UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

koka mājas siltināšana
Autors: kurmis (195.20.126.---)
Datums: 09/02/2006 00:58

Vai āds var ieteikt kā vislabāk laukos siltināt vecu guļbūves māju? Pašlaik tā ir aplikta no ārpuses ar šīferi, bet no iekšpuses ir padomju laika reģipsis. Katrā ziņā pie pašreizējā augstuma un vēja siltums negrib turēties mājā. Vai siltināt liekot kaut ko šīfera vietā no ārpuses? Vai arī siltināt iekšpusi?

Re: koka mājas siltināšana
Autors: Mazais vatenieks (80.233.228.---)
Datums: 09/02/2006 03:50

Es tev iesaku sekojošu variantu:siltini no iekšpuses ar vati un liec tvaika izolācijas plēvi-sienas elpošana ideāla.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: Juristins (80.232.128.---)
Datums: 09/02/2006 17:45

Nu Mazais vatenieks galīgas muļķības gvelž: plēve un elpošana - divas ļoti atšķirīgas lietas.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: archaic (---.riga.post.lv)
Datums: 09/02/2006 21:24

Man atkal gudri vīri teica, ka no iekšpuses vati likt nevajag. Kombinācija guļbaļķu siena + vate + reģispsis sapūdējot sienu dažos gados. Apšuj no ārpuses ar dzeltenajiem ķieģeļiem..

Re: koka mājas siltināšana
Autors: sp (85.115.106.---)
Datums: 11/02/2006 05:31

vienkarshakais ir nosiltinaat no arpuses iekshpusee neko kardinali nemainot ! A mazais vatenieks ir kautkaads iecikleejies ciklops kursh patiesi gvelzj mulkiibas

Re: koka mājas siltināšana
Autors: kurmis (217.199.98.---)
Datums: 12/02/2006 05:13

Liels paldies, bet ar ko vislabāk no ārpuses siltināt? Koku, putoplastu? Tā kā tur jau tagad lielas estētikas no šifera nav guļbūves dabīgo izskatu man dabūt nemaz nav nekādu cerību un nav arī liela vajadzība.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 12/02/2006 16:00

Arī veca guļbūve nedaudz staigā izmēros pa vertikāli- vajadzētu izbūvēt siltinājuma satura vertikālu karkasu ar stiprinājumu apakšā un slīdošu balstu augšā- karkasa starpas aizpildīt ar akmensvati- visam pāri pretvēja plēvi- apdere: krāsoti/eļļoti dēļi < 100 mm platumā skujiņā (spundēti varētu nedot vajadzīgo sienas vēdināšanas efektu). Karkass varētu būt no 100 x 50 antiseptētiem dēļiem ar S= 600.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: jaanus (80.232.241.---)
Datums: 12/02/2006 16:33

Es esmu redzēijs 1 vietā andreka ieteikt°u variantu un saimnieki nesūdzas. Arī bīja veca lauku māja

Re: koka mājas siltināšana
Autors: mazais vatenieks (80.233.228.---)
Datums: 12/02/2006 21:38

ARCHAIC!!!!!!!

Atceries - šo variantu iesaka nevis mazais vatenieks, bet visi vates ražotāji. Un tad viņi kaut kā par elpošanu negrib runāt.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: Harijs T (---.ejae.lv)
Datums: 22/02/2008 14:30

Sāc ar bēniņu telpu, ieklājot vati 15-20% ietaupīsi 20-40% no apkures. Tas būs ātrākais un lētākais risinājums pirmajam brīdim. Pieņemsim ka ir 100m2 bēniņi siltinam ar 20cm vati, vati vajag 20m3. Ekovate maksā 18.5Ls/m3 piegāde pa Latviju 20Ls, kopā 390Ls. tel. 67703330

Re: koka mājas siltināšana
Autors: SAK (87.110.89.---)
Datums: 23/02/2008 15:58

Mazajam vateniekam taisnība - sienas elpošana lieliska. Šeit vajg pievērst uzmanību vārdam "sienas". Viss sienas konstrukcijā nokļuvušais mitrums izdalās atmosfērā bez aiztures. Taču telpa "neelpo", jo ir kā "plēves maiss".

Re: koka mājas siltināšana
Autors: rere (---.ntz.lv)
Datums: 11/03/2008 20:26

Fascinē mazais vatenieks sarkasms jau cik lasu forumā.
Atbildei: man arī ir 28. gada guļbūve. Siltināšanai ir tikai divi varianti (pag. nezinu citus). Iekšā, ārā visu nost!!! Jā dārgi, bet tā ir koka māja. Lai viņa justos labi - iekšā nekādas tvaikizolācijas, Atstājam tādas kā ir - nav smuki, liekam virsū apmetumu (bez cementa!!!!), vissliktākajā gadījumā riģipsi (?).
Ārpusē latojums un (pieņemot ka veca _ koks būs 18 cm _populāri) vate, tad šķirkārta 5-10cm, ar fibrolīta (25-30 mm) pildījumu, tad dek apmetums uz sieta.
Tas ja sienai ir vēderi. J anav, var tikai 2 kārtas vati režģī un apmetums, vai fibrolīts bez režģa - apmetums. Maksās tik cik maksās - bet iekšā plēvi? Iekšā siltinājums? kokam kaput! Ja nu vienīgi mazais vatenieka doma - liekam visur bez domāšanas vati, putoplastu, tvaikizolāciju, labāk no abām pusēm!!!Un nekādā gadījumā šķirkārtas!!!

Re: koka mājas siltināšana
Autors: rere (---.ntz.lv)
Datums: 11/03/2008 20:31

Piedošanu - tik tiešām aizmirsu par dek. dēļiem', bet lai kā es rēķināju, man sanāca dārgāk nekā ar fibrolītu un apmetumu. (Un man pret saidingu ir aizspriedumi - droši vien vecums)

Re: koka mājas siltināšana
Autors: kokšķiedras vate (78.84.176.---)
Datums: 04/03/2010 20:38

.ThermoCell ® kokšķiedras beramā siltumizolācijas vate
FeelingWood® kokšķiedras lokšņu siltumizolācijas vate


Priekšrocības


Izmantojot kokšķiedras siltumizolāciju bez plastmasas plēves – veselīga māja, kas elpo!

DABĪGS PRODUKTS
Izgatavots no tīrām egļu un priežu koka šķiedrām. Garantēta tīru izejmateriālu piegādes ķēde. Tas pats izejmateriāls, ko izmanto arī bērnu autiņbiksīšu ražošanā. Neizraisa nekādas alerģijas!

VIDEI DRAUDZĪGS
Kokšķiedras izejmateriāli nāk no skandināvu mežiem, kas setificēti ar FSC®(FSC-Forest Stewardship Council jeb Mežu uzraudzības padomes) zīmi. Pieejams pilnīgs sastāvdaļu saraksts.

ĒKU SAUDZĒJOŠS
Samazinās pelējuma risks, jo materiāls izlīdzina mitrumu un izvēdina to no ēkas konstrukcijas. Koka šķiedrām piemīt dabīgas puvi aizturošas īpašības. Nekādas plēves!

GAISU NECAURLAIDĪGS
Zema gaisa caurlaidība = zemāka iekšējā konvekcija. Labākā un ekoloģiskākā beramā vate, kas pieejama tirgū! Izolē līdz pat 30% labāk nekā minerālvate - apstiprināts vairākos objektīvos pētījumos! Pateicoties iepriekšminētajam, uzturēšanas izmaksas būtiski samazinās.

LABĀKS TELPU MIKROKLIMATS
Mērķis ir panākt optimālu relatīvo mitrumu (Rh) apm. 50%, pie kura līdz minimumam tiek samazināts pelējuma, baktēriju, vīrusu, u.tml. perēkļu veidošanās risks. Tāpat samazinās elpceļu infekciju, siena drudža un astmas risks. Skat. Daltona likumu. Ar skābekli bagāta iekšējā vide un regulēts gaisa mitrums, nodrošinot veselīgu un patīkamu mikroklimatu telpā.

SKAŅAS IZOLĀCIJA
Materiālam ir augsta blīvuma pakāpe, blīva un homogēna šķiedru struktūra, kas nodrošina efektīvu skaņas izolāciju.

UGUNSGRĒKA AIZSARDZĪBA
Materiāls satur 5% amonija polifosfātu, kas pie uzsilšanas patērē skābekli. Siltumu vada daudz sliktāk nekā, piemēram, stikls, akmens vai tērauds. Samazina uguns izplatīšanās risku. Neizdala toksiskas gāzes. Materiāla veids apstiprināts bez jumta dzegas ventilācijas. Samazina uguns izplatīšanās risku caur jumta dzegu.

PĀRBAUDĀMS
Sienas, grīda un slīpās jumta konstrukcijas pēc izolācijas darbu veikšanas ir pilnībā pārbaudāmas– teicama energoefektivitātes garantija!

EFEKTĪVA RESURSU IZMANTOŠANA
Kokšķiedru izolācijas materiālam ir tādas pašas bioloģiskās noārdīšanās īpašības kā kokam un ir atjaunojamais dabas resurss, kurš dabiskā ceļā pārstrādājas. Nepatērē ierobežotos zemes resursus

www.skujkokuvate.lv


Re: koka mājas siltināšana
Autors: igo (212.93.100.---)
Datums: 01/01/2011 15:53

kā vislabāk siltināt koka'māju no iekšpuses un vannas istabas grīdu un sienas?

Re: koka mājas siltināšana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 01/01/2011 21:09

Istabām - higroskopisku siltumizolāciju (ekovates, koka vates, kaņepju plāksnes utml) bez tvaika barjeras, bet vēlams ar kādu par riģipsi termomasīvāku apdari, tipa, 5 cm fibrolītu vtml.
Vannasistabas sienām gan tomēr vajadzētu tvaika barjeru, aiz tās manuprāt var kaut minerālvati.
[www.rbb.lv]

Re: koka mājas siltināšana
Autors: IGO (212.93.100.---)
Datums: 01/01/2011 21:38

man ir dzīvoklis koka mājā kura nav apšūta no ārpuses.iekšā bija sausā tualete ,tagad ievilka ūdeni,lai nebūtu auksta grīda nevajag apakšā nevajag palikt putiķu

Re: koka mājas siltināšana
Autors: TomToms (78.84.134.---)
Datums: 14/02/2011 20:47

Nu gan ir diskusija - visi auzās. Viens dārgu risinājumu, viens - tehniski sarežģītu. Es darītu relatīvi vienkārši:

1) iekšpusi neaiztiekam. Koka guļbūve = ekoloģiska, laba, bla, bla, un tā tālāk. Mājas no iekšpuses siltina vispār tikai izmisuma gadījumā (piem, ja vēsturiskā celtne vai cits marazms). Koka guļbūvi lai siltinātu no iekšpuses, pirms koka vispār jāatstāj ventilējama kārta, jāliek plēves, vispār murgs.

2) Ārpusē noraujam nost visu tēvutēvu mantojumu: šīferus, papes un citas drazas. Uzliekam tā ap 15 cm vertikālu latojumu un piepūšam ar ekovati. Griestus/bēniņus tā pat, tikai te derētu 20-30 cm.

3) Virsū vēja plēvi, vai kaut ko tamlīdzīgu.

4) distancerus 2,5 cm (t.i latas, ja nemaldos) un metam virsū, piemēram, horizontālus apšuvuma dēlīšus.

Veči ar ekovati var atvilkties un nopūst visu māju un bēniņus 1 dienā, ja viss sagatavots.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: Jurgis (212.93.100.---)
Datums: 15/02/2011 21:11

Esmu tādu māju siltinājis no iekšpuses, kā iesaka "mazais vatenieks" Rezultāts ir ļoti labs (dzīvo tur māsa, tāpēc zinu).
Tākā, vecā mājā, iekšpusē ir jāliek reģipsis un neredzu iemeslu kāpēc aiz tā neievietot 10 cm vates.
ir pagājuši 4 gadi, sūdzību nav.

protams no ārpuses nosiltināt būtu labāk, bet tad, sabojā gan fasādi gan izmaksas būs pavisam citas.

Re: koka mājas siltināšana
Autors: rbb (217.199.119.---)
Datums: 22/02/2011 14:58

Rezultāti ir daudz un dažādi, uz sevīm var eksperimentēt cik patīk.
sk [buvfizika.lv]

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.