UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Terases pamati
Autors: AndrisL (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 18:24

Praktiķi
Paldies par viedokli, bet variantu Nr 3 man arī liekas šaubīgs, taču, lai ķertos pie nr4, vēl ir jāizslēdz Nr1 un Nr2, ko vēl neviens nav izdarījis. :)
Tie lētuma un uzstādīšanas viegluma ziņā man ir daudz interesantāki nekā 3. 4 un 5.
Cik tad tā terase ilgi stāvēs - max 10 gadi līdz nākamai pārbūvei...

Re: Terases pamati
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 19:24

Man tas pirmais variants liekas simpātisks

Re: Terases pamati
Autors: Ruukis (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 21:32

Liriska atkāpe: Terases izmērs nav tik liels, lai 25 stundas diskutētu par to, kā ietaupīt divas stundas darba un dažas ķerras ar granti, pusmaisu betonu un neuztaisītu normālu variantu Nr.5. Gudri "diskutējot" sen jau varēja visu izrakt un tos dažus stabus sabetonēt. Pieredze rāda, ka, ja taisi, tad kārtīgi uzreiz.

Re: Terases pamati
Autors: AndrisL (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 22:54

ruukiti
Ja tev liekas, ka izrakt 1m dziļas 12 bedres 30cm diametrā akmeņainā gruntī ir 2h darbs, tad laipni aicināts palīgā. Samaksāšu tev 1 dienas cenu. Rokot lietus ūdens kanalizāciju, temps bija 5cm 5 minūtes 0.5m garam un 0,3m platam posmam. Tāpēc izmantoju mini ekskavatoru, lai tas izraktu tranšejas caurulēm.

Re: Terases pamati
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 23:06

Paprovē izrakt zem sasaluma dziļuma augstā gruntsūdenī un plūstošajā mālsmiltī un vēl iebetonēt 2h :D - tur var nākties pāris mēnešus ziedot!

Re: Terases pamati
Autors: Zodčijs (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 05:41

Lai nu ko, bet koka stabus (arī spiedien- impregnētus) - likt betonā nav īsti prātīgi .....

Betonā jāliek metālu - leņķus- profilus, stabu kurpju enkurus utt.....un koka stabu ar vismaz 10cm ( ja ne vairāk) atstarpi no seguma virsmas ...ja vien gribam ilgāku konstrukcijas kalpošanu....

Re: Terases pamati
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 10:04

Skatoties to amurikāņu veikalu reklāmu video mani mulsina tas vieglums ar kādu viņi mauc pliku koku betonā.
Vai nu: a. viss fofig, saņemu $ un pēc 3 gadiem taisu jaunu
b. klimats ir tik sauss, ka tā var atļauties darīt

Ne tuvu neesmu būvnieks, bet man liekas, ka tā ir pamata aksioma, ka koks no betona jāatdala. Jāieliek normāla brusu kurpe.
[salmiunmali.lv]
Gan trupei mazākas iespējas izvērsties gan remontēt vieglāk

Es domāju pie reizes ar žoga betonēšanu ieurbt pāļus arī terasei, pagaidām vnk sabetonēt un tad kad pienāks laiks, vnk ieurbšu brusu kurpi, kuru ielīmēšu

Izpildijums tāds pats kā žoga stabiem - D 150, dziļums 100 cm, apakšējie 20 cm šķembas, augstāk betons

Re: Terases pamati
Autors: AndrisL (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 11:54

Tas koks betonā man arī nepatīk, bet, ja tas nopūs pēc gadiem 10, tad jau ir OK. Terase tāpat ilgāk nestāvēs. Variants ar betonētām pēdām virs sasaluma dziļuma patīk to mazās darbietilpības dēl, bet ir jautājums pret noturību pret izcilāšanos...

Re: Terases pamati
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 18:21

Nu kas tad briesmīgs notiks ja to terasi pa ziemu arī nedaudz izcilā-pavasarī +- būs atpakaļ. Visas metodes ir labas,taču der ņemt vērā dažas pārbaudītas lietas- koku, ne zemē,kur nu vēl betonā iekšā guldīt nedrīkst-tas nopūs 2-3 gadu laikā atkarībā no grunts mitruma. Kokmateriālu balsta vietas taisīt ar max mazu saskares laukumu-lai neveidojas savienojumi kuri ilgi nespēj izžūt-vajadzības gadījumā var ielikt kādu distanceri,kas ļautu savienojumam vējoties. Nesošo lāgu virsmām var ar ēveli uztaisīt jumta formu,tā samazinot saskares laukumu. Ja iespējams,tad dēļus stiprina ar maziem leņķiem no apakšas,jo skrūvju vietas arī ir tās,kurās ātrāk kā citur sākas puve. Tāds aptuveni būtu ilgtermiņa risinājuma variants.

Re: Terases pamati
Autors: piča (85.10.211.---)
Datums: 23/04/2015 00:09

tā kā bija pieejami dažādi materiāli, tad es darīju tā:
izborēju zemē apmēram 1,1 m caurumus. Ieliku tajos 110 kanalizācijas trubu, pielēju ar betons-klons maisījumu (jo pašam bija slinkums tačkot smiltis), tajā iespraudu m16 vītņstieni.
Vītņstienis man torčī ārā no stabiņa apmēram 30 cm.
Pēc nedēļas uzskrūvēju skrūvi ar kantaino plato paplāksni vajadzīgajā līmenī.
Uz paplāksnes sēdināju 100x150 brusu, to caururbjot (paplāksnes un uzgriežņi no abām pusēm.
uz brusas šķersām 50x1000 lāgas ar apmēram 60 cm atstarpi, gan jau arī 1,2 m varēja likt, uz tām lāgām terases dēļus.
man 18 kvadrāti stāv uz 6 stabiņiem (3 brusas), kas vēl ar brusu kurpi kārtīgi pierautas pie mājas - jā, tieši tik pārliecināts par saviem stabiņiem esmu- neko tur neizcilās.
Man, protams, liekas, ka konstrukcija ir daudz par nopietnu un varēja arī mazāk iespringt, terase nav nekāds aerodroms. Un tāpat viņa agrāk vai vēlāk nopūs- impregnē kā gribi.
Zem terases visā perimetrā paliku biezo lplēvi, ar kritumu, lia lietus līst prom. Terasei arī kritums rievu virzienā, lai ūdens tek nost. Visus zāģējumus aizsmērēju ar kaut kādu ķīmiju.
apmēram tā:

[lh6.googleusercontent.com]

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Terases pamati
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 23/04/2015 09:47

Pičam liekas pilnīgi OK funktieris.

Kā ir labāk no celtniecības teorijas viedokļa - stabs d 100 / 120 cm dziļš vai d 150 / 80 cm dziļš ?

Un par to trubas izmantošanu - vai nav labāk, ka betons ir tiešā kontaktā ar apkārtējo grunti ? varianti: izurbj zemē caurumu un aizpilda to vai rok bedri, tajā trubu un tad izcelto grunti apkārt blietē ?

Re: Terases pamati
Autors: meeerin (85.10.211.---)
Datums: 23/04/2015 09:59

Par stabu betonēšanu būtu skaidrs, tieši betonā nevar, tāpēc domāju iebetonēt brusu kurpes un stabus ievietot tajās. No stabu izmantošanas kā materiāla pie kura stiprināsies rāmis neesmu atteicies, jo terase būs daļēji aprīkota ar margām un stabi šeit lieti noderēs. Jautājums tikai cik liels attālums ir pieļaujams starp stabiem, ja rāmim domāju izmantot 50x150mm dēļus? Vai 2700 mm būtu pietiekami?

Re: Terases pamati
Autors: Uldiš (85.10.211.---)
Datums: 23/04/2015 13:42

Kaut kur tepat forumā agrāk bija diskusija par to, ka labāk truba un tajā betons, nekā zemes veidnī. Tas saistīts ar to, ka trubas ārējās malas ir apaļas un zemes cilāšanās gadījumā ir mazāka iespēja, ka izcilās (zemei nv kur aizņerties aiz tā staba, lai izcilātu). Bet, ja ir pa tiešo zemes veidnī, tad tas betons būs krunkains (resp. nebūs gluds) un tur saslušau zemei ir kur ieķerties, lai izcilātu. Tā kaut kā te gudri ļaudis sprieda.

Re: Terases pamati
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 23/04/2015 17:11

meeerin Wrote:
-------------------------------------------------------
. Jautājums tikai cik liels
> attālums ir pieļaujams starp stabiem, ja rāmim
> domāju izmantot 50x150mm dēļus? Vai 2700 mm
> būtu pietiekami?
Vēl būtu jāzin nesošo lāgu (50x150) solis? Ja pieņem ,ka terases dēlim (28mm) max. būtu 70-80cm. tad laidums 2,7m būs jau krietni līgans. Normāli būtu,ja starp stabiem būtu 2,0- 2,2m-ne vairāk.

Re: Terases pamati
Autors: meeerin (85.10.211.---)
Datums: 28/05/2015 07:40

Nupat pēdējais maija žurnāls Dari Pats popularizē koka stabu rakšanu zemē nu jau pat ne terasei, bet veselam šķūnītim.

Re: Terases pamati
Autors: piča (85.10.211.---)
Datums: 28/05/2015 09:09

tu domā to žurnālu, kurā bez virsfrēzes un 9187324 spīlēm nevar iesist pat nagliņu kalendāra pakāršanai?

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **    **  **     **  ********  
 **     **  **     **   **  **    **   **   **     ** 
 **     **  **     **    ****      ** **    **     ** 
 **     **  *********     **        ***     **     ** 
 **     **  **     **     **       ** **    **     ** 
 **     **  **     **     **      **   **   **     ** 
 ********   **     **     **     **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727