UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Maijroze (46.109.237.---)
Datums: 14/10/2018 21:57

Nesen iegādājos zemi un topogrāfijā uzzināju, ka viens no kaimiņiem savu žogu ir salicis pa manu teritoriju - aptuveni 80 cm no robežas uz manu pusi. Kaimiņš uzstāj, ka žogu licis tieši pa robežu. Kādi būtu soļi, lai panāktu, ka kaimiņš to žogu pārliek tieši pa robežu? Piezīmēšu, ka tas ir žogs, kuru pēc civillikuma ir jāliek man :) Tā kā no vienas puses priecājos, ka tas žogs tur jau ir, bet no otras - tomēr nepatīkami, ka man ir nošņāpti 80 cm zemes.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Kludzins (85.255.76.---)
Datums: 15/10/2018 09:33

Maijroze Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nesen iegādājos zemi un topogrāfijā uzzināju,
> ka viens no kaimiņiem savu žogu ir salicis pa
> manu teritoriju - aptuveni 80 cm no robežas uz
> manu pusi. Kaimiņš uzstāj, ka žogu licis
> tieši pa robežu. Kādi būtu soļi, lai
> panāktu, ka kaimiņš to žogu pārliek tieši pa
> robežu? Piezīmēšu, ka tas ir žogs, kuru pēc
> civillikuma ir jāliek man :) Tā kā no vienas
> puses priecājos, ka tas žogs tur jau ir, bet no
> otras - tomēr nepatīkami, ka man ir nošņāpti
> 80 cm zemes.

Liec vien galdā topogrāfiju viņam un saki ka pārliksi viņa žogu pareizi.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Munc (81.198.80.---)
Datums: 15/10/2018 11:29

Var nedarīt neko līdz brīdim kad nesavajdzēsies tos 80cm zemes. Kad pienāks tā diena tad arī risināt. Mazāk jāpļauj zāle, attiecības ar kaimiņu nesabojātas, žogs par velti.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Vidzeme (46.230.128.---)
Datums: 15/10/2018 12:10

Munc Wrote:
-------------------------------------------------------
> Var nedarīt neko līdz brīdim kad
> nesavajdzēsies tos 80cm zemes. Kad pienāks tā
> diena tad arī risināt. Mazāk jāpļauj zāle,
> attiecības ar kaimiņu nesabojātas, žogs par
> velti.

Pilnībā nepiekrītu. Robeža ir svēta lieta un tā ir jāatrisina nekavējoties nevis ievilkt garumā. Robežai ir jābūt tur kur tā paredzēta,tad nevienam nebūs pārmetumi. Tas ir principa jautājums šajā situācijā,vismaz es risinātu to problēmu par tiem 80cm.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: ints45 (80.89.79.---)
Datums: 15/10/2018 12:12

Liecies mierā. Tāds sīkums nebija pat vērts lai sāktu jaunu diskusiju

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: daudzjautajumi (195.13.215.---)
Datums: 15/10/2018 14:15

visdrīzāk jau ka mērnieks vainīgs, viņi jau nenes nekādu atbildību par savu darbu...

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Aldiss (91.105.24.---)
Datums: 15/10/2018 21:24

Cik mērnieku,tik rezultātu. Kad Mārupē taisīju kadastrālo uzmērīšanu, robežas stabiņus salika vienā veidā (man kādus 1O cm no esošā žoga līnijas nāktos pārcelt uz savu pusi),bet,kad kaimiņam zemi pirms būvniecības pārmērīja, tad mans žogs vēl pārceļams 10 cm uz kaimiņa pusi.80 cm kļūda gan laikam pa lielu.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: bonits (159.148.19.---)
Datums: 16/10/2018 10:43

80 cm neizklausās pēc kļūdas, bet gan drīzāk pēc ļaunprātības. No sērijas - ai, tas kaimiņu zemes gabals tāpat neapstrādāts un netiek lietots, neviens nepamanīs, ka pierauj kādus varbūt pat kādus 20-30m2 klāt no svešas zemes. Es pietiekami esmu redzējis arī gadījumus, kur cilvēki teritoriju aiz savas sētas uzskata par savējo, visādi iekopj utt.

Problēma ir jārisina UZREIZ, ja ir vēlme to risināt. Ja vienalga, nu tad vienalga. Bet kategoriski nepiekrītu viedoklim, ka var atlikt, kad būs vajadzība. A ja tā vajadzība uzrodas tikai pēc gadiem? Es neesmu jurists, bet ka tik nesanāk, ka kaut kādos strīdos beigās tiek pateikts, ka pats esat pieņēmis esošo situāciju. Man paziņām bija situācija, kur sūdzējās par daudzīvokļu mājā ierīkotu apkuri, kur visticamāk visi papīri nebija kārtībā, pašvaldība atcirta, ka vajadzēja sūdzēties jau toreiz, kad ierīkoja un vispār jau ir noilgums utt.

Nu ej un rādi kaimiņam topogrāfiju un saki, ka jāpārliek, ja kategoriski nepiekrīt, tad diemžēl uz tiesu. Citu variantu nav. Vēl svarīgi ir - uz savu galvu NEDRĪKST to žogu aiztikt un pārlikt - kaimiņš izsauks policiju un tad vari dabūt krimināllietu par svešas mantas bojāšanu/zādzību. Tā diemžēl ir, ja uz tavas zemes kāds ir kaut ko uzlicis, lai cik tas apsurdi izklausītos, aiztikt to nedrīksti. Tam var rasties nopietnas sekas.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Kārlis222 (159.148.197.---)
Datums: 16/10/2018 11:12

viss, kas atrodas uz manas zemes, ir mans, ja vien tas nav apgrūtinājums.

Runājot par žogu, tad te vajag abiem kaimiņiem samesties un kopā nopirkt uzmērīšanu. Tas ir vienīgais iespējamais risinājums.

Tālāk jau paliek interesanti, kas notiks ar žogu, ja izrādīsies, ka tas ir cita teritorijā.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: ETT (85.254.147.---)
Datums: 16/10/2018 11:37

Piedāvā kaimiņam nomāt Tavu zemi, uz kuras viņš glabā savu sētu :)

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 16/10/2018 12:34

Mērniecības jomā Latvijā valda bardaks. Tas oficiāls Valsts Kontroles slēdziens par nozari. Pieejams VK mājaslapā.
[www.lrvk.gov.lv]
Tas nozīmē, ka reizēm nav tik viegli "iebraukt" īstajās un patiesājās zemes gabala robežās. Sairsties ar kaimiņiem nav liela māksla. Grūtāk iegūt draugus. Tāpēc pirms sākt blatot par sētas aizvākšanu vajag sākt ar šā jautājuma izpēti. Vai veikta kadastrālā uzmērīšana. Ko saka tavi robežu plāni, ko kaimiņa. Mēdz gadīties, ka šie plāni ir pretrunīgi. Utt.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: bonits (159.148.19.---)
Datums: 16/10/2018 13:27

Kārlis222 Wrote:
-------------------------------------------------------
> viss, kas atrodas uz manas zemes, ir mans, ja vien
> tas nav apgrūtinājums.
>
> Runājot par žogu, tad te vajag abiem kaimiņiem
> samesties un kopā nopirkt uzmērīšanu. Tas ir
> vienīgais iespējamais risinājums.
>
> Tālāk jau paliek interesanti, kas notiks ar
> žogu, ja izrādīsies, ka tas ir cita
> teritorijā.

Kārli, Kārli, Kārli... Es jau Jums piekrītu, bet, ja reālajā dzīvē viss būtu tik vienkārši. Svešu mantu aiztikt nedrīksti. Tas ir tāpat, ja Tu nopērc dzīvokli, kurā izrādās ir uzradies īrnieks - Tu viņu nedrīksti bez tiesas lēmuma izlikt no dzīvokļa ārā ar visām mantām. Ja Jūs ar lieliem onkuļiem atnākat un iznesat tā cilvēka mantas kāpnēs, par to ir kriminālatbildība! Tādos gadījumos ir ilgs tiesāšanās ceļš par izlikšanu.
Ar to žogu principā tas pats! Salaspilī identiska situācija - pašvaldība gribēja vienu no galvenajām ielām pārbūvēt. Sākot plānot izrādījās, ka daudzu privātmāju īpašnieki gar šo ielu ir paķēruši sev klāt pat vairākus metrus pašvaldības zemes ar žoga uzlikšanu tuvāk ielai! Sarunāt tur ilgstoši neko nevarēja, precīzi nezinu vai bija tiesvedības vai nē, bet mainoties varai pašvaldībā, izskatījās, ka visticamāk tika panākts kaut kāds izlīgums vai pašvaldība piekāpās, jo sētu atrašanās vietas netika pārvietotas, kad to ielu beigās rekonstruēja.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 16/10/2018 15:11

Augstas precizitātes ģeodēziskie uzmērījumi tiek veikti labi ja kādus 10 gadus, drīzāk vien piecus. Attiecīgi viss iepriekšējais, kas veikts ar mērlenti un A-veida mērierīci, apriori ir neprecīzi. Konkrētajā gadījumā - zemes robežu ierādīšana no jauna (piedalās mērnieks un visi kaimiņi). Pandoras lāde pamatīga, jo var kā parādīties lieki, nevienam nepiederoši centimetri, tā arī pārklājošies (reizē abiem kaimiņiem piederoši) metri. Kamēr starp kaimiņiem nav kašķa, prātīgāk to arī būtu necelt.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: v_t (95.68.18.---)
Datums: 16/10/2018 16:05

nopirku zemes gabalu starp divām mājām. puse no mana gabala pirms privatizācijas piederēja vienam kaimiņam, puse otram. viņi savulaik nevarēja vai negribēja pēkšņi uzradušamies zemes īpašniekam maksāt par to un tāpēc katram tika nogriezta daļa gabala likumā paredzētā kārtībā. kad sāku būvēties un veicu uzmērījumus, mērnieks konstatēja, ka viens kaimiņš ar žogu ir kļūdījies par apmēram 50 m2 bet otrs par nieka ~20 m2. tas, kas bija kļūdījies par 50, to arī zināja un, pamanot mērīšanas darbus, to arī pasteidzās man paziņot.
nu, jāsaka, ka, ja es uzstātu uz tā, ka gribu tos 50 m2 atpakaļ, tad kaimiņa pieeja mājai būtu stipri nepievilcīga un katru dienu iznākot no mājas, cilvēkam to atgādinātu. izlēmu par labu kaimiņattiecībām un 11 gadu laikā to neesmu nožēlojis. tie m2 būtu noderējuši rokot ss kontūru, bet tiku galā arī tāpat.
par tiem nieka 20 m2 vispār neieminējos.
protams, ka par katru m2 labi zināmajai nī kompānijai tika samāksāti 6 ls, bet arī tas ir štrunts.
gadus 40+ mans gabals bija piederējis viņiem. tas man lika pacensties ielīst arī viņu ādā.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 16/10/2018 16:20

Labu kaimiņattiecību vārdā atteikties no zemes protams ir cēli un noteikti bieži arī praktiski izdevīgi, taču nodokli par tiem 70m2 maksā tu, bet labumu gūst kaimiņi. Jāpieprasa vismaz polšs regulāri :).

Neesmu gan dzirdējis precedentu, bet varbūt no kaimiņa, kas principiāli atsakās savu žogu pārcelt, var piedzīt piespiedu nomas maksu par izmantoto zemi.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Vidzeme (46.230.128.---)
Datums: 16/10/2018 23:32

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Labu kaimiņattiecību vārdā atteikties no zemes
> protams ir cēli un noteikti bieži arī praktiski
> izdevīgi, taču nodokli par tiem 70m2 maksā tu,
> bet labumu gūst kaimiņi. Jāpieprasa vismaz
> polšs regulāri :).
>
> Neesmu gan dzirdējis precedentu, bet varbūt no
> kaimiņa, kas principiāli atsakās savu žogu
> pārcelt, var piedzīt piespiedu nomas maksu par
> izmantoto zemi.

Kas tur cēls?Kad kaimiņš manu zemi "nozadzis"? Tur nav ko strīdēties ar kaimiņu,vajag izsaukt tur to uzmērītāju vai atbildīgo cilvēku,kas precīzi arī nospraustu un parādītu tās robežas +abu kaimiņu klātbūtnē izrunāt situāciju.Iespējams,ka arī ir vai nav kāda kļūda bijusi šajā situācijā. Jābūt ir vadlīnijām,pēc kurām tiek noteikta precīza robeža,dzīvojam taču 2018. Visu var atrisināt,ir tikai jārisina:)

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Ekomaja (165.225.68.---)
Datums: 17/10/2018 13:54

Topogrāfija ir viena lieta, bet vai pārbaudījāt kur atrodas kupicas? Varbūt savulaik kaimiņam robežas ierādītas tā kā šobrīd iet žogs. Uz topogrāfiskā plāna nav atzīme par to ka robežas attēlotas atbilstoši kadastrālās uzmērīšanas precizitātei un ka tās var nesakrist ar situāciju plānā?

Katrā ziņā labs mērnieks palīdzētu rast skaidrojumu šādā situācijā gan sameklējot nepieciešamos dokumentus gan paskaidrojot kas ir kas un kam ticēt.

Pēc manas saprašanas kupicai dabā ir lielāks spēks kā topogrāfiskam plānam.

www.ekomaja.wordpress.com

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Pašdarbnieks (77.219.9.---)
Datums: 17/10/2018 16:01

Kupicas var pārakt.. es ar šito saskāros savā lauku īpašumā. Uzķēru negodprātīgo "kaimiņu" tāpēc, ka pats ar savu tēvu viņas taisīju. Jauns saimnieks var ar nepamanīt.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: v_t (95.68.18.---)
Datums: 17/10/2018 19:17

čujs pateica priekšā, ka nevajag meklēt kašķi un tas bija pareizi.
ja būs vajadzība un vēlēšanās, vienmēr paspēšu to izdarīt.
attiecības ir svarīgākas.

Re: kaimiņš savu žogu uzlicis pa manu teritoriju
Autors: Rx (46.109.73.---)
Datums: 17/10/2018 20:17

Nervi neatjaunojās...bet bendē dzīvi ilgi, ilgi. Tiesa nav tā vieta, kur būs atrasta taisnība, jo arī tur ir sava likumsakarība...Man, piemēram, ir zināmi tiesas procesi par strīdu zemes robežās un varu teikt, taisnības uzvarētājs ir ..."blats". Man arī vienai zemei robežu ierādīja "uz papīra". Ņēma, novilka līniju un OK. Nekāda robežas ierādīšana fiziski nenotika. Papīrs panes visu. Robeža, par kuru bija vienojušies mani senči ar kaimiņiem, ar sētu..... tika ar vienu strīpu atcelta! Tiesa: bagāto privilēģija.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******         **   ******         **  ******** 
 **    **        **  **    **        **     **    
 **              **  **              **     **    
 **              **  **              **     **    
 **        **    **  **        **    **     **    
 **    **  **    **  **    **  **    **     **    
  ******    ******    ******    ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727