UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: metināšanas invertors
Autors: Rx (77.38.137.---)
Datums: 23/03/2013 20:28

Izvēle ļoti atkarīga no naudas lieluma, ko var atļauties. Katram metināšanas veidam ir savi plusi un mīnusi. Svarīgi, ko augstāk vērtē: kvalitāti, ērtumu, cenu, vajadzību, izmantošanas biežumu, pēcapstrādes kvalitāti...No sevis varu teikt: Man ir metināmais aparāts jau no 1975gada. Paštaisīts. Nu jau arī Inventors. Ir autogēns. 95 vai vairāk % pilnīgi pietiek ar elektrodu metināmo. Autogēnu izmantoju M401 ( Moskvich 401) pārmetināšanā..... Domāju, ka TIG būtu arī laba lieta: skaista, līdzena, precīza šuve. MIG: maz esmu strādājis, bet noteikti tā ir arī manta....meistara rokās. Liels pluss tai: nav šlakas, kas rada produktu labākai pēcapstrādei.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 23/03/2013 20:47

Ir jau naudas jautājums, bet es tomēr esmu pārliecināts, ka migs tieši ir visizdevīgākais no visiem mājsaimniecībā, jo ar viņu tieši var izdarīt 99% metināšanas mājā, ko nevar panākt ar elektrodu. Ja ir elektrods, tad ļoti nosacīti sanāk 95% kā minēts augstāk, bet tas nav riktīgs %, jo ir daudz brīži kad nemaz pie metināmā neķeras, jo zin, ka nesametinās ar elektrodu, t.i. bleķis, sīkdetaļas, robu aizliešana utt. Ja ir mig, tad patiesībā viss pārējais ir lieks.
Mani māc aizdomas, ka daļai ļaužu dzīvē gadās tā, ka nopērk to elektrodu pēc sentēvu ieteikuma un tad aizbrauc pie kāda rada vai drauga un redz migu un tad to pēcāk arī pērk un elektrods paliek lieks.
Kāda tad cenas starpība? Labs invertors un samērā labs migs cenā atšķirsies par 100-150 ls, bet par tiem 100/150 tad arī ir viss ko var vēlēties.
TIG ir tik reti vajadzīgs, ka ja nav mazliet ķerts uz štrumiem, tad var nodzīvot dzīvi bez bēdu bez tiga. Tig principā ir jau high tech, lai gan jau tagad sāk parādīties plaši ar demokrātiskas cenas aparāti, bet normāli ja salīdzina vienas klases aparātus, tad tigs ir visdārgākais un plus vēl argons, kas tiešām ir jau padārgs. Nu ko ar tigu darīsi? Inox, konkrētas tērauda markas darbi - mājsaimniecībā tas nu tā, tik reti, ka nerentējas turēt to aparātu. Labāk iegūt jaunus draugus kaimiņos ar tigu.
Par kvalitāti arī gribētu teikt, ka amatierim ar migu sanāk tik labi, kā profesionālim ar elektrodu. Lai ar elektrodu strādātu tomēr ir jābūt labām iemaņām, kas nav priekšnoteikums migam. Nedēļu pastrādāji ar mig un māksla jau lielos vilcienos rokā. Ar elektrodu var mūžu nodzīvot un kvalitatīvu šuvi neuztaisīt. Nu šlaks ir konkrēts mīnuss elektrodam. Riktīgākā ķēpa.

Re: metināšanas invertors
Autors: Norcha67 (91.135.85.---)
Datums: 26/03/2013 22:09

Paldies par ieteikumiem. Man ieinteresēja Rx ieteiktais GYS GYSMI 165. Bet skatījos un neatradu, ka tam būtu TIG funkcija. Varbūt vari pakomentēt?
Biju nosliecies uz UNistar ar TIG funkciju par apmēram 140 Ls, bet parunāju arī ar pāris remontdarbnīcām, nu saka, ka visi pārējie, kam nav pazīstams nosaukums tipa Telwin, Lincoln utt. esot ķīnieši. Šiem aparātiem tā TIG funkcija esot stingri nosacīta. Gadoties, ka tie ķīnieši iet ok, bet gadās, ka nē un tad taisīt īsti neatmaksājas. Nu vēl domāju, vai zem 200Ls var dabūt labu arī ar TIG, vai tomēr paņemt pazīstamākas firmas bez TIG. Pats neesmu metinājis ar TIG, gadus 20 atpakaļ ar pusautomātu uzmetināju gandrīz jaunu " Zapiņu" ....:) bet nu tagad pusautomātu ar visām tām drātīm un baloniem noteikti negribu, nav man katru dienu jāmetina un bleķus metināt nav vajadzība.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 27/03/2013 01:40

TIG ir balons. Elektrodi TIG/MAG ir daudzskaitlī nevis MIG drāts rullis 1. gab. ;) Tas nu tā, bet godīgi sakot loģiku tā īsti nesapratu.
Lai nu kā, bet ja tik tiešām ir maz jāmetina un to parasti dara ārā (neveselīgais dūmelis, šlakas gruži, lidojošās bumbiņas) un dažādās vietās, kur balonu negribas stumt, tad elektrods ir ok. Lai gan tā ļoti godīgi neredzu atšķirību starp parastu transformatora metināmo pa 30-40ls un invertoru pa 160 ls, izņemot svaru (viens sver 15 vai 20 kg, otrs - 5kg). Loku ar abiem var manuprāt vienādi ērti (vai nēerti - ar ko salīdzina) gan uzšķilt gan noturēt. Jā, digitālais ekrāns ar sarkaniem cipariem. :)
Tig + invertors no lētā gala. Es nezinu, bet būtu piesardzīgs, slikts TIG (nestabils vai kā to nosaukt) nedod rezultātu. TIG ir DC un/vai AC, lētajiem būs tikai viens, kas ierobežo metālu un rezultātu.

Re: metināšanas invertors
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 27/03/2013 01:43

Kļūdījos, MMA. :)

Re: metināšanas invertors
Autors: slēpnis nelog (91.105.65.---)
Datums: 27/03/2013 02:26

Parastais transformators sit 16A automātu ārā.

Re: metināšanas invertors
Autors: GirtsL (77.38.175.---)
Datums: 27/03/2013 11:18

Pievienojos elektrodu metināmā meklējumos.
Šajā sfērā esmu pilnīgs iesācējs, pieredze tikai ar pusautomātu, pāris šuves.
Izmantošu reti un parsvarā biezāku dzelžu metināšanai, kā piemēram garāžas bedrei leņka dzelžu karkass, bīdāmo vārtu karkass, utt.
Apskaidrojiet ludzu vai pareizi sapratu?
Pusautomāts ar balonu ir MIG
Invertors ar elektroddiem ir MMA
A kas ir parastie elektrodu metinamie, ar ko tie ir sliktaki švakāki?

Gribētos iekļauties līdz 150Ls. Ko iesakat?

Re: metināšanas invertors
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 27/03/2013 11:27

No pieredzes varu teikt, ka parastais transformators(maiņstrāva) ir draņķis, salīdzinot ar inventoru. Kopš nopirku pēdējo trafs nav aiztikts. Inventors velk 3,2 no 1 fāzes, bet trafs no divām. Abi mēdz izsist korķus, ja mājā vēl kas ieslēgts tajās fāzēs. Bet 380 pret 230 vajadzētu būt krietni mazākai strāvai. Pārvietošana, vietas aizņemšana, štromes taupīšana, pati metināšana - viss par labu inventoram!

Re: metināšanas invertors
Autors: GirtsL (77.38.175.---)
Datums: 27/03/2013 11:33

Tātad invertors un tiem atslēgas vārds ir MMA, pastāv vēl kāds saisinājums?

Re: metināšanas invertors
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 27/03/2013 13:16

"invertors" manā izpratnē ir jebkurš elektronisks impulsu baroklis, ko izmanto metināšanai. Ja nekļūdos, tad priekš parastajiem elektrodiem (Manual Metal Arc, pēc noklusēšanas jāsaprot, ka aizsargvide ir kušņi, ne gāze) tas "tēlo" strāvas, priekš Metal Inert Gas pusautomāta - sprieguma avotu. Var būt vai nebūt pārslēdzams starp minētajiem režīmiem.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   ********   **              ** 
 **     **  **     **  **     **  **              ** 
 **     **         **  **     **  **              ** 
 **     **   *******   ********   **              ** 
 **     **         **  **         **        **    ** 
 **     **  **     **  **         **        **    ** 
 ********    *******   **         ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727