UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Fibo bloku mīnusi?
Autors: Rainis (90.139.211.---)
Datums: 11/07/2019 09:00

Fibo Efekt vs Gāzbetons(Ytong, Aeroc). Abiem gandrīz vienāds 0,20 W/mK.

Netieku skaidrs no kā labāk būtu būvēt, bet sliecos uz Fibo. Pastāstiet par keramzīta bloku negatīvajām pusēm? Iespējams kautko nezinu.

Gāzbetons:
- trauslums.
- rūpnieciskais mitrums. Pāris apkures sezonas līdz kamēr izžūs.
+ ir gatavas liela izmēra starpstāvu pārsedzes.
- plāna šuve.
- lētāks.


Fibo:
+ nav trausls - nedrūp stūri, nav jāpasūta papildus 10% apjoma.
+ nav pāris gadi jāgaida, kad izžūs bloks.
- nav starpstāvu pārsedzes
- bieza šuve
- dārgāks par gāzbetonu

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Rainis (90.139.211.---)
Datums: 11/07/2019 09:04

Labojums gāzbetonam:
+ plāna šuve.
+ lētāks.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 11/07/2019 09:18

Ir pārsedzes no keramzītblokiem. Savai mājai tādas liku.
Vislielākais fibo mīnus ir ūdensuzsūce! Pie stipra lietus un vēja sienas žļurkstēs no ūdens ja nebūs apmestas. Protams, tas pasākums ātri izžūst, bet par iekšējo apdari vari aizmirst, kamēr āra nav sakārtota.
Gaziks neapmests gan jau ar uzsūc, bet tomēr krietni mazāk par fibiķi.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: skrachs (81.198.208.---)
Datums: 11/07/2019 09:20

Ja mūrēsi pats, tad vieglāk būs gāzbetons.

Fiziski vieglāk pacelt
Vieglāk uzmūrēt precīzi
Viegli zāģēt.

[www.3dvirtuves.lv]

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 11/07/2019 09:29

Kas tieši gāzbetona plāno šuvi padara par "+"? Tās šuves dēļ faktiski nav iespējams veikt jebkādu līmeņošanu, laika gaitā mūra horizontālā virsma paliek "viļņaina". Pārējais, protams, atkarīgs no celtnieku "roku leņķa" un attieksmes (kā ar vienu, tā ar otru pie mums ir milzīgas problēmas).

Monolīto joslu iesaku taisīt ar saplākšņa veidiem. Sev paņēmu u-blokus - toreiz neapzinājos par to "viļņainumu". Rezultātā arī monolītā josla ir viļņaina. Ja taisa ar veidņiem, tad tie viļņi netraucē - ar monolīto joslu tos var izlīdzināt.

Aeroc par trauslu grūti nosaukt. Jā, nodrūp pa kādam stūrim transportēšanas laikā. Ja nodrupis lielāks gabals, konkrēto bloku var atstāt vietai, kur nevajag veselu boku. Ja mazāks, tad "caurumus" pēc mūrēšanas aizsmērē ar remontsastāvu (remontsastāvu var izveidot pats, sajaucot līmi ar gāzbetona putekļiem). Pasūtāmā materiāla daudzumu tie stūri neietekmē, jo, strādājot taupīgi, atgriezumu ir ļoti maz un to daudzums nav atkarīgs no izvēlētā bloka veida. Ja uz taupību neiespringst, tad arī ideāliem blokiem būs milzīgs daudzums atgriezumu (mūrnieki, kas man līmēja pēdējās 7 rindas, uz katrām 1-2 rindām pamanījās "saražot" vairāk atgriezumu nekā man bija sakrājies uz pirmajām 9 rindām). Tie "papildus 10% apjoma" ir stipri pārspīlēti, es rēķinātu kādu puskubu uz māju. Ja grib dikti taupīgi, tad var jau pirkt bez rezerves un beigās pēc vajadzības piepirkt atsevišķus blokus Depo, Ksenukai vai kur citur.

Pēc lasītā spriežu, ka FIBO gadījumā vairāk jāiespringst uz rūpīgu apmešanu, lai nevienā vietā nepaliek brīvas poras, citādi pastāv risks, ka caur mūri būs lieli siltuma zudumi. Mīts vai patiesība - nemācēšu spriest.

Par starpstāvu pārsedzēm - pārsedzes ir virs logiem un durvīm. Starp stāviem ir pārsegums. FIBO gadījumā gan jau var ņemt dzelzsbetona pārseguma plātnes, ja negribas koka pārsegumu.

Es izvēlējos gāzbetonu. Ja būtu jāizvēlas vēlreiz - izvēle būtu tāda pati.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 11/07/2019 09:30, labojis binary.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Rainis (90.139.211.---)
Datums: 11/07/2019 10:03

Mani visvairāk attur gāzbetona rūpnīcas mitrums - gribās uzreiz kārtīgi un galīgi nosiltināt/apšūt ēku un aizmirst. Radi uzbūvēja karkasu, tad 2 gadus dzīvoja plikā un tad tikai ārējo apdari veica. Man tā negribās.

Bet ļoti piesaista tas, ka ir gatavas lielas starpstāvu pārsedzes - uzliec un kaste gatava.

Par gāzbetona trauslumu ļoti daudz tiek diskutēts - stūti drūp nost piegādājot un kustinot blokus +čakars viņā kautko stiprināt - jāizmanto speciālie enkuri.

Runāju ar gāzbetona ražotāju - neesot veidu kā piespiedu kārtā ātrāk viņu izžāvēt - ieliekot kautkādus rūpnieciskos sildītājus, gāzbetonam tik strauji žūstot var sanāk ziepes.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 11/07/2019 10:15

Nopērc blokus tagad, atgriez vaļā malas - kamēr sāksi būvēt, tikmēr rūpnīcas mitrums jau būs izvējojies.

Nav nekāda čakara kaut ko stiprināt. Speciālās skrūves ir pieejamas, dībeļi (https://lv.sormat.com/wp-content/uploads/KBT-630x226.png) arī. FIBO tak arī pliku reģipša skrūvi neskrūvēsi, lai nostiprinātu virtuves skapīšus. Turklāt neba nu katru dienu kaut ko pie tām sienām skrūvēs un pārskrūvēsi.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Ambrosio (95.68.79.---)
Datums: 14/07/2019 20:50

Keramzītbloki ir ļoti caurpūšams materiāls. Ja vien nav nohermetizēts ar apmetumu no iekšpuses un arī no ārpuses / augšpuses (kaut vai ar līmjavu pirms līmēt ar līmjavu siltinājumu), vējainā laikā caurpūtīs uz "urā". Indikators - ja māja vējainā laikā ir aukstāka nekā pie tādas pašas temperatūras laikā ar mazu vēju, ir problēmas. Piemēras ar pīrāgu, par kuru "celtniekiem" rokas no pēcpuses būtu jānorauj - reģipša siena | keramzītbloks | siltinājums uz "pļekām", kas veido nevis siltinājumu, bet gan ventilējamu fasādi, kurā siltinājums ir ventilējamās spraugas nepareizajā pusē un pilnvērtīgi nepilda savas funkcijas.

Man māja ir no Fibo blokiem. Ar visu cenšanos nohermetizēt arī no ārpuses, dažās rozetēs blīvuma pārbaudes laikā nāca iekšā gaiss. Ko darītu citādāk - nohermetizētu no iekšpuses fibo sienu iekšpusi paša grīdas pīrāga līmenī, tur kur iekšējais apmetums netiek likts. Nohermetizētu arī sienu augšējo horizontālo daļu. Fibo tiešām ir ļoti caurpūšams materiāls, iesūks gaisu, ja būs spiedienu starpība arī no daudzu metru attāluma.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Rainis (90.139.90.---)
Datums: 15/07/2019 07:20

Paldies par komentāriem, ļoti noderīgi, viela pārdomām.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Pavels.O (80.70.19.---)
Datums: 17/07/2019 08:24

Gāzbetonam arī ir savi trūkumi, un vispār nav ideāla materiāla kā tāda, visam ir savi + un -.
Kāpēc pie mums vairs neviena rūpnīca neražo gāzbetonu? Ja nemaldos, tad texobloks ar vairs nav!
Keramzītbetona blokiem ir savi mīnusi, bet plusu manā skatījumā ir krietni vairāk salīdzinot ar gāzbetonu.
Gāzbetons ir tikai labāks būvniekam no darbu izpildes viedokļa, bet ne mājas lietotājam.
Tie ātri līmējās, viegli, taisni, vizuāli smukāki, bet visu šo noslēpj apmetums. Toties ar sliktu skaņas izolāciju, trausls, plaisā (rukums), baidās no mitruma, bez nestspējas, dēļ mazā svara siena kā "želeja", mazi sala izturības rādītāji, pelē u.t.t., Keramzītam arī ir daudz mīnusu.
Bloka siltums ir ļoti relatīvs rādītājs, jo tie paši 10-15 cm siltinājuma atspēkos jebkuru bloka rādītāju.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Ambrosio (95.68.79.---)
Datums: 17/07/2019 15:47

Pavels.O rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gāzbetonam arī ir savi trūkumi, un vispār nav
> ideāla materiāla kā tāda, visam ir savi + un -.

Es teiktu, ka viss reducējas nevis uz keramzītbetona vs gāzbetona bloki, bet uz to, ka svarīgākais, vai celtniecības gaitā tiek ievēroti ražotāju tehniskie norādījumi un izmantoti ražotāju ieteiktie mezglu risinājumi. Līkroču brigāde, kas dara tā, kā viņi [greizi] ir darījuši visu laiku, nevis tā kā vajag, un vēl lepojas ar tādu ilgu pieredzi, sačakarēs māju neatkarīgi no izmantotiem sienu materiāliem. Ja ir zināmi labi mūrnieki, tad labāk laikam izvēlēties to sienas materiāli, uz kuru viņi ir vairāk "iesituši roku".

> Gāzbetons ir tikai labāks būvniekam no darbu
> izpildes viedokļa, bet ne mājas lietotājam.
> Tie ātri līmējās, viegli, taisni, vizuāli smukāki,
> bet visu šo noslēpj apmetums.

Cik daudzi no mūrētājiem strikti ievēro pareizu mūrēšanu ar gāzbetona blokiem? Kuriem ir pacietība izlikt pēc iespējas taisnāku pirmo rindu? Piestrīķēt / nogludināt pēc katras rindas horizontālo plakni, lai nebūtu lauzienu bloku pārejās, kas ieteikmēs nākamo rindu - biezāka šuve, risks plaisai? Fibo blokiem šuve ir tik bieza, ka tieši šie aspekti nav svarīgi.

> Toties ar sliktu skaņas izolāciju

Tur, kur svarīga skaņas izolācija, jāizmanto blīvāks gāzbetons vai kompozīti sienas risinājumi, ko normāls ražotājs iedos gatavus. Tas nozīmē, ka iekšsienas būvēt no vieglākajiem blokiem, ja svarīga skaņas izolācija, nav prāta darbs.

> trausls

Jā, paletes nevar mētāt un glabāt kā pagadās, mest zemē arī nav vēlams.

> plaisā (rukums),

Ja tās tiešām ir tikai seklās rukuma plaisas, tad tas neietekmē konstrukcijas drošību. Precīzi neatceros, bet bija darbības, ar kurām varēja mazināt šo risku. Ja nemaldos, viens no veidiem - ļaut blokiem nedaudz apžūt pirms līmēšanas - mazāks mitrums, mazāks rukums.

Vairāk par dažādu veidu plaisu veidošanos mūrētās sienās - "Трещины в кладке. Допуски; причины; как сделать, чтобы трещин не было." [www.youtube.com]

> baidās no mitruma,

Neticēsi, bet gāzbetons uzsūc kapilāro mitrumu mazāk un lēnāk nekā keramzītbloks. Piemēram, sānu lietus gāzbetona sienu samitrina, bet sekli. Tas plānais mitrais slānis ātri izžūs. No dziļuma gan mitrums ies ārā ilgi. Tāpēc līdzsvara mitrums blokos (bloks izžuvis un ir sasniedzis ražotāja norādītos siltumizolācijas rādītājus) gāzbetona mājā iestājas pēc pāris gadiem. Cilvēks to gan vēl var sačakarēt un paildzināt, izvēloties gāzbetonam neatbilstošu iekšējo un ārējo apdari, vai to veicot pārāk ātri.

Tāpēc arī celtniecības laikā iesaka pasargāt bloku augšējo horizontālo plakni no nokrišņiem, jo tad mitrums saies bloka vidū, no kurienes žūšana notiek daudz lēnāk.

> bez nestspējas,

Divu un pat trīsstāvu, nemaz nerunājot par vienstāvu, mājai nestspējas pilnīgi pietiek. Protams, nevajag likt punktveida koncentrētas slodzes, piemēram, no jumta, ja apakšā nav atbilstošs risinājums slodzes sadalīšanai uz lielāku laukumu. Es teiktu, ka arī 3MPa fibo blokam tā nestspēja nav tik būtiski lielāka par 2,x Mpa (pie tam ir arī 3MPa un 5Mpa gāzbetona bloki), lai bez aprēķiniem noslogotu fibo sienu ar punktveida slodzēm.

> dēļ mazā svara siena kā "želeja"

Ja nesošās sienas ir normāli uzceltas, nenesošās atbilstoši "sasietas" ar nesošajām, bloki ir salīmēti ar bloku līmi, nevis velns viņ zin ko, ievēroti minimālie grieztu bloku izmēri un nobīdes starp šuvēm dažādās rindās, armēts kā ražotājs iesaka, tad grūti iedomāties, kāpēc siena būtu kā "želeja".

Te būs piemērs "želejas" sienām, kuras ļoti viegli izjaukt pat ar rokām. Bet tur jānorauj vairošānās orgāni tā saucamajiem celtniekiem, kas līmēja, visticamāk, nevis ar speciālām bloku putām, bet vienkārši putām, pirms tam neatputekļojot un nesamitrinot virsmas kā ražotājs norādījis. "СНОСИМ. Газобетон на пене." [www.youtube.com]

> mazi sala izturības rādītāji,

Sala izturības rādītāji ir būtiski tikai tad, ja bloki sasalst, kad ir piesātināti ar mitrumu jeb slapji. Normālas ekspluatācijas apstākļos tas nemaz nenotiek. Tas var notikt tad, ja ūdens vārda tiešajā nozīmē visu laiku līst uz blokiem (nenosegta augšējā horizontālā plakne, ūdens notekas laista siena, nevis novada ūdeni) vai ja telpā ir ļoti augsts mitruma režīms bez tvaika izolācijas vai barjeras, piemēram, visu laiku noslogota mitrā pirts, kūts bez ventilācijas.

> pelē

Gāzbetons pats nepelē no vārda nemaz. Pelējumam vajag organiskas vielas, bet gāzbetons ir pilnībā neorganisks materiāls. Pelējums radīsies tikai tad, ja tiks uzbūvēta konstrukcija, kurā būs pelējumam labvēlīgs režīms (mitrs un pavēss) un pieejamas barības vielas. Piemēram, pielīmējam reģipsi (papīrs - organiska viela) pie vēl pārāk mitras gāzbetona sienas, iekštelpās nav ventilācijas, siltumizolācija kārtīgi nestrādā. Tā būtu perfekta kombinācija pelējumam. Ja šādos apstākļos izmantou nevis reģipsi, bet "reģipsi bez papīra" jeb ģipša apmetumu, tad pelējumam vienkārši nebūtu ko "ēst".

> u.t.t., Keramzītam arī ir daudz mīnusu.
> Bloka siltums ir ļoti relatīvs rādītājs, jo tie
> paši 10-15 cm siltinājuma atspēkos jebkuru bloka
> rādītāju.

Vienmēr jārēķina visu materiālu un darbu kompleksi vienas konstrukcijas alternatīviem risinājumiem, jo pati bloku cena būs maza daļa no visa, un dažādiem materiāliem korekti uzceltas sienas kopējās izmaksas uz m2 būs aptuveni līdzīgas. Svarīgāk, lai tiktu ievērota tehnoloģija un "ģeniālas optimizācijas" vietā netiktu izmesta nauda ilgtermiņā.

P.S. Ja ir vēlme ļoti iedziļināties gāzbetona īpašībās un specifikā, ko un kā darīt un nedarī, iesaku Gļeba Grīna video kanālu - [www.youtube.com] , var sākt ar Вебинар на тему: "Газобетон: энциклопедия строительства" [www.youtube.com]

P.P.S. Man pašam māja ir no Fibo blokiem. Ja celtu jaunu, tad analizētu un rēķinātu no jauna (ar zināšanām, ko ieguvu pēc tam), lai izlemtu celt no fibo vai gāzbetona, un kādu tieši sienas pīrāgu izvēlētos.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Pavels.O (80.70.19.---)
Datums: 17/07/2019 16:15

Ar Gļebu Grīnu ir pilns forumhause, tik jāņem vērā, ka iekš RU citus materiālus, izņemot gāzbetonu, kategoriski noliedz, it īpaši individuālajā būvniecībā, turklāt galvenā viņu ideoloģija ir vienslāņa siena, vismaz 400 mm biezumā. Gļebs ļoti labi vārās uz gāzbetona kā tāda (pareizā laikā un pareizā vietā).
Par nestspēju piekrītu mazstāvu būvniecībā tā nebūs noteicošā, bet par sienas masu, skaņas izolēšanu u.t.t., tad pareizāk būtu salīdzināt keramzītbetonu ar hard vai akustik gāzbetona blokiem, kur blīvums ir lielāks (un cena, un svars), bet visi parasti vadās tikai pēc siltumvadītspējas un spiedes rādītājiem.

Re: Fibo bloku mīnusi?
Autors: Ambrosio (95.68.79.---)
Datums: 17/07/2019 16:41

Pavels.O rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ar Gļebu Grīnu ir pilns forumhause, tik jāņem
> vērā, ka iekš RU citus materiālus, izņemot
> gāzbetonu, kategoriski noliedz, it īpaši
> individuālajā būvniecībā, turklāt galvenā viņu
> ideoloģija ir vienslāņa siena, vismaz 400 mm
> biezumā. Gļebs ļoti labi vārās uz gāzbetona kā
> tāda (pareizā laikā un pareizā vietā).

Skatoties Grīna video, es paturu prātā, ka viņš ir gāzbetona asociācijas vadītājs. Taču viņš ir arī ļoti labi pārzina gan būvnormatīvus (ne tikai RU), visādas tehniskās nianses, atsaucas uz konkrētiem standartiem, pētījumiem un analīzēm. Viņa kanālā, manuprāt, ir vistehniskākā informācija, kas man kā eksaktam cilvēkam ar noslieci uz fiziku, liekas visobjektīvākā (neesmu atradis pretrunas viņa materiālos ar manu izpratni par fizikāliem procesiem un praktisko pieredzi), ko līdz šim esmu redzējis Youtube par gāzbetonu, tā plusiem un mīnusiem, dažādām niansēm par procesiem - kā labāk darīt vai kādas kļūdas sačakarē gāzbetonu. Pie tam viņš pie reizes pastāsta arī ne tikai par gāzbetonu, bet arī citiem materiāliem - ne tik daudz kā par gāzbetonu, kas ir galvenais viņa fokuss. Tas savu zināšanu papildināšanai lieti noder.

Par forumhouse vai citiem Internet saitiem, citiem Youtube kanāliem - ja nav analīzes [no fizikas viedokļa], KĀPĒC kaut kas ir labi vai slikti, man tie ir tikai djadjas vasjas viedoklis, kas neko daudz neizsaka.

Par pakāpi zemāku, taču vienalga noderīgu kanālu, es uzskatu СтройХлам - [www.youtube.com] . Tajā gan vairāk informācijas par celtniecībā pielaistām kļūdām, kas arī ir noderīgi. Mazāk analīzes un aprēķinu, kāpēc kaut kas ir pareizi vai nepareizi, taču vienalga noderīgi. Piemēram, nesen iznākušais video par SIP paneļiem ir labs, jo tika veiktas gaisa analīzes tādā mājā - [www.youtube.com]Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 17/07/2019 16:49, labojis Ambrosio.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
kcek3

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727