UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: metināšanas invertors
Autors: Norcha67 (81.198.173.---)
Datums: 27/03/2013 13:55

Paldies Vilnim radio un pārējiem, sazinājos ar pāris remontētājiem, tad arī nolēmu ka to TIG pa tādu naudu nedabūšu. Man tas metināmais tāpat Kā ĢirtamL vajadzīgs šad un tad te žogam, te pagrabā, te garāžā. Invertoru vieglāk staipīt un fakts, ka parastā svarka sit korķus ir taisnība, jo pirms domas pa pirkšanu pamēģināju mazo svarku vai vispār vēl māku metināt, un sita korķus, bet pēc nedēļas ar invertoru nesita, metināt arī likās daudz patīkamāk. Jau it kā sarunāju, ka ņemšu Telwin 165, ceru, ka manām vajadzībām pietiks.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 27/03/2013 14:00

Tieši tā, invertors būtībā ir elektronisks strāvas avots ar vai bez programmatūras un citādiem uzlabojumiem atšķirībā no strāvas avotiem, kuros iekšā ir transformators. Invertori ir ne tikai MMA (principā apzīmē klasisko elektrodu). Parasti jau pārdevējs raksta, ka tas ir invertors un atslēgvārds ir MMA.
Invertoru vājā vieta ir elektronika, kura var nobeigties (putekļi, sitieni, arī var gadīties pārslodze, brāķis) un tad to labot teorētiski var, bet nav dzirdēts, ka tos labotu - neatmaksājas. Spoles tadā ziņā ir ilgmūžīgākas. Invertoru pluss (papildus khe) MMA vēl arī ir tas, ka tie ir DC un tiek uzskatīts, ka metinājums sanāk labāks nekā parastajiem AC spoles aparātiem. Var mainīt polaritāti darba gaitā. Bet atkal ir dikti liels jautājums par izpildījumu un efektīvo jaudu gan invertoram gan spolei - tikpat labi var teikt, ka invertors ir slikts attiecībā pret labu spoli. Es esmu metinājis ar 30 ls spoli un 160 ls invertoru - atšķirību nejutu, lai gan meklēju.
Ja nu reiz meklēt to MMA invertoru, tad laikam tomēr jāpievērš uzmanība ir firmai, vai tā ir 100% ķīnas darbs, vai tomēr mazliet rietumu roka klāt likta. Pirmie ir lotereja, var strādāt un nav ne vaina, bet var arī nesanākt, statistikas nav, bet garantijas termiņi uz to norāda. Garantijai es pievērstu gan uzmanību - ja dod 2 gadi, tad jau tā kā varētu ciest - ja 2os nesaiet dēlī, tad vēl savus 3 noteikti nostrādās. Nu nākamais būtu jāskata tā slodze - procenti un ampēri, lai skaidra bilde vai vēlamo elektroda diametru vilks un cik ilgi pirms dzesēšanas. Lielo dūžu invertori šķiet 160 ls var neiekļauties, neesmu kādu laiku pētījis. Visticamāk tajā kategorijā būs vien tie ķīnieši un 3/4 ķīnieši.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 27/03/2013 14:02

Man šķiet, ka tieši tas Telwin 165 arī ir man. Strādā. 3.2 elektrods max. 4nieks teorētiski jāvar, bet praksē jau nevelk. Bet kā jau teicu pāris gadus neesmu darbinājis. :) Bet gan jau strādā, kur liksies, tik jāizpūš putekļu gubas.

Re: metināšanas invertors
Autors: slepnis nelog (159.148.7.---)
Datums: 27/03/2013 14:40

Varu notirgot savējo. Kā jau teicu, gribu upgreidoties uz Tigu.

Re: metināšanas invertors
Autors: GirtsL (77.38.175.---)
Datums: 27/03/2013 15:18

Ko sakat par šo?
[www.ss.lv]

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 27/03/2013 17:56

Normāls aparāts par adekvātu cenu. Ja viss strādā var droši ņemt.

Re: metināšanas invertors
Autors: Norcha67 (81.198.173.---)
Datums: 28/03/2013 09:32

GirtamL. Tieši šo es arī nopirku. Džeks, pats strādā Rīgā firmu neatceros, kas tirgo un remontē metināmos. Tam invertoram bija ieplīsis vāciņš, tas ir nomainīts, tāpēc tik lēts, jauns un garantija. Pa lieldienām šis tas jāsametina, tad varēšu pateikt konkrētāk. Bet par tiem elektrodiem viņš arī godīgi pateica, ka uzrakstīts jau ir uz plāksnītes stiprums un līdz 4mm, bet metina kā Vilnis teica līdz 3mm, bet vislabāk aparāts strādā ar 2,5 elektrodiem.
Man viens remontnieks solījās pārdod lietotu Itāļu futura (varbūt pamatnosaukums tas pats Telwin), ar viņa garantiju laikam bija līdz 180 A un cena 170Ls, Rīgā. Ja interesē varu iedot numuru.

Re: metināšanas invertors
Autors: mtx (178.16.22.---)
Datums: 05/02/2015 20:29

Ka jūs domājat vai Telwin firma ir nopietna vai tas pats ķīnietis vien ir
SS ir diezgan daudz invertoru ar lieliem ampēriem 200-250 ,bet nu reāli jau to amp tik daudz iekšā laikam jau nav ?
līdzīgi šim [www.ss.lv]

ja kadam ir kādas atsauksmes par līdzīgiem aparātiem - padalieties

Re: metināšanas invertors
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 06/02/2015 00:24

Palapojiet Krievijas zēnu forumus. Praktiski visi MMA 150-200A ir izgatavoti Ķīnā-P.O.R.C.. Es ari nopirku tādu verķi poļos, maksāja ~80€- eurotek, 250A, Latvijā tas būtu 150€. Ņēmu bez indikatoriem, ja būs jāremontē, tad tikai liekas problēmas.Paskatījos zem vāka. Elementu bāze normāla, montāža arī. Vienīgi 250A izejas diodes nevilks, kādus 150-180A gan. Domāju tas pats ir ar visiem pārējiem. Lai iekļautos cenā 100€ Polijā vai 150-200€ Latvijā elementu bāze būs tā pati. Lai reāli vilktu 250A, tad pamatelementi maksās 50$, pa velti neviens kopā nelodēs. Krievu saitos ir shēmas, fotogrāfijas, apraksti. Fotogrāfijās var ļoti labi redzēt visu pie mums pieejamo brendu līdzību. Pamatā ir kādi 2-3 shēmu/montāžas risinājumi. Tālākais fantāzijas par uzrakstiem un korpusu maliņu noformējumu. Telvini, elvini, teki, eki utt. Tā kā par brendu var neiespringt. Tikai atverot vāku var saprast kas ir vai nav ielodēts. Pēc shēmām nopratu-ir drosele izejā. Tā uzlabo loka aizdegšanos un stabilitāti. Manam tās nav, uz plates pliks savienojums. Tāda drosele varētu būt salīdzinoši dārga un te ekonomija. Vai tā būs ielodēta Telvinam? Visa problēma ir varbūtības teorijā- Vai montāžas rūpnīcai nav iesmērēti kādi brāķēti/nekvalitatīvi shēmas elementi. Jaudas diodes, mosfeti, igbiti utt.. Dārgais-lētais šādās cenu kategorijās Ķīnā rodās no vienas kastes. Nekāda eiropa tām platēm nav pat tuvumā bijusi, nav tur ne Fraņču, ne Vacu , ne Itāļu pirkstiņi ko čamdījuši. Un tas ir viss par brendu un super labiem verķiem 100-200€ tehnikai.

Re: metināšanas invertors
Autors: mtx (178.16.22.---)
Datums: 06/02/2015 19:36

paldies Eziss par izsmelošu atbildi , es pats arī stipri sliecos uz līdzīgām domām par to ,ka viss tāpat nāk no Ķīnas un vnk par pliku brendu 2x vairāk pārmaksāt (protams ja nepelna ar to naudu) nav īsti vērts un tīri savām vajadzībām - pāris reizes mēnesī/nedēļā šo to piemetināt dārgais aparāts īsti neatmaksāsies

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **      **    **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     ********* 
 **     **   **   **   **     **    **      **     ** 
 **     **    ** **    **     **    **      **     ** 
 ********      ***     ********     **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727