UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 08:02

Labdien,

nepieciešamība ievilkt vairākus vadus gofrā, garums 70 metri.
Divi elektrības vadi - 4x4 un 3x1,5
Interneta tīkla vads.

Kāda diametra gofru izvēlēties?
Vai ir reāli ievilkt visus 70 metrus uzreiz vai tas notiek kaut kā pa posmiem, un ja pa posmiem tad kā pareizāk gofras posmus stiķēt atkal kopā?
Vai ir kaut kāda viltīgā cilpa kā tos vadus piesien pie drāts, lai nekur nekas neķeras un neatnāk vidū vaļā?

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 08:38

Galvenais ir nopirkt gofru, kurā iekšā jau ir buksieris(drāts). Ja buksiera nav tad tādām gofrām veikalā ej ar līkumu. Es vispār nesaprotu, nafig tādas ražo. Bez buksiera 70m izbāzt nereāli. Man gan liekas,ka uz tik resniem vadiem gofra buhtā būs tikai 50m un stiķēt vajadzēs vienalga. Stiķēt vislabāk ar termotrubiņu. Vēl, pirms vilksanas vajag nopirkt silikona airasolu. Velkot ar to regulari nopūš vadus lai labāk slīd. Buksiera galu satin kopā ar katru vada dzīslu, savienojumu aptin ar izolentu,lai gals izveidojas kā uzasināts zīmulis un, protams, bagātīgi sapūš ar silikonu. Jo gofra resnāka ,jo vieglāk ievilkt un vienmēr vajag pirkt ar rezervi, dzīvē viss mainās. Jā, noteikti ievelc līdzi jaunu buksieri, ja nu nākotnē vēl kāds vads būs jāizvelk cauri tai gofrai. Pie 70m notekti vajag izmantot ekranētu tīkla vadu, citādāk paralēlais elektrības vads var nest virsū tīkla vadam traucējumus. vispār, nav labi datorvadus likt cieši blakus elektrības vadiem, bet gan jau strādās.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Last standing man (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 09:30

70 Metri garas gofras vienā gabalā visticamāk, ka nebūs, bet tas arī nav vajadzīgs. Standartā var iegādāties 50 metru ruļļus. Gofras vieno ar speciālām mufēm sasprauž kopā drošības labad var satīt ar parasto izolācijas lentu.

Gofru vajag izvēlēties tik lielu cik ir paredzēts vilkt tajā kabeļus. Un kur tā tiks likta vai pa sienu vai pa zemi. Jāskatās vai gofru nevajadzēs izmantot nākotnē vēl kādiem kabeļiem. Cenas diametriem nav tik ļoti atšķirīgas lai taupītu.

Ja ir buksieris tad 70 metrus ievilkt ir tīrais nieks. nebūs grūti.

Ja tu neliec to gofru ar lieliem līkumiem tad nekādas cilpas nav vajadzīgas aptin drāti (Buksieri-) ap vadu un notin ar izolācijas lentu noraut nav iespējams drīzāk buksieris pārtrūks.

Par datu kabeļiem un elektrības kabeļiem vienā gofrā. Tas, ka nevar likt kopā ir tīrās muļķības. Tapēc ir ekranizēti kabeļi kas ir domāti šādiem mērķiem.

Šāda lieluma kabeļus velkot Silikons būs pilnīgi lieks pasākums. Ja velk 4x240 kabeli 150 metru garā posmā ar traktoru un trosi tad silikonu var ieliet trubā., ir vilkts arī bez un nav nekādas vainas. :)

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: MartinV (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 09:32

Man elektriķis "aizliedza" likt elektrības un telekomunikāciju kabeļus 1 gofrā.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 11:17

Gofra tiks rakta zemē - vajag māju ar saimniecības ēku savienot.
Tad jau jājautā - vai gofras arī ir zemē rokamas un zemē nerokamas?

Esmu lietotājs parastais, iepērkos DEPO - tur pārsvarā visas gofras ir pelēkā krāsā.
Vēl man nedaudz izbrīnu radīja tas, ka melnais 4x4 vads ar monolītajām dzīslām bija lētāks nekā baltais 4x4. Vai tad melnais, kurš it kā paredzēts pa tiešo rakt zemē parasti nav dārgāks?

Par to tīkla vadu neaizdomājos, ka vajag ekranētu. Jāpalūr cenas, varbūt, ka bezvadu risinājums kaut vai nanobridge ir ērtāks, jo pēc tam pieļauj variēt, pārcelt citur utt.

Vēl tad pie reizes jāpārjautā - ja man būs 4x4 vads, es no jebkuras fāzes vadiņa kopā ar masas vadu iegūstu vienfāzu rozetīti, vai ne?

Un vēl viens dumjš jautājums - ja es masu ņemu no tā 4x4 vada un man būs vēl 3x1,5 vadiņš, tad sanāk, ka es varu taisīt 3 neatkarīgas apgaismes līnijas, katru uz sava slēdža, vai ne? Ņemu fāzi no 1,5 dzīslas, bet masu no 4x4 dzīslas. Tā ir? Vēlme ir no mājas varēt ieslēgt atsevišķi pagalma, atsevišķi saimn. ēkas priekšdurvju un atsevišķi vēl vienu āra apgaismi pie tās pašas ēkas.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 11:34

Nevis masu, bet neitrāli N. Fāzes ir apzīmējamas ar A,B,C. N-A, N-B, N-C būs trīs 220V patērētāju ķēdes. N no 4mm2 var būt kopējs kabelim 3*1,5mm. Tātad var šos trīs vadus 1,5mm2 izmantot tālslēgšanai, gaismai....Kopējs būs N. Un ekranētu ieteicams ņemt interneta kabeli, un ir tādi nopērkami. Vienīgi velkot gofrā, nelietot lielu spēku, lai ekrāns neplaisā ( tas nav ieteicams). Signalizācijas kabeli var ievilkt, tas noder.....durvju, un visperējā stāvokļa sekošanai, apsardzei.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: pam pa ram (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 12:32

Jāņem vērā, ka stadarta UTP(tīkla kabeļa) maksimālais garums starp aktīvajām iekārtām ir ~100m, 70m zem zemes un vairs tik pa padmit metriem katrā puse atliek līdz tuvākajam svičam vai rūterim.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 15:48

Zemē būs 45 metri, pārējais jau ir "līdz tuvākajam svičam vai rūterim" un elektrības vadam līdz sadales skapim un otrā galā vienfāzes un trīsfāzu rozetīte viena otrai blakus. Kopā 70 metri, kurus vismaz pagaidām gribas visā garumā iegofrēt, lai šķūnī atklātā vietā arī gofra ir riņķī. Varētu jau likt arī penāļos, bet, ja visi saka, ka 70 metrus var ievilkt, nevajag graizīt ik pa 10 metriem to gofru, tad domāju, ka viss lai ir gofrā.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 15:57

Begemotc Wrote:
-------------------------------------------------------
> Varētu
> jau likt arī penāļos, bet, ja visi saka, ka 70
> metrus var ievilkt, nevajag graizīt ik pa 10
> metriem to gofru, tad domāju, ka viss lai ir
> gofrā.

Un ja gofrai max pieejamais garums ir 50m?

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 16:09

Kaut kā man šķiet, ka bija pa 100 metriem rullī, tikai neatceros kāds diametrs bija. Kaut kādi 36 vai 40mm.
Nu, ja tiešām būs 50m rullis, tad domāsim, bet anyway gofra man labāk patīk.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 16:18

Es stiķēju gofru tā: Ir veikalā speciālas aluminizētas bitumena lipīgas jumta remonta lentas, piemērs te: [www.ondulat.lv] Nevilku garos gabalos, bet pa gabalam un ar šo lentu sasaista divus gabalus gofras. Ekrāns, izolācija, stiprinājums savstarpēji: Viss vienā! Nav jāmocās ar garo gabalu novaldīšanu.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 16:20

Neielikās oriģinālais links, bet ievadiet Googles meklētājā : Ekobit bitumena lentas

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 30/08/2014 20:26

Izrādās visām gofrām ir speciāli tam paredzēti savienojumi, DEPO maksā centus.

Jā, un gofras tiešām pa 50 metriem ruļļos. Bet šodien biju tik aizņemts ar citām lietām, ka piemirsās vadus ievilkt gofrā - ļoti interesē, cik viegli visus 50 metrus ievilkšu.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2014 11:21

Neatminos vai pieminēju - nopirku sarkano gofru ar melnu oderi, kas jau ar pirkstu taustot likās diezgan silikonēti slidena.
Vadus gofrā ievilku uzreiz visus 50 metrus bez lielām pūlēm - tātad beigās bija viens 4x4 melnais un viens 3x1,5 melnais.
Gofrā bija nevis drāts, bet špagats, kas sākumā nedaudz darīja raizes, jo ir gadījies arī pārraut, un kas to zin, kur tā gora mētājusies un špagats jau varbūt vairs nav svaigs.
Vadus pļavā iztinu no ruļļiem lai viņi nav sagriezušies (savērpušies), galiem špagatu apkārt, visu vēl bagātīgi ar izolācijas lentu un tad vienā galā cilvēks palīdz vadiņiem kopīgi līst gofrā, lai neķeras nekur, otrā galā otrs velk to striķi.

Tas arī viss stāsts. Šobrīd jau ekskavators rok iekšā, un kādus 20cm augstāk uzliekot vēl lentu "UZMANĪBU - KABELIS", lai man pašam uz vecumu ar lāpstiņu rokoties pa pagalmu neienāk prātā notirpt. :) Kaut gan tā gofra ar lāpstu manuprāt nemaz nav pārcērtama, ja vien to nedara speciāli.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2014 22:41

Kaimiņu "Vasja", kad puspolšs izkosts un acis miglainas, ar vienu lāpstas cirtienu godru cērt pušu :) Man telefona kabeli sakapāja gabalos, jo redz domājis, ka zars zemē un pilnīgi poh**, ka lenta ar sarkaniem uzrakstiem virsū. Labi , tas iz dzīves, bet citādāk prieks, ka viss izdevās, Jā, vēl var tikai piemetināt, ja gofrā štrunta špagats, vai vispār žilka, tad tak ar to vispirms var ievilkt kārtīgu drāti vai citu buksieri.

Re: Kā pareizi ievelk vadu gofrā?
Autors: Normāls džeks (87.226.56.---)
Datums: 10/12/2014 00:11

Pelēko iekšdarbiem paredzēto gogru zemē rakt KATEGORISKI NEDRĪKST
Tam ir paredzēta speciāli salizturīga un ārējo spēku izturīga dubultsienu gofra ---: "Caurule gofrēta dubultsienu D40, 50m sarkana EVOcab FLEX"
iekšējā siena gluda tā kā problēmu nebūs.
Ja gadās gofra bez buksiera tad ievelc kaprona auklu - aptīta ar diegu vates bumbiņa + kaprona diegs + putekļu sūcējs.
Uz 70 metriem 1,5mm kvadrāts nav laba doma ja galā patērētājs ir apgaismojums un vēl rozete tad vēl jo vairāk !!!
Vismaz 2,5 mm kā minimums
Tabulas vadu garumam kvadrātam un patērētāja jaudai ir pieejamas.

P.s. Ja ieliksi pelēkā gofrā pēc 2 gadiem kā likums ar garantiju pelēkā gofra saplaisās un zemē ieraktā gofra būs kā ūdens vanna el. kabelim un vītajam pārim.Tie slīks rudenī un pavasarī ūdenī !!!!!!!!!!!!
Nāksies visu pārstrādāt. Tapēc jau sākumā jādara tā kā jādara.
Šajā gadījumā skopais maksās nevis 2 x bet krietni vairāk.
Saku no daudzgadīgas pieredzes. Bet izvēle Jūsu :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **        **     **  ********    ******  
 **     **  **        **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **       
 **     **  **        *********  ********   **       
 **     **  **        **     **  **     **  **       
 **     **  **        **     **  **     **  **    ** 
 ********   ********  **     **  ********    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727