UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
metināšanas invertors
Autors: Norcha67 (91.135.85.---)
Datums: 22/03/2013 22:38

Gribu iegādāties metināšanas invertoru. SSā pilns ar visādiem, saprašana nekāda, viens saka, ka ražots Slovākijā, viens par to pašu, ka - Itālijā. Vienu zinu, ka negribu ķīnieti. Cena līdz kādiem 150 nu varbūt 200Ls. Strāvas stiprums līdz 200A, elektrodi līdz 4mm. Autostartā tagad atlaides, izvēle krita uz Cemont Colt 150G, kas tur maksā 170 Ls, bet citur par sotaku dārgāk. Taču it kā vācu Gembler, vai citi ražojumi ar tādiem pašiem rādītājiem maksā no kādiem 110 - 150 Ls. Varbūt kāds var ieteikt pēc pieredzes pārbaudītu aparātu, jo tirgotāji jau slavē visu, ko tirgo. Metināmais domāts mājas vajadzībām. neesmu arī tik bagāts, lai lēti pirktu :)

Re: metināšanas invertors
Autors: Rx (77.38.137.---)
Datums: 22/03/2013 23:29

Ir jau labi nosaukt strāvas stiprumu 200A....Tikai Jūsu izvēlētais dod max 140A. Elektrodi 4mm? Domāju ka saimniecībā pilnīgi pietiek ar 3,2mm. Kur jāsteidzas? Ar labiem elektrodiem lieliski var aizmetināt to, ko ar 4mm. Tāpat svarīga ir palaišanās- nelipšanas- strāvas ierobežošanas funkcija. Nezinu kas tas tāds, ko Jūs atradāt...bet pēc firmas, uzticamāks . domāju, būtu šis, ar kuru jau daudzus gadus strādāju un slavēju: GYS GYSMI 165 . Ražots Francijā. Cik paskatījos, tagad pa 230Ls jauns nopērkams. Izmantojams arī ar TIG , kas labam mājas meistaram ir bonuss. Un maksimālā strāva 160A. Jūsu 4mm labus elektrodus arī ar pauzēm metinot pavilks.

Re: metināšanas invertors
Autors: slepnis nelog (159.148.7.---)
Datums: 23/03/2013 06:52

Pirms pāris gadiem arī biju tādas izvēles priekšā. Izvēle krita uz šādu.

[www.ss.lv]

Šķiet arī par tādu pašu cenu. Čoms, profesionāls metinātājs, kurš reiz ieskrēja ciemos, pamēģināja ar 5nieku elektrodu un teica, ka varētu būt arī visi 200 uz max. Bet, iespējams, ka ir pa maz taisnojošie kondensatori aiz taisngrieža. Es jau neko tādu nejutu, bet viņš teica ka tuvāk max strāvai sāk vairāk šļakstīties "zupa".

Pats nekad neesmu licis vairāk, kā 130A domāju, ja aparats dod godīgus 160 ar to saimniecības vajadzībām pietiek.

Vispār pamazām domāju, ka vajadzētu upgreidoties uz aparātu ar TIG funkciju. Kaut arī lētajiem tas TIGS ir primitīvs un sūdīgs, tomēr domāju, ka sūdīgs tigs ir labāks, kā vispār bez tā, Video redzēju, kur vispār parastam MMA pieliek Tiga uzgali , balonu un laiž vaļā. Visādi smalkumi izpaliek, bet daudz ko izdarīt var.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 23/03/2013 07:52

Varu ieteikt čali, kas jau gadus 10 tepat Latvijā taisa "invertorus" (nekad neesmu sapratis, ko viņi invertē). Pirmais, domāts metināšanai ar šlakas elektrodiem līdz 4+ mm, man ir no ~2005. gada, marķēts "Spark 160". Rudenī pirku no viņa pusautomātu, kur gan baroklis bija iebūvēts vienā kastē ar drāts padevēju. Bet viņš rādīja arī patreizējo atsevišķā barokļa modeli, kam ir režīmu pārslēdzējs un strāva, spriežot pēc marķējuma, 200 A.
Forma līdzīga šim, tikai pelēkā krāsā un manuprāt tik daudz poču un štepseļu gluži nebija:

Ja interesē, raksti man uz e-pastu, iedošu koordinātas.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/03/2013 12:41

Invertors MMA noderīga lieta, bet kopš man ir MIG, invertors labākajā gadījumā ir ticis vienreiz gadā izmantots - čugunam. Ja būtu pirkšanas izvēles priekšā, tad MMA vietā 100% ņemtu MIGu. Mūsdienās cenas atšķirība ir neliela, taču MIGs nesalīdzināmi ir ērtāks.
Invertoram ir tikai pāris plusi - mazs un viegls, nevajag balonu, var to pašu čugunu metināt (sūdīgi parasti, bet var), ļoti retu reizi ar elektrodu var ielīst, kur nevar ar MIGa pistoli, varbūt labāk izdedzina rūsu (bet kurš gan netīrītus rūsekļus metina?).
Bet ja grib metināt mājās bez mūžīgā čakara, tad MIGs ir īstā izvēle. MIGi ir arī samērā mazi un var likt mazo balonu. Mājai pilnīgi pietiek.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/03/2013 12:44

Jā, pavisam piemirsu - ar elektrodu par bleķu metināšanu var aizmirst, bet saimniecībā ļoti bieži tas ir vajadzīgs.
Es teiktu, ka MMA ir specifisks palīginstruments mūsdienās, nevis pamata metināmais.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 23/03/2013 13:41

Nezinu gan. Cik saprotu, MIGi pastāv izpildījumā, ko šeit sauc par "pusautomātu", ar ko arī es pašlaik mācos rīkoties, kamēr MMA ir "parastā", kopš padomju laikiem pazīstamā "elektrometināšana" ar elektrodiem, kas apklāti ar kusni. Manuprāt tās tomēr ir nesalīdzināmas lietas:
1) drāts diametrs, līdz ar to metināmo detaļu biezums utt. Manējais "pusautomāts" strādā ar 0.6 mm drāti. Tievākais elektrods - 1.5 mm, parasti metinu ar 2.5 vai 3.2. Šķērsgriezums atšķiras par kārtu. Man drīz būs jāmetina arī 5 mm biezi dzelži - varētu mēģināt ar to 0.6 drātīti?
2) aparatūras cena. Parastais "invertors" (cik saprotu, darbojas kā strāvas avots) man savulaik izmaksāja 160 Ls, "pusautomāts" - gandrīz 500, arī ekspluatācijai jāpieskaita gāzes uzpilde;
3) metināšana ar pusautomātu notiek "uz aklo" - zem uzgaļa neko nevar redzēt, izņemot, ja iespējams noliekt galvu tā, lai skatiens kristu gandrīz no sāniem. Metinot ar pusautomātu, piefiksēju, ka turu degli ar abām rokām, ko neatceros darījis ar elektrodu. Kāds man teica, ka uzgaļa malas (kas ir galvaniski izolētas) varot spiest pie materiāla.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/03/2013 17:47

Ļoti salīdzināmas, ja runa ir par mājsaimniecību.
1. ar 0,6 pilnīgi mierīgi var vilkt kopā 5 mm materiālu, tā ka nemetas. Man ir slinkums pētīt cik man ir drāts, bet tā ir vai nu 0.6 vai 0.8, drīzāk 0.6. Nav absolūti nekādu problēmu metināt materiālus līdz 1 cm. Ja pat nevar uztaisīt šuvi ar vienu piegājienu, kādas problēmas taisīt vairākas šuves pēc visiem metināšanas kanoniem? Ņemam vērā, ka palielinot ampērus stieples padeves ātrums arī pieaug, līdz ar to viss ir izteikts. Šeit mēs runājam par mājām, nevis kaut kādiem grandioziem elektrodiem virs 4 mm. Mājas invertors kādu cilvēks bija nopētījis max 3.2 mm elektrods. Pusautomāts to pārsit pušu vienā setā. Gluži tāpat kā pusautomāti var būt makani. Tas nav arguments.
2. 500 ls ir jau samērā profesionāls, 300 ls ir pietiekoši profesionāls ar lielākiem ampēriem kā augstākminētais invertors, lētais gals jau iet no 150 ls cik esmu redzējis. Balons, ok, ar reduktoru ieguldam sākumā ekstra 10-50 ls (atkarībā no izdomas un mākas apieties ar melno krāsu), maiņa nemaz nezinu 10 ls lielais balons? Nezinu jo 2 gadus rullēju ar vienu balonu un esmu aizmirsis cik tur tās kapeikas bija. Rullis tāpat ekonomijā jūtami pārsit elektrodus, plus vēl ērtība un bezatlikuma tehnoloģija.
3. Tās ir pilnīgas muļķības - nemaz nekomentēšu.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 23/03/2013 18:17

Lētais gals ir bez gāzes, bet vajadzīga speciāla drāts, rullis maksā pāri par 30 Ls un nevienā veikalā nav uz vietas.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/03/2013 20:10

Lētajā galā ir arī ar gāzi. Pulverstiepli neesmu mēģinājis un redzējis, bet ņemot vērā tās mazo izplatību jādomā, ka tai ir daudzi mīnusi.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **              **   *******   **     **  ********  
 **              **  **     **  **     **  **     ** 
 **              **  **         **     **  **     ** 
 **              **  ********   **     **  **     ** 
 **        **    **  **     **   **   **   **     ** 
 **        **    **  **     **    ** **    **     ** 
 ********   ******    *******      ***     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727