UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: khe (78.84.207.---)
Datums: 10/08/2012 09:59

Redzēju tādus Finndomo būvētā mājā.
[www.somumaja.lv]

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 10/08/2012 10:58

Es nezinu, ko piedāvā logu ražotāji. Ja nepiedāvā, var pirkt divus "parastus" logus un likt dubultā, vienam rokturus pārmontējot otrā pusē.
Es piedāvāju taisīt pašiem:
a) kur var, neveramus (varbūt vienu pusi var paredzēt atskrūvējamu tīrīšanai vtml);
b) ja veramus, tad nevis tā, kā somumājā (abi veras uz iekšu, tādu laikam sauc par fūterlogu, ārējais stilks krietni mazāks par iekšējo, konstrukcija sarežģīta un lieki aizsedz sauli), bet veramus katru uz savu pusi (tādus, cik zinu, sauc par skandināvu logiem, konstrukcija simetriska un vienkārša, maksimāli lietderīgs laukuma izmantojums).

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Pluume_G (91.105.11.---)
Datums: 17/08/2012 17:02

Ja liek logus kā Vienstāva b) variantā, vai ir jēga no paketēm abos rāmjos? Es te ar vienu fiziķi pafilozofēju par šo tēmu un viņš ieteica ārējo likt parastu stiklu, lai tas neļautu vējam dzesēt iekšējo stikla paketi un mazinātu kondensāta veidošanos starpā.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Spuldzīte (78.84.24.---)
Datums: 28/08/2012 22:13

Plūmes fiziķis pareizi pateica - tāds risinājums arī ir lielai daļai skandināvu māju.

Tas arī ir populārs variants Jūrmalā u.c. kur īpaši piekasās kultūrvēsturiskā mantojuma speci - ārējo rūti sataisi ar pildiņiem, spraišļiem u.c perversām lietām kā prasa būvvalde, kamēr iekšpusē ir viena liela 2 stiklu pakete.

Bet jautājums par sākotnējo tematiku - kurš ir sakarīgākais (lētākais, kas pilda funkcijas) profils/sistēma priekš 3 stiklu paketēm, izņemot Geneo?

un par to MD Trocal neko sliktu neteiktu - dzīvoklī ir nomainīti gan logi gan balkona durvis un jau 4 gadi kā garām, problēmu nav.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 28/08/2012 23:19

Pirms maksājat bargu naudu par iedomātu ekonomiju, sarēķiniet, cik gados to atpelnīsiet. Būs liels pārsteigums par rezultātu...

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 29/08/2012 10:03

Man gan pieredze ar MD ( Ja ar to domāts ir Montāznieks D): Montāžu veica tīri: Visu savāca, aiznesa. No ārpuses ar silikonu aizdrīvēja. Bet par pašieme logiem: Virinot rokturi, kā logiem, tā lodžijas durvīm, rokturi jākustima ar diezgan lielu spēku: ( liekas ka iekšā pat krakšķ-brakšķ). Atbrīvojot piespiešanas spēku logam (durvīm) jau sāk pūst. Salīzinot ar citas firmas liktiem logiem, manāmi sliktāki. Jā, teiksim lodžijas durvīm ir papildus fīčā- maza mēlīte, kas pietur durvis ciet, ja tās pievērtas, bet paša mehānisma kustība ir samocīta.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 29/08/2012 12:03

tev nu gan, spec, ķēriens kapeikpišanā, arī citās diskusijās tu vāvuļo par atpelnīšanu, atmaksāšanos...diez ko tu saproti ar to atpelnīšanu? kā var logi vai apkure, vai kaut auto atpelnīties? ja tu iztērē savas dzīves atvieglošanai, komfortam, bērnu labsajūtai, vai vispār estētikai, tad tu rēķini cik atpelnās salīdzinot ar bomzi, kurš netērē neko, izņemot alkoholam? diskusijā par apkuri tu bļāvi ja tev būtu pieejama gāze, tu NEKAD neierīkotu granulas. bet ierīkoji. tātad kā tu biji iedomājies atpelnīt ar gāzi, zinot ka gāzes izdevumi būtu div tik, cik ar granulām tagad? kā tu saproti logu atpelnīšanos, ja liec 3 pakešu stiklus un mājā ir klusāks un siltāks, pret 2 pakešu, kas lētāks? vai ēdienu arī bāz mutē jau drusku iesmirdušu, bet lēti, jo tā taču var atpelnīt uz nākamās ēšanas reizes?

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 29/08/2012 19:10

Dārgais, joo! Pirmkārt vāvuļo tu, bet es argumentēti diskutēju! Apdomā, varbūt sapratīsi atšķirību. Otrkārt, savos iepriekšējos komantāros es pietiekami skaidri esmu aprakstījis, ko nozīmē ekonomiskais izdevīgums. Domāju, ka ekonomiskais izdevīgums ir svarīgs lielākai daļai cilvēku un it sevišķi šī foruma dalībniekiem, jo pretējā gadījumā dalībnieku šeit nebūtu. Ekonomiskais izdevīgums nozīmē izvēlēties labāko price/performance attiecību, tas ir izvēlēties letāko no precēm, kas sniedz vienu un to pašu servisu/labumu utt. Piemēram granulu katlu salīdzinām ar citu granulu katlu, logu salīdzinām ar citu logu. Nekad neesmu salīdzinājis gāzes katlu ar granulu katlu ekonomiskā izdevīguma ziņā, bet gan komforta ziņā. Ceru, ka pieleca.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 29/08/2012 21:54

cienījamais speca kungs! jūs sakāt ka nekad neesat, kopēju- Nekad neesmu salīdzinājis gāzes katlu ar granulu katlu ekonomiskā izdevīguma ziņā, bet gan komforta ziņā. ....cilvēk, vai neesat jucis? jūs tieši pretējo esat deklarējis! ...tieši jūs, nevis kāds cits.:( atvainojos citiem diskusijas lasītājiem par radušos situāciju!!

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 29/08/2012 22:43

par tēmu- kas labāks? vienam sieva resna un cilveks laimīgs, sak viss kas ir, tas mans! otrs sež bleķa būdā un priecājas ka ir alus 7% alko, nākamais saka vispār labi, ka tik ir pajumte...bet tie, kas vēlas logus un durvis, būs jādomā pašiem, ar savu galvu. es esmu par plastikāta profilu logiem ar tīskāršu stikla paketi. kādēļ? tādēļ ka profili nekad nav jākrāso un pakete dod teorētisko siltumegektu, tādēļ. estētikai un iedomātai labsajūtai man nav laika.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Spuldzīte (46.109.140.---)
Datums: 22/09/2012 00:51

Nu tad mūsu Dievzemītē ir kāds kantoris, kurš jēdzīgi pieprot 3 stiklu paketes ielīmēšanu plastmasas profilā, neaizmirstot par armatūru?

Tagad visiem siekala tek uz Rehau Geneo, lai gan ClimaDesign ir ar siltināto rāmi un principā ir veiksmīgāks risinājums.

Bet runa ir par ko citu - vai 3 stiklu paketes risinājumi LV jau ir kļuvuši par kautko normālu, vai tas joprojām ir kaviārs, par ko prasa neadekvātu cenu ?

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: J (78.84.229.---)
Datums: 22/09/2012 11:00

Nē, atšķirībā no jumta logiem izskatās, ka tā jau tagad kļuvusi par normu. Rehau Geneo patlaban ir līderis profilu siltumnoturības ziņā, kāds tad tam ClimaDesign ir Uf?

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Spuldzīte (81.198.145.---)
Datums: 22/09/2012 17:10

ClimaDesign ir U = 0.71 W/m2K

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: J (78.84.229.---)
Datums: 22/09/2012 23:03

Jā - iespaidīgi, bet nez kāpēc maz informācijas par šo. Vai tik šis nebūs jau pieminētais kaviārs?!

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Spuldzīte (81.198.145.---)
Datums: 22/09/2012 23:59

Es palieku pie viedokļa, ka loga rāmis ir niecīgs faktors mājas siltuma zudumu sarakstā.

Ja ir kvalitatīvi uztaisīta pakete, tad, no vēlāko apkures izdevumu viedokļa, ir pilnīgi vienalga, kādā rāmī to stiprina.

Loga montāžai ir daudz lielāka nozīme, salaiduma šuvei ar tvaika barjeru utt.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: J (78.84.229.---)
Datums: 23/09/2012 10:17

Nu nesaki vis. Man jumta logam ar trīskāršā argona stikla paketi, kurai Ug=0.5, koka rāmis kopējo loga Uw novilka uz 0.98, kas nu galīgi nemaz nav maz. Protams, montāžas kvalitāte arī ir svarīga.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: Janka666 (87.110.69.---)
Datums: 23/09/2012 20:29

Mana pieredze ar koka logiem:

Vienai māja ir Staļu ražotie koka logi, nu jau 15 gadus, krāsa kā jauna, nekas nav jāpārkrāso, nekas nepūš un nelokās. Kalpo ideāli.
Otrai mājai koka logi no līvānu mājas un logi, būs jau 4-tā ziema, ar krāsu viss ok, krāsots ar remmers krāsu. Nekas nepūš, mehānismi strādā ideāli. Redzēs cik labi šie turēs.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: zoom339 (81.198.87.---)
Datums: 09/07/2013 15:28

Ieliku savā divstāvu līvānenē Rehau geneo+ logus- jau gads apkārt, esmu ļoti apmierināts...
Nav problēmu arī ar montāžu jo liku ar iekšējām un ārējām lentām.
Geneo ir labs ar to ka rāmis ir no stiklašķiedras tas nozīmē ka viņš pie dažādām temperatūrām praktiski nestaigā,
teiksim vasarā balts pvc (polivinilhlorīds) var sakarst līdz pat +70 grādiem un uz katriem 2m rāmja garuma - var staigāt līdz 15mm...
tas nav maz - tas pats ir ar alumīniju...(par siltumizolāciju vispār paklusēšu)
ja runā par koku tad te ir visādi varianti, no kāda koka, kā līmēts utt var būt variants, ka grūti veras... nu un cena!!!
no ilgmūžības viedokļa geneo ir viens no labākajiem variantiem stiklašķiedra kā materiāls ir pietuvināta stiklam un staigā vasaras ziemas periodā pāris milimetru dapazonā, skaidrs ka arī gumijām tas dod ilgmūžību...

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: inetamur (178.16.22.---)
Datums: 09/08/2013 17:09

alise34 Wrote:
-------------------------------------------------------
> J, man teica, ka koka logiem nemaz nevar
> nodrošināt augstu siltumnoturību (man
> vajadzēja 0.8 stiklam kopā ar rāmi).
> Pēc ilgstošas izpētes un piedāvājumu
> salīdzināšanas, izvēlējāmies Saules logu
> Energeto (no galvas neatceros, kuru ciparu).
> Rezultāts vēl nav zināms. :)
>
> Vēl kaut cik reāls likās Eurologi
> piedāvājums.

Mums Saules Logi ielika Energeto 8000 ar 3 stikliem. Esam patīkami pārsteigti gan par izskatu (pasūtījām ar alumīnija izskatu no ārpuses, gaiša ozola toni iekšpusē), gan par nesalīdzināmi siltāk un lētāk pārlaistu ziemu. Mums bija koka logi, nebūt ne veci, pirms 12-13 gadiem likti - visi nomelnējuši, izpuvuši ... Tagad siltinājām māju, logus likām ar to iznesto fasādē montāžu. Ziemā taisījām termogrāfiju - logi un durvis bija ideāli tai bildē! Rezumē - logi nebija pa lēto, bet tas noteikti ir to vērts.

Re: Koka vai plastmasas logi
Autors: m. (178.16.22.---)
Datums: 09/08/2013 18:06

Man liekas japarkaso bija tie koka logi ko noklaj ar tvaika necaurlaidigam alkida krasam, spilgtakais piemers krievu laika logi. Un jaskatas lai lietus virsu nelist.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **     **  **         *******  
 **     **        **  **     **  **        **     ** 
 **     **        **  **     **  **        **     ** 
 **     **        **  *********  **         ******** 
 **     **  **    **  **     **  **               ** 
 **     **  **    **  **     **  **        **     ** 
 ********    ******   **     **  ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727