UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: semoL (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 09:34

Kādēļ uz fasādes, kas siltināta ar vati, dībeļota ar metāla naglām, tagad pie pirmajiem saliem , fasāde apsarmo un labi redzamas dībeļu vietas, kā aplīši nenosarmojuši.
Pavēroju šorīt braucot uz darbu, ka diezgan daudz mājas tādas...
No kā?

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 09:56

no kā nenosarmojuši? protams, ka no siltuma, ko vada dībelis.

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: seMol (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 11:04

Kādēļ citiem tā nav, vai viņi nedībelē? Vai kur problēma

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: lūdzu info (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 11:15

Dībeļo tikai izmanto dībeļus kuriem plastmasas naglas :)

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: semoL (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 11:33

meistari bija kategoriski, ka plastmasas naglas ir liels s.... bet tagad redz kā sanāk, naglas izvada siltumu, ievada aukstumu un gan jau vēl kondesējas pa ceļam..
Slikta izvēle?

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 11:57

Dībeļu naglas galviņas ir 5mm diametrā....Un Jūs viņas redzat?

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: semoL (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 12:09

Nē es redzu aplīti, kas sakrīt ar dībeļa diametru.

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: Teorētiķis (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 12:50

Par to vajadzēja iespringt pirms dībeļu izvēles. Ir pieejami divdaļīgi dībeļi, kuru dziļākā daļa, kas iet sienas materiālā ir metāls un augšējā, kas siltinājumā - plastmasa. Var iedziļināt dībeļus siltinājumā, putuplastam notiekti.
Tagad jāsamierinās, ka sienas praktiskā siltumpretestība ir par kādiem 5..10% sliktāka, kā teorētiskā bez dībeļiem(praksē siena bez dībeļiem, protams, nav iespējama); ja izmantotu dībeļus ar zemāku siltumvadītspēju, tad zaudētu droši vien kādus pāris %.
Jāņem arī vērā, ka "krutie" dībeļi ir dārgāki un tie nav pieejami katrā "depo", tā kā jāmeklē gan kur viņus nopirkt, gan kompromiss starp cenu un siltumvadītspēju un jārēķina vai vispār atmaksājas. Ieraudzīs, ka super siltie maksā vairākārt dārgāk būs vienalga par aplīšiem uz sienas :)

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 12:53

Es drīzāk domāju, ka ne jau nagla tur ko veido, bet gan tas, ka fasādē apmetums ir viscaur uz siltumizolācijas, bet dībeļu vietās apmetums ir plānāks un nosacīti aukstāks, jo apakšā cietā plastmasa, kas kaut kādos noteiktos laikapstākļos vizuāli parādās. Pie citām temperatūrām un laikapstākļiem tas nebūs redzams. Siltumzudumi tur reāli nevarētu notikt, pat ja ir tērauda nagla. Pieļauju, ka ja likti plastmasas stūri, tad arī tur līdzīgs efekts varētu būt.

Re: Dībeļi spīd uz fasādes salā
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 23/11/2015 13:00

Nu nevaru es piekrist Teorētiķim. No kurienes tik ārprātīgs pieļāvums ka dībeļi tādu zudumu varētu veidot? Turklāt dībeļi 90% man šķiet tiek likti no viscaur plastmasas un tikai naglas mēdz izmantot plastmasas vai tērauda pēc vēlmēm. Tērauda nagla ir plastmasā, kādi tur zudumi?? Ja būtu jūtami zudumi, tad nevis apsarmotu šajos mazo mīnusu apstākļos tās dībeļu vietas, bet gan nokustu.
Otrkārt ko nozīmē sienu nevar bez dībeļiem?? Palasi instrukcijā un redzēsi ka dībeļus rekomendē likt pēc shēmām - vējainas vietas, vienstāva daudzstāva ēkas, stūri utt. Šajā tabulā redzams, ka gan vatei gan putuplastam vienstāva ēkai normālos apstākļos (nevis piejūrā) dībeļi ir ļoti maz vai pat nav vispār. Ielikt jau var, bet ielikt var jebko ja vien gribas likt. Bet ja ražotājs saka tā, tad es labāk ticu ražotājam nevis "es tā lieku vienmēr un visi tā liek".

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **        ******** 
 ***   ***  **     **  **     **  **        **    ** 
 **** ****  **     **  **     **  **            **   
 ** *** **  **     **  *********  **           **    
 **     **  **     **  **     **  **          **     
 **     **  **     **  **     **  **          **     
 **     **   *******   **     **  ********    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727