UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Vai privātmājai vajag skursteni?
Autors: Raivis S. (185.113.168.---)
Datums: 04/09/2019 10:36

Filozofiski praktisks jautājums - vai privātmājai ir racionāli izbūvēt skursteni, ja netiek plānots pamatapkures veids, kurš šo skursteni izmantos? Šajā gadījumā skurstenis tiktu izmantots tikai kamīnkrāsnij viesistabā bez centrālapkures funkcijas.

Ņemot vērā, ka pats skurstenis+izbūve+jumta pieslēgumi ir diez gan dārgs pasākums, rodās jautājums, vai nesanāks ļoti dārgs interjera elements. Varbūt kāds var padalīties ar savu praktisko pieredzi, cik bieži izmanto kamīnus/kamīnkrāsnis savās mājās un vai ieguldījumi ir bijuši tā vērti. Vai tieši pretēji. Varbūt kāds nožēlo, ka skursteni neizbūvēja mājas būvniecības laikā.

Vienīgais, kas man liek šaubīties par skursteņa izslēgšanu no mājas projekta ir tās pāris apokalipses reizes gadā, kad pazūd elektrība, potenciāls naudas ietaupījums aukstajās ziemas dienās, kad var palīdzēt pamatapkurei ar krāsns kurināšanu un kaut kāds zemapziņas stereotips, ka mājai vajag skursteni, jo tā vienkārši ir pieņemts.

Re: Vai privātmājai vajag skursteni?
Autors: v_t (87.110.65.---)
Datums: 04/09/2019 13:18

vajag.
un vajag pie viena izbūvēt ventilācijas cukas.Tas stipri atvieglo un vienkāršo ventilācijas jautājuma risināšanu.

pamatapkurei man ir ss, bet arī arī maza čuguna krāsniņa, ko šad tad patīk iekurt. drēgnajās rudens dienās vai tad, kad riktīgi uzkniebj. pagājušo ziemu nepilnu steru malkas nokurināju.
ir iespēja nokurināt papīra un kartona iepakojumu, protams, tas nav baigi svarīgs arguments.

Autors: Oskars M (212.93.96.---)
Datums: 04/09/2019 13:33

v_t rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pamatapkurei man ir ss, bet arī arī maza čuguna
> krāsniņa, ko šad tad patīk iekurt. drēgnajās
> rudens dienās vai tad, kad riktīgi uzkniebj.
> pagājušo ziemu nepilnu steru malkas nokurināju.
> ir iespēja nokurināt papīra un kartona iepakojumu,
> protams, tas nav baigi svarīgs arguments.

Kā ir tādiem retu reizi izmantotiem skursteņiem ar apkopi? Ja nelieto, tad nav jātīra, vai tomēr kaut kas sakrājas, piemēram, no ventilācijas vai kā?

Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 04/09/2019 13:41

Apkurei atkarīgs no risinājuma, šodien var lieliski iztikt bez skursteņa (gāzes kondensācijas katls, siltumsūknis, elektroapkure).

Ventilācijai tradicionālo vērtību cienītājiem vertikālie mūra/betona vēdkanāli arī nepieciešami. Mūsdienīgiem risinājumiem var rīkoties arī savādāk.

Tradicionālais (malkas utml.) kamīns bez skursteņa nedarbosies. Citādiem kamīniem skursteni nevajag.

Autors: Ambrosio (85.254.211.---)
Datums: 04/09/2019 19:52

Ja es celtu vēl vienu māju, tad ekonomiskajā variantā censtos iztikt bez skursteņa. Ir piespiedu ventilācija, tai ir atsevišķi caurumi sienā ar caurulēm pieplūdei un izplūdei, skurstenis nav vajadzīgs. Man ir kamīns, vismaz man viņš reāli nav vajadzīgs, kaut kad pašā sākumā iekurināju ziemas spelgoni, bet nu jau gadus 7 stāv neizmantots. Ja jauna māja ir energoefektīva saprāta robežās un neatrodas vietās, kur elektrības vairāk nav nekā ir, tad nevajadzētu būt problēmām iztikt bez skursteņa. Atstājot iespēju, ja nu drausmīgi baigi savajagas, tad izbūvēt skursteni pa ārpusi.

Autors: Raivis S. (213.226.141.---)
Datums: 04/09/2019 22:51

Man ir aizdomas, ka es varētu nonākt tādā pašā situācijā, kā Ambrosio. Šobrīd, protams, liekās, ka būs "baigā romantika", katru vakaru iekurt kamīnu. Papildus arī kāds eiro ietaupīsies, bet praksē, pie mūsu darba ritma, viss varētu izvērsties savādāk. Tieši tāpēc reālas māju īpašnieku pieredzes ir visobjektīvākās.

Par ventilāciju runājot, esmu paredzējis izveidot piespiedu ventilācijas sistēmu, tāpēc šis jautājums nav tik būtisks.

Autors: pašdarbnieks (84.237.136.---)
Datums: 04/09/2019 23:38

Divas lietas uz kurām cilvēks var skatīties nenogurstoši ilgi -tekošs ūdens un uguns. Atslābina.
Es projektšanas laikā(5 gadus atpakaļ) no kamīna ateicos, jo tanī brīdī man tas nelikās racionāli. Šodien nožēloju tā brīža lēmumu.

Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 05/09/2019 07:50

Vai ta skurstenis maksā tik astronomisku summu, ka šķēpi jālauž? Kaut kā privātmāja saistās ar neatkarību un iespēju izdzīvot arī visādās krīzēs, nevis būt atkarīgam no visādiem komunālajiem dienestiem, kā tas ir dzīvokļos. Zviedrijā pat manuprāt ir obligāta prasība, ka mājā jābūt vismaz vienai malkas krāsnij. Kaut gan Zviedrijā krīžu un karu ir bijis mazāk kā Latvijā.

Autors: VentsK (46.109.51.---)
Datums: 05/09/2019 07:52

Būvējot māju skurstenis izmaksā 1 - 1,5 keur. Izbūvēju Isokern skursteni (der tikai kamīnam). Pēc 8 gadiem bija brīva nauda un laiks - izbūvēju kamīnu. Ziemā iekurinu reizes 10-20, tikai romantikai.

Autors: aakk (91.105.127.---)
Datums: 05/09/2019 10:05

Man pamatapkure ir gāzes un liels kamīns (13kw). Divus līdz 6 gadus atpakaļ kurināju kamīnu katru dienu jo gāze bija dārga un malka lēta. Savukārt pagājušo un šogad malkas cena ir praktiski divkāršojusies bet gāze palika par 35% lētāka. Tātad šoziem pamatā gāze.
Ar šo gribu teikt ka ir laba iespēja manevram, atkarībā no konkrētā kurināmā cenas. Un kamīna dubultsienu siltinātais metāla skurstenis ar visu izbūvi iznāca 650eur, kas sen jau ir atmaksājies.

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
bc3Mc

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727