UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 24/11/2018 21:19

Kādu laiku atpakaļ uzsāku galdniecību kā hobiju. Tagad esmu tajā posmā, kad varu domāt par sava galda uzbūvi. Viss ir skaidrs izņemot vienu - kur var iegādāties skrūves spīļu mehānismam? Spīles būs galda sastāvdaļa. Vai kāds pieredzējis galdnieks var atbildēt kur, pa cik būtu normālas? Esmu informēts par variantu uztaisīt savas - no koka ar parauga palīdzību, bet pašlaik interesē metāla.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: Rx (81.198.148.---)
Datums: 24/11/2018 21:58

Vai ir tā vērts, taisīt, ja var nopirkt. Kaut vai šīs: [www.vidaxl.lv] Man ir veco laiku. Atzīšos- ne reizi nav izmantotas to patiesajam mērķim....

Re: Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 24/11/2018 22:04

Vai ir vērts kopt dārzu, ja ir ziedu veikali? :) Tas ir kārtējais projekts, lai ietrenētu savas iemaņas.
Paldies par linku, galējības gadījumā būs kur vērsties!

Re: Galds - galdniecībai
Autors: soseds2 (77.219.11.---)
Datums: 25/11/2018 11:24

Ir pieejams galdniecības galds ar skrūvspīlēm mazlietots, līdzīgs, kā darbmācībā skolā. Atrodas Saulkrastos. 29589722.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 25/11/2018 11:29

No koka diez vai sanāks. Tādas bija ļoti senos laikos un man kaut kā šķiet, ka viņas arī tika grieztas ar kaut kādiem vītņgriežiem.
Metāla ir reāli, bet jaunas ir salīdzinoši dārgas. Šur tur speciālos veiklos tādas ir un to cena ja nemaldos bija kaut kas ap 40-60 eur. Precīzi nepateikšu bet bija kādreiz veikals pie latglītes ar 4 burtiem, latr vai kaut kas tamlīdzīgs. Tur pārdevās visādi griežņi un specifiskas metālapstrādes lietas. Arī citur ir līdzīgi.
Nu vēl uzpeld ssā, dažreiz lūžņos atliek malā viņas. Nu kaut kā tā.
Es ar esmu uztaisījis, bet arī jāsaka, ka pēc pielietojma ļoti reti izmantoju, Sāku apsvērt domu k nest uz istabu kā interjera priekšmetu izmantot.
Bet ja ir vēlme, taisi tik augšā.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: arre (90.139.226.---)
Datums: 25/11/2018 12:46

Skrūve spīlēm saucas - skrūve ar trapecveida vītni. Jauna tāda skrūve/stienis maksā dārgi. Jo resnāka, jo dārgāka. Var pasūtīt stiprinājumu un skrūvju veikalos. Vajag arī uzgriezni, kas arī maksā dārgi. Jāmeklē metinātājs, lai piemetina roktura vietu. Es reiz uzbūvēju nekam nederīgu su;las spiedi. Ja neesmu aizvedis lūžņos, tad varu uzdāvināt skrūvi. došu ziņu pēc nedēļas.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 25/11/2018 16:25

soseds2 - Visu galdu pašlaik nemeklēju, turklāt patālu esat, bet paturēšu aiz auss.
Vilnis_Radio - Ir, ir video pamācības kā ar metāla vītņu template'iem taisa. Diezgan liels čakars tikai vienai skrūvei, bet strādājot diezgan labi. Latgalīte ir ļoti labs variants, būšu Rīgā - noteikti iemetīšu aci.
arre - Tas nu būtu ļoti dāsni no Tavas puses. Paskatīšos topiku pēc nedēļas.

Paldies visiem, kas atbildēja. Par pielietojumu nav šaubu, ka tiks utilizēts pa pilnu klapi. :) Vēlme darīt ir, tikai ar pašreizējo darbnīcas konfigurāciju sanāk tā - barbariski. Esošās metāla spīles ar pašdarinātajiem ādas apvalciņiem ir par mazu jebkam lielākam par pagali, turklāt uztaisot savu galdu var piemērot mazajai darbnīcas telpai daudz labāk, nekā pērkot "no konveijera".

Re: Galds - galdniecībai
Autors: binary (90.139.221.---)
Datums: 25/11/2018 17:59

seelija Wrote:
-------------------------------------------------------
> Paldies visiem, kas atbildēja. Par pielietojumu
> nav šaubu, ka tiks utilizēts pa pilnu klapi. :)
> Vēlme darīt ir, tikai ar pašreizējo darbnīcas
> konfigurāciju sanāk tā - barbariski.

Man šķiet, ka šeit minētajos komentāros vaina nav nedarīšanā - arī viņiem ir gan vēlme, gan iespējas darīt. Drīzāk vaina ir pašā galdā - nereti ir ērtāki veidi, kā izdarīt vienu vai otru lietu. Man gan vēl nav iespējas nodarboties ar kokapstrādi, bet nu interese ir, pa brīvajiem brīžiem sanāk arī kādus video paskatīties. Ko lai saka - nestādos priekšā, kur tāds kārtīgs ēvelsols varētu noderēt, pieņemot, ka instrumentus vajag gana daudz un vietu vajag izmantot racionāli.

Par tām video pamācībām (jebšu vienkārši kaut kādu kokapstrādes hobijistu un/vai profesināļu filmētajiem video) - ir gadījies dzirdēt, ka saimniecībā pietrūkst "assembly table". Varbūt no tāda būtu lielāka jēga nekā no ēvelsola?
The Samurai Carpenter parasti izmanto "hold fast" (https://www.google.com/search?q=woorworking+%22hold+fast%22&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab), pie kuriem pielīmētas ādas strēmeles, lai nepaliek pēdas kokā. Protams, kaut kādu virsmu vajag, bet tam nav jābūt ēvelsolam.
April Wilkerson ir starā par Triton "Super Jaws". Viņai gan tie projekti nebija gluži istabas mēbeles.

Variantu netrūkst, atliek vien saprast, kas pašam būs noderīgāks. Pats raksti - telpa maza. Tātad vietu jāizmanto racionāli - gan jāizvēlas pareizos instrumentus/galdus, gan arī jāizvieto viņus pareizi.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 25/11/2018 18:06

Runājot par koku un metālu nepelnīti aizmirsts, ka drīzāk spēkā ir plastikātu laikmets. Piemēram
[www.drive2.ru]

Re: Galds - galdniecībai
Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 25/11/2018 18:32

Ņem ciet 3D printeri un cep ko vajag. DDDD
[3dtoday.ru]

Re: Galds - galdniecībai
Autors: Rx (81.198.148.---)
Datums: 25/11/2018 19:53

Paldies Binary. Ideja brīnišķīga par Hodfast kāju... Šis modenizētais instruments var aizvietot skrūvspīles:

Re: Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 25/11/2018 20:10

binary - Iespējams, ka mēs runājam par diviem dažādiem galdiem. Galdnieka darba galdam, vismaz cik esmu redzējis, ir pilns ar caurumiem kur tos hold fast arī liek iekšā. Tā ir viena no stiprināšanas metodēm. Cik man fantāzija ļauj iztēloties, tad tāda darba virsma būtu tieši laikā, gan ar hold fastiem un spīlēm.

SerViss - Paldies par ieteikumu. :)

Re: Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 25/11/2018 20:12

Rx - vot tas ir kaut kas neredzēts. Papētīšu vairāk! Tie holdfast, kurus esmu redzējis, ir lomika tipa metāla bluķi.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 03/12/2018 09:00

seelija - diemžēl neatradu.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: Rx (81.198.148.---)
Datums: 03/12/2018 10:39

arre Wrote:
-------------------------------------------------------
> seelija - diemžēl neatradu.

Ko neatradāt? Holdfast galdu? Te: [m-craft.lv] Vajag tik naudiņu, vai paņemt ideju un taisīt pašam. Holdfast piespiedējs gan "baigi" dārgs.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: seelija (46.109.147.---)
Datums: 07/12/2018 19:28

arre - Nekas, paldies par to pašu. Gan kaut kā tikšu galā, janvārī būs vairāk laika medībām. Arī holdfast, droši vien jāmeklē vietējais kalējs.

Re: Galds - galdniecībai
Autors: CryptoRobotics (91.229.123.---)
Datums: 19/09/2023 20:58

What is Paper Trading in Crypto? With , you can practice trading cryptocurrencies like a pro, all in a risk-free virtual environment. Just like seasoned traders in traditional financial markets, you can now hone your skills, devise winning strategies, and stay ahead of the game without using real money.: <a href="[www.thesouthafrican.com] link</a>, <a href="[techktimes.com] type</a>, <a href="[www.gudstory.com] as</a>, <a href="[www.europeanbusinessreview.com];



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   ******    *******   ******** 
  **   **   ***   **  **    **  **     **  **    ** 
   ** **    ****  **  **        **             **   
    ***     ** ** **  **        ********      **    
   ** **    **  ****  **        **     **    **     
  **   **   **   ***  **    **  **     **    **     
 **     **  **    **   ******    *******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727