UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: Lepi (159.148.117.---)
Datums: 10/05/2019 10:26

Labdien!
Vēltos uzcelt guļbūvi no sava meža. Koku ir pietiekoši. Labākos atstāt mājai un pārējos pārdot. Esmu dzirdējusi, ka no ziemā nocirstajiem kokiem var (uzreiz) taisīt guļbūvi, jo tie tad paliekot taisni (nevis žūstot izliecas). Kā būtu labāk darīt ar tikko nocirstajiem kokiem?

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: qwe (158.255.56.---)
Datums: 10/05/2019 15:17

Māju celšanas no guļbaļķiem ir pēc fakta novecojusi tehnoloģija un derīga tikai vasaras mājai vai pirtij.
Pārdod baļķus un nopērc betonu. Vismaz būsi lepns par savu īpašumu.
Baļķis no kā celsi tūlīt arī pastiprināti plaisās, sēdīsies, locīsies. Tā pat jānotura pēc tam jāsakrauj sienas. Atkal jānotura. Ja pareizi ceļ, tad ar guļbūvi ir trakāk kā betons ar biezu apmetumu. Tam tu zini vienkārši standartu, kurš izpildīsies, ievērojot nosacījumus. Guļbūvei trakāk ka ar bitēm. Tu nezinu, uz kuru pusi, kuru baļķi pavilks. Sagadīsies divi neveiksmīgi kopā un būs tev plaukstas lieluma pavasaris. Manā uztverē vienīgais guļbaļķu būves veids ir no līmētajiem baļķiem un par cik sienas tā pat atduras pret 150mm biezumu, tad no ārpuses jāsiltina.
Ja ir iespēja celt māju, tad guļbūve ir tikai fetišam un nekā kopīga ar ekonomisku māju. Ja runā par mājas elpošanu, tad šī tiešām ir vienīgā būve, kuru var nosaukt par elpojošu. Attiecīgi arī apkures izmaksas 2x lielākas. Kam tas ir vajadzīgs?

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: v_t (78.84.88.---)
Datums: 10/05/2019 15:50

nu gan sastāstīji hičkoka cienīgu ziņu!
nav tik traki.
ir lietas, kas jāievēro un viss būs kārtībā.
un par milzīgajiem apkures izdevumiem, un papildus siltināšanu nav taisnība.

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: Lepi (159.148.117.---)
Datums: 13/05/2019 12:39

qwe - Paldies. Atbilde tiešām....spriežot pēc Tevis, Tavi tiešie senči ir Ādams un Ieva, kuri dzīvojuši tikai alā un uzreiz izveidojuši betona māju. Es uzdevu konkrētu jautaāumu par (guļbūvi) un betons mani neinteresē.

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: Miervaldis.l (212.93.126.---)
Datums: 13/05/2019 13:15

Var celt, kaimiņs tieši tagat pats būvē, ziemā cirstiem baļķiem.
Pats celsi vai zinoši olkuļi?

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: Lepi (159.148.117.---)
Datums: 14/05/2019 09:32

Pati es necelšu, meklēšu zinošu onkuli.
Jautāju, jo man piedāvaja uzreiz cirstos kokus salikt mājā. Radās šaubas, vai tā var un kas būs pēc tam. Vai labāk tomēr viņiem gadu likt pakals.

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: v_t (95.68.25.---)
Datums: 14/05/2019 11:15

var abējādi.
māju būvēju no svaigiem baļķiem. decembrī gāza mežu, janvārī jau sāka cirst guļbūvi.
ātri tiek zem jumta, var darboties ar iekšdarbiem inženiertīkliem. logus un durvis atstāj kā pašus, pašus pēdējos. būs vajadzīgas mazākas kompensācijas spraugas.

pirtiņu būvēju no stāvus kaltušiem kokiem. sēžas tāpat, bet mazāk.

Re: Guļbūve no tikko cirstiem kokiem!
Autors: Lepi (159.148.117.---)
Datums: 14/05/2019 11:45

Liels paldies par atbildi. Tātad var...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **      **  ********  ********   ******  
 **  **  **  **  **  **  **        **        **    ** 
 **  **  **  **  **  **  **        **        **       
 **  **  **  **  **  **  ******    ******    **       
 **  **  **  **  **  **  **        **        **       
 **  **  **  **  **  **  **        **        **    ** 
  ***  ***    ***  ***   ********  ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727