UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Kupolmāja
Autors: Deniss Z (176.106.53.---)
Datums: 18/09/2017 14:00

Labdien!
Planoju tuvakajos gados uzcelt kupolmāju.
Ir kompanija ārzemēs (krievija) kas piedava iegadaties kupolmājas konstruktoru.
Cik var izmaksāt uzcelt to konstruktoru pēc ražotāja shēmam un ar ražotāja materiāliem? Kupola DIametrs - 12m.
Pagaidam jautājums ir ļoti nekonkretizēts tāpēc arī negaidu ļoti konkrētas atbildes.
Varbūt kāds var pateikt kādas jautājumus pirmkārt jauzdod konstruktora ražotājam.
Kādu būvkompāniju/ brigādu Latvijā jūs ieteiktu lai uzcelt to māju.
Paldies.
Te ir web adrese bet diemžēl rakstīts tikai krieviski. Bet gadijuma ja kāds prot lasīt RU tad iespejams apskatīties kas ietilpst komplektā.
[xn--80aiocnlq.xn--p1ai]

Re: Kupolmāja
Autors: Mairis (77.219.12.---)
Datums: 18/09/2017 14:43

Aizbrauc līdz šim vīram parunā - [www.lsm.lv]

Re: Kupolmāja
Autors: Deniss Z (176.106.53.---)
Datums: 18/09/2017 16:03

Kā es varu ar viņu sazināties?
Paldies

Re: Kupolmāja
Autors: Kludzins (80.89.73.---)
Datums: 18/09/2017 17:33

Deniss Z Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā es varu ar viņu sazināties?
> Paldies

Nav ne jausmas, jābrauc ciemos pie viņai vai paroc te info - [www.smucspainava.lv]

Re: Kupolmāja
Autors: ETT (85.254.147.---)
Datums: 19/09/2017 15:36

Te [www.smucspainava.lv] paspīd šāds numuriņš 29135403, bet tas bija 2014.gadā :)

Re: Kupolmāja
Autors: Deniss Z (176.106.53.---)
Datums: 23/09/2017 12:35

Cik es atradu pašlaik ir 2 cilvēki/ kompanijas kas nodarbojas ar kupolmajam.
www.kupolmaja.lv
[kupolmajafazenda.lv]

Paldies arī par tālruni

Re: Kupolmāja
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/09/2017 13:18

Baigi komplicēti man šķiet tāda būve - viss ir nestandarts - sākot no pamatiem un beidzot ar mēbelēm. Projektu autori gan saka, ka visās pozīcijās ieliek standarta četrstūra ēkām, bet es par to ļoti stipri šaubos. Es drīzāk teiktu, ka pilnīgi visās pozīcijās ir extra izmaksas un vājie punkti.
Vienīgais bonuss tāda tipa būvei varētu būt vietās un kolonizējamās planētās, kur ir problēmas ar patiešām spēcīgu vēju.

Re: Kupolmāja
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/09/2017 13:27

Bet no apmeklētāja nevis maksātāja un lietotāja līdz mūža galam viedokļa - stilīgi protams. :)

Re: Kupolmāja
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 23/09/2017 13:54

No praktiskā viedokļa tāda māja ir pilnīgi garām. Tāpat izmaksas būs augstākas, kā būvējot klasisku māju ar vetikālām sienām.Es saprotu, ka tādu māju parasti būvē fani, kuri paši veic lielāko daļu darbu. Citādāk, ar kādu celtnieku brigādi, iebrauksi tikai auzās. Čakars ko tādu būvejot ir daudz lielāks.
Jā, stilīgi gan, bet tikai kā saurupmāja kautkur laukos plašā teritorijā. Uz 1200 kvadrātmetriem, kur apkārt klasiskas kaimiņu mājas, izskatīsies kā spoks.

Re: Kupolmāja
Autors: Deniss Z (176.106.53.---)
Datums: 23/09/2017 15:29

Domājam par to kupolmāju izejot no savam velmēm:
Gribējas dabūt to lielo telpu apkārt lai būtu pusstāvs.
Cik reāli to realizēt parasta mājā?

Re: Kupolmāja
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 23/09/2017 16:56

Paskatoties to projektu, tādas mazas trisstūra komorkas vien tur ir. Nekādu lielo halli neredz. Otrā stāva lokveida griesti vēl samazina telpu.Visas mēbeles jātaisa pēc pasūtījuma, jo parastu kantainu skapi iekšā nedabūsi un stilā tas nederēs. Jā, kādu nedēļas nogali tādā mājā gan jau interesanti pavadīt, bet ne dzīvot ikdienā. Kādas problēmas parastā mājā uztaisīt plašu telpu. Toties varēs pie loga normāli nostāties, tā, ka galva nesitīsies . Es nemaz nerunāju, ka slīpi logi un sienas ļoti ātri paliek netīri. Ir tak negatīva piertedze ar gaismas pili.

Re: Kupolmāja
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/09/2017 18:44

Es tā īsti nesaprotu kas ir domāts ar lielo telpu un pusstāvu?
Domāts ir studio bezstarpsienu variants apakšā un augšā pazeminātie griesti guļamtelpām?
Man ir pagrūti iedomāties ko nav iespējams realizēt kantainā versijā.

Ja atmet problēmas ar ārprātīgu iekšējo apdari un ar mēbelēm un viscaur slīpām sienām, tad man šajā projektā visvairāk par visu nepatīk jumts un tie supernestandarta logi, kuru cenu un sāpes sajūtu $$$.
Ja kaut vienā vietā tur nebūs pareizi nostrādāta hidroizolācija, tad ir mega problēmas visai ēkai. Šitie nevēdināmie jumti vispār ir baigi bīstami. Visos normālos jumtos (bleķis, šīfers, vai dakstiņš), ja iziet cauri ūdens, tad tas nokļūs uz plēves vai pretvēja materiāla, kuram īslaicīgi problēmu nebūs vispār - tas notecēs un smuki izvēdinās. Bet šamam ja kaut kas nokļūst apakšā, tad tas paliks tur uz mūžīgiem laikiem - jeb precīzāk līdz sapūs un nokritīs tie bojātie gabali.
Ļoti arī nepatīk, ka šajā risinājumā siltumizolācijai nav iespējas elpot uz āru, nerunājot par putuplasta iestrādi šādā staigājošā koka karkasā.
Es tādu točna sev ne par ko negribētu. Kā lapeni bez siltinājuma varbūt tikai un pie nosacījuma, ka man tāda iederētos pagalmā.

Re: Kupolmāja
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/09/2017 18:56

Vēl jau paliek arī banālais jautājums par realizāciju, jo mums celtnieki pārāk bieži netiek galā pat ar primitīvāko kantaino būdu. Šādu kosmisku nestandarta objekta celtniecību es pat nezinātu kam uzticēt lai nenosirmotu sezonas laikā.

Re: Kupolmāja
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/09/2017 19:14

Kaut gan krievu saitā laikam ir bišķi gudrāk veidots ar vēdināmo jumtu un 20 cm siltumizolāciju. Tas tā kā ir labāk kā 15 cm putuplasts koka karkasā un spraugu aizpūšana ar putām.
BET 20 cm mūsdienu jaunbūvei ir par maz šā kā tā.
Es, izmēģinot visādus materiālus un risinājumus, esmu nonācis pie slēdziena, ka es sev jaunbūvi taisītu no karkasa ar ekovati iekšā un ārpusi finišēt ar spundēto kokšķiedras plāksni un apmetumu. Tāda būda ir superblīva un droša lieta un bez liekiem sarēģītiem mezgliem, kas L-jas klimatam ir traucējoši. Iekšējais plānojums ir pilnīgi brīvs domas lidojums, bet es diez vai lauzītu galvu par savām vēlmēm - piemeklētu gatavu projektu.

Re: Kupolmāja
Autors: Pašdarbnieks (77.219.10.---)
Datums: 23/09/2017 19:23

Man kaimiņos ar viens čalis ir uzmūrējis ko tamlīdzīgu. Sienas veido apli, jumta korē metāla arka. Jumta logu gan ielicis kantainu.
Racionāls cilvēks ko tādu nebūvēs, bet toties uz pārējo fonu uzreiz iekrīt acīs ..taka nēğerītis uz ielas kaut kur Kuldīgā:)

Re: Kupolmāja
Autors: Mairis (80.89.73.---)
Datums: 23/09/2017 20:31

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kaut gan krievu saitā laikam ir bišķi gudrāk
> veidots ar vēdināmo jumtu un 20 cm
> siltumizolāciju. Tas tā kā ir labāk kā 15 cm
> putuplasts koka karkasā un spraugu aizpūšana ar
> putām.
> BET 20 cm mūsdienu jaunbūvei ir par maz šā kā
> tā.
> Es, izmēģinot visādus materiālus un
> risinājumus, esmu nonācis pie slēdziena, ka es
> sev jaunbūvi taisītu no karkasa ar ekovati
> iekšā un ārpusi finišēt ar spundēto
> kokšķiedras plāksni un apmetumu. Tāda būda ir
> superblīva un droša lieta un bez liekiem
> sarēģītiem mezgliem, kas L-jas klimatam ir
> traucējoši. Iekšējais plānojums ir pilnīgi
> brīvs domas lidojums, bet es diez vai lauzītu
> galvu par savām vēlmēm - piemeklētu gatavu
> projektu.

Arī paliekošie veidņi ļoti labi atrisina daudz mezglus. Nemaz nerunājot par siltuma koeficientiem un būvniecības ātrumu. (Praktiska pieredze)

Re: Kupolmāja
Autors: Deniss Z (176.106.53.---)
Datums: 25/09/2017 12:42

Labdien, par to pusstavu es biju domājis par šito:
[museum-design.ru]

Nu ideja lai dabūt to lielu telpu virs studio tipa pirmo stavu.
Paldies

Re: Kupolmāja
Autors: Latve (46.109.66.---)
Datums: 16/03/2019 18:43

Sveiki!

Visiem, kam intresē kupolu mājas, lūdzu sazinieties ar mani pa tālr.25154407. Ir jau LV vairākas uzbūvētas un var sarunāt apskatīties un uzbūvēt arī Jums. Ātri, ērti, pārdomāti un par saprātīgām cenām.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **    **  **     **  ******** 
 **     **  **     **   **  **   **     **     **    
 **     **  **           ****    **     **     **    
 ********   ********      **     *********     **    
 **         **     **     **     **     **     **    
 **         **     **     **     **     **     **    
 **          *******      **     **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727