UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: Guntars02 (178.16.22.---)
Datums: 21/10/2013 08:52

Sveiki. Vēlos uzstādīt ūdens atdzelžošanas un mīkstināšanas iekārtu privātmājai. Sakiet lūdzu vai kādam ir pieredze ar: [www.akvafors.lv].
Jau iepreikš paldies par sniegtajām atbildēm.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 21/10/2013 17:19

Vispar jau tas firmas ir tik daudz ka mati celas stavus un variantu iz daudz un dikti...esmu lidzigas izveles prieksha un nevar saprast kadas fimas piedavato filtru likt...ieteiktu parunat ar esoshajiem vai toposhajiem kaiminiem gan jau kadam ir iekarta...cik sapotu tad visas shis firmas piedava 95 % vienadus produktus tik ar Dazadiem nosaukimiem un dazados izskatos...protams cik ir tirgotajiem parunats katrs bore kaut ko savu. Es laikam domaju nemt filtru hidrostandarta...konkretas atbildes kapec vini man nav. Cenas pa lielam svartas 400-500 ls...labak tomer gan laikam nebutu nemt ar kinieshu smadzenem.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 21/10/2013 19:25

Nu nestrādās mīkstinātājs par kvalitatīvu atdzelžotāju - nestrādās.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: hm (178.16.22.---)
Datums: 21/10/2013 20:23

nu nav tik vienādi tie piedāvājumi. Manam ūdenim (konkrētas analīzes) ar augstu dzelzs saturu, cietību un organiku, piedāvāja pa lielam 3 variantus:
1) aerācija atdzelžošanai + mīkstinātājs (3 bunduļi + sāls)
2) greensand (reģenerācija ar margancovku) atdzelžošanai + mīkstinātājs (kopā 2 lielie bunduļi un sāls un kālija permanganāta tvertnes)
3) maģiskais "divi vienā", kas it kā spēj ar to visu tikt galā (viens bundulis, un reģenerācija ar sāli)

Plus vēl viss pieejams ķīniešu vai "civilizēto" valstu ražotāju izpildījumā (cenas starpība 300-400 Ls).
Tā ka ir par ko galvu palauzīt, jo bez šaubām katrs stāsta kaut ko savu, un man kā nespeciālistam atliek tikai mēģināt trāpīt ar izvēli. Vai trāpīju - laiks rādīs :)

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 21/10/2013 22:52

Ja problēma ir Fe ar smakām, tad jāņem fltrs ar aerācijas principu + mīsktinātājs - hm minētais 1.var. Es piemēram mīkstinātā ūdenī nomazgāties nevaru, tad jātaisa vēl sajaukšanās mezgls. Es plānju likt atdzelžotāju ar aerācijas principu, bez mīsktināšanas. Pie augsta Fe arī baltās drēbes mazgājot paliek pelēkas. Paskaties visas pilsētas, ciematus, tur ir tikai atdzelžošana bez mīsktināšanas. Agrāk mazās iekārtas bija ļoti dārgas, bet tagad ir parādījušies lētāki varianti.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: Guntars02 (178.16.22.---)
Datums: 22/10/2013 08:38

Problēmas ir ar ūdenī esošo Fe - 3.8, ja pēc MK not. pieļaujamais ir jābūt ne vairāk kā 0.2, cietība, kas sastāda 6 kā arī mangāna, kurš pēc normas nedrīkst pārsniegt 0.05, bet man ir 0.08.
Esmu izmeklējies ļoti daudz firmas, kras piedāvājušas likt mīkstinātāju (ar divām kolonnām), kā arī atdzelžotāju ar areācijas metodi (arī ar divām kolonnām)
Lieta sekojoša, ka gribētos ierīci, kura neaizņemtu pusi no virtuves, bet gan vienu kompaktu. Es jau it kā saprotu, ka labāk jau katrai problēmai likt atsevišķu ierīci, bet tomēr. Vēl atšķirība, ka ja uzliek abas lielās ierīces ir tā, ka ūdens daudzums, kurš nepieciešams reģenerācijai sastāda ap 400 litru, bet mazajam aparātam ap 60 litri.
manis norādītais Waterboss ir ražots ASV( tā vismaz ir rakstīts).

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 22/10/2013 10:05

No sākuma uzliec mīkstinātāju un paskaties rezultātu. Tas arī noņem nedaudz dzelzi.
Ja būs par maz, tad piepirksi klāt vēl atdzelžotāju.

Man pietika tikai ar mīkstinātāju, ūdens pastāvot vairs rūsains nepaliek. Drēbes, trauki un izlietne arī vairs nesmērējas.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: v_t (178.16.22.---)
Datums: 22/10/2013 10:05

man ir hidrostandarta atdzelžotājs - atkaļķotājs ar mehānisko galvu. sāka gļukot pulkstenis, tagad skalošanu ieslēdzu pats, kādas trīs reizes pāris nedēļās. pati iekārta darbojas bez vainas.
santehnika balta, kā vakar pirkta, ūdens mīksts, var labi mazgāties.
drēbju mazgāšanai pietiek ar, burtiski, tējkaroti pulvera vai dažiem ziepju riekstiem.

es savukārt vairs nevaru nomazgāties tieši cietā ūdenī, viesnīcās vai citur, kur kaļķains ūdens.

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: hm to MW (178.16.22.---)
Datums: 22/10/2013 10:57

MW rakstīja "Ja problēma ir Fe ar smakām, tad jāņem fltrs ar aerācijas principu + mīsktinātājs - hm minētais 1.var".

Nu redz, arī te es dzirdēju dažādus viedokļus pie vienām un tām pašām ūdens analīzēm.

Versija viens - Aerācijas atdzelžošana ar mīkstinātāju otrajā etapā ar lielo dzelzs saturu un organiku spēs tikt galā un ka variants ar "kālija permanganātu" pirmajā etapā ir "noiets etaps" (jo vajag bērt klāt zilos graudiņus, lielāks ūdens patēriņš uz skalošanu, nevar laist bio kanalizācijā utt).

Versija divi - aerācijas veida atdzelžošana aplauzīsies ar organisko dzelzi un tā zampa nonāks uz nākamo etapu - mīkstinātāju, kur ātri piekakās filtrācijas slāņus, tas pārstās funkcionēt, un ka varēs pēc tam strīdēties ar pārdevēju par garantiju (mainījies ūdens sastāvs utmldz) - drošākais pie augsta dzelzs, organikas un cietības ir atdzelžošana ar kālija permanganāta reģenerāciju + mīkstinātājs ar katjonu/anjonu pildījumu. Un ka šis verķis arī spēšot tikt vaļā no smakām. Visi gudri - visiem n-gadu pieredze, izglītības, sertifikāti utt....

Nu un kā es nepamēģinājis varu pateikt, kuram taisnība?

Re: Ūdens atdzelžōšana un mīkstināšana
Autors: hm (178.16.22.---)
Datums: 22/10/2013 11:31

Bet es atvainojos par sākotnējā jautājuma aizēnošanu.
Jāsaka, ka ar Akvaforu man pieredzes nav.

Lai mana iepriekšējā vāvuļošana būtu kaut cik noderīga autoram, pieminēšu salīdzinājumam, ka manās ūdens analīzēs (uz kuru pamata man kaut ko piedāvāja) bija nedaudz mazāka cietība (5 ar kapeikām), nedaudz mazāk mangāna (uz normas robežas), bet jūtami vairāk dzelzs (6) nekā tēmas autoram. Turklāt oksidējamība 3x virs normas, hlorīda joni 2x virs normas, amonija slāpeklis 20 reizes virs normas.


Vēlu veiksmi!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **        **  **     **  ********   **     ** 
 **  **  **        **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **        **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **        **  *********  ********   ********* 
 **  **  **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
  ***  ***    ******   **     **  ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727