UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 30/04/2014 12:25

Tātad - priekšējā bākā jālej ķēdes eļļošanas eļļa, aizmugurējā lielajā bākā benzīna un eļļas maisījums, visticamāk attiecībā 1:50. Ķēdes eļļu var liet jebkādu kur tam ir domāta, bet pie benzīna ieteiktu liet tikai oriģinālo eļļu, par cik treknā gala zāģis. Arī benzīnu ieteiktu lietot no zināmiem benzīntankiem. Atceries tas ir divtaktu motors un benzīns bez eļļas piejaukuma, to nobeigs ātri un pavisam. Ķēdes eļļa jāpapildina pēc tam kad benzīna bāka ir tukša, bet parasti tajā eļļa vēl nav beigusies. Pilnīgi jauna ķēde izstiepsies momentā, tāpēc vairākas reizes būs jāiespriego kamēr pirmā bāka būs tukša. Pēc tam ķēde jāspriego pēc vajadzības, parasti kad beidzas bāka. Pēc katras bākas ar apaļo vīli uzasina zobu 2-3 reizes novelkot, pareizajā leņķī. Kad ķēde ilgāk lietota, ar plakano vīli novīlē īsāku pirms zoba esošo skaidas izmētāju. Šad un tad jātīra gaisa filtrs. Galvenais atceries par drošību, sazāģēties un uzgāzt sev un citiem kaut ko virsū ir elementāri. Nāves mašīna.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 30/04/2014 12:28

Oriģinālajā topikstartera vietā nevar atbildēt, kaut kā īberīgi nokonfigurēts

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 30/04/2014 12:56

Nu es vēl papildus intam.
1) zāģis - kad sāc zāģēt mēģini piefiksēt cik labi griež jauna/asa ķēde, lai vēlāk saprastu cik labi izdodas pašam asināt. Asinātai tai būtu jāgriež puslīdz tikpat labi. Ja tā nav, tad piedomā kā atrisināt (asināšana darbnīcā, vai lētais elektriskais asinātājs), jo strādāt ar neasu vai šķību zāģi ir mokas un mocīšana un degvielas kurināšana.
2) lietošana - praksē iemācīsies labi, jāzāģē tik. Pats galvenais manuprāt ātri novērtēt kurā zāģējienā zāģi iespiedīs (iespiešana ir galīgi neinteresants pasākums). Parasti zāģējiens no augšas, bet ja guļ uz zara vai kā savādāk - tad no apakšas. Attiecīgi dzīvē sanāk kādi 80% no augšas un 20% apakšas. Ja nevar saprast vai spiedīs, tad nerauj līdz apakšai, bet ierauj paskatās vai veras ciet vai vaļā. Nogāzt no pēdas - lasi instrukciju zāģim, jo tur ļoti labi parādīts.
Bet kopumā cik atceros, tad zāģa instrukcijā bija normāli viss izstāstīts - galvenais ka pareizi. :)

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 30/04/2014 13:09

jā un atceries, ja bezcerīgi iezpiež žāģa sliedi, tā ka jāiet meklēt palīdzība, tad zāģi var noskrūvēt no sliedes un paņemt līdzi vai vēl labāk uzlikt citu sliedi un mēģināt atbrīvot pirmo.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: eses (77.219.0.---)
Datums: 11/08/2017 13:25

sveiki vīri. man jaunam zāģim baigi traki eļļo ķēdi. pa nepilnu dienu eļļas tvertne tukša(intensīva zāģēšana nav).
2. jaut: ik pa brīdim negrib iet pilnā dziesmā un slāpst nost pa laikam. kas tur pa vainu varetu but? svece jāregulē?

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 11/08/2017 18:53

Ja rodas šādi jautājumi, tad nes uz jebkuru zāģu servisu lai noregulē. Svece zāģim nu točna nav jaŗegulē. Eļļa jālej uz katru bākas uzpildīšanu. Normāls eļļas patēriņs ir tad, ja benzīna bāka tukša, bet eļļas bāciņā vēl biškucīt eļļa palikusi.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: eses (77.219.0.---)
Datums: 11/08/2017 20:39

skaidrs. bet tad eļļas patēriņš bija tuvu normālam.
ir tā, ka ļoti reti, bet citreiz pats izdomā uzgriezt ķēdi. nav man nekāda pieredze ar zāğiem , tāpēc tik tupus jautājumus uzdodu.
šodien konstatēju, ka viņam tā vēlme slāpt rodas, kad iedod dziesmā zāğējot slīpumā turot zāģa galu uz leju. kad piekačā bāku pavisam pilnu, tad mazāk tās problēmas bija.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 11/08/2017 21:25

Var būt problēmas ar karburatora membreānām. Aizved pie meistara, lai paskatās, Regulēšana būs pa lēto, Tur nekāds kosmoss nav. Ja karbiņs jātaisa, tad bišku dārgāk, bet kas jātaisa, jātaisa. Bez pieredzes ar mopēdiem vai citiem divtaktu motoriem, pats labāk neko neregulē. Lai gan, internetā ir ļoti profesionālas instrukcija atrodamas, bet vai ir vērts to visu apgūt.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: eses (77.219.0.---)
Datums: 11/08/2017 21:48

vienīgais kas vēl varētu skaidrot, ir ka es uz 4l benzīna ielēju pudelīti eļļas kas paredzēta 5l benzīna. vai tiešām uzreiz pa švaku maisījums var būt? viņš zāğē ar ātrumu x, tad pēkšņi ieskrienas ātrāk un slāpst.
ā un vēl reti, bet sanāk, ka pats pagriež ķēdi uz uz sekundi, stāvot uz zemes.
Es ar zāģi esmu diletants, tāpēc tādi jautājumi.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Tas kas uz jumta (81.198.104.---)
Datums: 11/08/2017 21:50

Varētu būt arī pie vainas kloķvārpstas blīvslēgi, vai arī pats karburators. Auksts zāģis labi pielec?

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 12/08/2017 07:39

Ja uz 4l ielēji mazo pudelīti eļļas, tad visu izdarīji pat labāk kā instrukcijā. Ar eļļu nevienu motoru nokaut nevar un labāk bišku vairāk eļļas, kā tieši izdarīji, nevis mazāk. Protams, modernās eļļas ir kvalitatīvākas, salīdzinājumā ar krievulaiku, kad mopēdam lēja attiecībā1:20, bet 1:50, kā instrukcijā, var būt par sliktu motoram. Es leju 100g uz 3,5-4l benzīna un pofig man visas jevropas ekoloģiskās normas uz motora atgāzēm. Divtaktu motoram ir bišku jākūp, tad ar eļļošanu viss OK. Nav tak vairs normāla benzīna, jo tam lej klāt bioetanolu, kas būtībā ir kandža, bet spirtā eļļa nešķīst un tapēc to labāk piešpricēt vairāk. Kā krievu teicienā- putru ar sviestu nesabojāsi.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: eses (77.219.0.---)
Datums: 12/08/2017 09:54

paldies vīri par atbildēm.
Ar lekšanu itkā problēmu nav(pirmajā reizē bija), tagad ar pirmo parasti auksts nelec, bet ja piekačā tad lec ar pāris reizēm. es gan nezinu kā labam vajadzētu lekt, tiesa.
ne nu būs pa garantiju jāiet drošvien.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: daudzjautajumi (78.84.184.---)
Datums: 12/08/2017 11:26

jaunam stihl teica, ka pirmos 5-10litrus jālieto ar te minēto attiecību. Ilgtermiņā lietojot ar lielāku eļļas daudzumu dzinējā krāsies nesadegusī eļļa un būs nākamās problēmas

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 12/08/2017 12:45

Nekas tur nekrājas, nesadegusī eļķa izlido caur izpūtēju un taisa zilus dūmus Tagad tak visi kā aptrakuši uz tiem dūmiem. Autiņiem tādas normas, ka ražotāji jau šmaucās. Skaties tik, ka arī motorzāģi neapkārs ar lamda zondēm un katalizatoriem. Motoru ar eļļu neviens nav sabojājis. Protams, nevajag pārspīlēt, bet bišku vairāk tomēr labāk liet. Es jau astoņpadsmit gadus gan zāģeju, gan krūmus griežu ar eļļas-benzīna attiecību 1:35-1:40 un pilnīgi nekādu problēmu. Nu jā, zaļā domāšana tā gan nav.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Rx (78.84.22.---)
Datums: 12/08/2017 17:07

Piekrītu Didzisp. Ir tāda lieta kā "spiesta viltība". Liet tik daudz un tāda sastāva eļļu, lai tomēr dzinējs nestrādātu ilgi, ilgi. Tā uzbūvēta ekonomika: Vecais beigts, pērciet jaunu. Visa ražošana +/- tam pakārtota. Ja kaut kas uztaisīts ilgākam darbam, tad cena manāmi klāt.... Tāpēc arī tās spec eļļas piedevas tirgo atsevišķi, nevis pievieno eļļai, tā palielinot tās cenu (nepirks), un varbūt pat to liedz autoražotāji.... Ko cilvēks var izdomāt, to var arī uztaisīt, darīt.....mūsdienu benzīnā šķīdinātās eļļas praktiski uzdegumu neveido. Tāds mazs kafijas brūns uzdegumiņš, nevis melna bieza ogles kārta. Arī benzīns nav tāds kā agrāk...smaržīgs. Tagad tāda ķīmija... plastmasas traukus šķīdina, tā kā acetons. Un kāpēc dīzeļa dzinēji ilgāk kalpo? Tāpēc, ka dīzeļdegviela uz cilindra-virzuļa sieniņām veido tādu kā eļļas kārtiņu. Tā samazinot berzi. Es kā piedevu jau piecpadsmit , ja ne divdesmit .. un vairāk gadus lieku klāt Fenom, tagad SMT2, kautkāds analogs...Vēl neviens dzinējs nav nodilis! Jāpielej klāt eļļai tikai 3%, tas sanāk, 3 grami uz 5 litriem degvielas, jeb 100ml eļļas. Man ir galona kanniņa maisījumam ( super kannna, tagad tādas vairs nav..). Un tad sanāk ka 100ml eļļas uz 4 litriem degvielas. Nav pat jādomā...Tā sanāk!

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Rx (78.84.22.---)
Datums: 12/08/2017 17:12

eses Wrote:
-------------------------------------------------------
> vienīgais kas vēl varētu skaidrot, ir ka es uz
> 4l benzīna ielēju pudelīti eļļas kas
> paredzēta 5l benzīna. vai tiešām uzreiz pa
> švaku maisījums var būt? viņš zāğē ar
> ātrumu x, tad pēkšņi ieskrienas ātrāk un
> slāpst.
> ā un vēl reti, bet sanāk, ka pats pagriež
> ķēdi uz uz sekundi, stāvot uz zemes.
> Es ar zāģi esmu diletants, tāpēc tādi
> jautājumi.

Tā ieskrienās zāģis pirms degvielas beigām! Tas nozīmē, ka kaut kādu iemesli dēļ dzinējs nesaņem degvielu. Tās daudzums spēji samazinās, kļūst liesāks, paātrinās sadegšana- apgriezieni, un čušš. beidzās. Pārbaudiet, vai gaiss pieplūst pie bāciņas.- degvielas tvertnītes. Ir speciāla gaisa pieplūdes trubiņa- galiņš atsevišķiem dzinējiem.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: daudzjautajumi (87.110.165.---)
Datums: 12/08/2017 19:00

m'usdienu dīzelis ir sauss, tapēc pat vecie v70 ar 2.5tdi keras plunžeri un iesaka 2t ellu tādiem liet klāt :)

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: 98E (62.85.41.---)
Datums: 11/03/2018 21:46

Nopirku ECHO zāģi. Instrukcijā teikts kad vajag lietot degvielu nemazāku kā 89 oktānskaitlis. Pats pārdevējs ieteica liet 98-to. Forumos lasu kad pietiek ar 95-to. Tad kāds ir tas labākais benzīns kuru liet motorzāģī?

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Tinis (95.68.9.---)
Datums: 11/03/2018 21:55

Husim esmu lējis tikai 95. Iet un nesūdzas.

Re: atbilde Motorzāģa lietotājam
Autors: Vidzeme (46.230.130.---)
Datums: 12/03/2018 00:24

Es savam husim labprāt ķēdei lietu kādu bio eļļu,jo zāģējot ar parasto eļļu mēs piecūkojam savu vidi. tas viss nonāk turpat kur esam zāgējuši. kāds varbūt ir lietojis parasto rapšu eļļu vai ko tādu?
tas pats ar trimmeru auklām. veikalā gribēju nopirkt bio auklu,tik cena man nav pieņemama.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******         **   ******     ******   
  **  **   **    **        **  **    **   **    **  
   ****    **              **  **         **        
    **     **              **  **   ****  **   **** 
    **     **        **    **  **    **   **    **  
    **     **    **  **    **  **    **   **    **  
    **      ******    ******    ******     ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727