UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kur lētāk :  Building.Lv Forums

antenas masts
Autors: qwe (---.bn.ngn.lv)
Datums: 31/01/2012 15:07

Kāds var padalīties pieredzē vai idejās kā varētu pa
ātro sasviest kopā no 1m - 1,5m trubām antenai mastu?
Kore ir ap 5m augstu. Plānots stiprināt gar ārsienu. Virs kores vēlams bez atsaitēm - cik metrus var laist?
Vajadzīgs ir protams, lai var pagriezt mastu jebkurā laikā un nostiprināt, lai negrozās.
Kādu trubu diametru izmantot, kāda materiāla un kur var iepirkt lētāk?

Re: antenas masts
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 31/01/2012 15:48

Jāsāk ar to kas pa antenu būs tajā mastā.
Mastu izgatavošana, labas cenas un kvalitate -
[www.sharps.lv]

Re: antenas masts
Autors: qwe (---.bn.ngn.lv)
Datums: 31/01/2012 16:16

Parastā TV antena.
Lielie masti nav vajadzīgi vienkārš trubu risinājums. Un firmu pakalpojums nu galīgi nav nepieciešams. Depo var metros nopirkt.
Uztrauc vieta nostiprināšanai. Kā viņu var realizēt, lai var pagriezt, kad nepieciešams.

Re: antenas masts
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 31/01/2012 16:23

Kam tu viņu gribi grozīt? Vai tad TV tornis migrē?

Re: antenas masts
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 31/01/2012 16:36

Tagad tāda veida masta konstrukcijas jau sen netaisa. Uzliec antenas kronšteinu pie sienas vai kores ( ja vajag varu uzmetināt ) yagi tipa 21.-60.kanāls anteni noregulē pēc maksimuma un miers mājās.

Re: antenas masts
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 31/01/2012 16:59

Te vari paskatīties manu antenu konstrukcijas. Varbūt kāda ideja noder
[www.freefm.lv]
Tur gan es, mācību nolūkam, apskatu FM antenas izgatavošanu bet antena paliek antena. Gatavus antenu mastus vislētāk nopirksi Yotas bāzē Lizuma ielā. Es gan savam konstrukcijām izmantoju visu, kas ir pie rokas.

Re: antenas masts
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 31/01/2012 17:06

Te būs bildes uz dažādiem stiprinājumiem [fotki.lv]
Ja rokas aug no īstās vietas, tad vienmēr var ko izštukot

Re: antenas masts
Autors: kaimiņš (213.226.141.---)
Datums: 04/12/2019 09:15

Vajag uzstādīt ārā virszemes TV antenu. Antenas masts caur jumta seguma iet iekšā jumtā netālu no jumta kores un stiprinās bēniņos pie jumta spārēm. Par mastu materiālu varētu izmantot metāla cauruli, bet man kaut kā baida zibens iesperšanas varbūtība. Mastam nebūs zemējuma un piemontēts pie jumta koka konstrukcijas, līdz kuram zibens varētu aiziet. Varētu protams izvedot zemējumu, bet tas šajā gadījumā nav pārāk viegli izdarāms. Varbūt ir kādas idejas, antenas mastu izgatavot no cita materiāla?

Re: antenas masts
Autors: ETT (85.254.147.---)
Datums: 04/12/2019 09:52

Vai antena arī būs no dielektriķa, un no antenas nāks optiskais kabelis? Ja ne, tad kā ar zibeni?

Re: antenas masts
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 04/12/2019 17:13

Es mammai antenu bēniņos pie spares piestiprinaju. Rada labi, nav uz jumta jalien , nav jumta caurumi jataisa. Antena no labā gala, līdz tornim kadi 20km. Uzliksana uz jumta nekadu labaku rezultātu nebūtu devusi....Varbūt Tev arī nevajag iecikleties uz likšanu arpusē.

Re: antenas masts
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 04/12/2019 18:10

Jā, man arī antena ir bēniņos un nekādu problēmu nav. Nezinu kur atrodas TV tornis, bet pieļauju ka Rīgā, attiecīgi man sanāk 40 km kaut kur. Ņemot vērā, ka vienu reizi jau man nācās mainīt to shēmiņu antenā, tad novērtēju, ka to var izdarīt nekāpjot uz jumta. Arī iesaku testa režīmā vienkārši to antenu ielikt beniņos un tad jau redzēs vai nepieciešami uzlabojumi. Savukārt radiniekam no LAtgales nepietika ar mājas kori, nācās likt stipri augstākā vietā - pie viena koka mājās. Tāpēc vērts testēt un tad domāt par risinājumu.

Re: antenas masts
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 04/12/2019 18:16

Nu viss atkarīgs no attāluma līdz TV tornim. Domāju 1 km attālumā no Zaķusalas TV rādīs arī ar televizora antenas ligzdā iespraustu naglu.

Re: antenas masts
Autors: Cogito (84.237.197.---)
Datums: 04/12/2019 19:00

Man arī antena bēniņos. Līdz tornim gaisa līnijā 42 km. Pie tam tā kā bēniņos tomēr drusku par šauru, antena vērsta apmēram 20 grādu leņķī pret līniju uz torni. Viss notiek.

Re: antenas masts
Autors: Antiņš (62.85.77.---)
Datums: 04/12/2019 20:08

Laukos bija kaut kas līdzīgs kā vienā no linkā atbildēs iepriekš. Pie vēja kastes pieskrūvēts. Gals zemē ierakts. Starp stiprinājumu un cauruli ielikts kāds gumijas gabals lai vējā mazinātu berzi.

Re: antenas masts
Autors: protuprotu (62.85.88.---)
Datums: 04/12/2019 20:25

Man antena ilgu laiku stāvēja zem jumta bēniņos. Uzskatu, ka vislabākais variants. Kad uzliku bleķa jumtu,tad gan nācās pārlikt virs jumta. Attālums līdz tornim apmēram 25km.

Re: antenas masts
Autors: paskars (78.84.218.---)
Datums: 04/12/2019 21:51

Man Jelgavā 40 km no torņa arī antena stāv bēniņos vienkārši uz grīdas nolikta un viss pa smuko. Bija slinkums uz jumta kāpt un nolēmu paprovēt. Vienīgi ir ļoti laba pasīvā antena laikam ka DTX92... Paliela tāda.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  **    **  **    ** 
 **        ***   **  ***   ***  ***   **  ***   ** 
 **        ****  **  **** ****  ****  **  ****  ** 
 ******    ** ** **  ** *** **  ** ** **  ** ** ** 
 **        **  ****  **     **  **  ****  **  **** 
 **        **   ***  **     **  **   ***  **   *** 
 ********  **    **  **     **  **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727