UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 05/06/2019 07:25

Plānā ir pāris Schiedel produktu montāža - Schiedel Rondo Plus skurstenis un ventilācijas kanāl ar 4 ejām (4x1).

Cik saprotu, ar skursteņa montāžu it kā problēmām nevajadzētu būt - internetā ir pieejami video "priekš tējkannām". Skursteņa augstums ap 8m, atradīsies mājas ārpusē pie gāzbetona sienas, apkārt siltinājums (kopīgs ar mājas siltinājumu).
[drive.google.com]
Nav skaidrs, vai/kā viņu stiprināt pie sienas. Ir kādi ieteikumi, pieredzes stāsti?

Par ventilācijas kanāliem gan nav skaidrs, kā montēt. Konkrētais produkts - [agande.net], bloki ar 4 ejām, 88cm gari, 20cm plati, 33cm augsti.
Schiedel mājas lapā esošajā cenrādī ( [www.schiedel.com] ) 10. lappusē zem blokiem ir minēts mūrjavas maisījums, pēc bildes izskatās pēc poļu ražojuma tieši skursteņiem. Derēs jebkura "parastā" mūrjava? Cik biezas šuves jātaisa? Kā ir ar armatūru (vertikālo) - vajag, nevajag? Ja vajag, tad kādā veidā to iestrādāt?
Ja tas viss būtu tikai mājas iekšpusē, tad nekādu bažu nebūtu. Bažas rada tas, ka kādā vētrā viņš varētu neizturēt - virs jumta sanāk diezgan liela "bura". Jebšu bažām nav pamata?
[drive.google.com]

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Teorētiķis (87.110.26.---)
Datums: 05/06/2019 08:27

Sazinies ar Schiedel pārstāvi Māri 26511115 (telefons atrodams mājas lapā). Visu Tev izstāstīs. Ja tas ir Rīgā vai ap Rīgu, aizbrauks.
Java ja nemaldos, der arī Sakret mūrjava.
Pie sienas ar metāla skavām, ja siena jau gatava.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (90.139.204.---)
Datums: 31/08/2019 09:47

Ar Māri biju sazinājies, bija arī atbraucis uz vietas. Par enkurošanu pie sienas nekas diži skaidrāks nekļuva. Māris teica, ka varot stiprināt ik pēc 3m (faktiski nepieciešams 1 stiprinājums ~3m augstumā), stiprinājumus izlocīt no metāla lentas 5-7cm platumā un ~5mm biezumā, bet nestādos priekšā, kur tādu lentu dabūt un kā viņu izlocīt. Ir ieteikumi?

Vēl jautājums par dūmvada pasargāšanu no nokrišņiem (no sāniem). Dūmvads atradīsies mājas ārpusē. Vēlāk dūmvadam apkārt būs siltumizolācija (kopēja ar mājas siltumizolāciju), bet līdz tam vajag nodrošināt, lai lietus neizmērcē blokus. Vai apmešana ar kaut kādu Sakret ZM pasargās? Kā tā apmešana būtu veicama? Vai armējošo sietu arī būtu vēlams iestrādāt? Dūmvads tiks armēts arī ar vītņstieņiem.Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 31/08/2019 09:48, labojis binary.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Pašdarbnieks (77.219.13.---)
Datums: 31/08/2019 13:54

1. Man komplektā nāca baumit mūrjava. Pietrūka un damūrēju ar sakret zm, ko ieteica izplatītājs.
2. Šuvi starp sienu un skursteni aizpildi ar mūrjava. Vismaz galos.
3. Katrā 3-4 rindā es iedïbeļotu armatūriņas 4mm un iemūrētu šuvēs. Tā skurstenis būs pieturēts pie sienas.
4. Vītņstieńi ir vajadzīgi, ja skurstenis iziet cik tur blokus virs jumta. Intrukcijā var atrast precīzi.
5. Apmet ar jebkādu kaļķa cementa javu vai sakret bak līmjavu.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (90.139.204.---)
Datums: 31/08/2019 22:19

1. Ja nemaldos, man tur kaut kāds Sakret ir komplektā. Bet jā, Māris teica, ka der arī cita M10 mūrjava (e.g., Sakret ZM). Kad jautāju, vai M10 nebūs par vāju, teica, ka viņi paši arī M10 piegādājot.
2. Pirmo reizi redzu ieteikumu to šuvi aizpildīt ar mūrjavu. Parasti visur saka/raksta, ka skurstenis dzīvo savu dzīvi, siena savējo.
3. Māris to enkurošanu ieteica realizēt tā, lai skurstenis nebūtu "cieši sasaistīts" ar sienu - atstājot dažu mm spraugu starp to lentu un skursteni.
4. Jāarmē, ja virs jumta ir 1m vai vairāk. Manā gadījumā virs jumta būs ~2.5m. Armēšanai iepirkti 8.8 stiprības klases M10 vītņstieņi un pagarinātie uzgriežņi no delve2.lv. Gandrīz nopirku 2m garus, bet laicīgi attapos un paņēmu metrīgos :)
5. Izskatās, ka ņemšu to Sakret BAK, ar 5 maisiem vajadzētu pietikt. Schiedel instrukcijā ieteikts apmetumā iestrādāt arī metāla apmetuma sietu. Ar Sakret BAK tas arī nepieciešams? Jebšu pietiek ar tām pievienotajām polipropilēna šķiedrām? Laikam jau ir vērts arī nogruntēt ar Sakret BG pirms apmešanas?

Ar ko tos vītņstieņu caurumus aizpildīt? Sakret ZM, BAK, GMS? Sacietēs normāli, ja pielies vairāk ūdeni (lai viņa tajos caurumos normāli satecētu)?

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Pašdarbnieks (81.198.137.---)
Datums: 31/08/2019 22:50

2. Tā lenta jau tev nodrošinās tikai to, lai skurstenis neatdalās prom no mâjas, uz māju tev strādās trīs reizes labāk java šuvē. Protams, ka tas skurstenis dzīvos atsevišķi no mājās un par to liecinâs plaisa.

Siets tev nodrošinās tikai to, lai apmetums neplaisā..žūstot, no saules, temperatūras starpībām utml.
Ja skursteni vēl siltināsi tad jau īsti jēgas nav.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (83.177.150.---)
Datums: 03/10/2019 11:24

Nu ja būs plaisa, tad kaut kas jau būs atdalījies :D Lai nu kā, nav ne mazākās vēlmes redzēt 6m garas vertikālas plaisas iekšējajā apdarē. Ja var samazināt plaisāšanas iespējamību, tad IMHO ir vērts to darīt.

Nolēmu tos stiprinājumus mēģināt uzmetināt no leņķdzelžiem (50x50x6 vai tml, 15-20 cm garumā, stiprināsies ar 2 skrūvēm) + armatūras (6mm vai 8mm). Vajadzētu būt OK.

Vēl jāizdomā, ko taisīt zem skursteņa. Mājai un skurstenim ir kopīga pamatu pēda. Lejot mājas pamatu lentu, skurstenis tika "aizmirsts", tas tika vēlāk piemūrēts no FIBO blokiem. Tagad gribas pacelt skursteņa pamatu augstāk. Kā būtu labāk - liet uz tiem FIBO blokiem armētu betona kluci vai piemūrēt no tiem pašiem FIBO blokiem? Iekšā vajadzēs iestrādāt skursteņa armējošo vītņstieņu galus. Ja pareizi saprotu, skursteņa pieslēguma centrs ir 1150mm augstumā, man vajag 1450mm virs tīrās grīdas, pamatu jāpaceļ par kādiem 60cm, dūmvada ārējais izmērs ir 36x36.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 03/10/2019 11:27, labojis binary.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/10/2019 12:25

Tā ir atkāpe no tēmas bet es sev noteikti vairs neliktu keramikas skursteni -, tikai metāla siltināto. Manā skatījumā tas ir labāks risinājums. Vēdkanālu nozīme arī ir tāda apšaubāma, jo īpaši, ja tie atrodas vienā ēkas galā. Un neliktu arī ārā no ēkas, lai nečakarētu prātu, fasādi ne tehniski, ne morāli. Smuki iekšpusē atbilsotša RAL krāsa un nekādu apdari nevajag istabā, izskatās kā dizaina elements. Uz jumta obligāti lūka pie skursteņa, bet laikam tev tur bija tas pilnā apjoma mansards un tāpēc būs jāčakarējas ar kāpnēm gan uz jumta gan līdz jumtam. Kopumā savā saimniecībā esmu uzlicis 4 skursteņus - keramikas, vecais ar oderi un 2 sitlinātie metāla.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (83.177.150.---)
Datums: 03/10/2019 13:58

Vilnis_Radio, ja skursteni liktu ēkas iekšpusē, tad konkrētajā gadījumā tas būtu nevis "kā dizaina elements", bet kaut kas visnotaļ anti-dizainisks, masīvs, telpu sadalošs.

Ja skurstenis būtu iekšpusē, tad tā lūka, šķiet, būtu neērtāka nekā kāpnes no ārpuses. Jumta slīpums ir 42°, skurstenis virs jumta iziet par ~2.4m. Vietā, kur skurstenis iet cauri jumtam, "slīpo griestu" augstums būtu ~5m no grīdas (kamīns atrodas mājas daļā, kur nebūs starpstāvu pārseguma). Ja vajag skurstenim piekļūt no augšas, tad jebkurā gadījumā uz jumta vajag kaut kādu konstrukciju, bet līdz tai konstrukcijai nokļūt vienkāršāk tomēr būs no ārpuses, nevis caur lūku.

Zinu, nav viss ideāli. Racionālāk būtu likt to kamīnu ēkas centrā, precīzi gaiteņa vidū, lai silda visas telpas, skursteni laist cauri jumtam pie kores utt utjp, bet nu kā ir, tā ir. Plānojot novietojumu, ārsiena tomēr šķita vispiemērotākā vieta.

Par lūkām runājot - negribu jumtā nekādas lūkas. Jebkurš caurums jumtā tomēr ir potenciāli problemātisks mezgls. Jo mazāk to caurumu, jo labāk. Atliek cerēt, ka mansarda stāvā pietiks gaismas :D

Par "tikai metāla siltināto" - kāpēc? Ar ko keramika ir slikta? Ar ko tas bleķis ir labs?

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: ekomaja (165.225.192.---)
Datums: 03/10/2019 14:44

Metāla lentas ir DEPO veikalos pie lenķīšiem un brusu kurpēm. Tur ir gan tādas maziņas rullīšos, gan arī diezgan monstrīga izmēra.


binary rakstīja:
-------------------------------------------------------
stiprinājumus izlocīt no metāla
> lentas 5-7cm platumā un ~5mm biezumā, bet nestādos
> priekšā, kur tādu lentu dabūt un kā viņu izlocīt.
> Ir ieteikumi?
>

Būvejam sev māju:
[ekomaja.wordpress.com]

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 03/10/2019 17:01

binary rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Par "tikai metāla siltināto" - kāpēc? Ar ko
> keramika ir slikta? Ar ko tas bleķis ir labs?
-----------
Metāla vieglāk un ātrāk uzstādīt. Nevajag nekādus masīvos pamatus. Nekas neplaisā.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/10/2019 18:51

Nu par dizainu var diskutēt. No manas pieredzes pilnīgi visi kuri ir bijusi manā mansardā ir novērtējuši tos abus skursteņus kā stilīgus elementus.
Jumta lūkai nav ne vainas. Man piemēram bez skursteņiem ir arī saules kolektors, kuram kaut kad var ievajadzēties apskatīties kas un kā, piemēram zonde un atgaisotājs. Es tur nokļūstu ziemā vai vasarā dienā vai naktī bet jebkādiem palīgštrumiem. Turklāt kāpt pa apakšu un pārkāpt uz slīpni nemaz nav tik forši, jo tur tad jāpielāno lai vertikālās kāpnes nesabojā notekas un jumta malu un pats pārkāpiens nav diez ko ērts, jo tur ir augstums normāls jau un kāpiena brīdī vertikālo kāpņu apakšā vairs nav stabila. Īsāk sakot ir pieredze ar jumtiem un lūka ir super un tur nav problēmas. Bet nu tavā gadījumā ar pilno mansardu piekrītu, iespējams nebūs vieglākais risinājums. Bet uztaisīt protams to uzkāpšanu pā ārpusi var tikai būs jāpiestrādā un jāpiedomā.
Es tā īsti nesapratu, kur tev tas skurstenis īsti būs ja viņš neiet pa centru, tad tur vēl jāpaskatās cik vispār varēs tikt klāt uz tīrīšanu, jo 2.4 m virs jumta slīpnes tu ar kāpnēm neiztīrīsi, tikai ar pacēlāju. Ja kāpsi pa šiedeli, ir šance nomaukties.
Nu metāla ir labs kā jau te minēja uz salikšanu un stiprināšanu, apdari. Tehniski ātrāk uzsilst un pēc 2 gadījumem kad esmu redzējis plaisas keramikas čaulā (viena bija tone vācu keramika), tad es to čakaru neveiktu lai vēl teorētiski uzrautos uz tikpat sāpīgu demontāžu. Cenas man šķiet abiem ir līdzīgas, bet varbūt tas metāls arī sanāk lētāks. Materiāla ziņā nerūsošais tērauds ir gana ilgmūžīgs, savukārt keramika arī kaut kad nolietojas. Kad tas notiek dievs vien to zin.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.132.---)
Datums: 03/10/2019 22:44

Man ar ir Schiedel skurstenis un arī gar ārpusi.Tas dzīvo pats savu dzīvi,augstums ap 8m,no ārsienas attiet tik dažus centimetrus.Arī bija doma reiz stiprināt,bet neredzu jēgu,jo visā garumā ir savilkts ar vītņstieņiem,tas ir pietiekoši viegls un stabils.Starp spārēm nostiprināju ar to speciālo komplektu,kas paredzēts jumta daļai. Jums ir dakstiņu un pieeja līdz skurstenim esmu uzlicis tos dakstiņu pakāpienus. Es tik toreiz nepadomāju,kā būs ja būs jāmaina kāda čaula vai piem tas trejgabals,kā dabūs to vati atpakaļ???
Man ir vajadzība pēc vēl viena skursteņa,ko gan celšu veco tradīciju stilā,ar ķieģeliem.Vecas un pārbaudītas lietas man iet arī pie sirds.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Aldiss (87.246.148.---)
Datums: 03/10/2019 23:27

>>>Vietā, kur skurstenis iet cauri jumtam, "slīpo griestu" augstums būtu ~5m no grīdas (kamīns atrodas mājas daļā, kur nebūs starpstāvu pārseguma)>>>

Ja kamīns atrodas mājas daļā, pie ātsienas,kur griestu augstums ir 5m bez šķēršļiem tad no tā īsti nekādas jēgas nebūs. Viss siltums saskries piecmetrīgajos griestos un lejā maz kas paliks. Turklāt, ja gaisu kurtuvē ņemsi no telpas, tad pie paša kamīna būs caurvēja sajūta.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (83.177.150.---)
Datums: 04/10/2019 08:08

Aldiss, sildīšu mansardu, kuram [sākotnēji] nav paredzēts nekāds cits apkures veids :) Un ir jau arī IR starojuma siltums. Tālāk jau jāskatās, kā būs praksē - varbūt būs jādomā, kā veikt piespiedu gaisa cirkulāciju telpā. Bet varbūt tas kamīns tiks lietots 2x gadā.

Gaiss kurtuvei tiks padots no āra.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 04/10/2019 08:11

Viss atkarīgs no kamīna izmēra. Jābūt proporcionāliem telpas izmēriem. Kamīns dod arī spēcīgu infrasarkano starojumu caur stikla durvīm. Infrasarkanais silda arī zem atklātas debess - ugunskurs, saule.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 04/10/2019 09:43

Ir bijis dzīves posms kurā izmantoju kamīnu apkurei. Nu tā...nepatika. Paraleli ierikoju SS.Tad kombinejot varej iztikt. Tagad, būvejot jauno maju kamīns pat netiek izskatīts. Parasti jau cilveki doma- kuriņāšu, būs silti, jauki. Tam etapam ir iets cauri- ir pelni, gruži no malkas, kvepi ar laiku uz kamīna, stikls jatīra...Pēc iekurinasanas telpā karsti paliek atri...Nu kaut ka tā. Ta gan mana pieredze un manas domas. Bet kamīna vietā ierīkošu darzā ugunskura vietu. Gribās jau kādreiz ta mierigi pasedet un ugunī paskatīties...

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 04/10/2019 12:02

Klasiskais kamīns arī neder pamatapkurei. Mums tomēr nav Anglijas ziemas. Bet te arī, manuprāt, tas nebūs pamatapkurei. Pamatapkurei der centrālapkures kamīns ar akumulācijas tvertni vai kamīnkrāsns. Vēl brīvdienu mājā, kurā dzīvo 2 dienas nedēļā, der parastais kamīns, bet arī kombinācijā ar elektroapkuri vai gaisa ss.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (83.177.150.---)
Datums: 04/10/2019 13:09

agrais, piecus gadus kurinām kamīnkrāsni, ir OK :) Ir arī ugunskura vieta, turlkāt ugunskurs tiek kurināts ne tikai ugunskura vietā, bet šad tad arī citās vietās (nu negribas kaudzi zaru stiept 50m pret kalnu līdz ugunskura vietai, turklāt 2-3 metrus augstu liesmu arī pie mājas gluži negribās, tas izdegušais aplis no tāda "ugunskura" arī ir krietni lielāks nekā ugunskura vietā un var saglabāties 1-2 gadus).

Par to, ka telpā ātri karsti paliek - iespējams, tas tāpēc, ka liela daļa uzreiz aiziet telpā, nevis kamīna masas sildīšanai (nejaukt ar kurtuves sildīšanu). Mums tagadējai kamīnkrāsnij termomasas praktiski vispār nav. Kamīnam būs.

Bet vispār pamatapkure būs 6kW SS. Teorētiski vajadzētu pietikt arī tad, kad ārā būs -30°C (ar visu ūdens sildīšanu). Kā būs praksē, nav zināms. Ja ar SS nepietiks, tad tas kamīns var noderēt. Tāpat tas kamīns var noderēt papīra/kartona nokurināšanai un kaut kādās drēgnajās rudens dienās.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 04/10/2019 13:10, labojis binary.

Re: Schiedel ventilācijas kanālu un skursteņa montāža
Autors: binary (83.177.150.---)
Datums: 04/10/2019 21:29

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> 5. Izskatās, ka ņemšu to Sakret BAK, ar 5 maisiem
> vajadzētu pietikt. Schiedel instrukcijā ieteikts
> apmetumā iestrādāt arī metāla apmetuma sietu. Ar
> Sakret BAK tas arī nepieciešams? Jebšu pietiek ar
> tām pievienotajām polipropilēna šķiedrām? Laikam
> jau ir vērts arī nogruntēt ar Sakret BG pirms
> apmešanas?

Nopirku BAK apmešanai un BG gruntēšanai, bet nav ne jausmas, kā šos lietot :D
BG klāšu ar otu. Cik ilgi viņam jāļauj nožūt pirms apmešanas? Jebšu kā uzklāj, tā uzreiz var apmest?
Kā tā apmešana izpaužas? Vienkārši ar špakteļlāpstu uzklāj ~10mm slāni un izlīdzina?
Skursteni domāju mūrēt vairākos piegājienos, pēc katra piegājiena apmetot samūrēto daļu, lai pasargātu to no lietus.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
69mM4

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727