija plānots tikai lai kartons nesabrūk.

nu tagad man ir šāds variants, apvienojot jūsu idejas:

pirts telpa

-apšuvuma dēlis - 20 x 100 (horizontāli)
-distances lata - 20 x 50 (vertikāli)
-follija - 0.2
-koka lata 50 x 50 at 600/paroc uns37z (horizontāli)
-koka statņi 50 x 100 at 600/paroc uns37z
-mitrumizt. ģipškartons - 13
-flīzes

duša/priekštelpa (atvērta) duša nav kā slēgta telpa.

Re: Pirts būvniecība.
Autors: janis33 ()
Datums: 01/10/2009 17:30

tas dušu boks ir baigi slidena lieta, man mājās ir ielikts tas dušas boks, telpa apmēram 3x3...atstājot reizēm durvis vaļā vannas istabā, kad kāds mazgājas, blakus atrodas telpa, uz kādiem kv. 35...izejot no dušas visi logi aizsvīduši...tātad mitrums...loģiski jau ka es viesistabā neliku mitr.izt. reģipsi, redzēs kas notiks pēc gadiem...sāks kas pelēt vai nē...
Bet nu jā, tavu domu, sapratu...ielikšu tomēr tos boksus un nečakarēšos ar kaut kādām flīzēm.

p.s. nē, negribu giest sēnes,pietiek jau ka griežu mežā.

paldies.

Re: Pirts būvniecība.
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/10/2009 17:51

Sēnes un pelējums rodas tikai pie nepareizas vēdināšanas. Ja ar ventilāciju viss OK, tad otrā dienā pēc pirts gan pērtuve pilnīgi sausa, gan priekštelpa ar dušu.

Re: Pirts būvniecība.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/10/2009 21:50

Tikai beigās pieminēji guļbūvi... tātad ārsienas ir baļķi? Vai tiešām ir iemesls ko daudzslāņainu likt virsū (lielas šķirbas vtml)? Savukārt iekšsienas var mūrēt kaut vai no vieglā 12 cm Keraterma.

Pašreizējā: 2 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  **      **  ******** 
 **    **  **        **     **  **  **  **  **       
     **    **        **     **  **  **  **  **       
    **     ******    *********  **  **  **  ******   
   **      **        **     **  **  **  **  **       
   **      **        **     **  **  **  **  **       
   **      ********  **     **   ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727