UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: Daris (84.237.201.---)
Datums: 18/03/2019 10:56

Labdien!
Plānoju granulu apkures katlu, caurules tiks iebūvētas grīdā.
Biju pārlicināts, ka sistēmu taisīšu no kausējamajām caurulēm kā to vieēr esmu darijis - tomēr šādā tehnoloģijā tiek iegūts viengabalains savienojums. Ziņkārības pēc tika uzjautāts apkures katla pārdevējiem labākais variants un kā labākais no viņu puses izskan "Uponour" - vienīgais, īstais un nepārspējamais. Ko sakiet? Vai esmu atpalicis un tagad tiešām šancē ar uponour? Mani kolēģi kas strādā Vācijā ar nopietniem objektiem arī ir par plastmasu, tur tā sevi ir pierādījusi un ir augstā vērtē. Protams pirms iebūvēšanas pārbaudot ar gaisa spiedienu.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: Katls (90.139.32.---)
Datums: 18/03/2019 11:31

Kausējamas caurules izplešas un metas. Kausējamo cauruļu savienojumiem ir jābūt pieejamiem un vajadzības gadījumā remontējamiem. Caurulēm aiz katla līdz maisīšanas punktam jābūt redzamām un apkalpojamām. Henko un uponoriem būs daudz mazāk stiķu, nekā kausējamajām. Stiķis- potenciāli vāja vieta.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: Pašdarbnieks (77.219.3.---)
Datums: 18/03/2019 12:59

Ūdeņus un apkuri uz radžiem ar sev sataisīju ar šīm trīslāņa caurulēm. Uz katru radži pienākoš un aizejoš. Ar kaparu tas būtu n reizes dārgāk ar 100 lodējumu vietām.
Vienīgais lielu spiedienu viņas netur, vajag izplešanās traukus un drošības ventiļus ja nu kas.. bet nu tos jau tāpat liek arī kaparam.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: Daris (84.237.201.---)
Datums: 18/03/2019 13:36

Cik esmu lodējis un pats zinu lodētājus nevienam nekad nekas nav tecējis.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: A.B (80.89.73.---)
Datums: 18/03/2019 19:10

Uponor tikai un vienīgi apkures sistēmai kurai nevar sasniegt vairāk par 95 grādiem ūdens temperatūru. Vai arī sāks tecēt visi savienojumi, kuriem cauri izgāja cauri 95 grādi. Esmu pār kausējamām uponor pat dzirdēt negribu

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: qwe (158.255.56.---)
Datums: 19/03/2019 15:34

Es arī par kausējamam. Vispār nesaprotu, ka var tecēt kausējamās caurules, ja vien lieto jaunas detaļas, nevis stiķe no vecām trubām, kuras rūpīgi nenotīra. Viņas taču sakūstot veido viengabalainu masu. Tiesi par Uponor dzirdēts, ka savienojumi mēs slikti aizpresēties.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: bern (80.89.75.---)
Datums: 20/03/2019 00:02

Viens santehniķis stāstīja, ka valstīs, kur presējamās caurles sāka izmantot vispirms, tās nav izrādījušās ilgspējīgas un no tām atteikušies. Nezinu, cik tur tās taisnības, varbūt viņam pašam vienkārši nepatīk strādāt ar tām. Terorētiski tā varētu būt, jo plastmasveidīgajai un metāla daļām katrai ir savs izplešanās koeficents un laika gaitā tas var likt sevi manīt. Praksē man vecākās caurules ir 10+ gadi. Par laimi viss kārtībā. Siltumnesēja temperatūra gan 45-50° maksimums

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: Georgs999 (80.89.73.---)
Datums: 20/03/2019 07:07

Man uz kausējamām nokrita skrūvgrieznis no kāpnēm strādājot. Pārsita savienojumu pušu kā sūdu. Laikam uz vecumu paliek trauslas. Neko dzirdēt par plastmasas negribu.

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: qwe (158.255.56.---)
Datums: 20/03/2019 11:43

Lai arī cik elementāri tas nebūtu, arī kausēt ir jāprot. Un kaut kāda niecīga loģika arī ir japielieto - ja skrūvgrieznis var atsist lodējumu, tad tas nav lodējums. Es pat nenosauktu tehnoloģiski par lodējumu, bet sakausējumu. Tur pazūd jebkada loģika. Kā var sakausējums ta resnākajā vieta no krituša skrūvgriežņa atvērties? Tas ir tā pat kā koks salīmēts ar PVA līmi - nekad nepārplīsīs līmējuma vietā ...tikai citā. Ja vien tads pats āksts nav līmējis, kā tavu savienojumu. :))

Re: Uponour vai kausējamā armētā plastmasa
Autors: audi-xtr (78.84.20.---)
Datums: 20/03/2019 20:03

Ļoti labs jautājums, nesen biju Comfort veikalā, tur mani nošokēja, pateica ka kausējamās plastmasas caurules ir vissliktākās, tikai 20gadus kalpo utt. Es pirms tam klusēju, un joprojām savas domas neesu mainījis, plastmasa caurule ar alumīniju iekšā, ar tādām es strādāju.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******   ********   ********  ********  
  **  **   **    **  **     **  **    **  **     ** 
   ****    **        **     **      **    **     ** 
    **     **        ********      **     ********  
    **     **        **           **      **     ** 
    **     **    **  **           **      **     ** 
    **      ******   **           **      ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727