UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: PikkO (46.109.47.---)
Datums: 20/08/2018 21:53

IMHO

Esmu būvkonstruktors
mūsu klimatiskajos apstākļos neatbalstu plātni virs sasaluma dziļuma ... zem sasaluma bez problēmām, bet tad tas ir baigais "perebors"

psrs laika normatīvos (erokodos nessmu meklējis) koka nesošajām konstrukcijām, tobiš koka karkasa apakšējam vainagam ir jābūt vismaz 50 cm virs zemes virsmas .... visu to ievērojot, neredzu, ka par plātni vispār ir jēga aizdomāties ..... nekas lētāk par lentveida pamatiem koka karkasa ēkai nebūs .... staveida - lokāls, pirmā brīža ieguvums, saskaitot visu līdz galam nekas nebūs iegūts

p.s.
viss tas ir "bullshits" ... plātne privātmājām, sienu "elpošana" ... :-DDD .... cel no kā gribi gala rezultāts būs apmēram vienās naudās

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Sq (78.84.130.---)
Datums: 20/08/2018 22:09

Platnei no L-elementiem ir viena papildus prieksrociba - cik esmu projektejis, pirms betonesanas tiek saliktas siltas gridas trubas ieksaa un tad lej betonu. Platnes biezums 100mm ar sabiezinajumiem zem areja L-elementa un nesosajam ieksienam. L elementi ir EPS, zem nesosajam ieksienam xps. Protams, koncentretu slodzu vietas ir sabiezinajums betonaa.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Nu cik var (81.198.202.---)
Datums: 20/08/2018 22:43

Ja esi būvkonstruktors, tad sarēķini kāds ir sasalšanas dziļums zem plātnes un ap to, nevis bārsti "es neatbalstu plātni virs sasalšanas dziļuma"
Ja nevari sarēķināt, aizej mežā ziemā un parušini pērno lapu kaudzi- atklāsi, ka grunts ir nesasalusi.
Lentveida pamati, ja nav uzlikta siltumizolācija, ziemā tiek atpūsti pliki, bez sniega un dziļi izsaldē zemi un var izcilāt pamatus.

Plātne pasargā no grunts sasalšanas zem tās pat visbargākajos apstākļos, attiecīgi nav nekāda pamatojuma pēc 1.20m vai 1.5m dziļuma.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Harijs13 (94.100.11.---)
Datums: 21/08/2018 08:25

Zeme nesasalst zem plātnes, bet sasalst kā parasti pa perimetru standarta dziļumā, īpaši, ja plātne ir siltināta ar putuplastu, tātad ...?

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: sq (78.84.130.---)
Datums: 21/08/2018 08:29

tātad liekam perimetra izolāciju

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: PikkO (46.109.86.---)
Datums: 21/08/2018 08:32

Plātnes pie mums nākušas no siltajām un klinšainajām zemēm
esmu darbojies arī Zviedrijā .... tur klinšainā pamatne tāpat tiek kārtīgi sagatavota, skaldīšana, šķemba, smiltiņa, tiek likta pamatīga izolācija pret radona gāzi .... zem privātmājas plātne kādi 20 cm ar apjomīgu stiegrojumu nepieļaujot ne mazāko mikroplaisu ...

Kūkumojošās un mitrās gruntīs zem plātnes visa pamatne jāizņem vismaz 1m un jāizpilda ar salizturīgu minerālo grunti, drenāža, siltumizolācijas u.t.t. .... vai ir vērts to darīt būvējot privātmāju ????
izdevīgāk ir izbūvēt lentveida pamatus :-DDDD .... kā iedomājies veidot cokolu pie plātnes ???

p.s.
- kas liedz grīdas plātni nodalīt no pamata atsevišķi ... grīdas betonā nemaz stiegrojums nav vajadzīgs ... kopējais betona apjoms mainīsies nenozīmīgi
- sasalšanas dziļumu nerēķina, tas dots normatīvos
- pamatus siltināt nav nepieciešams ja grīda ir siltināta un tā ir vismaz 15cm virs virspamata

IMHO

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 21/08/2018 09:49

Latvietim jau izsenis ir pārliecība, ka viņam daudz kas nozagts. Viņš aiziet uz mežu un pakašņājoties sausās koku lapās saprot, ka nozagta ir arī pamatu plātne. Tā tik lieliski varēja būt latvieša arihitektonisko izdarību objekts.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Kludzins (195.13.244.---)
Datums: 21/08/2018 11:52

Pt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gan igauņiem, gan Tena ir EPS. Bet vai tad tur
> nevajag ekstrudeto? Cik esmu pētījis EPS var
> būt pa vidu, bet visur apakšā un pa perimetru
> rasējumos ir xps. Ilgmūžības, ūdens uzsuces
> un izturības dēļ.


Nav vērts skaldīt matus. EPS arī ļoti labi uzņem slodzi un necik ūdeni.

Ja ražotājs ražo produktu un dod arī rekomendācijas, rasējumus, mezglu risinājumus, tad pēc tā arī jāvadās.

Igauņiem ir rūpnīca Pērnavā. mierīgi var braukt ciemos pie viņiem. Vai arī iesākumā tepat uz Tena.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Pt (213.226.141.---)
Datums: 21/08/2018 13:50

Esmu neprofesionālis, tāpēc man stulbums ir pieļaujams ;)
Bet xps un EPS ir taču dažādi materiāli, ne? Līdzīgi, bet dažādi. Un pielietai plāksnei tieši viss perimetrs t.sk. apakša ir visproblematiskakais, tāpēc jautāju par to.
Kas attiecas vispār uz plāksni un lentu, tad nebūtu problēmu, ja lentu nebūvētu mūsdienās ka 9stavenei. Man visi kaimiņi izrok 2m bedres visas mājas laukumā, tad šķembas un sabetone pēdu. Tad betonē pamatus. Tad to visu siltina un beigās aizber ciet. Tad pa virsu uzbetonē nesiltinatu grīdu. Pie tādas kārtības man liekas lētāk un efektīvāk ir taisīt iepriekšminēto plāksni. Protams, ievērojot tehnoloģijas nevis man viens čoms teica...
Lentai mani mulsina, ka pamats tiek iebūvēts mitrā, aukstā zemē. Ja augsts gruntsūdens,tad vispār ūdenī. Līdz ar to, tas pumpē ūdeni uz sienu. Ko kārtīgi būvnieki nokompense ar 5mm ruberoidu vai ko tamlīdzīgu,kas nepasargā no aukstuma.
Noslēgumā - tāpat kā labākais auto vēl nav uzražots, arī māja un pamati nav izgudroti. Gribētos tikai lai mūsu arhitekti un inženierzi nenoraktu kādu tehnoloģiju savas nezināšanas dēļ, bet skatītos kā pareizi to pielietot.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Kludzins (94.186.101.---)
Datums: 21/08/2018 15:09

Pt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Esmu neprofesionālis, tāpēc man stulbums ir
> pieļaujams ;)
> Bet xps un EPS ir taču dažādi materiāli, ne?
> Līdzīgi, bet dažādi. Un pielietai plāksnei
> tieši viss perimetrs t.sk. apakša ir
> visproblematiskakais, tāpēc jautāju par to.
> Kas attiecas vispār uz plāksni un lentu, tad
> nebūtu problēmu, ja lentu nebūvētu mūsdienās
> ka 9stavenei. Man visi kaimiņi izrok 2m bedres
> visas mājas laukumā, tad šķembas un sabetone
> pēdu. Tad betonē pamatus. Tad to visu siltina un
> beigās aizber ciet. Tad pa virsu uzbetonē
> nesiltinatu grīdu. Pie tādas kārtības man
> liekas lētāk un efektīvāk ir taisīt
> iepriekšminēto plāksni. Protams, ievērojot
> tehnoloģijas nevis man viens čoms teica...
> Lentai mani mulsina, ka pamats tiek iebūvēts
> mitrā, aukstā zemē. Ja augsts gruntsūdens,tad
> vispār ūdenī. Līdz ar to, tas pumpē ūdeni uz
> sienu. Ko kārtīgi būvnieki nokompense ar 5mm
> ruberoidu vai ko tamlīdzīgu,kas nepasargā no
> aukstuma.
> Noslēgumā - tāpat kā labākais auto vēl nav
> uzražots, arī māja un pamati nav izgudroti.
> Gribētos tikai lai mūsu arhitekti un inženierzi
> nenoraktu kādu tehnoloģiju savas nezināšanas
> dēļ, bet skatītos kā pareizi to pielietot.

Māte google saka šādi:
Neoporam ir par 20% augstākas siltumizolācijas īpašības, kas pat ir labākas kā akmens vatei, gaisa difūzija materiālā ir salīdzināma ar priedes koksnes difūziju, neopors nesatur fenolu un degšanas laikā tas neizdala toksiskās gāzes,atšķirībā no putupolistirola, neopors ir daudz labāks skaņu izolējošs materiāls, un tam nepiemīt polistirolam raksturīgais bungu rezonatora efekts.

plātnes pīrāgs - [imgur.com]
mitrā augsnē drenāža pa perimetru un nav jāgrābj viss ārā apakšā.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Nu cik var (81.198.202.---)
Datums: 21/08/2018 18:48

.....kas liedz grīdas plātni nodalīt no pamata atsevišķi >> nekas, paradumi un lielākā daļa tā dara.
....... grīdas betonā nemaz stiegrojums nav vajadzīgs ...
>> tomēr lielākā daļa lieto armatūru, ja ne vairāk, tad tai piesietu apkures caurules.

kopējais betona apjoms mainīsies nenozīmīgi
...... >> izmantojam exel. Ne tikai betonam, bet visu pamatu+grīdas izbūves izmaksu pozīciju aprēķinam. Vieni lentu betonē zemes veidnī, citi izrok 2 metri būvbedri visas mājas apjomā.

.....sasalšanas dziļumu nerēķina, tas dots normatīvos => normatīvos ir dots zemes sasalšanas dziļums dabiskos apstākļos. Šajā gadījumā vairs nav dabisku apstākļu un būvkonstruktors nevar izrēķināt un pamatot kāds būs sasalšanas dziļums....

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: binary (90.139.203.---)
Datums: 21/08/2018 19:36

Pt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man visi kaimiņi izrok 2m bedres
> visas mājas laukumā, tad šķembas un sabetone
> pēdu. Tad betonē pamatus. Tad to visu siltina un
> beigās aizber ciet. Tad pa virsu uzbetonē
> nesiltinatu grīdu.

Ja reiz 2m dziļa bedre, tātad nesošais slānis sākas 2m dziļumā. Līdz tam - kaut kāda zampa, kas pavasarī pārvēršas par dubļu peļķi. Vai arī nav veikta ģeoloģija. Vai arī ir pagrabs. Nu vai arī te viens otrs pārspīlē.

Nesiltināta grīda izklausās mazliet jokaini. Varbūt tā ir kaut kāda "melnā grīda", kam pa virsu tomēr liek siltinājumu?

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Pt (213.226.141.---)
Datums: 21/08/2018 22:00

2m varu bildes vēl nosūtīt. 2 kaimiņi jau aizbēruši, 3ais vēl met šķembas... Un 1no šiem 3 tieši tāpat darīja arī savai garāžai.
Viss cauri tīra smilts. Tāpēc jau rakstu! Un tie nav biezie ar putniem galvā.
Un es pat šos cilvēkus nevaru vainot,jo viņi paši jau to neizdomāja. Viņiem tāds noteikti ir projekts.
Labojiet, ja kļūdos, bet mazos kantoros neviens neiespringst - inženieris ir uztaisījis 1 standarta variantu un tad tāds tiek maukts visiem. Variants, kas ir 100% droši visiem dzīves gadījumiem, neatkarīgi vai koka būda vai monolīts betons.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 21/08/2018 22:12

Rakt 2m bedri un pēc tam bērt ciet? Naudu nav kur likt. Tad es taisītu pagrabu, ja būtu tādi krutie "arhitekti", kuri projektā liktu rakt 2m bedri. Pāļus nevar sadzīt? Mans vecais 90to sākumā vienkārši ar sakarnieku stabu likšanas urbi saurba zemē caurumus ik pa 2-3m, salēja iekšā betonu ar laukakmeņiem, un pa virsu uzbetonēja betona lentu ar armatūru. Sanāk betona pāļi ar dzelzbetona sijām pa virsu.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 22/08/2018 07:59

nekas traks ar to bedri nav....ekskavators paris stundās izrok. saliek veidņus, salej pamatus,noņem veidņus, tad ekskavators aizber. Nobliete un gatavs. Ar tiem peļiem nočakaresies vairak. Plus lenta vienalga jarok, veidni javeido. Nekas ipasi letak un atrak nesanaks...Un vispar jau majas būvnieciba nav nabagiem domata....

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: sq (78.84.130.---)
Datums: 22/08/2018 09:35

Ne mums spriest, kas ir nabags un kas bagāts ,viss ir relatīvs...un mainīgs.
Es tikai atbalstu, ja cilvēks grib celt racionāli un ekonomiski pamatoti, nevis ierakt naudu zemē un ielikt bez ārā izņemšanas iespējas citos būves elementos.

Re: Koka karkasa māja savām rokām...
Autors: Jonass (213.226.141.---)
Datums: 12/12/2018 18:45

Labas un kvalitatīvas guļbūves iesaku no [www.filwud.com]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   ********   ******   
  **   **   ***   ***  **     **  **        **    **  
   ** **    **** ****  **     **  **        **        
    ***     ** *** **  **     **  ******    **   **** 
   ** **    **     **  **     **  **        **    **  
  **   **   **     **  **     **  **        **    **  
 **     **  **     **  ********   ********   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727