UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: jamajamajaaama (178.16.22.---)
Datums: 16/08/2013 10:52

boocis. Cik tālu no Rīgas esi? Labprāt apskatītu dzīvē to brīnumu.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 16/08/2013 18:27

jamajamajaaama Wrote:
-------------------------------------------------------
> boocis. Cik tālu no Rīgas esi? Labprāt
> apskatītu dzīvē to brīnumu.


Nieka ~240km :)
Nu tev tak vieglāk aizbraukt uz Ropažiem pie paša pārdevēja/ražotāja-tel.numuru tak jau iepostoju.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 16/08/2013 23:37

automatika ir, bet vēl japiestrādā!
ir šādi tādi niķi.

Bet - man kas visu laiku dzīvojis dzīvoklī un esmu bijis atkarīgs no Rīgas siltuma, tagad esmu kā kings - kad gribu tad pasildos. Vot tas ir kaifs.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 16/08/2013 23:44

Gunchi Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zigmars,
> vai shim katlam+deglim ir pilniiga automaatika?
> es gribu taadu kaa FUWI :)


Tad pērc FUWI :)

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: gguru (178.16.22.---)
Datums: 17/09/2013 16:47

Vai tikai divi cilvēki uzlikuši katliņus ar šiem degļiem. Padalās info. Savādāk līdz iegādei diskusija liela, pēc iegādes apmēram tā. vakar uzliku šodien iet viss OK. :-)

Padodat ziņu kādss kurš darbojas kādu gadu šo degli !

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 21/09/2013 22:08

Nu cik sapratu no paša ražotāja, tad viņš pats tik pagājušo sezon šo testējis...diezvai te būs kāds , kurš būs jau lietojis šo Ropažu komplektu? Tā ka būs vien jāriskē, tāpat kā man:)
Nedēļu dzīvoju jaunajā miteklī-kurinu katru vakaru ~3h-nonstopā pagaidām nelaižu,jo nēsmu vēl salicis katrā istabā termoregulātorus un uz kolektoriem el.magn.vārstus(man visas siltās grīdas-bez radiātoriem). Pagaidām liekas ok, ja neskaita, ka granulas ir pilnīgs sūds( DEPO). Ir viens mīnus kas man bišk nepatīk-temperatūras max starpība 5grādi-gribētos vismaz 10-15grādi-lai deglis ilgāku laiku stāv mierā un tad atkal uzkačigārī līdz noteiktai max.temperatūrai. Bet nu redzēs, kā būs kad būšu niopircis visās istabās tos termo reg.un el.vārstus.Tad varēs laist nonstopā.
Granulas tērē pagaidām maz-man ~90 kvadrāti siltās grīdas-3 vakarus pa ~2-4h kurinu-ūdens sākuma temperatūra ~25grādi-viens maiss nekvalitatīvo DEPO granulu. Iegādājos pēc izskata labākas kokskaidu granulas un eksperimentam salmu granulas. Vēl nēsmu izmeiģinājis-jāizlieto DEPiķenes.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: Nachaljniks (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 10:50

Es arī šogad iegādājos ropažu granulu degli un tagad testēju. Pagaidām viss strādā ļoti labi. Mana apkures sistēma ir: Katls - Tukuma Komforts 40Kw, Siltuma akumulators 1 T ar trīsgaitu vārstu un Esbe automātiku, mājā 160 m2. Starp citu šim deglim temperatūras starpību var uzlikt 20C, kas piemēram manā gadījumā degli iedarbina 3x dienaktī.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 25/09/2013 08:44

Nu tad tev būs jaunāks softs...

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 17/10/2013 10:43

Padalīšos pieredzē ar savu sistēmu-tātad-tika iepirkts un salikts katrā istabā pa termo slēdzim un uz kolektora katru cilpu pa servo motoram. Pie šīs āra gaisa temperatūras( ~+5- +10) deglis ieslēdzas ~2 reizes stundā(reāli visas cilpas ir ciet un ūdens cirkulē tikai pa mazo loku). Lai dabūtu vēl lielāku ekanomiju uz granulām un elektrību, jo mazais loks dzesē sistēmu un darbojas divi sūkņi-ir doma to visu vēl automatizēt-izmantojot diodes, magn.palaidēju vai 220V releju + 12/220V releju. Doma tāda-tiko kā kāda no cilpām ir ciet, tā atslēdzas abi cirkulācijas sūkņi. Kad temp.nokrīt pa tiem 5 grādiem, tā kopā ar degli abi sūkņi atkal palaižas un izslēdzas arī kopā ar degli-ja pa to laiku ir vaļā kāda no cilpām, tad sūkņi paliek darbojoties kamēr atkal cilpa neaiztaisās ciet. Tā lūk...

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 17/10/2013 19:30

Vai iztērēts nav vairāk kā varēs ieekonomēt?

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 18/10/2013 09:27

Par servomotoriem un termo slēdžiem atdevu 80Ls kopā-tas tikai dēļ komforta-nepatīk ka vienā telpā +20, a otrā 25 grādi... a tīri ekanomijai-vakar vakarā iepirku un jau pa nakti saslēdzu-5 diodes + 220V relejs ar pamatni-nepilni 10Ls-elektrībā atpelnīšu ~1.5mēnešu laikā-nemaz nerunājot par granulām...otru releju priekš sūkņa, kā biju domājis likt nemaz nepirku un neliku-nav vajadzības. Viss šancē ideāli-no 2 naktī lūidz 5:30 deglis ne reizi nebija ieslēdzies-temp.bija nokritusi katlā pa kkādi 12 grādi.Kā jau teicu-temp.starpība degļa kompim ir 5 grādi-man ir uzlikts, ka izslēdzas pie 65, bet tā sauja granulu, kura ir iebirusi un vēl deg, uzkarsē katlu vēl pa ~6 grādiem(ja sūkņi ir izslēgti-ja sūkņi darbojas, tad tikai pa ~2 grādi)

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 20/10/2013 18:50

Vai katru reizi ieslēdzoties tas aizdedzina granulas ar fēnu? Varbūt var pierīkot kādu 200l aķi, laitik bieži neslēdzas un var turēt mazāku temp starpību?

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 20/10/2013 19:47

Neredzu jēgu tik aizrautīgai darbībai ar mērķi mazināt katla ieslēgšanās reizes. Jo retāk tas slēgsies, jo aukstāks siltumnesējs tam būs jāsilda, līdz ar to nav teikts, ka būs izdevies kaut ko ietaupīt salīdzinājumā ar vienmērīgu siltumnesēja sildīšanu. Vēl jautājums par katla ilgmūžību.

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 20/10/2013 21:46

Es saprotu, ka tik auksts siltumnesējs jāsilda, cik ieslēgšanās temp? Ilgmūžība varētu palielināties, dēļ retākas slēgēšanās..

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: boocis (178.16.22.---)
Datums: 23/10/2013 21:10

khe Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es saprotu, ka tik auksts siltumnesējs jāsilda,
> cik ieslēgšanās temp? Ilgmūžība varētu
> palielināties, dēļ retākas slēgēšanās..


Tieši tā-deglis palaižas, kad temp.nokrīt līdz ieregulētajiem 60 grādiem(pēc katla termometra ~70 grādi-kļūda starp komja devēju un temp.pulksteni, kurš ir pie katla)

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 23/10/2013 22:10

Ja sūkņi nestrādā, tad tie 60 grādi ir tikai katlā, bet lokos ir daudz mazāk!?

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 25/10/2013 08:30

Varbūt kļūdos, bet vai fēns ieslēdzoties un aizdedzinot granulas nepatērē vairāk, kā mazā loka sūknis katlā griežoties visu laiku? Ja arī bez aķa sūknis negriežas, kad katls ir mierā, tad katla apakšējā daļā temp nokrīt zem tiem iestādītajiem grādiem un ieslēdzoties jāsilda tas pats vēsākais šķidrums katlā. Esmu iedomājies, ka ar labu elektronisko termostatu varētu temp devēju likt katla apakšā(temp ieregulēt 2gr virs katla ieslēgšanās temp) un mazā loka sūkni ieslēgt gan no katla, gan no termostata. Šādā veidā var likt, ja vajag arī aķi - dēļ retākas slēgāšanās - nolietojas fēns, tērē štromi.
To boocis: vai ventilātors pirms izslēgšanās nopūš liesmu, vai sasniedzot temp vienk katls apstājas? Kā tas dozē granulas pirms aizdedzināšanas?

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 25/10/2013 19:37

Booci - kāds tev katls?

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: luks (178.16.22.---)
Datums: 26/10/2013 00:44

to boocis man ieinteresēja tā tava sistēma iedod savas koordinātes varbūt varu piezvanīt

Re: LV ražotie granulu apkures katli
Autors: luks (178.16.22.---)
Datums: 26/10/2013 00:45

sorry jo man katls ar darbojas visu laiku 75-85 grādi gribētu lai viņš slēdzae iekšā pie 60

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **      **  ********  **    ** 
 **         **   **   **  **  **     **     ***   ** 
 **          ** **    **  **  **     **     ****  ** 
 ******       ***     **  **  **     **     ** ** ** 
 **          ** **    **  **  **     **     **  **** 
 **         **   **   **  **  **     **     **   *** 
 ********  **     **   ***  ***      **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727