UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Zemes līmeņa pacelšana
Autors: Mnt (81.198.36.---)
Datums: 25/04/2013 00:43

Gribēju uzzināt par zemes līmeņa pacelšanu ap māju, jāceļ kā nu kurā vietā. Vidēji par 0,8 metri.
Ar ko labāk/lētāk piebērt?
Melnzeme pirms piebēršanas jāņem nost?
Cik % būs nosēdums?
Zālājam kādai vajadzētu būt augšējai melnzemes kārtai?
Citi Ietekumi un padomi no pers. Pieredzes
Paldies

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: pt (213.175.95.---)
Datums: 25/04/2013 09:43

Ber ar to, kas ir lētāk. Smilts, grunts. Ja gribi stādīt kaut ko labu, tad vajag virsējo kārtu sakarīgā izmērā, ja tikai zāli, tad pilnīgi pietiks ar 5-10cm grunti, pat nevajag tieši melnzemi.
Kas jāņem vērā - ja izgāzīs 1 m, buldozers pārbrauks pāri un vairāk par 0.5m nebūs. Ja neblietēsi, daba noblietēs un tad būs pauguru pauguri! Vēl svarīgi neatvest kaut kādus pilnīgus mēslus-ja tā zeme nāk no padziļinātas ostas, sagandēsi sev apkārt vidi...
Melnzemi vari ņemt nost, bet tas papildus darbs un nauda, tad var ar buldozeru noņemt virskārtu, kuru pēc tam atšķurēt atpakaļ, bet man liekas nav tā vērts, parēķini stundas, stundu izmaksas, varēsi saprast kā darīt lētāk.

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: Comanchero (62.85.98.---)
Datums: 25/04/2013 10:03

Ja vajag pacelt līmeni tikai ap māju, tad pietiks ar kādu Jumza-veidīgo traktoru. Pie reizes, ja ir vajadzība, izraks kādu tranšeju vai iztīrīs grāvi:)
Jau krietni sen, paziņas pa lēto nopirka melnzemi un atveda ar visiem zemesvēžiem....

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: SerViss (87.110.245.---)
Datums: 25/04/2013 10:15

Ja nodošanas-pieņemšanas projekts un gruntsūdens līmenis atļauj, tad varbūt vienkārši var piekoriģēt piemājas reljefu.Teiksim izrakt lēzenu grāvi pa teritorijas perimetru, izrakt kādu lēzenu dīķīti tā, lai ar zālespļāvēju var piebraukt līdz ūdenim neatkarīgi no līmeņa. Var visu teritoriju veidot slīpu no ēkas. Varēsi pabrīnīties, cik daudz iegūsi pieberamo materiālu uz vietas. Mazais bobkats dienas laikā var brīnumus uzveidot, turklāt savācot, un pēc tam uzberot atpakaļ arī derīgo melnzemi.
Nu, bet ja zemi jāved, tad jāved.

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: aae (159.148.110.---)
Datums: 25/04/2013 11:13

nav nosaukta platība, bet nu 0.8m pacelt sanāks neslikta kubatūra. Apakšā var bērt ko lētāku par melnzemi, atstājot augšā kādus 40cm mauriņam. Vietās, kur plānoti koki krūmi utml, visā slānī sabērt melnzemi. Ir darīti līmeņa pacelšanas darbu gan ar bobkatu, gan ar "lielo dzelteno" traktoru-ekskavatoru, mans secinājums, ka pie lieliem apjomiem lielais traktors ir daudz efektīvāks un rezultātā lētāks. Bobkats kausā varēja paņemt laikam ap 200 litriem, traktors ~kubu. Pie tam, tie lielie traktori ir pārsteidzoši manevrētspejīgi, izmantojot visu riteņu stūrēšanu var apgriezties ap savu asi uz vietas. Te gan noteicoša ir arī traktorista prasme, ir nācies sastapties ar ļoti pieredzējušiem, gan ar dundukiem, kuriem viss priekšā jāsaka. Mitrā vietā bobkats sāks slīkt krietni ātrāk nekā trakķis...

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: Re (83.136.136.---)
Datums: 23/05/2013 13:48

Vai uzbērumu jau veicāt? Ja iespējams padalities ar rezultātu - ko bērāt, cik daudz, vai blietējāt! Kā arī ar to, kāda bija sākotnējā zemes virskārta!
Man arī ir nepeiciešams neliela zemes līmeņa pacelšana dēļ līmeņa un arī dēl esošās grunts sastāva- samērā mālaina grunts, kas ir dikti mīksta!

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/05/2013 18:18

Es var teikt piekrītu visam teiktajam, jo īpaši labu domu pateica Serviss, par dīķi, resp. zeme no paša teritorijas.
Otrs, ka labi ir ņemt profu tehniku - liels ekskavators, buldozers + vedējs. Vienas dienas laikā kā konfekte un īapši nekas nesēdīsies vairs un būs iespaidīgi labi plakne panākta. Tiem kam ir trīs šīs mašīnas parasti nav neprofesionāļi. Es ar tādiem strādāju katru gadu, kad vajag kaut ko paveikt labu. Tādas viendienas lietas parasti izmaksā ap 150 Ls, ja neved ko no malas klāt, turklāt viņi pie manis brauc ap 60km ar visiem 3 aparātiem. Smagajam azimugurē platforma un uz tās vai nu buldozers vai ekskavators. Principā lielais ekskavators nelielās platībās var nolīdzinātu n noblietēt gana labi bez buldozera. Jumzas ir slikti aparāti - no dažādiem aspektiem.

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 23/05/2013 23:16

Nelieliem darbiem ņem jaunā tipa iekrāvējekskavatoru ar plato šaufeli priekšā - Viļņa minētie 3 vienā!

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 06/12/2016 23:46

ko labāk izmantot topošās stroikas rajona grunts līmeņa pacelšanai? ok, tur kur būs stāvvieta un nekas netiks vairs rakāts, šķiroti būvgruži derēs tik un tā, bet ap plānojamo apbūves vietu? tiks rakāts utt, būvgruži liekas neparocīgi, smiltis daudz sēdīsies, smalkāki būvgruži? drupināti būvgruži? būvgruži lētākais vairants, tik cik traktors izlīdzināšanai, bet negribas pēc tam saprast, ka esmu tikai problēmas sagādājis

Re: Zemes līmeņa pacelšana
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 14/01/2017 15:07

kāds ar izskaidrot jēdzienu zemes līmeņa pacelšana? tas ir, ja es gribu pacelt augstāko punktu uz zemes vai vnk kādu laukumu savā zemes gabalā pacelt vienā plaknē, vietā kur piemēram ir uzkalniņš? lai vieglāk saprast: augstākvieta ir 5m, gribu vietā kura ir 4,5m pacelt un uztaisīt plakni 5mvjl, ok netaisot nekādus projektus es varu +0,2,bet vai līmeņa izmaiņas esošā zemes gabala "augstuma' ietvaros arī skaitās pacelšana ?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  ********   **     ** 
 **     **     **     **     **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **     **  ********* 
 **     **     **     **     **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **     **  **     ** 
  *******      **      *******   ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727