UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Malkas apkure
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 26/03/2017 00:31

Un kā tad tev "specs", māja ir bez skursteņa? Vai sēdi uz elektrības atkarības un pat kamīna liesmā nav lemts ieksatīties?

Re: Malkas apkure
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 26/03/2017 09:20

Man pašam ir granulu apkure, kur pie katla pieju reizi 7-10 dienās, lai piebērtu granulas, un janvārī, maijā ir nepieciešams iztīrīt katlu. Māju no nulles necēlu - nopirku mūrus ar jumtu, tādēļ skurstenis un garāža + katlu telpa jau bija kā dotie. Celtu no jauna, tad 20kvm apkures vajadzībām mājā gan neieplānotu. Protams, ja man gāze būtu pie mājas stūra, tad citas alternatīvas pat neizskatītu, jo tad jāiet pie ārsta, lai apstiprina diagnozi - mazohisms.

Re: Malkas apkure
Autors: Niks (īstais) (85.10.211.---)
Datums: 26/03/2017 22:36

Protams, lai komfortabli justos ar cieto kurināmo, ir nepieciešamas lielākas investīcijas, kā nolikt elektrisko eļļas radziku istabas vidū :) Bet tas ir darāms, es pats esmu to izdarijis un nu kaifoju.

Laukos uz 10 ha meža, tikai kopšanas cirsmās mums saaug tik daudz, ka 3 mājās nevaram nokurināt. Novaktējam ziemā vienu labu wīkendu un trijatā (2 puikas ar zāģiem + opis traktorā) 2 dienās varam sataisīt 3 mājām gadam malku. Nozāģēt, izvest, tikt galā ar zariem, sagarināt. Pa vidu vēl pirts, drope, tusiņš. :)
Paliek skaldīšana, to opis ar hidraulisko plēsēju nodara. Saliek grēdās, man kastēs

Man pašam sezonā pietiek ar 10 kastēm - EUR palete, 80 X 120 X 75 cm. T.i ~ 7 steri blīvi sakrautas malkas. Nedarot neko mežā, bet pērkot tas būtu 200 - 250 €. Apkures rēķins sezonā !!! Līdz sāk sildīt saule


Vidējais klasiskais latvietis par līdzīgas mājas apkuri Kalvītim maksā 1500 - 2000 € gadā un priecājas, ka mozahisti strādā mežā LOL


runājot par katlu - man ar Atmos nav pieredzes, es darbinu 4 X dārgāku Herz-u. Pēc papīriem jau blīkšķis par € atmosam ir labāks, bet nu herz ir superīgs. . Visa akumulācijas un siltā ūdens vadība, saules paneļu integrācija, viss vienā panelī pie katla, tā ir štelle

Re: Malkas apkure
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 27/03/2017 09:48

Niks jau te glezno ainu kā no Virzas "Straumēniem" :) Tikai tāds sīkumiņš, ka pie 10 ha meža vēl jātiek. Kam tas nav nācis mantojumā vai privatizācijas skurbulī, tie sapratīs, kas tas ir.

Re: Malkas apkure
Autors: klusais4567 (85.10.211.---)
Datums: 27/03/2017 09:59

Ko jūs te cepaties, ir divas kategorijas Rīgas gudrie un pārējā Latvija. Lai tie gudrie uzliek ss, saules baterijas un t.t. kaut kur latgalē vai citur nomalē un iestājas darbā mājas tuvumā un tad lai komentē.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   ********   ******  
  **   **   **        **     **     **     **    ** 
   ** **    **        **     **     **     **       
    ***     ******    **     **     **     **       
   ** **    **        **     **     **     **       
  **   **   **        **     **     **     **    ** 
 **     **  ********  ********      **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727