UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Kraasns apkure vai centraalapkure
Autors: Niks (159.148.110.---)
Datums: 10/09/2003 14:10

Vēlos pirkt māju, bet nu nezinu ko labāk izvēlēties - māju ar centrālapkuri vai krasns apkuri.
Vai kāds lūdz varētu padalīties pieredzē ar centrālapkuri un aprakstītu gan plusus gan mīnusus. Kā arī pastāstītu par centrālapkures ietekmi uz māju u.tt.

Re: Kraasns apkure vai centraalapkure
Autors: Janeks (195.122.19.---)
Datums: 18/09/2003 09:40

Bija kaut kur raxts tieši par šo tēmu, vai tik ne Praktiskajā Latvietī, vai LA.
Ideja bija aptuveni tāda, ka visveselīgākā esot krāsns apkure. Centrālapkure sasilda visvienmērīgāk, bet dikti sausina gaisu un gaiss vairāk ar putekļiem kustās, kas neesot labi. Vissliktākie esot siltumpūtēji, jo tie dedzina putekļus.

Es gan savai lauku mājai izvēlējos c.a., jo krāsnis tāpat bija jāpārmūrē. Un par nedaudz lielākām izmaksām, tas man sniedza to labāku komfortu. Un man šķiet, ka ekonomiskāks variants apkures ziņā. Lai gan vien labs meistars man apgalvoja, ka labi izfunktierēta un uzmūrēta krāsns esot ļoti ekonomiska, jo jāizkurina viens klēpis dienā.

Bet vispār šis jautājums nav viennozīmīgi atbildāms, ļoti daudz faktoru, tanī skaitā Tavas vēlmes un prasības.

Re: Kraasns apkure vai centraalapkure
Autors: ASV (---.vita.gov.lv)
Datums: 19/09/2003 10:19

c/a: ar ko kurināt? Vai ir cilvēks mājās, kas var visu dienu kurināt, ja nav gāzes vai pilsētas pieslēgums? Ja ar oglēm - kur liksi izdedžus? Ja ar malku - iznāk dārgāk. Ja ar gāzi - cenas nestabilas, aug, ja pie pilsētas TEC - atkarīgs no tā, kad un cik viņi kurina.
Krāsns: iekurina 1x dienā un siltums līdz nākamam rītam (ja laba krāsns), atlikumi - koka pelni - dārza mēslojums.Bet - lai apkurinātu māju, būs vajadzīgas vairākas krāsnis, līdz ar to jākurina vairākās vietās, istabās ar malku ienesas netīrumi. Bet- gaiss patīkamāks un siltums komfortablāks. Neatkarība - kurinu, kad gribu, kaut vai vasaras vidū!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  ********  **     ** 
 **     **   **  **   **     **  **        ***   *** 
 **     **    ****    **     **  **        **** **** 
 **     **     **     **     **  ******    ** *** ** 
  **   **      **      **   **   **        **     ** 
   ** **       **       ** **    **        **     ** 
    ***        **        ***     **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727