UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Līme koka virsmai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 01/11/2018 13:57

Reizē ar malku, no kokapstrādes uzņēmuma ienākušies skaisti līmēto brusu gali - precīzi ēvelēti līdz milimetram. Grēks kurināt, radās doma salīmēt skaistu virtuves darba virsmu. Ytūbē pilns ar video kā tas darāms, bet no ārzemēm. Tur izmanto tādas līmes, kādas pie mums veikalos nestāv. Tad jautājums kādu līmi šim darbam izmantot? Ūdensizturīgo PVA vai ir kāds labāks variants?

Re: Līme koka virsmai
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 01/11/2018 14:13

Nu stiprības/noturības secībā - epoxy > PUR > PVA. Virtuves virsmai manuprāt ar PVA varētu pietikt, plus ja vēl nolako to virsmu.

Re: Līme koka virsmai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 01/11/2018 14:18

Doma bija eļļot nevis lakot. vai tas maina lietas būtību?

Re: Līme koka virsmai
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 01/11/2018 14:24

Minimāli maina, tik vien ka laka tomēr labāk pasargā no slapjuma uz virsmas. Man šķiet, ka līmējumu tas neiespaidos. Dīķi jau tur neturēsi. :)

Re: Līme koka virsmai
Autors: v_t (95.68.5.---)
Datums: 01/11/2018 15:16

man ir laba pieredze ar pva 3d līmi.

Re: Līme koka virsmai
Autors: Kapliss (81.198.225.---)
Datums: 01/11/2018 16:46

Mierīgi pietiks ar PVA D3 vai D4.
Es arī virsmu eļļotu, tikai bagātīgi jāeļļo vaorākas reizes, var ar fēnu pasildīt, lai labāk iesūcas. Laka varbut laba, kamēr jauna, bet ar laiku š'vīkās ieēdas netīrumi, saplaisā, tad tur sūcas ūdens utt.

Re: Līme koka virsmai
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 01/11/2018 18:02

Man sievai konditorijas ceha vairaki ozolkoka galdi. Jau ar kadu 23 gadu pieredzi. Piesucinati ar linellu...Ik pa kadiem paris gadiem noslipeju vinus, atkal kadu kartu ellu pa virsu. Nekads mitrums tur neskade, kalpos vel gadu gadiem. Ar lakosanu gan nekas nesanaktu, bet ja tik ta, smukumam, tad var meginat. Bet ieteiktu labak linellu....

Re: Līme koka virsmai
Autors: filja (212.3.195.---)
Datums: 02/11/2018 11:08

tev mājās ir darbnīca?jautaju tāpēc,ka ,ja domā to visu salīmēt mājas apstākļos kvalitatīvi un skaisti,diezvai sanāks!Jo vajadzēs gan ēveli,gan biezumeni!Jo perfekti salīmēt neizdosies kaut arī klucīši vienādi!Varbūt kādu gaļas dēlīti jā,bet lielu darba virsmu diez vai.Parasti jau to dara tā-salīmē plātni darba virsmas platumā,apēvelē,pēc tam zāģē "strēmelēs" vajadzīgajā biezumā un tad jau līmē kopā,tā lai izskatās ka no klucīšiem līmēts.Spiežot kopā,tas viss cenšas "peldēt"tāpēc no visām jābūt iespiestam!Kā salīmēt vienā piegājienā no klucīšiem visu virsmu,pat nojausmas nav,nevarēsi savaldīt.Kā vienīgo iespēju redzu,sākumā līmēt pa vienai rindai,virsmas platumā,pēc tam sānus apēvelēt un tad jau visu kopā.Laba līme bison pu.

Re: Līme koka virsmai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 02/11/2018 12:03

filja Wrote:
-------------------------------------------------------
> tev mājās ir darbnīca?jautaju tāpēc,ka ,ja
> domā to visu salīmēt mājas apstākļos
> kvalitatīvi un skaisti,diezvai sanāks!Jo
> vajadzēs gan ēveli,gan biezumeni!Jo perfekti
> salīmēt neizdosies kaut arī klucīši
> vienādi!Varbūt kādu gaļas dēlīti jā,bet
> lielu darba virsmu diez vai.Parasti jau to dara
> tā-salīmē plātni darba virsmas
> platumā,apēvelē,pēc tam zāģē "strēmelēs"
> vajadzīgajā biezumā un tad jau līmē kopā,tā
> lai izskatās ka no klucīšiem līmēts.Spiežot
> kopā,tas viss cenšas "peldēt"tāpēc no visām
> jābūt iespiestam!Kā salīmēt vienā
> piegājienā no klucīšiem visu virsmu,pat
> nojausmas nav,nevarēsi savaldīt.Kā vienīgo
> iespēju redzu,sākumā līmēt pa vienai
> rindai,virsmas platumā,pēc tam sānus apēvelēt
> un tad jau visu kopā.Laba līme bison pu.


Paldies par brīdinājumiem. Pie šī jautājuma es strādāju. Kā jau teicu mans materiāls ir līmētas brusas - 80x80. Salīmētas no 8 līstēm un precīzi ēvelētas (laikam izejmateriāls logu izgatavošanai). Ņemot vērā, ka gala produkts sanāks smags un masīvs (60 cm plats un 4 m) visas sienas garumā, taisos to līmēt, novietojot uz gatavas un taisnas virtuves apakšējo skapīšu virsmas. Par saspiešanu apdomāju divus variantus - piespiest ar domkratu no sānu sienas.
Vai arī nespiedīšu ar domkratu, bet vienkārši katru pielīmējamo brusu pieskrūvēšu ar 2 skrūvēm. Nelīdzenumus virsmā pēc tam paredzēts pieslīpēt ar lentes slīpmašīnu.

Cik redzēts video, tad peld un liecās plānas līstes, bet man būs kārtīgi bomji.

Protams, ka teorijā viss skaisti, bet prakse vēl rādīs.

Protams

Re: Līme koka virsmai
Autors: filja (212.3.195.---)
Datums: 02/11/2018 12:28

nu mēģini!bet peldēs ari bomji!kautkā būs jānofiksē no virspuses arī!!!un ja gribēsi iespiest 4m platumā,vajadzēs LABI spiest.

ja virsma ir 60cm plata un 4m gara un to visu dari pirmo reizi!čujs man saka priekšā,ka pva līme galīgi nederēs.Jo vienkārši viss būs jādara ļoti ātri!un ja gadījumā,tomēr kas nesanāk,nebūs laika domāt un ko pielabot,jo līme vienkārši kaltīs....

par skrūvēšanu nesapratu,tjip brusīti pie brusītes?

kad būs gatavs,padalies ar rezultātu!

ps varbūt apdomā variantu līmēt pa rindām!salīmē 8klucīšus kopā!sanāk 1rinda.un tāa laikam tev vajag 50gb,lai sanāk 4m.kad tev visas rindas salīmētas,aizved kautkur apēvēlēt sānus un tad var līmēt visu plātni gatavu.un spiest arī vajadzēs tikai no vienas puses...

Re: Līme koka virsmai
Autors: filja (212.3.195.---)
Datums: 02/11/2018 12:42

varbūt es vispār nepareizi sapratu tavu domu!tu virsmu gribi līmēt no klucīšiem tā, lai gala šķiedra ir uz augšu?

Re: Līme koka virsmai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 02/11/2018 12:43

Jā, ir vēl par ko padomāt. Noteikti padalīšos (ja sanāks labi:).

Re: Līme koka virsmai
Autors: filja (212.3.195.---)
Datums: 02/11/2018 12:43

Vai tikai salīmēt bruses savā starpā?

Re: Līme koka virsmai
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 02/11/2018 12:45

filja Wrote:
-------------------------------------------------------
> varbūt es vispār nepareizi sapratu tavu domu!tu
> virsmu gribi līmēt no klucīšiem tā, lai gala
> šķiedra ir uz augšu?


Grūti rakstveidā izteikties. Nē. Brusas likt rindā, jo tās ir precīzi 60 cm garas.

Re: Līme koka virsmai
Autors: filja (212.3.195.---)
Datums: 02/11/2018 19:29

ā,nu re,es izlasiju ,ka ienākušies brusu gali un izdomāju,ka līmēsi no klucīšiem.
ja vienkārši bruses vajag salīmēt kopā,es to tāpat darītu vairākos piegājienos!teiksim pa 1m,vieglāk būs nokontrolēt peldēšanu,jo spiest vajadzēs pa nopietno.es sakrāmētu to metru,pa virsu divus dēlīšus katrā pusē,un viegli piespiestu pie galda virsmas ar līmspīlēm.pēc tam to visu nospiestu ar domkrotu un kārtīgi pievilktu spiles!kad visas 4 daļas salīmētas,tad tik pa viena līmētu kopā,līmējamā vietā atkal uzliekot spīle,tādējādi kontrolējot staigāšanu.!

par līmēm jau rakstiju,ja esi pārliecināts,ka viss notiks čotka un pēc plāna,ņem pva...ja neesi pārliecināts,meklē ko citu.!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******     ******   **     **  **     **        ** 
 **    **   **    **   **   **   **     **        ** 
 **         **          ** **    **     **        ** 
 **   ****  **           ***     *********        ** 
 **    **   **          ** **    **     **  **    ** 
 **    **   **    **   **   **   **     **  **    ** 
  ******     ******   **     **  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727