UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
pārzāģēt ozola bluķi
Autors: zeno (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 18:24

Sveiki kungi un dāmas

Laukos radusies ideja uztaisīt dārza galdu no uz pusēm pārzāģēta ozola bluķa. ir arī matreāls- ozola resnais gals, ap metru diametrā un kādus trīs metrus garš. tikai nav īsti idejas kā pārzāģēt- vai kāds ir saskāries ar šādu lietu un var ieteikt kur meklēt padomu/ palīdzību?

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 20:12

Ellīgi smags būs tas galds. :) Es domāju, ka nav varianti - garākā zāģa sliede un jāmauc no abām pusēm un maksimāli paralēli, ideāli, ja zobu leņķis uzasināts garenzāģēšanai. Neatceros cik tur bija tā garākā normālā sliede, bet kaut kur ap 50cm varēja būt. Ja neizies cauri, tad būs jāplēš un tajā brīdī parādās daudz, daudz, daudz darba ēvelei.
Bet vispār es 100% neņemtos ar ko tādu, jo pēc tam tas viss tāpat vēl jāevelē, kaut kā jākopj, jāpārvieto, vai tiešām tāds pusbluķis ir ērts kājām sēdēšanai. Es to bluķi pārdotu miesniekiem gaļas izcērtamajos bluķos un miers. Par iegūto naudu sanāk varbūt kādi divi normāli dārza galdi.

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: zeno (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 20:33

piekrītu bet tā kā projekts ir sievas vecāku tad ir kā ir. par garajām sliedēm arī domāju bet diez vai 350 (laikam) husqvarna pavilks. Nav kāda noma kur var noīrēt kautkādu vājprātīgo zāģi- tādu kā kanādā mūžamežus gāž? par svaru- tas bluķis patreiz sver apm pusotru tonnu vai pat vairāk

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 21:23

Es tikko zāģēju ozolus gareniski. Ne tik resnus, bet sliedes garumā. Man tā ir 37cm. Stihl 036. Ķēdei zobi jāpārvīlē uz 10 grādiem. Nezinu gan vai no abām pusēm zãģējot kaut kas prātīgs sanãks. Varbūt pēc tam ar elektrisko rokas ēveli var pielīdzināt. Sazāģēt var, tas ir skaidrs

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 22:02

nav protams šāda izmēra darbs veikts, bet varbūt mēģināt papētīt šķiedru un pāršķelt ar ķīļiem. Pēc tam ar motorzāģi pielīdzināt un tad jau ar ēveli.

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: eb (178.16.22.---)
Datums: 31/07/2013 09:02

es to bluķi mēģinātu aizdabūt līdz kādam tuvējam gaterim un salaistu ~ 8-10 cm plankās un galdu taisītu no tām. un arī krēsli sanāks.
ja būs tikai uz pusēm, tur zem tā galda nevarēs kājas pabāzt apakšā un nebūs diezko ērta sēdēšana.

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 31/07/2013 10:17

Gateriem ir maksimālie baļķa ierobežojumi un šis ir nestandarts. Tā, ka tuvākais var izrādīties ne tik tuvs.

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: ruukiitis (178.16.22.---)
Datums: 31/07/2013 10:36

Es to ozolu ieliktu SSkā un vienotos ar kādu kas vietā atved gatavu galdu + krēslus.
domāju ka abi būsit laimīgi.
Šāds ozols maksā.
ja pats gribi ko darīt nobruģē laukumiņu zem galda vietas vai piesaki galda vedē'jam lai nelako galdu - pats gribi lakot.

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 01/08/2013 02:43

Kevins McClouds no Grand Designs, savu ofgrid mājeli būvējot, algoja spridzinātāju, kas saspridzināja baļķus...

Re: pārzāģēt ozola bluķi
Autors: baltais (178.16.22.---)
Datums: 01/08/2013 12:49

Bet vai liela resna liepa arī kaut ko maksā? Vai nozāģēšana ir tikai izdevumi, vai sanāk kāds ieguvums no koksnes masas, ja to dod darīt speciem?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  **      **   *******   ******** 
 ***   **  ***   **  **  **  **  **     **  **    ** 
 ****  **  ****  **  **  **  **  **             **   
 ** ** **  ** ** **  **  **  **  ********      **    
 **  ****  **  ****  **  **  **  **     **    **     
 **   ***  **   ***  **  **  **  **     **    **     
 **    **  **    **   ***  ***    *******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727