UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Atmos katla izvēle
Autors: Aigars1991 (5.146.251.---)
Datums: 17/01/2019 01:36

Sveicināti!
Vecais čuguna katls īsti vairs efektīvs nav un vēlētos to nomainīt pret ko efektīvāku.
Apkure tikai un vienīgi malka/briketes, jo iespēja šos abus materiālus par labām cenām dabūt.
Mājas apsildamā platība apm 150m2. Māja ir normāli siltināta tajā skaitā arī pamati.
Šobrīd pagrabā ir pāris radiatoru un viena neapsildāma telpa dārzeņiem.
1.stāvs siltās grīdas
2.stāvs radiatori ar termogalvām
Apkure sastāv no akumulācijas tvertnes 1150L un atsevišķa siltā ūdens boileri kura tilpums ir 200L caur ko iet saucamā čūska.
Esmu nolēmis ņemt Atmos katlu, jo daudz labu atsauču dzirdētas.
Jautājums ir par jaudu. Jo gribu maksimāli maz un uz pilnu jaudu kurināt.
Principā cik pats noskaidroju DC 22 S (Jaudas diapazons kWh 15-22)
Vajadzētu pietikt.Bet tākā cenas starpība ar
Atmos DC 25 S ir niecīga, kura jauda jau ir 20-25kwh domāju vai nebūs otra galejība, kad katls par jaudīgu. Bet tā taču nevajadzētu būt sakarā ar to, ka ir akumulācijas tvertne pareizi?
Papildiniet vai norādiet pareizo virzienu, paldies.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Georgs999 (80.89.72.---)
Datums: 17/01/2019 07:11

Ja tev ir akumulācijas tvertni, tad drīzā tev vajag lielu jaudu, lai var normāla garuma pagales ielikt, nevis lego klucīšus un desmit reizes piemest malku.
Cik plānots ietaupīt uz kurināmā, kad nomainīsi katlu?

Re: Atmos katla izvēle
Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 17/01/2019 08:48

Tikai pārdomas, bez konkrēta ieteikuma.
Ja jau skatīts Atmos virzienā, tad tajā pašā cenu diapazonā ir AC 45 S. Atbalsta arī akmeņogļu kurināšanu efektīvā režīmā.
PS Ja jau ir akumulators, tad no lielas jaudas nevajag baidīties. Nav jau jākrauj pilnu. Cauruļu diametriem gan jābūt atbilstošiem!

Re: Atmos katla izvēle
Autors: qwe (158.255.56.---)
Datums: 17/01/2019 09:09

Briketes parasti no labiem piegādātājiem ir sausas, bet kā būs ar malku? Tev būs malkai tāds nosacījums, ka bez izņēmuma 2 pilnas vasaras kaltusi ļoti labi vēdināmā šķūnītī? Ja ir iespēja, ka būs tikai viena, tad aizmirsti Atmos.
Mārketings ir nospēlējis lomu un vairums liek akumulatorus, bet es neuzskatu, ka šī tipa katls būtu kaut kādā veidā saistīts ar sistēmām ar aķi. Katlā pēc fakta ir gruzdēšanas režīms. Tas ir - uzkurini sistēmu līdz nepieciešamai temperatūrai un turpini uzturēt siltumu. Pēc šīs shēmas ar tavu shēmu aķis vairs nepildīs savu uzkrāšanas funkciju priekš vēlāk atdošanas, bet strādās kā buferis ar domu - ja nu gadījumā sistēmai paliek pāri liekais siltums.
Tavā gadījumā es ņemtu parastu jaudīgu katlu, lai pēc iespējas īsā laika posmā sadzītu aķī. Teiksim Viadrus 9 sekciju. Kā variants ir Kalvis, kuram ir priekškambaris, lai malka padodas uz sadegšanas muti. [zigriydim.com.ua]
Kalvim neliels mīnuss, ka malkas garums 40cm. Bet var īsākās pagales apakšā un garākās salikt no augšas vertikāli.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Huubis (81.198.85.---)
Datums: 17/01/2019 09:14

Noapaļojot sistēmas siltumslodzes ietilpību uz 50KWh (V=1.1m³; T1=60°C; T2=20°C), tad
lai uzsildītu visu sistēmas ūdeni līdz 60°C, ar 25KW katlu kurinot uz pilnu slodzi būs nepieciešamas tieši 2 stundas. Tā kā reāli jau uz pilnu slodzi nekurināsi 2 stundas, tad pieliekot katlu pilnu un iekurinot pieņemam, ka pirmo stundu tas degs tuvu pilnai jaudai, otro stundu uz pusslodzi, un vēl pāris stundas kamēr izgruzdēs atlikušais, būs saņemts nepieciešamasi siltumenerģijas daudzums.
Tā šķiet, ka 25 KW katls būtu optimāls variants, lai kurinātu vienreiz (lai uzslidītu tvertni), ar mazāku varētu būt nepieciešamība piemest malku atkārtoti.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 17/01/2019 09:19

Tavā situācijā manuprāt ir saprātīgi likt 30-40kw katlu, ar vienu kūrienu pilna akumulācija, varbūt arī vēl kādu tilpumu papildus var pielikt.

Ņem vērā katlu izmērus un skursteņa pieslēguma diametrus, lai nav pārmērīgi jālauž.

Es esmu Atmos lietotājs un nevaru vien sagaidīt kad tas katls nobeigsies lai uzliktu kaut ko jaunu. :) Bet kritiski pieejot man atmosā nepatīk keramikas daļas, jo tās ir specifiskas un periodiski sadrūp. Dīze piemēram sadrūp reizi 3-5 gados. Apakšas pusmēneši reizi 5-10 gados. Viņi ir padārgi diemžēl un pēdējo reizi man piegādātāji LV vilka to pasākumu mēneša garumā. No keramikas viedokļa esmu redzējis ka citiem gazifikatoriem ir vienkāršāki keramikas risinājumi, kurus var aizstāt ar standarta šamotiem vai vermikulītiem. Piemēram pavirši esmu redzējis Viesmann Vitoligno, kuram ir manuprāt vienkāršoti risinājumi.

No atmosiem man patīk tie, kuriem ir aizmugurē siltummainis ar turbulatoriem, metāla caurules, kurās iekšā ir spirāles. Es nezinu kuriem modeļiem tie ir un kuriem nav, bet man viņi šķiet efektīvāki un labāk, vieglāk iztīrāmi. Mazajiem jaudas katliem viņi noteikti nebija.

Bet nu tur viss jāapskata, jo piemēram tam Viesmanam dūmsūknis ir priekšā. Cik tas ir labi vai slikti es nezinu. zinu, ka Atmosia risnājums ar sūkni aizmugurē strādā labi - t.i. dūmus iekšā nesit.

Iesaku nesteigties, apskatīt dabā viņus un dabūt vēl atsauksmes par citiem katliem. Principā visi čehu un vācu pirolīzes katli ir labi, jeb precīzāk tie kas ražoti rūpnīcās ar pieredzi. Metāla kvalitāte, šuvju kvalitāte, formas un risinājumu izvēle.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 17/01/2019 09:26

Qwe acīmredzot nav pieredze ar gazifiaktoriem nekāda, jo viss sarakstītais neatbilst patiesībai.

Es lietoju tikai sezonu izturētu malku, jo ar to pietiek, lai dabūtu vajadzīgo sausumu - t.i. ~20%. Normālu caurvēdināmu šķūni ar redelēm un viss ir kārtībā. Ja būtu runa par ļoti lielām un rupjām pagalēm kas domātas 40+ katliem, tad varbūt arī ar sezinu var nepietikt. Esošās LV vasaras ļoti labi kaltē.

Par gruzdēsanu nav pat vērts komentēt.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Aigats1991 (5.146.250.---)
Datums: 17/01/2019 13:15

Čuguna katls patiešām esošais ir ļoti neefektīvs. Ticu, ka kurināmo uz pusi varēs ietaupīt ar labu katlu.
Malka bērzs lirlākoties žuvis labi vēdinātā šķūnī 1nu sezonu.
Un tad ir ozola dēlīšu atgriezumi, šie šobrīdējā katlā dod labu siltumu, bet kā ar tērauda atmos? Nenobeigs to katlu tas ozols?
Papildus vieta vēlvienam akumulatoram nebūs iespējama.
Jāpapēta tad arī laikam citi ražotāji.
Atmos ac 45s viņš jau uz tām oglēm vairāk tendēts, degkameras garums diezgan niecīgs, lai arī jauda gan ir laba.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 17/01/2019 13:42

Ozols katlam netraucē - tieši otrādi, dod labu siltumu. Tomēr katliem nepatīk sīka malka vai atgriezumi. Tikai ar tādiem grūti kurināt, jo tad jāmet pa nelielām porcijām, vai arī jamiksē ar rupjāku malku.
Kombinētos manuprāt nav vērts skatīties, jo funkcionāli viņi nav labāki. Man šķiet, ka tiem kombinētajiem ir zemāks COP.

Papēti arī citus, jo faktiski viņi visi ir salīdzinoši vienādas efektivitātes, t.i. 80-90%. Efektivāki (90-95%) ir tie kuriem dinamiski gaisa pieplūdi vada ar sensoriem un vadības bloku. Bet tie ir citā cenas kategorijā. Es laikam kā pirmo pētītu to Viesmann.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Aigars1991 (145.253.139.---)
Datums: 17/01/2019 15:56

Un kādu viessman vari ieteikt? Jo tas budžets 1300-1400eur arī ir griesti vairāk vai mazāk.
Trubas ir 28mm kapara līdz akumulatoram un atpakaļ. Pie atpakaļgaitas ir trīs ceļu vārsts un sūknis gana jaudīgs.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **    **  **     **  **      ** 
       **  **   **    **  **   **     **  **  **  ** 
       **  **  **      ****    **     **  **  **  ** 
       **  *****        **     **     **  **  **  ** 
 **    **  **  **       **     **     **  **  **  ** 
 **    **  **   **      **     **     **  **  **  ** 
  ******   **    **     **      *******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727