UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 16:32

Man sieva iemanījusies pēc pasākumiem baigo lego kaudzi no traukiem salikt tajā trauku mazgājamajā mašīnā. Es gan brīnos kā pēc tam tie trauki visi normāli nomazgājas, jo vietām šķirbas ir pavisam niecīgas. Nezinu vai visiem modeļiem ir pietiekami advancēta tā strūklu sistēma, bet par savu Electrolux nesūdzos (60cm kaut kāds vidējās klases modelis).

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: kaasis (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 16:35

ja mājās gatavo katru dienu, vēl šo to izcep cepeškrāsnī, saucamjā pīlē, ar šauro nepietiek. Man ir AEG, modeli neatceros. Pluss, ka ir trīs spārniņi, augšā, pa vidu un apakšā. Izmazgā netīrās pannas un katlus, traukus, glāzes, nevaru sūdzēties. Pieslēgta pie karstā ūdens (privātmājā, kur pašiem sava apkure) - ideāli, patērē mazāk elektrības, trauki jau nodezinficēti.
Ļoti ērti mazgāt burkas konservēšanai, mīnuss, ka grozu augstums nav regulējams un 3 litrenes nelien iekšā.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: nu tā (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 20:23

Mums ir 45 cm mašīna, ikdienā pietiek pat 5 cilvēkiem. Bet tas jau droši vien no gatavošanas paradumiem atkarīgs - mums parasti ir viena kārtīga ēdienreize dienā, un ne jau no trīs ēdieniem. Katli un pannas arī sarūmējas. Ja ir pietiekami vietas, tad gan jāņem 60 cm, taču es neapgalvotu, ka 45 cm mašīna nekam neder. Ja ciemiņi, tad izlaiž divas reizes vai cik nu vajag (mums tas nav bieži).

Par karstā ūdens pieslēgumu - man jau liekas, ka tā mūsdienās ir eksotika. Esmu pamērījusi, cik mana mašīna (ar auksto ūdeni) patērē - 5 eur/mēnesī par elektrību - darbinot gandrīz katru dienu.

Nesen tika iegādātā Trauku mašīna AEG F55402VI0P, viss ļoti patīk. Iepriekš (citā mājā) arī bija AEG Favorit, tāpēc īpaši nemeklēju neko citu, tikai jaunāku modeli.

Par ūdens cietību - ir obligāti jālieto sāls ūdens mīkstināšanai, tad problēmu nebūs. Šad tad vajag izlaist tukšu mašīnu ar speciālo tīrītāju vai vienkārši ar citronskābi.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: nu tā (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 20:32

>>Par paradumu maiņu piekrītu, man jau nekas, ar sievasmāti un citiem zvēriem varētu būt problemātiskāk. :D

Offtopic, tātad, Tu dzīvo divatā ar sievasmāti? :) Sākumā minēji, ka pastāvīgi dzīvo 2 cilvēki. :)

Attiecībā uz paradumu maiņu - nevienam jau nevar aizliegt turpināt mazgāt traukus ar rokām. Tiesa, tas skaitās neekonomiski, tāpēc es sev sākumā situ pa pirkstiem, lai nemestos nomazgāt uzreiz savu vienu šķīvīti. Kā tur īstenībā ir ar to ekonomiju, nezinu. Viennozīmīgi samazinās ūdens patēriņš, toties tērējas elektrība (jau minēju, ka 5 eur), kā arī mazgājamie līdzekļi.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 22:50

Karstā ūdens pieslēgums NAV eksotika.

Tas ir visreālākais enerģijas taupīšanas pasākums jebkurā saimniecībā, kuriem karstais ūdens ir kā blakus produkts malkas apkurei ziemā vai saules kolektoriem vasarā. Priekš kam speciāli sildīt ūdeni, ja atliek tikai pasmelt jau esošo karsto ūdeni.

Ja trauku mazgājamā un veļas mazgājamā mēnesī ietaupa 10Eur, kas gadā sastāda 120Eur.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 23:02

mazgātājs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja būtu pastāvīgi tikai tie divi, tad jau
> varētu iztikt bez mašīnas un pēc katras
> ēdienreizes fiksi nomazgāt.
> Skāde ir kad sabrauc pilla māja un tad pēc
> garām vakariņām naktī jāmazgā 8 pilnus
> trauku komplektus +...
Trauku mašīna ir aktuāla arī tad ja esat tikai divatā. Mēs arī pārsvarā esam divi,bet būtu katastrofa ja tā nojuktu- atliek tikai pierast-kā pie visa labā pierod ātri. Ir Elektrolux 45 cm-ja sabrauc ciemiņi,tad griež 2x ātrajā režīmā . Ikdienā 1x dienā.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: nu tā (85.10.211.---)
Datums: 02/07/2015 23:09

>>Ja trauku mazgājamā un veļas mazgājamā mēnesī ietaupa 10Eur, kas gadā sastāda 120Eur.
Kaut kādu elektrību jau tās mašīnas tāpat tērēs, tā kā nebūs gluži 10 eur.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: mazgātājs (85.10.211.---)
Datums: 03/07/2015 10:13

nu tā Wrote:
-------------------------------------------------------
> >>Par paradumu maiņu piekrītu, man jau nekas, ar
> sievasmāti un citiem zvēriem varētu būt
> problemātiskāk. :D
>
> Offtopic, tātad, Tu dzīvo divatā ar
> sievasmāti? :) Sākumā minēji, ka pastāvīgi
> dzīvo 2 cilvēki. :)
>

Garš stāsts. Un es jau neteicu, ka es dzīvoju tajā mājā :P

Par to karsto ūdeni jāpadomā. Ir siltumsūknis un teorētiski jau ir lētāk uzsildīt ar to nekā ar trauķenes elektrību.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 03/07/2015 11:22

Savulaika pasekoju līdzi tēriņu parametriem pēc traukmašīnas uzstādīšanas dzīvoklī (pieslēgums paraistais - pie aukstā ūdens). Rupji rēķinot mēnesī siltā ūdens patērinš samazinājās par 1m3 (virtuvē tika atslēgts siltais ūdens), aukstā ūdens patēriņš bez izmaiņām, elektroenerģijas patēriņš tuč tuč - nebūtiski lielāks nekā iepriekš. Principā tā mašīna vismaz dzīvoklī atpelnās salīdzinoši ātri.

Re: Trauku mazgājamā mašīna
Autors: meerkat (85.10.211.---)
Datums: 15/12/2016 12:26

vai ir kādi ieteikumi, kāda ražotāja 45cm trauku mašīnu izvēlēties? (neskaitot Miele - dēļ cenas)
pašlaik sliecos uz Bosch, kas esot ražots Vācijā + ir tā atsevišķā trauku piederumu atvilkne (pašā augšā) + vienam modelim pat ir speciāla galviņa cepešpannu mazgāšanai.

Jautājums 1 - vai tas, ka ražots Vācijā vēl nozīmē kaut ko no vācu kvalitātes, vai tagad jau viss viens pīpis un ir vienalga, vai ražots Vācijā vai Itālijā/Polijā?
Jautājums 2 - ir vēl kādam citam ražotājam (bez Bosch un Siemens) redzēts augstumā regulējams vidējais grozs + tā trešā atvilkne pašā augšā?
Jautājums 3 - kā jau virtuvē, dažreiz izlietne viegli aizdambējas un tad ar to plumberi ir jāpassūknē mazliet. tur ir kādi īpaši nosacījumi, kā jāpieslēdz noplūde, vai jau pašai trauku mašīnai ir kaut kāds pretvārsts vai tml, kas neļautu to aizdambējumu spiest iekšā trauku mašīnā?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **    **  **    **   *******  
       **   **  **   ***   **  ***   **  **     ** 
       **    ****    ****  **  ****  **  **        
       **     **     ** ** **  ** ** **  ********  
 **    **     **     **  ****  **  ****  **     ** 
 **    **     **     **   ***  **   ***  **     ** 
  ******      **     **    **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727