UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: RBB (217.199.119.---)
Datums: 02/02/2009 16:41

Man ir māja 150 m2 un kurinu tikai ar TULIKIVI krāsni temperatūra 17-19 grādiem. Patērēju vidēji 20 pagales dienā, uzskatu ka ir liels malkas patēriņš jo māja ir būvniecības procesā un nav izžuvusi.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: maasa (195.13.229.---)
Datums: 04/02/2009 11:47

kantorim! Pārbaudīju, pieliekot vertikālai virsmai klāt suvenīru ar magnētu (paredzēts liktklāt leduskapim vai citai sadz. tehnikai)tas krīt nost. Var jau būt, ka izmantojot kārtīgu magnētu būtu cits rezultāts.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: brālis (87.110.172.---)
Datums: 04/02/2009 15:07

Granīts, kā vulkānisks izraktenis ir radioaktīvs. Vai ir kāda atšķirība šim vulkāniskajam produktam? Vai kāds pārbaudījis? Ķieģeļu māli ir droši.

Aukstā laikā jebkura krāsns jākurina 2 reiz dienā. Kurtuvi vajag maksimāli lielu, jo lai kā arī runātu par izmēru, tāpat atved vienmēr divreiz garākas un slikti saskaldītaspagales. Tāpat lielāku temp. var dabūt, ātrāk sadedzināt, un šīberi ciet.

Ja var salikt 1 dienā tad tur nevar būt dūmu kanālu.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: maasa (195.13.229.---)
Datums: 04/02/2009 16:11

Dūmu kanāli ziepjakmens krāsnij ir, protams, nezinu cik to ir podiņkrāsnī, bet manējā krāsnī malkai sadegot dūmi neiet augšā ārā pa skurstenī, bet gan kurtuves labajā un kreisajā malā ir atveres pa kuram tie iet gar malu uz apakšu un pēc tam krāsns aizmugurē atkal uz augšu un tad tikai skurstenī.Tā krāsns ir rūpnieciski ražota un montējās kā lego kluči pēc instrukcijas.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: EjTakTu (78.84.62.---)
Datums: 04/02/2009 19:03

Gribēju apskatīties klatienē to Nunnaunni Valmierā. Uz kantora rakstās darba laiks līdz 18:00. 20 minūtes pirms darba laika beigām viss kluss un tumš. Nekur neredzēju arī zīmītes - slimības dēļ; inventarizācija vai aizgāju uz bāzi :(

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: kantoris (78.84.80.---)
Datums: 04/02/2009 19:05

maas, es jau arī domāju, ka triks ar magnētu ir tikai konkurentu mēģinājums iekost sāncensim. Pasaki vēl pāris lietu - vai kurtuve tulikivi ir no tā paša akmens kā pati krāsns vai no šamota. To atkal pameta konkurenti Krasta ielā. Kā esi pievienojies skurstenim - lieto metāla čaulu vai pa tiešo skursteņa kanālā? Kā vari tikt klāt pie skursteņa tīrīšanas? Man ir tāda situācija, ja es lieku šādu krāsni tad tīrīt varu tikai caur sānu atverēm, kas paredzētas krāsns tīrīšanai.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: maasa (195.13.229.---)
Datums: 05/02/2009 09:45

Kantorim. Krasta ielas ofiss tev nemeloja, jo patiešām kurtuvē no sāniem un aizmugurē ir laika šamota (dzeltenīgas) plāksnes, tik tās ir 12 gabalas izmērā 15x15cm un ap 1 cm biezumā. Pārējā visa krāsns ir no ziepjakmens. Nekā slikta tur nesaskatu, var būt pat tas ir labi, jo ziepjakmens varot plaisāt... bet šamots gan jau ir izturīgāks un mazāk jāuztraucas metot pagales kurtuvē. Skurstenim krāsns pievienota ar metāla čaulu , kutā ir iemontēts šīberis. (pievienošanas materiāli, truba, šīberis nāca jau komplektā no Somijas). Skursteni vēl neesmu tirījis, bet domāju ka to dara no jumta vai arī no tās skurstenim sānos esošās lūkas. Par šiem jautajumiem labāk konsultēties pie izplatītājiem.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 05/02/2009 12:20

Man mājās jotul Harmony I18 (mazais Harmony variants).
Malkas pagales neapēd stipri vairāk par 20 gab. (iekurinot kādas 5 gab un tad katru stundu 2-3 gab.).

Nu tiešām nezinu kam ir nepieciešams sarkofāgs savā mājā, bet cilvēki ir dažādi.
Cits brauc ar Hummer, cits ar parketnieku (abiem dzīvojot pilsētā).

p.s.
vienīgais trūkums visām krāsnīm - siltais gais ceļas augšā un sakrājas krāsns telpā.
sekojoši nepieciešams ventilators, bet tas maita dūc...

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/02/2009 12:50

Apkures ierīces ar un bez siltuma uzkrāšanas manuprāt nav tieši salīdzināmas.
Savukārt uzkrāšanu Latvijas māls varētu veikt ne sliktāk kā Somijas ziepju akmens (sk Didzisp 02/02/2009 12:42)

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: maasa (195.13.229.---)
Datums: 05/02/2009 12:56

ruukiitim. Šajā gadījumā nebūs vietā salīdzinājums ar Hammeru un parketnieku. Krāsnij (podiņkrāsnij) ir tā priekšrocība, ka to izkurinot tā saglabā kādas 12 h siltumu, pat 24h, atkarībā no telpas un krāsns modeļa, tā nesakarst pārmērīgi, tā ka udens uz tās momentāli iztvaiko utt. Salīdzinot jāņem vērā gan izmaksas, gan lietošanas ērtums utt. Jotulu neizvēlējos, jo tā ātri sakarst un gais paliek telpā pārāk karsts, kā arī pēc kurināšanas tā atri atdziest, bet vēlēšanās malku piemest ik pa pāris stundām man nebija, jo ja vēlētos piestrādāt pa kurinātāju, tad uzstādītu malkas apkures katlu, mājā ir jau arī bez krāsns centrālā apkure.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: Aldiss (81.198.39.---)
Datums: 05/02/2009 19:50

Arī man aktuāla tēma, rudenī liekot pamatus pat esmu jau iebetonējis pamatni šai krāsnij, svars tām sākas no 1000kg.

Rudens "Māja" izstādē dalību ņēma abi pārstāvji - gan Tulikivi, gan Nunnaunni. Tulikivi pārstāvji bija slāvu tautības, tādēļ nebija diez ko runīgi, toties viņiem bija lielākas atlaides kā Nunnaunni.

Nunnaunni gan vērdos nebija skopi un paštāstīja, ka ziepjakmens Somijā tikai vienā vietā pietuvojas zemes virsai, kur to ir ekonomiski pamatoti iegūt. Parādīja arī aeiro foto, kurā redzami gan Tulikivi, gan Nunnaunni ziepjakmens ieguves karjeri. Rūpnīcas atrodas turpat pie karjeriem, bet no tām pa tiešo neko nenopirkt - tikai caur salonveikaliem.
Tālāk sekoja stāsts par atšķirībām un to, ka Nunnaunni ziepjakmens iegulas ir tīrākas (viņu ziepjakmenim tiešām ir mazāk un mazāki tādi balti punktiņi) nekā Tulikivi (jo iesākumā visas iegulas esot piederējušas Nunnaunni īpašniekam, bet esot bijis spiests daļu atradņu nopārdot un protams esot pārdevis ne to labāko daļu). tas arī esot par iemeslu tam, ka Tulikivi kurtuves ir izklātas ar šamotu - lielā piejaukumu daudzuma dēļ ziepjakmens netur to liesmu, savukārt Nunnaunni kurtuvēs šamota nav, pa tiešo ir ziepjakmens.

manam somu draugam šāda krāsns apkurina 1.stāvu karkasa māju, tikai tā ir no lielajiem modeļiem, augstumā ap 2.5m. tās vieta ir dzīvojamās/virtuves telpas vidū un virs viņas griestos ir ventilācijas atveres, pa kurām siltais gaiss tiek iesūkts un aizvadīts uz guļamistabām.

pašam tagadējos apstākļos īsti roka neceļas noskaitīt 4000LVL par šo brīnumu (man arī vieta pēc projekta nav šai krāsnij ideālā (telpas vidus)), tādēļ šobrīd meklēju meistaru, kurš būtu spējīgs apvienot lielo slēgto kamīna kurtuvi ar dūmu kanāliem, lai rezultātā iznāk kas līdzīgs krāsnij.

BET, ja sāvāktos kādi 3..4 pircēji - noteikti atmaksātos smagās mašīnas noma un brauciens uz Somiju pēc pāris krāsniņām un gan jau par attiecīgu samaksu vietējo pārstāvju meistars šīs krāsnis saliktu kopā.
hou, esmu runājis.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: āmurs (87.110.172.---)
Datums: 08/02/2009 09:00

vajag masīvu mūrētu kurtuvi, kura neizdedzina gaisu, bet saglabā siltumu nākošajai kurināšanas reizei un daudz dūmkanālu, un mājas izmēram atbilstošu ķieģeļu massu.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: nords (91.200.64.---)
Datums: 13/04/2010 10:40

Kur var nopirkt lielāka izmēra akmens plāksnes, vai pasūtīt noteikta izmēra akmens plāksnes?

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 13/04/2010 11:13

Jebkurā kamīnu salonā, šeit točno:
[www.kaminusalons.lv]

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: rbb (217.199.119.---)
Datums: 13/04/2010 12:16

Uz krāsni vien nevar paļauties, jaskatās kopumā uz visu maju. Tas attiecas uz jebkuru apkures veidu uz ka rēķina var ekonomēt.
[www.rbb.lv]
[www.rbb.lv]

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: elza (81.198.226.---)
Datums: 05/06/2010 11:35

Māla podiņus - gan glazētus, gan neglazētus - joprojām ražo Latvijā, un tos nopirkt var krāsns piederumu veikalā Asara ielā (vismaz pirms gada bija). Neglazētie tad maksāja 1 Ls/gab., bet glazētie ap 3-4 Ls/gab.

Savukārt podiņkrāšņu meistarus joprojām var atrast laukos. Tā kā vajag tik rakt!

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 05/06/2010 17:19

Grāmatu:
[www.failiem.lv]
esmu jau ieskenējis, esmu procesā ar teksta atpazīšanu.

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: juris73 (195.171.213.---)
Datums: 26/02/2011 15:37

Vai kads ludzu varetu pateikt vismaz kadu atsauksmi par SIA KAMINA Kaminkrasnim.
Svenska Kalekugnar razo podinu krasnis no 16 gs un ir loti popularas visa pasaule.
Uz doto bridi man ir podinu krasns celta 60 gados,viena puse silst otra ne,ta ka krasns ir iemureta starp 2 istabam tad viena istaba ir vienmer augsta.

Jo negribas maksat tiesam lielu naudu,un tad but dusmigam kad esam nojaukusi veco labo podinu krasni.

Tuliviki man nepatik pec dizaina,jo gribu istu podinu.
Ludzu atsutiet kadu informaciju ja kadam ir,busu loti pateicigs

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: Venta (212.93.100.---)
Datums: 14/10/2012 10:30

Lasu forumu un nesaprotu - visas izcilās atsauksmes rakstītas vienā datumā ar dažu minūšu intervālu.... Kā tas iespējams?
Mana pieredze ar šo krāsni gan ir diametrāli pretēja. Esmu iegādājusies, bet esmu ļoti neapmierināta. Jūtos kā nopirkusi Zaporožrcu par Mersedesa cenu. Kurtuve ir ļoti maza un neērta. Jāpasūta speciāla izmēra malka (ne garāka par max 28cm), turklāt malku var ievietot nevis kā parasti, bet šķērsām durvīm, līdz ar to bieži vien, atverot durvis, degošas pagales krīt ārā, bet pats galvenais - ļoti slikti tur siltumu. Jākurina divas reizes dienā. Pretēji instrukcijā rakstītajam, ka saglabā siltumu 24-36 stundas, patiesībā jau pēc 10-12 stundām ir knapi remdena. Tad rodas jautājums - par ko tā vājprātīgā cena?, ja tādu pašu efektu var panākt ar vienkāršu čuguna krāsniņu par pāris simtiem laru?

Re: ziepjakmens krāsnis ??
Autors: Didzisp (78.84.232.---)
Datums: 14/10/2012 10:46

Fizkas likumus nevienam nav izdevies apiet, bet vai tad, pērkot krāsni, kāds par to domā- reklāma aprtumšo prātu un smukais izskats aiztaisa acis :) Par podiņu krāsni, pie malkas apkures, neko labāku nevienam nav izdevies uzkonstruēt un arī neizdosies.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **   ******    ********  ******** 
 **     **   **  **   **    **   **           **    
 **     **    ****    **         **           **    
  ********     **     **   ****  ******       **    
        **     **     **    **   **           **    
 **     **     **     **    **   **           **    
  *******      **      ******    ********     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727