UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: benijs kovs (87.110.105.---)
Datums: 10/11/2012 18:17

Jā, piemirsu, laikam būtiski - māja viens stāvs, pagaidām apkurināmā platība ap 170, no kuriem 55 siltās grīdas, plānotā 230. Siltinājums labs, logi pakešu.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: ...... (46.109.170.---)
Datums: 10/11/2012 20:49

man ir mazais r15 katls. man optimāli šajā laikā strādā padeve 2 sek, pauze 35sek. katls darbojas 40-60% no jaudas, tā esmu atradis savu optimālo variantu( neliela kaudzīte, pelni labi nopūšas no degļa) vidēji par sezonu man aiziet 3t granulu, riktīgi bargā ziemā līdz 4t. iestādot parametrus padevi/pauzi reāli uz displeja būs citi cipari, tos koriģē vadības bloka algoritms. ja, piem. iestāda padevi 5sek, tad tas nozīmēs tikai to, ka katls nedos vairāk par šīm 5sek, bet mazāk gan. tatad ja ēkā trūkst enerģijas, vienkārši vajag uzlikt lielāku padevi. bet tā ir , kā te viens iepriekš minēja, lai kārtīgi saprastu to padeves/nepadeves attiecību ir jāpaspaida tās pogas, es visu labi izpratu tikai pēc apmēram pirmās sezonas...:) ā, uzsākot apkures sezonu, optimālā režīmā katls darbojas stundas laikā, ēkā temp. nostabilizējas pēc stundām 12. apmēram tā...

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: Benijs Kovs (87.110.105.---)
Datums: 22/11/2012 21:31

Paldies priekšā teicējiem. Mans R25 rullē. Esmu iebraucis regulēšanas shēmā un pamatā apmierināts ar visu. Gribēju tikai noskaidrot vēl vienu lietu - te lasīju frāzi, ka gaisa plūsma nopūš pelnus no degļa. Vai tas tiesa, ka apvienojas divi vienā? Tātad - kādam granulu līmenim jābūt? Ne augstāk par ventilācijas atverēm deglī vai nedaudz virs paša degļa noņemamās virsmas, tad lūkas ciet un vai ventilatora pienākumos ietilpst pelnus nopūst no degļa virsmas uz kurtuvē atrodošos pelnu tvertni vai arī tiem jānobirst pašiem, ko palīdz izdarīt jaunpienākusī sadegšanai granulu porcija?
Un vēl. Vai algoritms darbojas tā - 10/20 pause/pulse iestādītais un tas atbilst reāli dabā 5/45 sekundēm darbībās?

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 23/11/2012 20:47

Benijs Kovs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Paldies priekšā teicējiem. Mans R25 rullē.
> Esmu iebraucis regulēšanas shēmā un pamatā
> apmierināts ar visu. Gribēju tikai noskaidrot
> vēl vienu lietu - te lasīju frāzi, ka gaisa
> plūsma nopūš pelnus no degļa. Vai tas tiesa,
> ka apvienojas divi vienā? Tātad - kādam granulu
> līmenim jābūt? Ne augstāk par ventilācijas
> atverēm deglī vai nedaudz virs paša degļa
> noņemamās virsmas, tad lūkas ciet un vai
> ventilatora pienākumos ietilpst pelnus nopūst no
> degļa virsmas uz kurtuvē atrodošos pelnu
> tvertni vai arī tiem jānobirst pašiem, ko
> palīdz izdarīt jaunpienākusī sadegšanai
> granulu porcija?
> Un vēl. Vai algoritms darbojas tā - 10/20
> pause/pulse iestādītais un tas atbilst reāli
> dabā 5/45 sekundēm darbībās?

Neizskatās gan, ka esi visā iebraucis:) katrā gadījumā pamatots jautājums par uzstādītāja darba kvalitāti, tas ir, normālu lietotāja apmācību.

Jautājums par jūsu minētajiem interāliem 5/45. Šie intervāli darbojas, kad katlam ir jāsasniedz vēlamā temperatūra vai šāds režims ir visu laiku?

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: benijs kovs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 14/12/2012 16:46

Kas ir stoker 2? Tur stāv no iestādītāja 100%. Ja es samazinu procentus, padeve no konteinera samazinās. Cik jānoprot, tas samazina granulu patēriņu, jo augša vairs neber, kamēr apakša vēl mazliet griežas. Cik svarīgi ir pulse/pauze 10/20 režīms iestādījumos. Vai tos var mainīt piem., uz 4/26? Kas tad notiks? Kā vispār tam jāiet kopā - pulse/pause un stoker2?
Vai varu lūgt precīzu un saprotamu skaidrojumu?

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: ...... (46.109.170.---)
Datums: 04/01/2013 23:06

stoker2 100%, ja pareizi atceros, nozīmē to, ka šneks un padeves kauss strādā vienlaicīgi, tas ir, abi ieslēdzas vienlaikus. es uzliku 102% ar to panācu ka nerodas pastāvīga situācija kad teorētiski var sakrist kausa un šneka gala stāvoklis, kad šneka gals nesāk vilkt bet kauss jau spiež uz šneku granulas. šajā gadījumā granulas tiks maltas uz vietas un turpmāk būs apgrūtināta to padeve pa šneku. pulse/pauze ne tik var mainīt, bet arī tas jādara. nu paspried pats, ja ārā 0 grādu un tev katlā 65 grādu un optimāli mājai vajag 5pulse un 20pause. tad cik vajag pie -10 grādiem ārā? pie tiem pašiem parametriem tev katlā krīt temperatūra. ko dara katla automātika? palielina pulse. ja tev pie nulles ārā katls darbojās 50% režīmā un uz displeja rādīja 2,5 pulse un 20 pause, tad pie mīnusiem katls, lai saglabātu iestatītos 65 grādus dos vairāk granulu un centīsies vēl samazināt pause. bet uzstādītie 5pulse neļaus katlam vairāk padot par šīm 5 pulse sekundēm. kas notiks? katlā turpinās kristies temp. jo ēka ņems savu. rezultātā katls dragās uz 100% jaudu, granulas nokritīs zem degļa, bet temp. vienalga turpinās kristies. tieši tādēļ jādod vairāk granulu- jāpalielina pulse. un ja vajag, jāsamazina pause. bet kad ārā siltāks, tad jārīkojas pretēji. ceru ka sanāca nedaudz paskaidrot. kad šo sajēdz, tad regulācija ir bērnu spēle. protams, ja ēkai vajag vairāk siltuma, arī 3 vai 4 gaitu vārsts( kāds nu kuram uzstādīts) jāregulē vairāk. bet ļoti labs risinājums ir pilna automātika ar servo motoru uz 4 gaitu vārsta, tas atrisina domāšanas vajadzību un izpratni par šiem jautājumiem, bet palielina granulu un elektrības patēriņu. maksā 200-500ls, atkarībā no ražotāja.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: Girts (212.93.100.---)
Datums: 08/04/2013 22:09

Kadam ir info kur latvija šīs firmas katlu var iegadaties?

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: IlVo (83.136.137.---)
Datums: 09/04/2013 10:21

Es pirku Ekoliesmā, bet tirgo arī laikam Vidzemes siltumnieks, tas bija gadi 4 atpakaļ. Gribu piebilst, ka liela daļa te cepas par regulēšanu, man ir katls ar lambda zondi, R25, minimāla pieregulēšana aizņēma pa kādam laikam nedēļas garumā. Pēc tam trīs sezonu garumā neesmu mainījis nevienu iestatījumu un nesūdzos par tā darbību.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: mz (78.84.174.---)
Datums: 23/04/2013 22:16

Es ir uz vaigiem... Palasot visu šito, izņemot pēdējo komentu, man liekas, ka granulu katls ir kaut kas kosmisks. Pats tagad domāju par Moderator katla iegādi. Tur it kā automātikas netrūkst.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: ...ģec (178.16.22.---)
Datums: 28/10/2013 12:44

Kam ir gadījies šitā? Kad katlu izslēdzu ar stop, pēc pāris dienām redzu, ka tas mauc uz pilnu jaudu pats no sevis, iespējams nostrādāja termiskā aizsardzība, jo kaut kas jau dega/kūpēja arī dziļumā, kamēr nodzisa. Sastumtas veselas granulas kurtuvē. Bet! Tagad nekas vairs neiet. Nedeg displejs, restarts nepalīdz un avārijas termostats arī nereaģē. Displejs tumšs, blokā drošinātājs vesels, kad atslēdz/pieslēdz strāvai, tad kaut kas noklikšķ pēc pāris sekundēm, tad atkal klusums. Ko darīt? Par izplatītāju nerunāsim.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 28/10/2013 21:50

Lūk šis ir tas skaistais brīdis, kad nav vienalga, kas ir pārdevis katlu...

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: breksis ...ģec (178.16.22.---)
Datums: 04/11/2013 11:50

man ir benekov R15 katls, tā slēgt katlu ar stop pogu NEDRĪKST! tas būtu tas pats kas mašinu apturēt spiežot bremzi bet neizņemt no ātruma..kaut kad jau noslāps...

ar stop pogu tikai aptur granulu un gaisa padevi, degšana'vai precīzāk gruzdēšana jau turpinās, ja skurstenī ir laba dabiskā vilkme, tad granulas turpina degt pa šneku atpakaļ, pa ceļam uzcepot to termo tableti un vēl šo to. Es vienmēr ja katlu izslēdzu tad padzenu granulas uz augšu un to gruzdošo slāni noraušu nost, tad esmu drošs ka tas patiešām ir izslēdzies.

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: AB (178.16.22.---)
Datums: 10/06/2014 22:45

Sakiet lūdzu, vai kāds zina, kur var nopirkt apses granulas? Vai ir kādi šķidrumi, kas noņem darvu? Pavasaros, kad ir silts laiks, bieži uzmetas"hot stoker" un katls piegrūž pilnu pelnu kasti ar granulām,pēc kā arī visa kurtuve pārklājas ar darvu.Ko vajadzētu pamainīt parametros? Tagad katlam ir uzlikts 10/20 (pulse/pauze), kad katls ir apstājies uz "pauze", tad šajā režīmā ir uzlikts 5/45 (pulse/pauze).

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 10/06/2014 23:32

Varbūt būšu tehniski neprecīzs - bet pēc būtības - ar ko šķaidīja dabīgo koka piķi (ne bitumu - bet varbūt arī to) - ar to var šķaidīt arī darvu - loģiski taču - neatceros īsti - benzīns vai vaitspirts - kas bija labāk - ja uz drēbēm - tīrīja ar krējuma sviestu....

Bet vai kurtuves kāds tīra ar sviestu vai benzīnu - nav dzirdēts....varbūt ka tīra ar...

Apse - apsīte - tikai atmiekšķējot darvu - un to vieglāk notīrīt - bet ne nokož - to esmu iegalvojis no kāda kamīnfirmas zēna - menedžera - pārstāvja...kaut kā tā...

Re: vai kādam ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: pircejs (85.10.211.---)
Datums: 16/02/2017 21:01

Labdien. Vai ir kads kas butu iegadajies Benekov katlu. Ko tagad ss. reklama piedava ar lielam atlaidem. Man ar so tirgotaju ta ari nekads darijums nesanaca. Vienigi solijumi un visadas atrunas.

kāda ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: Benijs (95.68.84.---)
Datums: 28/11/2017 19:47

Sveiki visiem, kam ir Benekov (man R25). Gāja visādi, kamēr skaidrs, ka bija jāmaina šneks. Kā nekā 8 gadi jau "kūpina" Pēc nomaiņas sākās tāda regulāra lieta, kā - Hot Stoker - un katls izslēdzas. Dažreiz arī vnk STOPED, kad esmu pie viņa nokāpis pagrabā. Iekurinu no jauna un iet kādu dienu, divas, tad atkal. Biežāk Hot Stoker, pāris reizes ir bijis STOPED. Iestatījumui bija 10/40 un gāja vairākus gadus ok, tagad uzliku, kā ieteikts (šneks jauns) 10/20. Kas, ellē, tas ir par navarotu un kā ar to cīnīties? Vai kāds var pakonsultēt?

Re: kāda ir piereedze ar Benekov granulu katlu?
Autors: Benijs (95.68.84.---)
Datums: 28/11/2017 19:51

Ar jauno šneku un 10/40 uzreiz jau bija šīs problēmas. Domādams, ka palīdzēs, nomainīju uz 10/20. Vecais bija nodilis pamatīgi, pēdējais vijums praktiski nebija, nodilis pakāpeniski.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    *******   **     **  ******** 
 **     **  **     **  **     **  ***   ***  **       
 **     **  **     **         **  **** ****  **       
 *********  **     **   *******   ** *** **  ******   
 **     **  **     **         **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  ********    *******   **     **  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727