UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Logu pārlikšana?
Autors: Salvis88 (212.3.194.---)
Datums: 03/09/2019 20:32

Labdien!
Jau labu laiku atpakaļ liktiem plastmasas logiem pūš cauri. Ne tik daudz gar blīvgumijām, cik cauri apmetumam. Noteikti montāžas putas sadalījušās.
Jautājums šāds - vai tiek praktizēts logus izņemt un ielikt par jaunu, šoreiz "pa fenšui"? Pie reizes nomainītu arī blīvgumijas.

Re: Logu pārlikšana?
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/09/2019 20:58

Montāžas putas, ja savlaicīgi apmestas un pasargātas no saules gaismas tā nevarētu sadalīties. Tur varētu būt arī kaut kādi citi joki ar apdari. Ja logs normāli noenkurots tad neredzu baigo jēgu ņemt ārā, lai gan protams, ka to var izdarīt. Fen šui būtu izmantot tās tvaikizolācijas lentas tās gan uzliek vēl neiemontētam logam, lai gan tur ir prasības pēc tā lai aile būtu līdzena, kur to lentu pielīmēt. Man nav baigā pārliecība, ka lentas ir izšķirošas, bet nu pareizā tehnoloģija tāda ir. Es viņas neesmu licis saviem logiem, pagaidām nesūdzos.

Autors: Salvis88 (212.3.194.---)
Datums: 03/09/2019 21:18

Tur jau tā lieta, ka man ir baigās šaubas par kvalitatīvi veiktiem darbiem. Logi likti pirms ~15 gadiem, laikā, kad pareiza plastmasas logu montāža bija svešvārdi. Un 15 gadi - tas ir ievērojams laika periods. Bet norakstīt logus gan negribētos.
Bez logu izņemšanas būtu iespējams apdari uztaisīt pa jaunam un samērā kvalitatīvi?
Manā izpratnē, ja nav tvaika izolācijas lentas, tad nevajag arī saules gaismu, lai to mūžs ievērojami saīsinātos - ir jau arī gaisā esošais mitrums, ko uzsūc putas. Ziema ar mitrumu dara savu.

Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/09/2019 21:32

Parasti apkures sezonā gaisa mitrums ir samazināts turklāt, ja apdarē izmantots apmetums, tad tas pats par sevi ir vērā ņemama tvaikizolācija, un ja vēl nokrāsota. Par to ka tās putas baigi mitrums kā tāds noārdītu - stipri šaubos. Kad parādījās putas, un tas bija jau sen, tad šur tur manās mājās tādas bija izmantotas - nevaru teikt, ka būtu sadalījušās - arī vietās kur pēc ananloģijas varētu teikt - mitrums noārdīs.
Par tām lentām - nu es nudien neesmu redzējis, ka praksē tās izmanto, jo kā jau teicu, viņām ir svarīgi, lai ailes ir pietiekami līdzenas, lai pie tām līmētu šo lentu. Kāda parasti montāža? Jaunbūvēs pliks gāzbetons, fibo, vecajās ēkās pēc demontāžas tur viss ir vienos pampakos, robos un nedabiski liela izmēra tukšumos, ķieģelotas ailes ar šuvju gropēm. Kā tur lai iestrādā lentu? Protams cits jautājums kā to paveic, jo diezgan daudz gadījumos tomēr ir stipri pavirši- putiņas, uz pļekām regipss un tai pat dienā prom uz citu obektu. Es domāju, ka pusdienā tomēr nevar kvalitatīvi nomainīt logu, ar visu apdari - bet nu kaimiņiem puiši tā izdarīja. Sāka 9 un ap 14.00 jau prom. :) Es paralēli čakarējos vairākas dienas. :))

Autors: mmmr (213.226.141.---)
Datums: 04/09/2019 10:41

> Fen šui būtu izmantot tās tvaikizolācijas lentas tās gan uzliek vēl neiemontētam logam

Var uzlikt arī iemontētam logam. Vismaz tām, ar ko man ir bijusi darīšana ir lipīgā mala uz abām pusēm, un var uzmanīgi pielīmēt pie loga profila no priekšas, nevis no sāna kā būtu darīts liekot logu uzreiz ar lentām. Tā es pāris logus, ko meitari bija ielikuši bez lentām aplīmēju. Nedaudz čakarīgi, bet domāju rezultātu tas baigi nemaina.

Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 04/09/2019 13:28

Pirms 15 gadiem, buma laiks, tur pat montāžas putas varēja būt iepūstas vien simboliski. Un visi tie materiāli un risinājumi, kas šodien uzskatāmi par obligātiem logu montāžā, tolaik varēja būt nezināmi vai vienkārši ignorēti, jo stipri sadārdzināja darbu (šodien arī sadārdzina).

Apdari vienmēr taisa pēc logu montāžas. Cits stāts ir par brīnumiem, kad atsegs rāmi pa perimetru no apdares.

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
v4NLb

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727