UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7
Instrumentu izvēle
Autors: mazapaka2 (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 14:59

Ir radusies nepieciešamība pēc zāģa un frēzes - tuvākajā laikā kādus 2-3 gadus nāksies aktīvi izmantot palīgēkas celtniecībā un mēbeļu izveidē.

Tātad ir jautājums, kādu zāģi izvēlēties - ripzāģi, galda ripzāģi vai leņķzāģi. Kādas firmas un modeļi ir labi.

Un tas pats jautājums par frēzēm. Kādu izvēlēties.

Budžets ap 400-600Ls. Ja ir lētāk tad ar ok:)

Paldies par atbildēm jau iepriekš

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:05

Sarežģīts jautājums, konkrēts budžets! :)
Es laikam šādā komplektā ņemtu rokas ripzāģi (garināt garos, griezumi liela izmēra materiālos), galda ripzāģi (precīzais darbs, zāģēšana platumā, gropes) un frēzi (es praktiski dzīvē neizmantoju) un tāpēc tās vietā es paņemtu kādu citu instrumentu.
Šajā budžetā man sanāk šādi - rokas ripz. - 30ls, galda ripz. 400ls un pārējais ir pārējais.
Rokas ripzāģis manuprāt varbūt jebkāds kaut bezfirmas.
Galda zāģis ir svarīgākā izvēle, jo ar to strādā ļoti daudz un ļoti daudz var izdarīt. Tur ir liela dažādība - svarīgākais kam pievērst uzmanību - galda virsma, vēlama gluds masīvs, stabila un labi pārvietojama sāna vadotne, labi vadāma škērsāģēšanas vadotne, zāģis sagāžams un regulējams augstums. Ja tā godīgi, tad redzu 3 alternatīvas: vieglie makita, metabo, bosch pa 200-300ls vai jauna proma veidīgā pa 500-600ls vai lietots padomju vai cits kombinētais (zāģis, ēvele - biezumēvele jau būtu sapnis).
Mēbeles ir vispārinājums, bet ja tās gatavo no kalibrētiem materiāliem (plāksnes, ēvelēti utml), tad galda ripzāģis ir ok. Ja doma izmantot mājās pieejamo dažādību, tad bez taisnēveles un biezumēveles nav iespējams iztikt un tās jau maksā reālu naudu.

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:21

Par galda zāģiem: Ir pieredze ar: [www.expressshop.lv] un [www.expressshop.lv]
Labak patīk makita. Lielāks galds, lielāka skaidu atvere, jauda. Bet Bosh letāks..bet arī lietojams. Skaidu atvere tikai putekļu sūcējam (maziņa). Ir piedze ar rokas frēzi: neaizvietojama sānu apstrādei. Bet ar galvu un rokām padarbojoties var daudz ko uzmeistarot ar šabloniem, kopetājiem.... ļoti derīgs instruments ir figūrzāģis. Kurš labāks... Jāskatās, vai ir tikai taisnvirziena kustība, vai ar kustību uz priekšu. Apgaismojums. Lāzerītis. Rokas ripzāģis ir nepieciešams ja steidzās un vajag daudz vienāda izmēra garumā sazāģēt. bet to neteidzoties ar figūrzāģi var veikt... Ieliek tikai rupjāka zoba asmeni...

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:29

Apskatīju 3 galda analogus tava budžeta ripzāģus:
Makita mlt 100 - ciešams par savu cenu (man tāds ir), vājā vieta plastmasa ap zāģi (insert), robainā virsma un šķērsāģēšanas vadotne nav ideāla.
Bosch pts 10 - pieļauju, ka labākā izvēle, jo vizuāli neredzu problēmas,
Metabo ts 254 - cena par lielu, funkcijas tās pašas, pieļauju samērā līdzīgs bosch.

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:32

Mēbelēm diez vai jebkas aizstās galda ripzāģi, pats lietoju lētāko un vieglāko zem 200 Ls, bet ar labām ripām.
Frēzes ir dažādas jau pēc griezējinstrumenta lieluma un stiprināšanas vien.
Es nopirku paštaisītu vertikālu vārpstu, kuras diametrs, ja nemaldos, ir 30 mm un galvas priekš kuras var dabūt Latgalītē.
Oriģināli izskatās šādi, bet jauni ir dārgi:
[i.ss.lv]
Ir nedārgi kombinētie darbagaldi, bet tādos "frēzēšanas" instruments mēdz būt nelielam urbītim līdzīgs, ko laikam sauc par "gala frēzi".

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:46

Par zāģiem vairāk vai mazāk jau pateikts. Pats darbojos ar Makita galda zāģi un esmu ļoti apmierināts(ir bijis ar ko salīdzināt) Kā jau minēja Rx, liela darba virsma-var lineālu iestādīt un zāģēt samērā kvalitatīvi pat 60cm platas detaļas,kas priekš mēbelēm ļoti svarīgi. Bet protams cena-zāģis vien apēd pus budžetu. Lai darbotos kvalitatīvi bez leņķa zāģa ar neiztikt.Būvniecības darbi bez rokas ripzāģa arī nav iedomājami. Par frēzēm varu teikt,ka minimums ir 1,5kw-švakāku nav jēgas ņemt.Pats darbojos ar zaļo Bosch 1,4kw-kautkas jaudīgāks uzreiz 2-3x dārgāks.Par cik budžets ierobežots,tad jārēķinas,ka lētā gala frēzēm samērā ātri birst gultņi,bet ja neplānojas liela apjoma darbi tad var ņemt.

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 16:53

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Apskatīju 3 galda analogus tava budžeta
> ripzāģus:
> Makita mlt 100 - ciešams par savu cenu (man tāds
> ir), vājā vieta plastmasa ap zāģi (insert),
.
Pilnīgi piekrītu! Savam galdam jau to esmu nomainījis-izgriezu no 2mm Al loksnes. Vislabāk to darīt uzreiz-lai plastmasa variantu var izmantot kā šablonu.

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 17:02

Bosch pts 10 mīnuss, ka jau rakstīju: mazs skaidu izmešanas caurums ( apmēram 30mm diametrā). Ja neliek putekļu sūceju, tad zāģa zonā ātri piepildās un skaidas met uz visām pusēm , pa gaisu...pats balts kā "miltu fabrikā". Obligāti vismaz pelnu sūcēja bundž jāliek ar putekļu sūcēju ( citādi dārgs prieks...). Lielais (profesionālais) skaidu sūcējs ir piesledzams ar pareju 100-30mm. Bet sūkšanas jauda tad ir ļoti niecīga... Tāpēc labāks ir makita. Tam ir 75mm izejas caurums, lielāks galds.Galda plāksnes regulējamas lielām detaļām ( arī Bosh tas ir..).

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 18:11

Praktiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pilnīgi piekrītu! Savam galdam jau to esmu
> nomainījis-izgriezu no 2mm Al loksnes. Vislabāk
> to darīt uzreiz-lai plastmasa variantu var
> izmantot kā šablonu.

Alu, varbūt var izmantot, bet tas nav labs variants, jo tu nevari izmantot "zero insert" iespēju, kura ir ļoti noderīga, t.i. griezums ir gluds apakšā bez spurām. Attiecīgi zero insertam ir jābūt no finiera vai plastmasas, bet šim kroplajam makitas inserta risinājumam tādu jau pielikt ir alķīmija. Pieliku protams, bet tikai 90 grādu griezumam. par citiem leņķiem nesapņoju. Tādā ziņā man tā makita konkrēti nepatīk.

Re: Instrumentu izvēle
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 18:18

Vispār aizbrauc uz Belostoku. Budžets ļaus nopirkt visu ko vēlies divos eksemplāros, tiesa no-neim.Ja kas nojuks ņemsi nākošo/ savdabīga garantija /. Vienai celtnei pietiks un pāri paliks. Sen jau Latvijā šādas lietas nepērku / izņemot izpārdošanās /. Arī ekskursija uz Viļņas tirgu nav zemē metama. Autobusi brauc regulāri un ir pietiekami lēti.

Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **    **  **     **  **      **   ******   
 **         **  **    **   **   **  **  **  **    **  
 **          ****      ** **    **  **  **  **        
 **           **        ***     **  **  **  **   **** 
 **           **       ** **    **  **  **  **    **  
 **           **      **   **   **  **  **  **    **  
 ********     **     **     **   ***  ***    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727