UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Cogito (87.110.166.---)
Datums: 26/07/2019 10:33

Pagrabā (2x4m) zem mājas grīdas faktiski nav, ir tikai pieblietēts pavājš māla, smilts un rupjas grants maisījums. Tur ir malkas apkures katls, tāpēc ir doma to drūpošo netīrību likvidēt un izmantojot lieko grants kaudzi uzliet grīdai betona kārtu. Bet šai sakarā daži jautājumi:
1. Pagrabs nav tik dziļš, tāpēc plānākajās vietās vairāk par 2-3 cm biezumā nesanāks. Vai tik plāna kārta neizdrups un šmuce nebūs tikai lielāka? Un vai ir jēga armējumam ieklāt veco pīto drāšu žogu?
2. Pagrabs ir mitrs. Agrāk tajā ik pa dažiem gadiem straujas kušanas vai ļoti stipra lietus laikā bija pat dažus cm dziļš ūdens. Kopš mainīts piemājas reljefs, tā vairs nenotiek, tomēr mitrs tur ir. Iespējams gan, ka tas ir tikai kondensāts, jo ūdens vairs nav redzēts arī kādu pusmetru dziļajā sūkņa bedrē stūrī. Vai nobetonējot šo mitrumu nevar rasties kādas citas problēmas?
3. Pagraba grīda ir tieši mājas pamatu dziļumā. Vai plānoto lējumu ir no pamatiem kaut kā jāizolē un kā? Vai vispār šādā pasākumā nepieciešama kāda hidroizolācija?

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 26/07/2019 14:40

2. Pagrabam ierīkot ventilāciju. Bez tā pārējie darbi kļūst nedaudz bezjēdzīgi.

3. Tā ir nopietna problēma, kam lēta risinājuma nav. Oriģināli gan jau šis pagrabs tikai paredzēts kā burciņu un burkānu glabātuve vien, aukstā pagrīde. Dabā esmu saskāries pat ar ekstrēmiem gadījumiem, kad pagrabā var iekāpt un rosīties (piemest malciņu, izgrābt pelnus utml.) tikai gados jauns, slaiks un lokans personāžs, konkrētajā gadījumā pensionāram >70 tas kļuva neizpildāms uzdevums.

1. Ja šādas idejas, tad labāk to naudu atdod kādam stacijas tunelī.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Cogito (87.110.166.---)
Datums: 26/07/2019 22:32

jtdesign rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 2. Pagrabam ierīkot ventilāciju. Bez tā pārējie darbi kļūst nedaudz bezjēdzīgi.

Pagrabā ir logs un trepes no pirmā stāva ar durvīm. To virināšana gan nekādu īpaši redzamu efektu nedod, bet kādas tad vēl būtu alternatīvas?

> 3. Oriģināli gan jau šis pagrabs tikai paredzēts kā burciņu un burkānu glabātuve vien

Faktiski jā. Katrā ziņā tādas lietas, kā centrālapkure tur oriģinālā paredzētas nebija. Bet nav tik traki, vidēji 190 cm tur šobrīd ir un tā kā augt vairs mājā neviens netaisās, kādus 5 cm vēl atņemt varētu.

> 1. Ja šādas idejas, tad labāk to naudu atdod kādam stacijas tunelī.

Nekādu īpašu naudu tam tērēt nav paredzēts. Tāpēc arī jautājums nevis par to, kā būtu labāk, bet par to, vai šādi nebūs sliktāk.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/07/2019 23:55

1. Izroc mazliet ārā lai betons sanāk vismaz 5 cm, pieblietēt obligāti ,citādi tur neko diži vairs nevajag. Drāšu žogs ir pastulbi bet ja baigi negribas dažus eiro izdot par normālu armatūras sietu (nav nepieciešams lielāks par 3mm tad vari likt arī to. Bet super liela jēga no tā nav, jo mazas slodzes un maza platība.
2. Es domāju, ka tā varētu būt par to kondensātu un tur baigi labi risinājumi nav, jo vasarā dabīgā ventilācija nenotiek pagrabos - aukstais gaiss augšā neceļas ziemā gan labi tur vismam ir jāventilējas. Ja gribas sausāku tad ir jāliek piespiedu ventilācija ar ventilatoru. Piemēram kaut kur loga rajonā pie augšas lai sanāk diagonāle no pieplūdes apakšā kur durvju sprauga. Tad miturms mazināsies.
3. Labāk atadlīt, lai grīda dzīvo savu dzīvi un pamati savu. Savādāk var rasties plaisas. Hidroziloēt nav vērsts jo neohidrozilēt īsti nav reāli no iekšpuses. Atdalīt grīdu var ar tām kompensācijas lentām - putuplasta vai putu ko nu tur tirgo 1cm biezumā.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 27/07/2019 08:32

Uz grīdas jāliek plēve, tad nenāks mitrums (tvaiks) no zemes. Paskaties jutubā kanāla "teplo-voda" pēdējo video.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Aldiss (77.219.9.---)
Datums: 27/07/2019 13:25

Mitums (tvaiks) no zemes varētu nākt ziemā, kad grunts temperatūra ir augstāka nekā temperatūra telpā. Tad plēve palīdz. Mums gaisa mitrums lielāks nekā vidēji Krievijā un ne visi viņu padomi der.
Vasarā uz aukstajām pagraba sienām veidojas kondensāts. Jo vairāk vēdināsi,jo vairāk kondensātu dabūsi. Ja pagrabs nav domāts kartupeļu un burkānu uzglabāšanai rūpnieciskos apjomos, tad varētu no iekšpuses uz sienām un grīdas uzlikt 2cm XPS putuplastu. Būs tvaika un siltumizolācija 2in1.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 27/07/2019 16:57

No zemes mitrums nāks vienmēr, jo zeme ir mitrāka par gaisu.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 27/07/2019 17:06

Paskaties raidījumus par izdzīvošanu uz vientuļas salas (siltajos platuma grādos). Kā iegūst dzeramo ūdeni ar plēves gabala palīdzību. Lietus netiek plānots.

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Aldiss (87.110.15.---)
Datums: 28/07/2019 00:26

Izdzīvošanas seriālā ūdeni ar plēvi izdodas iegūt ne tik daudz tādēļ, ka zemē ir mitrums(protams,tas tur ir), bet gan tādēļ ka plēve ir šķirkārta starp uzkarsēto apakšu un vēsāko augšu.

Siltam, mitram gaisam saskaroties ar vēsāku virsmu izveidojas kondenāts.

Arī ziemā ieejot veikalā aizsvīst brilles; savukārt vasarā izņemot aukstu aliņu no ledusskapja,tas noraso.

Pagrabā sienu temperatūra būs kādi 5-7 grādi, pagalmā +20 un līst lietus...Ja netici kondensātam, izņem aliņu no ledusskapja vai ievārījuma burku no tā paša pagraba. Norasoja?

Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 28/07/2019 01:26

Es tak nepiedāvāju pumpēt pagrabā āra gaisu. Piedāvāju noizolēt pliko zemi no pagraba. Tā kā stāsts par aliņu "ņe katit".

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.