UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Martins_G (81.198.229.---)
Datums: 28/09/2017 20:17

Sveiki,

Esmu pavisam netālu no 73 kvm liela dzīvokļa iegādes ēkas pirmajā stāvā (piecstāvu mājā). Plānoju dzīvoklī ierīkot gāzes apkuri, pagaidām ir divi kamīni. Dzīvoklim ir seši logi. Kāds man varētu ieteikt kādu gāzes katlu izvēlēties, ar caurplūdi?
Pagaidām vēl nezinu par cukām, vai visas ir aizņemtas, bet vai ir tādi katli, kuri nav jālaiž līdz augšai cauri visiem pieciem stāviem?
Interesē arī cik izmaksā apmēram ievilkt arī radiatorus zem sešiem logiem, kādus labāk izvēlēties?

Novērtēšu jebkādu palīdzību!!

Paldies!

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: specs (212.3.199.---)
Datums: 28/09/2017 20:48

Optimists! Kamēr neesi saņēmis atļauju vari plānot savu gāzes apkuri, cik uziet. Vai maz saproti, kāds process ir jāiziet līdz atļaujas iegūšanai?

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Martins_G (81.198.229.---)
Datums: 28/09/2017 21:26

Pesimist, protams, ka nesaprotu, tāpēc jau jautāju. Es neesmu dzīvokli gāzes apkuri nekad vēl vilcis. Ja runā par atļaujām, tad esmu jau LG sazinājis un skursteņslauķis arī ir sazināts. Jājautā arī 51% iedzīvotāju. Zinu, ka šis process aizņem mēnešus. Formalitātes ir viena lieta, bet es jautāju par izmaksām, ja vari padalīties, tad priecātos.

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Rx (78.84.30.---)
Datums: 28/09/2017 21:27

Jāsāk ar sertificētu skursteņslauķi (http://www.skurstenslaukis.lv/services.html), kas apsekos skursteni un uzrakstīs aktu-slēdzienu- (uzdevumu) projektētājam, ja būs viss ok, lai realizētu gāzes apkuri. Tad pie LG, ar iesniegumu, kurā būs noteikumi kas jāizpilda projektētājam. Tad atkal pie LG, un ja viss ok, tad jau realizācija saskaņā ar projektu. Projektētājs izvēlās krāsni......protams ar Jums konsultējoties. Tad būvēšana, atkal skursteņslauķis, un nodošana LG ( gāzes katlu pieslēdz sertificēta firma, pārējo kā grib, var, vai pats taisa-būvē).Tā bija man pirms gandrīz 10 gadiem. Varbūt ka noder.

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Martins_G (81.198.229.---)
Datums: 28/09/2017 21:32

Protams, ka noder. Paldies! Izskatās, ka nekas daudz nav mainījies. Cik LG mājas lapā rakstīts. Man lielāks jautājums par izmaksām, jo cik prasīts cilvēkiem, viens saka, ka ievilkt izmaksā 3k, cits 5k. Kāda bijusi jūsu pieredze?

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Rx (78.84.30.---)
Datums: 28/09/2017 21:35

Kā var pateikt izmaksas....Saskaitiet mantas un būs ap kautko. Sākumam Tad nezināmās lietas: Projekts, skursteņslauķim, LG. Būvēšana. Nerūsējošais skurstenis, gāzes pievilkšana ( bez tās neiztikt, ja arī ir gāzes plīts, jo mainās pieslēgums, skaitītājs.). Svarīga arī ventilācija, gaisa pieplūšana. Arī to pārbauda skursteņslauķis, uzraksta nosacījumus, ja tos var realizēt. Naudiņa vajadzīga gana liela. Par visu jāmaksā.....

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Rx (78.84.30.---)
Datums: 28/09/2017 21:40

P.S. Skursteņslauķim baigais atbildīgais uzdevums...jo jāpārbauda viss skurstenis, lai nav nelegālās pašdarbības, jau kāds kautko realizējis, jo aprunājoties viņi stāsta brīnumlietas, ko cilvēki dara ar skursteni, ventilāciju, nosūcējiem un t.t.tt. Tāpēc, pēc nojautas, ar gāzes apkuri var iznāk čiks. Daudz nosacījumu, it sevišķi daudzstāvu mājā, kur bezgalīgas iespējas Jums to neatļaut.

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Martins_G (81.198.229.---)
Datums: 28/09/2017 21:49

Ņemšu vērā. Paldies.

Bet vai tiešām visiem gāzes katliem ir tikai viena iespēja - to visu darīt caur skursteni? Un kā ir ar pievienošanos pie tiem vadiem, tak junkers un viesmann mājas lapās plānos ir tā, ka var saslēgties ar kādu pašā skurstenī.
Tomēr tak ir kādam ar šo pieredze ar šo. Pagaidām man ne mazākās nojausmas cik tas viss maksā, vismaz aptuveni (tak nevar būt, ka 2k turp, 2k atpakaļ).

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Rx (78.84.30.---)
Datums: 28/09/2017 22:05

Sāciet rēķināt ar šo: [lg.lv] Tad klāt gāzes katla cenu, radiatoru cenu, cauruļu garumu, to cenu, klāt 10% locījumiem, tad darbs, nezinu, cik tagad "viena točka". Pats taisīju ar tad lētajām kapara caurulēm. Mēri, griez, lodē un ...gatavs. Tagad jau vairāk reklamē daudzslāņu, ar speciālām stangām spiežamās sistēmas. Nu apmēram tā....

Re: Gāzes katli un apkures sistēma
Autors: Rx (78.84.30.---)
Datums: 28/09/2017 22:12

Ja par katlu ir runa, tad ir divu veidu: Pie skursteņa slēdzamie ( tos vairāk atbalsta LG...vismaz manā laikā...). Otrie ir Kondensācijas: Tiem ir speciāls skurstenis-izvads-ievads. Tas ņem gaisu no ārpuses un ārā padot tāpat, pa speciālu "gaisa apmaiņas skursteni" kas var būt cauri sienai, individuāli, pa taisno, pa caurumu sienā...Arhitekti tāda pretojās...(manā laikā). Cenas ap, tuvu te: [www.santehnikasveikals.lv]
Lasiet par pieslēgumu: Skurstenis- kondensācijas katls.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **    **  ********   ******** 
 **    **  ***   **  **   **   **     **  **    ** 
 **        ****  **  **  **    **     **      **   
 **        ** ** **  *****     ********      **    
 **        **  ****  **  **    **           **     
 **    **  **   ***  **   **   **           **     
  ******   **    **  **    **  **           **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727