UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Mitra pagraba grīdas betonēšana
Autors: Aldiss (81.198.169.---)
Datums: 30/07/2019 14:39

Kondensāts ir no mitrās zemes. Noizolēs zemi ar tvaika barjeru (plēvi)-kondensāts pazudīs. Silto āra gaisu dabūt pagrabā bez ventilatora palīdzības ir visai problemātiski, kā Vilnis Radio jau minēja

Kapilārais mitrums pagraba sienas ietekmē vienādi kā vasarā, tā ziemā. Tomēr tieši vasarā ir novērojams kondensāts, jo no ārpuses pieplūst silts un mitrs gaiss, kas kondensējas uz vēsajām pagraba sienām. Gaisa apmaiņa pagrabam ar ārpusi noiek arī bez piespiedu ventilācijas.
Ziemā kondensāta uz grīdas nav, jo telpā iepūstošais āra gaiss ir aukstāks un sausāks

Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 30/07/2019 17:16

Aizgāju uz pagrabu paskatīties. Pagrabs stipri sausāks kā ziemā. Iekšējās ķieğeļu starpsienas vispār galīgi sausas bez jebkādām mitruma pazīmēm.

Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 30/07/2019 17:17

Šodien visu dienu lija.

Autors: Cogito (87.110.166.---)
Datums: 30/07/2019 21:06

Nu apmēram skaidrs. Nekādus iespējamo briesmu stāstus neieraudzīju, līdz ar to lēmums pieņemts un liešu vien to grīdu - cik nu bieza un izturīga sanāks, tā arī būs. Jo kā izriet no izlasītā, sliktāk jau nebūs.

Jā, laikam piejaukšu gan fibrošķiedras, ja tik DEPO tādas varēs dabūt. Man tur vairāk par kubu nesanāks un tam tās neko nemaksā. Vēl jautājums par cementa un grants proporcijām. Normāli jau laikam grīdai tā kā šķembas arī prasās, bet nu tādu tur nav un kravu nepasūtīšu. Tad kā jaukt? 1:4 derēs?

Par mitrumu. Apskatījos brīvdienās, kā tad tur īsti šobrīd ir. Logs un durvis stāv vaļā, jo pagrabam vasarā esot labi jāizvēdinās. Man par to jau agrāk bija šaubas, ko te lasītais tikai pastiprina. Jo sanāk, ka tieši vēdinot iekšā vairāk nonāk siltais gaiss, kurš satur vairāk mitruma. Redzētais dabā to faktiski apstiprina, jo vismitrākie ir kāpņu pakāpieni. Trešais un ceturtais norasojuši ar pilēm. Acīmredzot tas apmēram ir rasas punkta līmenis. Paša pagraba sienām stūros pie ārsienas apakšā apmetums tumšs, tas arī viss. Nekāda pārmērīga mitruma nav. Cerēsim, ka būs jau labi :)

Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 30/07/2019 21:58

Fibrošķiedru izmantošana man šeit šķiet pilnīgi neadekvāts risinājums. Tās parasti izmanto vietās, kur betonam ir paaugstinātas nesimetriskas slodzes, vibrācijas utt. Piemēram autosegumi, āra apstākļiem pakļautas lietas utt. Te pagrabā nekā no tā vispār nav - nekādas kustības, nekāda temperatūras izmaiņas utt. Īsāk sakot viena īsti laba vieta, kur kā piemēru var likt šķiedru īpašību nenoderīgumu. Turklāt vai tev vēl tur mājās normāli samaisīsies, jo ja pieiiet precīzi tad cements jāliek vairāk, jāizmanto smalkākas frakcijas smilts, jānodrošina, ka fibras nesaveļas un vienmērīgi aiziet visā maisījumā. Ja no tā kaut kas nesanāk, tad efekts kļūs par defektu un būs sliktāk kā nelikt vispār. Fibrošķiedras ir patiesībā samērā smalka padarīšana un tās jēizmanto jēgplni nevis vienkārši jāpiešauj klāt. Ok tur tādā pagraba grīdā pat ja viss saiet dēlī, tāpat nekādu atšķirību nepamanīs, bet teorētiski tas ir galīgi garām manuprāt.
1:4 ir ok, ja baigi smalka smilts, tad 1:3.

Autors: Georgs999 (212.3.193.---)
Datums: 30/07/2019 23:01

Tur nu ir taisnība, ka apkures katls nav dārzenis :)

Vai visiem jau katli ir kaujas gatavībā jaunajai sezonai?

Manējais jau iztīrīts un sapucēts.
Iekurinu tikai siltajam ūdenim ik pa 3 dienām.

Datums: 30/07/2019 23:23

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> bet teorētiski tas ir galīgi garām manuprāt.

OK, tad nelikšu. Izlasīju te ieteikumu, palasījos par to, kas tas ir un likās, ka laba lieta. Bet ir jau taisnība, ka es tās būtu tikai piešāvis klāt. Ja reiz tik smalki, tad iztikšu. Nebūtu te par tām izlasījis, tāpat būtu izticis :)

Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 31/07/2019 04:00

Mūsdienās mikrofibra ir pašsaprotama sastāvdaļa kvalitatīvam betonam. Jo īpaši efekts jūtams neliela biezuma iestrādājumos. Par lieku to uzskata tie, kas nebūvē priekš sevis.
Pieejams pietiekošs informācijas apjoms, lai varētu pielietot arī savu kritisko domāšanu.

Datums: 31/07/2019 09:44

Tur jau tā lieta. Pieejamajā informācijā visur ir runa par mikrofibru PAREIZU izvēli un iestrādi KVALITATĪVA betona iegūšanai. Baidos, ka man nāksies piekrist tam, ko saka Vilnis_Radio, jo diez vai man no DEPO pirkta cementa un sētmalē pamestas grants čupas izdosies ar lāpstu, spaini un vecu perforatoru radīt ko tādu, uz ko varētu attiecināt terminus "pareiza iestrāde" un "kvalitatīvs betons". Te tāpat kā ar visu projektu - man nav ilūziju, ka rezultātu varēs saukt par labu un kvalitatīvu, bet es ceru, ka beigās neizrādīsies, ka kaut kas ir vēl vairāk sačakarēts.

Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 31/07/2019 09:49

La kaut ko pielietotu ir arī jāvadās pēc kaut kādiem parametriem. Vienkārši piebērt? Varbūt pievienot vairāk cementu, varbūt izmantot šķembu, varbūt ielikt stiklašķiedras armatūru, varbūt metāla fibras varbūt fibras ar atliektiem galiem, varbūt izmantot silīcija - litija cietinātāju utt. Visu lieto ar jēgu un kaut kādu aprēķinu. Pašsaprotams mūsdienās ir krietni pārspīlēt ar dažādu materiālu un to daudzumu izmantošanu aizbildinoties ar argumentiem par to ka būvē priekš sevis. Parasti grēko nekompetenti būvkonstruktori kā arī vienkārši darbu veicēji, kuri tādā veidā it kā ceļ savu profesionalitāti dažreiz arī peļņu.

Pašreizējā: 3 no 4

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
9xEmK

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727