UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: TRK (159.148.68.---)
Datums: 01/10/2018 17:48

Labdien!

Ir nepieciešams noslīpēt (un nopulēt) guļbūvi no iekšpuses. Ar flekšiem. Slīpēšanas platība - aptuveni 80 m2. Koksne - priede. No iekšpuses ir labā stāvoklī, gandrīz kā jauna (tikai palikusi nedaudz tumša, un nekad nav slīpēta).

Ko ieteiksiet ņemt vērā procesā?

1. Kādu fleksi pirkt šim nolūkam?
2. Vai ekscentrisko slīpmašīnu (apaļo) ir obligāti iegādāties, lai veiktu pulēšanas (nobeigum stadijas) darbus?
3. Kādas ripas virsū likt? Kāda raupjuma?

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: v_t (95.68.1.---)
Datums: 06/10/2018 17:32

1.un 3. - fleksi vajag labu, jo slodze būs ilgstoša. jālieto 36. numura ripas. ja baļķi sveķaini, tad ripu vajag daudz. ir vērts biezāk mainīt ripas nekā censties ar koksnes un sveķu piesmērētu ripu pagarināt tās mūžu.

2. pulēta guļbūve? to es gribētu redzēt un zināt priekš kam tas vajadzīgs.
stūros, pie jebkura pakša veida būs vietas, kur ar apaļo flekša ripu klāt netiksi. tiem stūrīšiem var iznomāt vai nu nu ekscentrisko vai mazu lentas slīpmašīnu. es nomāju lentinieci un tad visus stūrus pie viena ņēmiena slīpēju.

otrreiz āru es vairs neslīpētu.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: TRK (212.3.198.---)
Datums: 08/10/2018 08:38

Paldies!

Precizējot - vai pakomentēsiet, kādēļ tieši 36 ripu, nevis, piemēram, 40 (cik saprotu, atšķirība ir minimāla).

Vienkārši 40nieces jau sapircies esmu :)

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: v_t (95.68.18.---)
Datums: 08/10/2018 15:13

tas ir praktiski tas pats raupjums.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: TRK (159.148.68.---)
Datums: 08/10/2018 15:41

Paldies, v_t!

Vai slīpējot izdevās panākt tādu izskatu, lai baļķi visā visumā būtu gaiši, bez tādiem pelēkiem plankumiem (koka tekstūras)? Protams, atkarīgs no koka stāvokļa, bet vispār domāju, vai tas ir iespējams.

Pēc noslīpēšanas visu labprāt vēlētos nopūlēt ar ekscentra slīpmašīnu!

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: Aldiss (81.198.169.---)
Datums: 08/10/2018 17:12

Pelēkā toņa noņemšanai var izmantot kādu no koksnes balinātājiem, piemēram Safor white.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: v_t (95.68.18.---)
Datums: 09/10/2018 11:31

ja ir egles baļķi, tad rezultāts būs ļoti gaišs. to var saukt arī par baltu. apstrādājot ar eļļu iegūs gaiši dzeltena dzintara toni.
ko nozīmē bez koka tekstūras? dabūt nost koka tekstūru nav iespējams un nevajag! tā taču ir dekoratīva. ja grib koku bez tekstūras, vai pareizāk sakot, ar mazāk pamanāmu tekstūru, tad jāizmanto lapegle, kļava, liepa un kādi tur vēl citi koki.
priede tumšāka, zilējušās vietas ar slīpēšanu baltas nedabūt, tur jāņem talkā balinātājs.
man pārsvarā ir egle, tikai daži priedes baļķi, kas palika tumšāki arī pēc balināšanas.

pulēt guļbūvi, slīpēt ar ekscentrisko slīpmašīnu manā skatījumā ir mazohisms.
nez vai tāda vēlēšanās būs vēl palikusi pēc pāriešanas visam pāri ar fleksi.

atkārtošos vēlreiz par ārpusi - otrreiz es to neslīpētu. saules pusē pēc pieciem gadiem viss jau būs pelēks. eļļa no melnēšanas neglābj. tad ir jālaiž pāri kaut kas tonējošs. piemēram kā apstrādāta valmieras publiskā pirts.
iekšpuse desmit gadu laikā praktiski tāda pati kā pēc eļļošanas.
zinu vēl kādu guļbūves īpašnieku, kurš metās slīpēt katru no jauna radušos tumšo laukumu. sākumā. pēc tam sāpju slieksnis jūtami paaugstinās un dabiskais koksnes tumsēšanas process vairs netraucē baudīt citas guļbūves priekšrocības.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: TRK (159.148.68.---)
Datums: 11/10/2018 10:56

Paldies!

Par ārpusi - neapšaubāmi, nav vērts. :)

Par iekšpusi - mēģināšu! :)

Vai kādam ir ieteikumi/atsauksmes par STAFOR produkcijas izmantošanu? Piemēram, par lineļļas krāsu NATURA, un vaskiem? Grīdas eļļām?

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: MEE (188.112.157.---)
Datums: 21/10/2018 21:33

Sveicināti,

nupat esmu gandrīz pabeidzis sienu (aptuveni 80m2 iekštelpās) slīpēšanu - tikai no iekšpuses.

Laiks - apmēram 5 dienas diviem cilvēkiem (vēl viena diena paies pie intensīva darba). Process ietu ātrāk, ja baļķi jau sākumā būtu taisni, un, ja būtu slīpēti agrāk :) Manā gadījumā tie bija cirsti ar cirvi, pēcāk ēvelēti, tāpēc nelīdzeni, un attiecīgi bija, ko noņemties.

Šādus baļķus sanāca slīpēt tikai un vienīgi ar 24 ripām. Pēcāk fiksi nopūlēšu ar 80 niecēm.

Ar 40/36 noņemt nost dažās vietās būtu ļoti pagrūti :)

Par ārpusi - noteikti pats to nedarīšu. Nebūs vairs vēlmes.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: Rx (46.109.73.---)
Datums: 21/10/2018 22:51

Lameļu slīpripas kokam ļoti fiksi aizsitās ar sveķiem..... Es izmantoju šo:

Priekšrocības: Graudiņi ar šķirbiņām pielīmēti pie alumīnija diska. Kad aizsitās ciet, ar terpentīnu, eksperimentēt var ar citiem arī, samērcē, ar pindzeli sākumā, tad ar drāšu birsti var puslīdz labi izmazgāt. Jo rupjāks grauds, jo vieglāk izmazgāt. Apgriezienus fleksim tikai uz lēno-vidējo ātrumu.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: TRK (80.89.76.---)
Datums: 22/10/2018 08:47

Slīpēji guļbūvi ar šādu? Nopietni? Pirmo reizi dzirdi. No iekšpuses vai no ārpuses?

Bildes parādīsi? :)

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: Rx (46.109.73.---)
Datums: 22/10/2018 09:51

Nē, ne guļbūvi slīpēju, bet koku , egli, priedi. Ar to lieliski var pieslīpēt koka salaidumu zāģēšanas neprecizitātes. Kāda starpība, slīpē guļbūves koku vai citu vietu, kur ir koks......

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 22/10/2018 10:09

Rx, man šķiet, ka vislabāk izmazgāt varētu to ripu ar speciālo zāģripu mazgāšanas šķīdumu, ko tirgo asinātāju kantori. Tas ir uz kaut kādas skābes bāzes. Es vnk zinu atšķirību kad mazgāju zāģripas, kuras aplīp ar sveķa apaugumu - terpentīns nevar tikt galā. Vieglu sveķi jā, bet ne apaugumu. Vienīgi pārdod to šķidrumu minimāli 5L un nav viņš lēts, bet nu vismaz zāģripām neesmu atradis alternatīvu.

Re: Guļbūves slīpēšana / pūlēšana no iekšpuses
Autors: Jonass (213.226.141.---)
Datums: 12/12/2018 18:43

Labas un kvalitatīvas guļbūves iesaku no [www.filwud.com]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **     **  **     **  **      ** 
 **        **     **  ***   ***  **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **** ****  **     **  **  **  ** 
 ******    **     **  ** *** **  **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **     **   **   **   **  **  ** 
 **        **     **  **     **    ** **    **  **  ** 
 ********  ********   **     **     ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727