UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Atsauksmes par būvfirmām :  Building.Lv Forums

Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 15/06/2011 07:17

Gribu informēt par sekām pēc šīs personas (Imants, tālr. 29138790) darbošanās. Persona 10 gadus nodarbojoties ar grīdu likšanu.
Grīdu šī persona izveidoja šādi: uz dzelzsbetona pārseguma visā grīdas platībā izklāja pergamīnu, virs pergamīna materiāli līmeņošanai, virs līmeņošanas materiāliem koka brusas, kuras ar dībeļnaglām piestiprinātas pie dzelzsbetona, virs brusām pergamīna sloksnes, starp brusām sabērts keramzīts (pilnībā aizpildot visu platību starp brusām; t.i., sākot no sienas un līdz pašai brusu augšai), virs brusām pieskrūvēts finieris, starp sienu un finieri vienā istabā bija iepūstas putas, virs finiera lamināts.
Rezultāts ir tāds, ka pēc 2 menēšiem uz finiera ir parādījusies pelējuma sēnīte. Nav tā, ka vienā vietā, bet uz visām finiera loksnēm un tajās vietās, kur bija sabērts keramzīts. Melnas joslas, melni punktiņi, balts tāds kā tīklojums. Labi vēl ka vienas finiera lokses vietā sāka tā kā sist, tā kā krakšķēt. Noņēmu laminātu, domāju, pieskrūvēšu stiprāk. Bet tur ārprāts....
Rezultāts ir tāds, ka pēc šīs personas darbošanās esmu spiests jaukt un likt par jaunu grīdu visā dzīvoklī. Vēl tāda piezīme: vairākas lagas, kuras ar dībeļnaglām ir pieskrūvētas pie dzelzsbetona, neturas klāt (t.i., neatskrūvējot dībeļnaglas, lagu var mierīgi noņemt nost). Vēl tāda dīvaina lieta: apmēram pusei kokskrūvju galvas ir sabojātas tā, ka kokskrūves vairs atskrūvēt nevar....
Tā, ka ņemiet vērā informāciju, pirms ar šo personu ielaižaties darīšanās.

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 15/06/2011 07:34

Izskatās, ka iebērts mitrs keramzīts un zem lamināta putuplēve nav ļāvusi grīdai izžūt. Starp stāviem jau mitrumam nevajadētu rasties... Varētu būt līdējusi vēdināma kājlīste un sprauga starp finieri un grīdu, kas tāpat bija jāatstāj, vismaz 1cm... Labi būtu, ja tas tīklojums nebūtu ievazāts brants, jeb īstā mājas sēne...

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 15/06/2011 08:10

Atceros, ka mitrs bija pergamīns, kurš bija visā platībā izklāts uz dzelzsbetona pārseguma. Droši vien keramzīts arī bija mitrs. Nu es paļāvos, domāju cilvēks zina kā likt grīdas. PAts neko nečekoju un nedomāju. Tagad visu pārdomājot, nu pergamīns uz dzelzsbetona nebija jāklāj. Viss bija jāizžāvē (jāieber un jāgaida). Spraugas pie sienām (starp finieri un sienu) bija jāuztaisa lielākas. Bet te vispār bija vēl aizpūstas ar putām. Grīdā, stūros bija jāuztaisa ventilācijas atveres. Keramzīts nebija jāber līdz pašai sienai un pašam finierim. Bija jāatstāj atstarpes gaisa kustībai.
Tagad visu jaucot ārā un pārdomājot, esmu šokā.... sajūta tāda, ka vai nu apzināta kaitniecība vai nu kaut kāds idiotisms... kā var iedomāties kaut ko tādu uztaisīt.

Tagad visu apsmidzinu ar SAVO (http://www.ctroicam.ru/savo). Tas it kā iznīcina visu pelējumu... pēc tam būs jāskatās vai pēc kāda laika kaut kas neatjaunosies.

Kā var noteikt vai tā ir brants?

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 15/06/2011 10:15

Laboratorijā, vai ļaujot labi attīstīties un vērojot kāds tas izskatās - ja rasveidīgi pilieni itkā sausā telpā pie tā baltā tīmekļa, tad visticamāk ka īstais. Pergamīnu nav jāliek, ja tas starepstāvu pārsegums, bet keramzītu var bērt līdz augšai(gandrīz) un līdz sienai(labāka skaņas izolācija), tik viss ir jāizžāvē un vienmēr jārēķinās, ka izlijis ūdens spainis var radīt problēmas zem lamināta. Varbūt tās burbuļplēves vietā labāk likt to zaļo apakšklāju no kvadrātiem...

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 15/06/2011 11:01

ok, paldies par info. rasveidīgi it kā nebija (skatīšos kā viss attīstīsies)... nu ievākšanās dzīvoklī būs jāatliek labākajā gadījumā līdz rudenim.... gribēju jau šajās dienās ievākties... njā, sliktākajā gadījumā vispār nezin ko ar to dzīvokli darīt, jāpārdod droši vien

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 15/06/2011 12:12

Es izvāktu vienu sleju maisos, tad izgrieztu pergamīnu(atstājot tik zem lāgas, lai nav jāčakarējas ar pārlīmeņošanu), pec tam no blakus slejas pārlādētu keramītu uz pirmo utt. Kādu nedēļu paturētu vaļā, pārmaisot katru otro dienu, pameklētu verķi ar ko mēra mitrumu... Ja jau sāk ļoti putēt, tad var krāmēt atpakaļ nokodinātu finieri...kautkā tā. Balto micēliju, vai kas tas tur ir aizstieptu tomēr uz pārbaudi, ja nav cenas kosmoss...

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 15/06/2011 13:11

Tomēr nolēmu mest ārā finieri. Vienu loksni vajadzēja pārgriezt un tur, kur no ārpuses pelējums, griezuma vietā viss ieēdies (kaut kas brūns, mitrs). Padomāju, ka izmetīšu ārā...gribēšu tagad ietaupīt uz finieri, bet varu dabūt vēlāk tādus izdevumus....
To balto apsmidzināju ar SAVO un tagad jau pazudis. KAroče finieri laukā un pārējo jāskatās...
Celtnieki ļoti rūpīgi jāizvēlas, bet es ielidoju. Sākumā tam Imanta paziņam sarunājām, ka paziņa uzliks flīzes. Uzlika, viss ok (flīzes tiešām labi uzliktas). Nu un es domāju, ka visās lietās būs ok. Tad tas paziņa pasauca to Imantu, tipa 10 gadus liekot grīdas utt. Jāseko bija pašam līdzi...

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 16/06/2011 05:42

Nofotografēju vienu sapelējušā finiera loksni
[www.mastercity.ru]
[www.mastercity.ru]
[www.mastercity.ru]
Finieris šāds ir kļuvis apmēram 2 mēneši pēc grīdas ielikšanas.
Ja būtu atstātas ventilācijas vietas (platība), tad visdrīzāk, ka viss mitrums būtu iztvaikojis un viss būtu ok.

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 16/06/2011 23:41

Jauno finieri tomēr vajag no apakšas nosmērēt ar antiseptiķi, piem: Bochemit QB, vai citu... Apsmidzinātu ari lāgas...Fočenes iespaidīgas - tur riktīgi mitrs ir bijis!

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 17/06/2011 07:40

Jā, protams, visu to darīšu... sākumā ar SAVO, pēc tam vēl kaut ko.
Uz lāgām jau arī mazi pelējuma laukumi...ka tik tās arī nav jāmet ārā

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: Yellow (46.109.89.---)
Datums: 17/06/2011 08:40

Un ko par to visu saka pats Imants? Vai viņš vispār ir informēts par notikušo?

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 17/06/2011 09:53

Es ieteiktu pirms antiseptiķa uzsmērēt ACE balinātāju (vai Maximas lētāko analogu ar puķīti virsū), kas ir hipohlorīta ūdens šķīdums. Tas visas baktērijas un sēnes nonāvēs, kad nožūs, var ķellēt antiseptiķi (pareklamēšu atkal mūsu pašu Erlitu - tā ir pārbaudīta vērtība, kā nekā ražo viņu koksnes ķīmijas veči, kas koksnes aizsardzību ir pētījuši desmitiem gadu. Pats viņu esmu pamatīgi pārbaudījis praksē ar, piemēram, 3gadus zemē ieraktu dēli, pie kā bija piestiprināta pastkastīte - tas nesen izrokot bija kā jauns. Nav ko pirkt kapitālistu brīnumus), es gan domāju, ka iekštelpās antiseptiķis pilnīgi un absolūti nav vajadzīgs. Finieris ir absolūta tvaika barjera - ja radās sēnes, tas tikai nozīmē, ka tas keramzīts ir bijis nevis mitrs, bet naturāli slapjš. Viss uztaisīts bija pareizi - lielākā kļūda - tās putas gar grīdas malu. Parasti atstāj spraugu, 0.5-1cm un ar to pilnīgi pietiek, lai mitrums tiktu ārā. Pelējumam vajag virs 60% mitrumu, ja tāds nav - tas neaug. Atver visu vaļā, paturi pāris nedēļas un liec visu atpakaļ, izņemot putas gar malām. Un nebūs tev nekad ne pelējums, ne kas cits. Tiesa, tagad gaisa mitrums ir liels un žūšana būs lēna. Visideālākais kaut ko žāvēt iekštelpās ir ziemas vidū, kad ārā ir pamatīgi auksts, bet mājā uzkurināts silts - tad gaisa mitrums iekštelpās turas ļoti zemā līmenī. Svarīgi sapelējušo finieri biku ar smilšpapīru pabrucināt - lai vismaz pelējuma sēņu ziedi, kuros ir sporas, tiktu nokasīti nost. Berzt nevajag - noej tāpat ar roku un smilšpapīru viegli visam pāri, pirms apstrādāt ar ķīmiju.
Ne balinātājs (smērēšanas brīdī gan jāvēdina - izdalās hlors!), ne Erlits vēlāk neizdala nekādas gaistošas vielas, līdz ar to cilvēkiem nav kaitīgi.

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 17/06/2011 13:53

Pats Imants teica, ka es pats gribēju, lai uz grīdas visā platībā klāj pergamīnu, ka keramzīts ir domāts dārzam, grīdām nav domāts, ka līdz pašai augšai keramzītu esot aizbēruši, jo es tak esot gribējis skaņas izolāciju labāku... nu un tā tālāk...aaa, un ka lagas/brusas neturas pie dzelzsbetona pārseguma, jo ko tad es gribot, lai viņš izurbjot apakšējam dzīvoklim griestus. Ka lagas vispār varot neskrūvēt pie dzelzsbetona pārseguma. Kad es teicu, ka ne jau es esmu grīdas licējs, bet viņš, tad atbildēja, ka viņam neesot bijusi šāda pieredze

Re: Imants, tālr. 29138790 (sekas pēc grīdas ielikšanas)
Autors: a1234567 (94.30.195.---)
Datums: 17/06/2011 13:56

Paldies aaaa par info.
Nu izmetu ārā to finieri, negribas ņemties ar tādu... pārāk briesmīgs skats bija.... par keramzītu arī domāju, ka tur pilns ar tām sēnītes sporām un tagad visu keramzītu apstrādāt ar kaut ko un pēc tam žāvēt nezin cik ilgi... labāk neizmantošu



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********         **  ********  **    ** 
 **     **  **     **        **  **    **   **  **  
 **     **  **     **        **      **      ****   
 *********  ********         **     **        **    
 **     **  **         **    **    **         **    
 **     **  **         **    **    **         **    
 **     **  **          ******     **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727