UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: VW (78.84.12.---)
Datums: 02/07/2010 20:01

Kādas ir atsauksmes par automātisko dārzu laistīšanas sistēmām.
Kāds ir pašu spēkiem, ko izdomājis/ierīkojis lai nav pašam jāņemās ar visa dārza laistīšanu ;) Zālājs ir pamēram 800m2.

Kādas ir vidējās izmaksas?

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 07/07/2010 02:20

[www.smarthome.com]
..pamegini sito te!!

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Edzus (92.240.78.---)
Datums: 07/07/2010 18:40

Pagājušo rudeni uztaisīju (tiesa gan ne pašu spēkiem) un jāsaka ka šovasar to baudu un esmu ļoti apmierināts. Iesaku!

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: sd (78.84.12.---)
Datums: 18/07/2010 18:28

pastāsti kas tev uztaisīts, kadas izmaksas, u.t.t

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: aaaa (78.84.189.---)
Datums: 19/07/2010 00:52

Man biezajam kaimiņam ir smalku smalkā laistīšanas sistēma, kontrolējama no datora. Viņš skaidri un gaiši pats atzina - celtu otrreiz māju, visādas lietas liktu, bet vienu 100% neliktu - laistīšanu. Reāli LV klimatā laistīt neko nevajag, pat šitajā milzu karstumā es nekad neko nelaistīju un viss ir zaļš un skaists. Galvenais karstā laikā neaizrauties ar zemu pļušanu un zāle neizdegs. Dārzu var arī ar šļūteni palaistīt, bet tāpat reāli nav vajadzīgs. Vai ir vērts izmest tūkstošus lai aplaistītu zālienu, kas reāli ir vajadzīgs pāris reizes 5 gados? Neaizmirsti par apkopi - sistēmai dīzes jātīra, katru rudeni ar saspiestu gaisu ūdens jāizpūš ārā, lai nesasaltu utt., nedzīvojam tak Taškentā.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: aae (159.148.12.---)
Datums: 19/07/2010 09:32

nu ļoti dīvains viedoklis, ka "LV klimatā laistīt neko nevajag"...

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Edzus (92.240.78.---)
Datums: 19/07/2010 20:18

sd: Zemes gabals ~1900 m2, laistāmā platība ~2/3. Piedāvājumi bija sākot no 1700 Ls līdz 2800 Ls, uztaisīju par 1800 Ls + spices ierīkošana 200 Ls + ūdens sūknis. Savilkti kādi 300m trubu, uzlikti 17 smidzinātāji, automātika. Viss smuki strādā:). Atšķirībā no aaaa kaimiņa, man liekas ērtāk vienreiz gadā pirms ziemas izpūst ūdeni ārā, nekā katru dienu skraidīt pa dārzu ar šļūteni...

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: aaaa (78.84.189.---)
Datums: 19/07/2010 22:16

Katru dienu? Es savā dārzā zāli nekad neesmu laistījis un izdegušu to arī nekad neesmu redzējis. Vajag ar galvu domāt, biezie nogriež zāli karstā laikā 1mm no zemes un brīnās, ka visa dzeltena paliek. Pie mums drīzāk jādomā kā to lieko mitrumu prom dabūt, nevis kaut kas jālaista. Cik tad ir šitādas vasaras - reizi 10 gados? Labi ja. Un katru rītu rasa ir tāda, ka kājas ir pilnīgi slapjas ap 7 izejot dārzā. Sakņu dārzu vēl reizēm vajag palaistīt, bet nu ne jau zāli, tas ir pilnīgi garām.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Jo (95.68.68.---)
Datums: 19/07/2010 22:46

Varbūt visiem savu mauriņu nevajag laistīt, bet tā kā manā Pierīgas zemesgabalā zem melnzemes kārtīgs smilts slānis, meliorēta zeme un kārtīgi ūdens novadgrāvji, tad ūdens pazūd zemē ātrāk kā Rīgas lietusūdeņu kanalizācijā. Šodien jau no vakardienas lielā lietus ne vēsts. Pļauj cik augstu gribi, ja nelaisti regulāri, tad mauriņš izdegs kā likts (ne tikai mauriņš, bet arī puķes un dekoratīvie augi, pat koki atdevuši galus). Pāris gadus esmu nomocījies ar to laistīšanu. Kaut kas pusautomātisks ir sameistarots, gadījumam, kad sanāk izbraukt no mājas uz ilgāku laiku. Bet bet tāpat jāčakarējas ar laistītāju pārvietošanu, jo visus vienlaicīgi nevelk. Šobrīd doma pašam sameistarot automātisko laistīšanu. Internetā (vācu, amerikāņu saiti) var nopirkt visu nepieciešamo, arī manuāļi, kā to visu paveikt (sākot ar plānošanu un beidzot ar ierīkošanu) ir pieejami. Ja vēl ir iespēja apskatīt kādu reāli darbojošos sistēmu un iegūt lietotāju atsauksmes par automātisko sistēmu darbību, tad domāju lielām problēmām pašam ierīkojot nevajadzētu būt.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Edzus (92.240.78.---)
Datums: 20/07/2010 18:23

Pilnīgi piekrītu Jo. Droši vien ka ir vietas kur īpašniekiem galvassāpes sagādā liekā mitruma novadīšana, bet manā smilšu rajonā arī ar uzvestu melnzemi ir krietni jācīnās ar sausumu. aaaa, tāpēc jau nevajag citus nolikt;) Es tikpat veiksmīgi varētu sašust ja kāds runā par meliorāciju un drenāžu - nu priekš kam kaut kas tāds, tāpat taču viss ir sauss:). Jo, es arī pirms tam biju uzmeistarojis "pusautomātisku" virszemes sistēmu, bet nu tomēr tas nebija tas. Savukārt pašam rakt zemē jau nopietnu automātisku sistēmu man bija bišķi bail. Bet nu kad paskatījos kā tas darās, tad ja vajadzētu, otrreiz jau varētu mēģināt arī pats likt. Nekas pārdabiskas jau tur nebija, ja ir visi manuāļi un rokas aug no pareizās vietas, domāju vari mēģināt!

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: ibm (78.84.172.---)
Datums: 20/07/2010 21:46

Domāju, ka mierīgi var pats ierīkot, ja kaut ko sajēdz no šīm lietām un rociņas aug no parezajām ligzdām. Šogad botāniskajā dārzā ziedu parādes laikā piegāju un iepļāpāju ar AKVEDUKTA džeku (šie tur reklamējās), sapratu, no kā tas sastāv, kādi varianti (tas ļoti individuāli) un sapratu arī, ka vau uztaisīt pats. Ne jau visu un ne jau pa biezo, - man ir doma kritiskajos punktos tikai savilkt, bet tā ir katra paša darīšana.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: khe (78.84.202.---)
Datums: 21/07/2010 22:35

Nav pirms ziemas jāpūš ārā, tik viens ventilis jāaizgriež, otrs -jāatver. Zēmē tiek ierakti pretvārsti, kas pazūdot spiedienam atveras un izlaiž palikušo ūdeni zemē.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Martini (78.84.129.---)
Datums: 22/07/2010 23:56

Klau,

vai mēdz būt elektromagnētiskie vārsti vai jebkāda cita uzparikte, kas ieslēgt / izslēgtu ūdens padevi un darbotos uz 9V vai 12V? Cik skatos, viss pārsvarā ir uz 24V :(

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 26/07/2010 05:31

Re kur ir taada uzparikte - [www.amazon.com]

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 26/07/2010 09:10

Par to, ka nav jāpūš ūdens ārā - nu absolūti neticu. Pietiek kaut kur būt kādam līkumam, kur paliks ūdens un tā caurulīte momentā kaputt.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Bruni (159.148.9.---)
Datums: 04/08/2010 14:44

Pats uzmeistaroju Gardenas sistēmu. Gardena's mājas lapā ir gan visi manuāļi, gan visa cita paskaidrojošā info. Uzliku uz elektromagnētiskajiem vārstiem, kas darbojas uz kronas baterijām. Katrai zonai savs el.magn. vārsts un tiek ieprogrammēts darbošanās laiks. Uz 900 metriem materiālu izmaksas bija +- 550 Ls.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: sd (78.84.12.---)
Datums: 04/08/2010 21:52

Kāds zina, kur šādu ierīci var nopirkt Latvijā?
[www.garden.com]

Manuprat ar šādu iericīti var visai vienkārši uztaisīt laistīšans sistēmu dārzā pašam.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: kuzmic (78.84.217.---)
Datums: 09/08/2010 22:18

Sveiki!
Doma ierīkot laistīšanas sistēmu. Akveduktā it kā visu nepieciešamo var iegādāties, tikai ir viens, bet, nekādi nevaru saprast kā tad īsti noteikt ūdens plūsmas spiedienu? Ir spice, ir arī sūnis! 10l ūdens spēj uzcelt 21 sekundē. Tas ir daudz, maz, varbūt kāds var padalīties pieredzē! Paldies!

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: spamaspainis (213.21.225.---)
Datums: 10/08/2010 13:31

Labdien visiem.
Tātad, nedaudz no manas pieredzes. Es arī sākumā visu smalki studēju par tiem spiedieniem un aprēķiniem... pēc tam atmetu ar roku un visu veicu eksperimentālā veidā, tāpēc mani ieteikumi sekojoši:
- visu dārza laistīšanas uzpariktei var nopirkt arī DEPO veikalos... tur piedāvā G.F. komponentes. No tām arī montēju, jo man sanāca, ka tās ir lētākās no pie mums pieejamajām.
- visu platību jācenšas nosegt ar viena tipa (fiksētajām) sprauslām - tā sanāk vienkāršāk ar tiem spiedieniem. Domāju, ka var arī miksēt, bet tad katram sprauslu veidam jātaisa atsevišķi eksperimenti. Uz vienas līnijas gan jācenšas likt viena tipa sprauslas;
- protams provizoriski sākotnēju visu uzzīmē kas un kur būs, tad sākotnēji visu uzparikti montē virs zemes... tad izmēģina... ja visu nolaista un ir ok... tikai tad visu ierok zemē;
- ar to spiedienu ir tā: nopērk līnijas šļūteni ieurbj un uzliek vienu sprauslu... strādā...labi... ieurbj un uzliek vēl vienu... strādā... labi... un tā līdz jūt, ka spiediens sāk gurt. Tad vienu noņem nost un esam eksperimentāli ieguvuši to sprauslu skaitu ko sūknis var droši apgādāt ar ūdeni. Piemēram, man eksperimentāli sanāca 5 sprauslas uz vienas līnijas, bet es taisīju uz 4, lai būtu ar rezervi. Tad platību sadalam uz sprauslu līnijām un nosedzam visu kā nu kuram sanāk un cik pietiek izdomas;
- kā likt to svārstus, vadības bloku, kontrolakas utt... to visu var dabūt zināt no ražotāju pamācībām.

Re: Automatiskā dārza laistīšanas uzparikte
Autors: Ainis3 (195.13.206.---)
Datums: 29/11/2019 19:33

Te ir apraksts, pie viņiem arī nopirkt var visas sastāvdaļas:
[www.akvedukts.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **        **  **      ** 
    **     **   **    **  **         **  **  **  ** 
    **     **  **      ****          **  **  **  ** 
    **     *****        **           **  **  **  ** 
    **     **  **       **     **    **  **  **  ** 
    **     **   **      **     **    **  **  **  ** 
    **     **    **     **      ******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727