UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Apstādījumi pie žoga
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 18/05/2011 21:48

Kaimiņam pagadījusies nervoza sieva, ši uzbrauca, ka es nedrīkstot stādīt ogulājus tuvāk kā 3m no viņas žoga un augļu kokus tuvāk kā 5m no viņu žoga. Tas ir kaut kur tiešām atrunāts? Viņiem egles sastādītas tieši pie žoga, bet to varot, jo tie, redz, neesot augļu koki. Klausos un brīnos. Kā tad īsti ir?

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 19/05/2011 10:22

Varu vien ieteikt rūpīgi pārlasīt Civillikumu, tur šādas lietas ir diezgan detalizēti atrunātas.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 19/05/2011 13:04

Paldies, Civillikumā, kā jau biju iedomājies, nekā nav. Tur ir apstāstīts, ka es varu lasīt un ēst tos ābolus, kas no kaimiņa krīt manā dārzā, bet par attālumiem - pilnīgi nekas.
Pašvaldības neteikumos vienīgie apstādījumu attālumi, kas minēti, ir koku attālums no daudzdzīvokļu māju sienām.
Tā jau arī biju iedomājies, ka tas ir no pirksta izzīsts, jo pēc kaimiņienes teiktā sanāk, ka augļu koks jāstāda 5m no žoga (pat māju drīkst celt 4m no žoga!), bet egli tu vari stādīt 5cm no žoga, nu tas galīgi nemeiko sensu.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 19/05/2011 14:30

Palasījos sava pagasta noteikumos, tur arī nekā tāda nav.
Smieklīgi patiesībā izklausās, jo ogulāji lielākā daļa, ko esmu redzējis, vairāk par 1m rādiusā nemaz nav, nu sevišķi lieli īpatņi velk uz kādiem 1,5 metriem.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 19/05/2011 14:44

drusku neprecīzi.
Kāds augs tiek stādīts uz/ pie robežas, tam visticamāk nav nekādas nozīmes, bet kad tavs stādītais brīnums izaugs liels, tad tā zari līdīs kaimiņa teritorijā, vai arī aizkavēs saules gaismu - šīs ir fīčas pret ko var celt iebildumus.
Vēl jāpatur prātā,
ka kaimiņs var celt pretenziju ja tev ir nekopta teritorija (pašvaldības policija sastāda administratīvo pārkāpumu protokolu), un viens no teritorijas nekopšanas pasākumiem ir dzīvžoga aizlaišana nenosakāmas formas biezoknī, kas nedodievs plešas uz tramīgās kaimiņienes pusi, vot tad gan tas ir pakaļā... jo Tev ir jāvar savu brīnumu apkopt no savas teritorijas... (neesmu jurists, pat negribu tāds būt, bet par šo esmu 98% kā pārliecināts)

Vēl fīčas,
kas jāievēro, audzējot bites, stropa eja nedrīgst būt pagriezta uz kaimiņu pusi, bet ja tomēr ir - tad tur ir noteikti metri, un pat tad ja sanāk konstatēt čp. tad vēl ir jābūt sētai vai dzīvžogam.

bet ir arī labās lietas,
neviens Tev neliedz uztaisīt kurmju biedētāju, kautko līdzīgu vēja ģeneratoram utt :)

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 19/05/2011 15:27

5 m no stumbra attiecas uz jaunu māju celtniecību pie esošiem kokiem, bet ne otrādi.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 19/05/2011 15:54

Ja man šķūņa pamats/karkass pieiet tuvāk par metru pie meža zemes (manā īpašumā esošas), bet jumta pārkare pat iekaras meža teritorijā, vai esmu ko pārkāpis?
Cik esmu interesējies, tas, kur tieši novelk pagalma robežu, atkarīgs no konkrēta mērnieka ieskatiem un nekādi normatīvi to neregulē. Terplānā tikai teikts, ka meža zemi nedrīkst transformēt, izņemot izņēmumus, kas uz mani neattiecas.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 19/05/2011 19:30

Meža zemes robeža nav noteicošais rādītājs, sienas/pamati nevar izvirzīties tajā, par konsolēm un jumta pārkarēm nāksies pameklēt atbildi, taču vismaz pēdējās kontrolē tikai kādās ļoti skrupulozās būvvaldēs (ne visur ģenplānā prasa norādīt jumta līniju, tāpat mērnieku topogrāfijās to neuzrāda, tikai balkonus, erkerus u.c. konsoles). Pie tam, to robežu jau redz tikai uz papīra, ne zemes. Īstais ierobežotājs ir attālums līdz koka stumbram, kas arī dabā viegli ieraugāms un izmērāms (kaut ar sprīžiem).

Meža zemes robeža ir savulaik precīzi(?) noteikta un uzrādās VZD izsniegtā Situācijas plānā (tikko tādu vienam objektam taisīju). Plāns praktiski identisks zemes robežu plānam, tikai vairāk informācijas. Nu un meža apsaimniekošanas projektā, protams.

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: EjTakTu (78.84.61.---)
Datums: 19/05/2011 21:20

>aaaa
Ja pareizi atceros Tu kaut kur Mārupes pusē mitinies. Tad nu paskaties šiten te, ap 24.lpp
[www.rpr.gov.lv]
Paprasi kaimiņienei, vai viņai ir Tava rakstveida piekrišana to egļu audzēšanai, un vai tās nepārsniegs 1,5m :)

Re: Apstādījumi pie žoga
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 20/05/2011 09:45

Paldies, es gan esmu Babītes pagastā. Tiko vēl apskatījos, interesanti, bet mums tāda punkta nav, Mārupē tiešām ir. tas gan man liekas diezgan apgrūtinoši, ka, lai stādītu dzīvžogu, vajag kaimiņu rakstisku piekrišanu, bet nu daži jau tiešām iestāda tūjas un negriež - izaug 10m siena. Nu skaidrs ir viens, ne Civillikumā, ne pagasta noteikumos ne par ogulāju, ne par augļu koku kaut kādiem attālumiem nav minēts ne pušplēsts vārds. Bet tā diemžēl dzīvē ir iekārtots - tie lielākie bļāvēji un "likumības" meklētāji jau parasti paši ir tie lielākie nesmukumu un šmuces taisītāji. Tai pašai kaimiņienei dārs ir pilnīgi izlaizīts, bet aiz žoga tāda būvgružu un mēslu kaudze, jau kuro gadu, ka maz neliekas. No sērijas - neko nezinu, tas nav manā teritorijā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********        **  **    **   *******  
 **     **  **    **        **   **  **   **     ** 
 **             **          **    ****           ** 
 ********      **           **     **      *******  
 **     **    **      **    **     **            ** 
 **     **    **      **    **     **     **     ** 
  *******     **       ******      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727