UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Divstāvu mājas plānojums
Autors: Andža (95.68.77.---)
Datums: 23/07/2019 00:19

Gribētu dzirdēt kādu ieteikumu, kritiku šādam plānojumam divstāvu mājai. Māja ceļama no blokiem ar paneļu pārsegumiem. Iegarenā forma ir pateicoties zemes gabala ierobežojumam. Varbūt kāda vērtīga domā pirms galīgā varianta pavīd.

[i.imgur.com]

Re: Divstāvu mājas plānojums
Autors: Jampadracis (neīstais) (159.148.94.---)
Datums: 23/07/2019 13:42

Cel tik augšā un dzīvo nost.
Vējtveris baigais būcenis - nav paredzēts ģimenei ar bērniem. Vai nu likvidēt vai tā vietā verandu uztaisīt. Tehniskajai telpai svētīga ir atsevišķa ieeja no āras.

Autors: daudzjautajumi (195.13.215.---)
Datums: 23/07/2019 14:04

ļoti līdzīga nordic villages mājelei, čomam tāda ir, bik sienas pabīdītas vietām un garāža un saimniecības telpa atsevišķi pie labās sienas, laikam visiem mūsu arhitektiem šitas sakopēts, lai var visiem "gribu divus stāvus" piedāvāt :D no koka ņemot savu materiālu karkasam un pamati no blokiem sanāca apm 300 eur kvm ar gandrīz balto apdari

Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 23/07/2019 18:23

Plānojums kā plānojums, ne ko lamāt, ne spiedzot sist plaukstiņas.

Māju būvēt var no dajebkā.

Autors: Niks (neīstais) (212.3.194.---)
Datums: 23/07/2019 21:14

Otrreiz sev divstāvu māju nebūvētu (piedodiet par spamu).
Teicama izmēra katla telpa - tā kā izrādās vienmēr ir par mazu. Saunu es nebūvētu. Esmu pretinieks viesistabas un virtuves apvienotajam plānojumam, bet tā ir mana problēma.
Bet principā plānojums ir ok.

Autors: Aldiss (87.110.15.---)
Datums: 23/07/2019 23:42

Kāds ir iecerētais apkures veids - gāze, siltumsūknis vai granulas/malka? Vai veļas mašīna un žāvētājs atrodas katlu telpā? Ja tā, tad netīrā veļa būs sistemātiski jāsavāc no visas mājas un jānes mazgāties (cauri vējtverim). Mamma kļūs par kalponi bērniem....
Vējtveris, ģērbtuve āra drēbēm- šaura un neērta. Koridorā neizbēgami veidosies kurpju krāvums. Diviem pensionāriem ok, bet ne ģimenei ar bērniem.
Sauna 2 stāvā- tikai ja esat paši lieli saunas cienītāji. Nereti saunu darbina, kad ir ciemiņi, bet tad tā jāliek nevis pie guļamistabas, bet viesistabas.
Logi guļamistabu perpendikulārajās sienās- es esmu sapratis, ka man tas nepatīk. Laikam bērnības trauma. Tehniski pietiek ar vienu lielu logu, vienīgi fasāde tad ne pārāk glīta izskatās.

Kopumā projekts, ja neskaita šauro vējtveri un ģērbtuvi pie ieejas, nav slikts. Labākai tā uztverei palīdzētu info par debess pusēm.

Datums: 23/07/2019 23:58

Papildināšu vēl- visās guļamistabās jāplāno vieta divguļamajām gultām.
Kad bērni mazi, prasa tēti,mammu, paguli blakus. Pēc tam kaut kā ātri izaug un rodas citi blakus gulētāji.....
Arī ja viesi, tad uz 90 cm kušetes neguldīsi.
Ja jāieliek lielākas gultas, tad sāk logs traucēt...

Autors: Andža (80.232.239.---)
Datums: 26/07/2019 12:31

Ja gribās divguļamās gultas tad problēmas ar logiem. Nekas traks nenotiks ja mazliet no loga gultu nobīdīs un aizkarus pieliks. Kad uzradīsies blakus gulētāji tad būs neērtības arī jāpiecieš. Vieta ir lai viņas iegrozīt.

Apkurei tiks izmantota gāze. Ģerbtuve aiz vējtvera tiešām šaura. Bet īsti savādāk nesanāk.
Debespuses te.

[i.imgur.com]

Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 26/07/2019 13:23

Logiem otrajā stāva mazajās guļamistabās saliekot rokturus pareizās pusēs varbūt arī var 2guļamo gultu ielikt

Gāzes apkure ir tīra, varbūt likt kopā ar pirmā stāva sanitāro mezglu, tos apvienojot. Iespējams tādā veidā vari papilašināt koridoru. Skatoties uz projektu uzrez gan neredzu kā. Varbut likvidēdē VC telpu un apvienojot ar "halli", un no šīs apvienotās telpas veido ieeju katla/vc/sanitārajā mezglā?

Nav ir vajadzība taisīt durvis uz "katla telpu' no vējtvera - ne tev malka jānes ne granulas un pelni.

Kā no mašīnas nonāksi līdz ārdurvīm lietus laikā? Vai būs kāda pietiekoši liela pārkare, jumtiņš virs ārdurvīm?

Dzīvojamā istabā logs aiz izlietnes/darba virsmas - nav diez ko jauki, ne atvērt, ne nomazgāt ne pie loga pieet. Varbūt tomēr labāk to likt pie ēdamgalda?

Otrā stāva guļamistaba ar diviem logiem virs ieejas - ne pārāk labi izskatīsies fasāde, jo pirmajā stāvā logi ir simetriski katrā pusē, bet 2. stāvā 2 logi vienā pusē.

Garderobe 2. stāvā - es durvis vai neliktu vispār, vai liktu bīdāmās

Autors: nokijs (81.198.201.---)
Datums: 26/07/2019 13:46

Es ar nedaudz atļaušos darvas karotīti pievienot.
Manuprāt. Otrajā stāvā ar vienu sanmezglu būs par maz. It sevišķi, ja mājā dzīvos vairāk kā divi cilvēki.
Es likvidetu garderobas, kas nu pārāk nav praktiskas un veidot vēl vienu sanmezglu. Garderobju vietā pietiktu ar skapi lidz griestiem un bīdāmajām durvīm.
Otra lieta ir kānes. Pirmajā stāvā tās sākas dzīvojamajā istabā. Līdz ar to zemkāpņu daļa paliek neizmantota un no kāpnēm tur mūzīgi birs gruži. Kāpnes būtu nepieciešams izvietot vai nu stūrī kā 90 grādu pagriezienu, jo uz doto mirkli tās nozog telpu.
Vai pirmajā stāvā nepieciesama duškabīne. Nu nezinu. Lieki izdevumi, kuri tiks lietoti reti. Es vismaz pirmajā stāvā atstātu tikai tualeti un ierīkojot otrajā stāvā otru vannas istabu, iegūtu to pašu dušu apjomu, bet loģiskāk un optimālāk izmantotu.
Par saunu, gaumes lieta.
Nu tā, īsumā.

Datums: 27/07/2019 08:19

Sanitārais mezgls viens augšā un viens apakšā ir pilnīgi pietiekoši. Ja augšstāva vanna/duša ir aizņemta,izmanto to, kas pirmajā stāvā. Atteiktoes no pilnvērtīga pirmā stāva sanitārā mezgla neieteiktu.
Dzīve reizēm (gandrīz katram tā kādā brīdī notiek) apmet kūleņus, ģimenes locekļi vai paši paliksim veci vai slimi un bez īpašas piepūles nevarēsim tikt augšstāvā. Tad gulēšanai nāktos piemērot darbistabu un nebūtu jādomā, kā sirdzēju uzstutēt uz otro stāvu nomazgāties vai no otrā stāva uz pirmo paēst.

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
wVyYT

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727