UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 11
Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (80.89.75.---)
Datums: 24/07/2018 19:53

Arī es pirms ēkas būvniecības nopirku Bosch PLL360. Piekrītu, ka dienas laikā ārdarbiem nav izmantojams.
Principā 1. rindu vajag uzlikt baigi precīzi, jo pēc tam nākošās gāzbetona rindas praktiski nevar nolīmeņot, jo līme klājas tik bieza cik klājas (nav jau mūrjava, ko uzkrāmē cik vajag). Es ieteiktu 1.bloku rindu noslīpēt, ja tā ir sanākusi nelīmenī. Jā, es zinu, mērkaķa darbs, bet pēc tam būs vieglāk, jo tas šķībums "vilksies līdzi" uz nākošajām rindām. Es, līmējot gāzbetona blokus, vairāk skatījos uz vertikālo taisnumu, jo horizontālais praktiski pats turējās. Vakarā pēc līmēšanas, kad sāka jau krēslot, ar iepriekš minēto lāzeru tikai papriecājos par veikumu - horizontālo līmeni, dažreiz mazliet ko arī pieslīpējot.
Jebkurā gadījumā horizontālo līmeni ir vieglāk nopasēt, nekā vertikālo, t.sk., lai bloki neaiziet uz āru vai iekšu. Tur es tik ar stiķi - uzliek līmējamās rindas stūros blokus, pagaida, kamēr tie daudz maz pielīp un stingri pa ārpusi novelk striķi, pēc kā arī vadās.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.91.---)
Datums: 24/07/2018 22:02

Niks (neīstais) Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es ieteiktu 1.bloku rindu noslīpēt, ja
> tā ir sanākusi nelīmenī. Jā, es zinu,
> mērkaķa darbs, bet pēc tam būs vieglāk, jo
> tas šķībums "vilksies līdzi" uz nākošajām
> rindām.

Kaut ko jau parīvēju, bet nu jārīvē arī prātīgi, lai neizrīvējas lieki "robi". Nākamās rindas jau arī būs jārīvē. Ceru arī, ka pa kādam milimetram sanāks pielīmeņot ar līmes palīdzību. Tad jau redzēs, kas tur sanāks…

Ar to "mērkaķa darbu" nav tik traki - ar 50x25 rīvdēli rīvējas diezgan labi.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.85.---)
Datums: 02/08/2018 18:05

Kā kopjat instrumentus dienas beigās? Lāpstu, javas kasti utt?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 02/08/2018 18:17

Noskalo ar ūdeni, lai nav javas palieku klāt.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: skrachs (78.84.77.---)
Datums: 02/08/2018 20:46

tā līmi jāmazgā nost pat vairākas reizes dienā :D
jo diezgan labi piekalst un apaug instrumenti.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.85.---)
Datums: 02/08/2018 20:54

Tinis, ar noskalošanu vien var tikai samitrināt. Mazgājot ar šļūteni, nākas kārtīgi berzt - diezgan daudz laika paņem. Domāju, vai var kaut kā to procesu atvieglot / paātrināt?

Skrachs, man "diena" pagaidām ir 3-6 stundas, 1-2 maisi. Piekalst, jā, bet it kā "nesacietē" - kad dabū ūdeni, tad var noberzt.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 02/08/2018 21:28

Spaini ar ūdeni un visu ko neizmanto ūdenī iekšā + lielumu nobirstēju ar otu vai švammi un atstāju ūdenī. Tos instrumentus kurus izmantoju visu laiku arī ik pa laikam nomazgāju.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (212.3.192.---)
Datums: 02/08/2018 21:48

Jā, jā, tie instrumenti ik pa laikam ir jānomazgā, it īpaši šādā karstā laikā.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Kludzins (81.163.72.---)
Datums: 03/08/2018 10:55

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis, ar noskalošanu vien var tikai samitrināt.
> Mazgājot ar šļūteni, nākas kārtīgi berzt -
> diezgan daudz laika paņem. Domāju, vai var kaut
> kā to procesu atvieglot / paātrināt?
>
> Skrachs, man "diena" pagaidām ir 3-6 stundas, 1-2
> maisi. Piekalst, jā, bet it kā "nesacietē" -
> kad dabū ūdeni, tad var noberzt.


ar karcher var visus instrumentus dabūt tīrus sekunžu laikā. Tai skaitā arī krāsu ruļļus.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/08/2018 11:05

Tikai tie instrumenti ir jānostiprina 5 minūtes, lai karčers tos neaizlidinātu pa gaisu un ģīmis nebūtu nošlakstīts. :) Kopumā ātrāk būs manuāli. Karčers labi strādā uz lielākām mantām.

Es parasti tīrīšanai izmantoju mazgājamo birsti, tādu ar plastmasas sariem, kura domāta mājas tīrībai. Švammes un otas esmu atzinis kā mazāk noderīgas un efekīvas.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Kludzins (81.163.72.---)
Datums: 03/08/2018 11:34

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tikai tie instrumenti ir jānostiprina 5 minūtes,
> lai karčers tos neaizlidinātu pa gaisu un
> ģīmis nebūtu nošlakstīts. :) Kopumā ātrāk
> būs manuāli. Karčers labi strādā uz
> lielākām mantām.
>
> Es parasti tīrīšanai izmantoju mazgājamo
> birsti, tādu ar plastmasas sariem, kura domāta
> mājas tīrībai. Švammes un otas esmu atzinis
> kā mazāk noderīgas un efekīvas.


Nekas pa gaisu nelido. Ja rokas aug no īstās vietas tad pats arī ir tīrs :D
Nekas nebūs ātrāk par mazgāšanu ar karcher.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: ETT (85.254.147.---)
Datums: 03/08/2018 14:58

Tomēr, ja viena roka aug no pakaļas, tad ar karčeru vieglāk instrumentus mazgāt, jo starp rokām lielāks attālums, bet karčera stobrs pagarš ;)

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.130.---)
Datums: 06/08/2018 22:50

Nu paldies par ieteikumiem. Karčera man nav un nebūs, bet nu aizbraucu uz Depo un paņēmu kaut kādu Edward mazgātāju (YLQ5660C-150B, 2kW, max 150 bar, nominālais 110 bar) par €78, piepirku rotējošo sprauslu par €6.50 - ir OK. Ar šo nomazgāt daudz vieglāk nekā visu berzt ar šļūteni. Bērnam (trīsgadniekam) arī tīri labi patīk mazgāt bez spiediena (t.i., ar šļūtenes spiedienu) :D

Vilnis_Radio, nostiprināt nekur neko nevajag (cik vajag, var ar roku pieturēt) un seja paliek sausa. Kad mazgāju ar šļūteni, tad gan parasti ir gan seja pilna ar ūdeni, gan piedurknes slapjas gandrīz līdz elkoņiem :)

--------

Praktiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Binary,kāds ir ekonomiskais efekts pašam
> mūrējot? Mūrnieki tagad prasa ap 40 eur/m3. Cik
> tad dienā sanāk atsist?

Pirms pāris dienām sanāca pirmo reizi salīmēt pilnu rindu vienā dienā :D 8 stundas, 3m³. Tiesa, bez caurumu aizpildīšanas un bez rīvēšanas. Rīvēšana prasa vēl kaut kādas stundas… Pie reizes nācās secināt, ka, sajaucot līmi ap pl.20, trīs stundas vēlāk vairs nevar ne caurumus normāli aizpildīt, ne instrumentus nomazgāt - pārāk jau nu tumšs :D

Kaut kā šķībi man tie bloki liekas - maza daļa bloku viscaur ir augstāk par citiem, daļai bloku viens gals ir augstāk. Reizēm gadās, ka ārmala vai iekšmala ir augstāk. Dauzot ar D90 gumijas āmuru, var iedauzīt kaut puscentimetru dziļu bedri, bet bloku tādā veidā necik daudz nesanāk iztaisnot.

Citiem arī tāpat sanāk? Jebšu es kaut ko daru nepareizi?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 07/08/2018 09:41

Iespējams līme vienmērīgāk jāuzklāj, bet citādi - tikai praktizēšanas vaina. Nelielas neprecizitātes būs vienmēr, tam jau tā pierīvēšana pēc tam domāta. Gan bloku ģeometrija nopeld, gan līme dažādi uzklājas.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.130.---)
Datums: 07/08/2018 10:12

Līme it kā klājas +/- vienmērīgi, ar kasti, cītīgi spiežot pie bloka to malu, kur līme nāk ārā. Ja kaut kur gadās laža (biezāka līme), tad pārvelku.
Cik lielas augstuma atšķirības mājas stūros ir pieļaujamas?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Georgs999 (213.226.141.---)
Datums: 07/08/2018 10:37

Man jau ar kasti liekas murgs. Līme apkalst, čakarīgi tīrīt. Es strādāju ar kausiņu, liekas, 150mm platumā. Forši un viegli strādāt. Kausiņš visu laiku stāv iemērkts javā un malas neapkalst.
Augstuma atšķirībām nekādām baisā nevajadzētu būt. Katru kārtu ar rīvi norīvē, lai veidojas vidējais un liec nākošo kārtu.

Veiksi darbā.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 07/08/2018 10:44

Meh, cik sirdsapziņa ļauj :). Bet faktiski, ja izdodas noturēt augstuma starpību 1cm ietvaros, tad ir labi. Ja betonēsi monolīto joslu ne U blokos, tad izvilkt precīzu augstumu var ar to. Jo precīzāks augstums un ģeometrija, jo precīzāka sanāks jumta konstrukcija, kam var būt nozīme atkarībā no jumta seguma. Bet tā ir redzēti visādi brīnumi, gan kā mūrnieks ar īso līmeņrādīti un diegu uzmauc stāvu no fibo ar augstuma starpību <5mm, gan pagājušā gadsimta sākuma ēku kam uz ~20m ir kādi 10cm augstuma starpība. Abas stāv.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.130.---)
Datums: 07/08/2018 16:03

Georgs999, nu it kā apkalst (tā, kas paliek pašā kastē), bet nav tik traki, lai to sauktu par murgu. Lielāks čakars ir nevis ar to apkalšanu, bet ar vietām, kur vajag ielīmēt "pusotru" bloku starp citiem blokiem - līmi jāvelk no abiem galiem, bet arī nav nekas neizdarāms. Paldies par veikses vēlējumiem :)


Oi, kkk, tā sirdsapziņa tak ir neciešama - nonstopā brēc par 5mm starpību, sak', pat pamati bija taisnāki :D

Domājams, ka zem logiem un zem pārsedzēm varētu mēģināt palīdzināt, tik jāpacenšas nepārcensties… Josla no u-blokiem.

Jumta segums - Eternit bezazbesta šīferis.


Bet kā ir ar to dauzīšanu - tas ir normāli, ka ar dauzīšanu nevar normāli blokus nolīmeņot?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 07/08/2018 16:03, labojis binary.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.47.---)
Datums: 07/09/2018 18:55

Gribētu pateikt paldies tiem, kas atrunāja no betona maisītāja pirkšanas. Līmei tiešām nevajag - atkarībā no nepieciešamā apjoma, pietiek ar lāpstu, špakteļlāpstiņu vai mietu. Pagaidām gan nav ne jausmas, kā ies ar betona maisīšanu pārsedzēm (u-bloki) un monolīto joslu… :)

Jautājums par lāzera tālmēriem - tie, kas no lētā gala (~€30), ir lietojami ārpus telpām?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 07/09/2018 18:56, labojis binary.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2018 20:33

Tev mikseris saimniecībā ir? Ja nav, tad tas ir labāks par lāpstu, mietu utt., jo moderniem maisījumiem patīk kad tos kārtīgi izgriež. Un mājas būvnieībā tādu būs daudz un dažādu veidu.
Man ir bijis Skils tajā kategorijā un Bosch kas jau mazliet dārgāks, bet arī zem 100ta. Skilu sadauzīju netīšām, bet Boschs kalpo godam gan iekšā gan ārā. Ārā saulē neko redzēt nevarēs, bet ja mērījumus savelk pievakarē, tad ir ok. Bišķi palīdz sarkanās brilles dienas gaismā un strādāt var. Vienīgais nevar saulē un lielākā attālumā.
Bet ir viena fīča, kura ir baigi noderīga un stipri pietrūkst ja nav, kura ir boscham un nebija skilam. Statīva kāts kurš paceļas nolaižas ar griežamu kloķīti.
Citādi es teiktu, ka viņos iekšā viss vienāds - lāzeri vienādi, žiroskops arī utt. Precizitāte arī apmēram līdzīga.

Pašreizējā: 7 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **   *******   ********  
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 ******       **     *********   ********  ********  
 **           **     **     **         **  **        
 **           **     **     **  **     **  **        
 ********     **     **     **   *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727