UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 11
Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.146.---)
Datums: 06/07/2018 11:17

Ar ebay kā ar bitēm - nekad nevar zināt, atnāks pēc nedēļas vai trim :) Ja atradīsies brīvs brīdis, tad var mēģināt no stikla šķiedras salipināt. Citi arī pamanās izmantot parastos metāla leņķus, ar ko 90 grādos stiprina dēļus.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: nezinītis (neīstais) (78.84.170.---)
Datums: 07/07/2018 23:27

Lai veicas darbos!
Arī es te daudz ko lasīju un izglītojos pirms būvdarbu uzsākšanas. Visādus ļaunākos scenārijus paredzēju... No tā visa varu ieteikt tikai vienu: sēdēšana un filozofēšana forumā maz palīdz, nopērc to javu un sāc krāmēt blokus - uzliec kautvai 2 blokus tā vietā, lai apspriestu te dažādus variantus.

Uzliksi hidroizolāciju - tad mēri pamatiem līmeni. Ieteiktu nomērīt arī pamatiem diagonals ;)
Pirmās bloku rindas javas kārta 15-20mm. Vienā vietā man sanāca 7mm - pamocījos. Citā vietā 25mm - nu tas bloks tur tā uz puņķiem, ne tur pieduries un jau ir aizgājis no līmeņa.

Pirmajai rindai liec sētiņas. Tad to striķi var gana stipri atvilkt. 8m līniju ar striķi var pieņemt par horizontālu. Ja garāka - tad iemūrē pa vidu bloku un nolīmeņo. Izmanto pašlīmeņojošo lāzernivelieri (to ūdens krāmu met laukā - tā nav strādāšana, bet kautkāda gaidīšana, kamēr ūdens līmenī nostāsies). Pārējām rindām - uzmūrē stūra blokus nākamajai dienai. Nākamajā dienā vienkārši apsien striķi ap blokiem un dragā. Ar dēli nemēģināju, jo man bija jau putuplasts uz pamatiem - pieņēmu, ka dēlis viena bloka augstumā neturās.

Nekādas paštaisītas līmes vadulas. Jā ir dārgi. Man vaidzēja 300 un 200 vadulas. Paņēmu tikai 300mm vadulu. 200 blokiem izmantoju kausiņu. Nevarētu teikt ka nožēloju - pēc otrās rindas jau piešauta roka, tad ir vienalga. Ar vadulo, domāju, ka būtu precīzāk.

Izmēģināju dažādas bloku limes. Lēto pa 2,55 EUR neņem - tās konsistence ir kaukas pa vidu starp mūrjavu un līmjavu. Paliku pie Sakret M10. 3h turējās.

Palīgi, ne palīgi, grūti, ne grūti - kautkāda pļāpāšana. Darot darbu, muskuļi uzaug un ar katru dienu var padarīt vairāk. Muguru var sačakarēt, ja nepareizi ceļ. Es uzmūrēju pirmās 8 rindas bez palīgiem, pectam divatā pārējās. Vienīgais, kam vaiga palīgus, ir bloku zāģēšana. Bet arī bez tā var iztik, tik jārēķinās ar biežāku kāpelēšanu pa stalažām. Īsti nesaprotu, kam brigadē 3 vīri, ko tas trešais diez dara... Neko nezinot, paiet laiks, kamēr sagādā pareizos instrumentus. Man šķūnītī stāv visādas ķelles, špakteļlāpstas un citi lieki krāmi, kuri tika pirkti, bet izrādījās nederīgi.

Lai veicas!

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.146.---)
Datums: 08/07/2018 00:54

Paldies par komentāru :)

Sēdēšana un filozofēšana (it īpaši, ja tas tiek darīts nakts laikā) palīdz izvairīties no dažas labas kļūdas. Tā, piemēram, daži blogeri acīmredzot par maz pasēdēja un pafilozofēja, rezultātā nekādas diagonāles nevarēja samērīt. Jo, rau, atvestos blokus izkrāva vietās, kur būtu jāmēra tās diagonāles.

400kg javas (Masterline, no Depo) jau kādu laiku stāv terasē. Bloki būs otrdien dienas pirmajā pusē. Mikseris kaut kāds ir, bet nezinu, vai derēs (D75, ja atmiņa neviļ). Jaukšanai ir sena "javas vanna", nēsāšanai/jaukšanai 20L spainis. Līmei varētu pietikt ar spaini, javu gan būs jājauc tai "vannā".

Pamatu horizontālo līmeni necik daudz tā hidroizolācija neietekmēs. Principā visur ir 2 slāņi. Vietām salaiduma vietās mazliet pārklājas, bet nu tas neko īsti neietekmē. Bet vispār ar hidroizolāciju kaut kā lēni iet - jāmācās strādāt ātrāk. Izskatās, ka no 3gab 10kg spaiņiem mastikas aizies 2gab, kaut kā sanāk palīst krietni zem minimālā deklarētā patēriņa. Nez, ko ar trešo lai iesāk?

Diagonāles pamatiem nav ko mērīt, tās jāmēra auklām, pēc kurām to pirmo rindu krāmēšu. Vispirms gan jāsadzen sētiņas un jāsavelk tās auklas.

Garai sienai nav ko līmēt pa vidu bloku, kamēr nav pienākusi tā bloka kārta. Var tak uzlikt bloku un kādu "speiseri"', uz kā auklu pabalstīt. Ielīmējot sienas vidū bloku, gandrīz garantēta ir lieka bloku zāģēšana.

Blokus domāju zāģēt ar rokas ripzāģi. Ne līdz galam - 7cm dziļumā pa perimetru (dziļāk zāģis neņem), pārējo vai nu ar norakstītu rokas zāģi, vai pārlauzt.

Līme - no Aeroc. Sākumā 50 maisi (deklarēto 66 vietā). Armatūras daudzumu paši Aeroc samazināja - no prasītajiem 15gab+5gab ruļļiem piedāvāja 9gab+3gab.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.146.---)
Datums: 08/07/2018 18:24

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> 400kg javas (Masterline, no Depo)

Tas "Masterline" saucas "Cementa java mūrēšanai un apmešanai". Papētot iepakojumu - ražotājs "Sakret", produkts "Cementa java mūrēšanai ZM". Mazliet mulsina "augsta hidrofobitāte un ūdens tvaika caurlaidība", bet nu gan jau derēs…

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: gazxs (91.135.84.---)
Datums: 10/07/2018 08:12

Sekojošs jautājums, varbūt, kāds tā praktiski ir darījis. Ir ytong pārsedze, tās kas 12.4 cm augstas, vai šitai var salīmēt pa virsu piemēram aeroc element 7.5cm uz vēdera, lai augstums būtu 20 cm un normāla rinda, vai tas element turēs slodzi?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 10/07/2018 11:25

Pēc spiedes izturības Element atbilst Classic blokam (3Mpa), tā ka ja pārējais mūris ir tāds vai švakāks, tad kapēc lai neturētu?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.154.---)
Datums: 11/07/2018 12:31

skrachs Wrote:
-------------------------------------------------------
> 6) iekšsienas "sēju" kopā ar ārsienu. T.i.
> katru otro rindu laidu iekšā ārsienā. Man gan
> tie bloki viena blīvuma. Nezinu vai pareizi tā
> darīt, ja bloki dažādi.

Tikko beidzās konsultācija ar Aeroc pārstāvi. Tā kā man bloki ir ar dažādi, tad ieteica veidot deformācijas šuvi, lai izvairītos no plaisām. Tā kā man plānojas vēl siltinājums, tad varbūt varētu arī "siet", bet tad pastāv riski, ka plaisās (it īpaši, kamēr vēl nav nosiltināts).

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 11/07/2018 14:13

Aerocam ir vēl tāda šņaga, kas saucās starpsienu stiprinājums, pielietojas, ja starpsiena nav sasieta ar sienu. Man tādi ir lieki, neesmu skaitījis, bet kādi 20-30 varētu būt. Varu atdot par lūžņu cenu.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: nezinītis (neīstais) (80.89.76.---)
Datums: 11/07/2018 16:00

Ar ko nosegsi to deformācijas šuvi, ar līstīti? Gribēsi plauktiņu pielikt, zāģēsi stūrīti? ;)

man ārsienas 200mm bloks, iekšsienas 300mm. Horizontālās šuves sakrīt katrā trešajā ārsienu rindā - nostiegroju ar d8 armatūru, tad jau redzēs cik milzīgas plaisas man veidosies :)

Par to filozofēšanu nepiekrītu - tie, kuri ir kļūdījušies, vairumā gadījumu jau dzīvo mājā, kamēr Tu te vēl filozofē kā labāk darīt.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.154.---)
Datums: 11/07/2018 17:04

kkk, domā tās izlocītās metāla plāksnes? Man kā reiz kādas 20 vajadzēs, ja neko nejaucu.

nezinīti, šuvi aizpilda ar akrilu vai kādu citu elastīgu materiālu. Par plauktiņu nesapratu.
Par filozofēšanu vari piekrist, vari nepiekrist. Filozofēšana procesu nepalēnina - neba nu naktī vai lietū notiek praktiskie darbi.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (212.93.114.---)
Datums: 11/07/2018 21:38

Nu jā - izlocītas kā apgāzts T burts, paredzētas pienaglot pie vienas sienas un ielaist otrā sienā. Brīvdienās varu izskaitīt cik tur ir un aizmest bildi vacapā, tikai iedod nr.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.154.---)
Datums: 12/07/2018 00:15

Ar tel.nr. tā mētāties negribas, vacapu arī neprotu :) Pēc bildēm gan arī neko daudz nesaprastu, neesmu viņus īsti turējis rokās, nāksies vien ticēt, ka ir pareizie.
Ja pareizi saprotu, tad tie stiprinājumi ir 3 veidu:
1) deformācijas šuvēm - ar 2 garām "kājām"
2) starpsienām - apgāztais T ar 1 garu "kāju"
3) griestiem - līdzīgs kā starpsienām, bet veido lielāku spraugu

Par citu tēmu - nolēmām, ka jāpērk betona maisītāju. Atkarībā no laikapstākļiem, varētu pirkt ceturtdien vai piektdien. Ja kāds var piedāvāt lietotu - dodiet ziņu PM vai tepat.

Ko ņemt vērā, pērkot to maisītāju? Cik tādā maisītājā var vienlaicīgi maisīt? Varbūt ir kāds konkrēts "ejošais" produkts? Apjomi - ~400kg mūrjavas pirmajai rindai, U bloki pārsedzēs un monolītajām joslām, pāris lieveņi, bruģa apmales, varbūt citi sīkumi.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: skrachs (78.84.77.---)
Datums: 12/07/2018 06:21

Pirmajai rindai gan iesaku maisīt ar rokas mikseri uzreiz spainī.

Pirmā rinda tik ātri neizstrādājas.

Savādāk samaisīsi vienu maisītāju un uzreiz tev viņš arī jāmazgā ārā, jo nākamais maisījums tik drīz nemaz nebūs.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: ints45 (81.198.92.---)
Datums: 12/07/2018 08:46

Piekrītu, ka sienu mūrēšanai betona maisītājs nav vajadzīgs. Visu var sajaukt ar mikseri

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.218.---)
Datums: 12/07/2018 17:01

Ja pareizi rēķinu, tad ar vienu 40kg maisu pietiek ~6 metriem, kas ir ~10 ārsienas bloki jeb ~15 iekšsienas bloki. Rakstīts, ka ar to javu var strādāt ~2 stundas. Tiešām tādam apjomam vajag 2 stundas?

Aeroc pārstāvis izteicās, ka nav pārliecināts, ka manējais "mikseris" spēs sajaukt to javu - pastāv risks nosvilināt. Ieteica labāk jaukt ar lāpstu. Tos 400kg ar lāpstu nu galīgi negribas jaukt…

Kā ir ar u-blokiem - to arī ar rokas mikseri? Tur tak apjoms paliels (bet laikam ne tik liels, lai sauktu bumbieri?), savukārt darbs no sērijas "jauc un lej, jauc un lej, jauc un lej, ..." Kamēr viena porcija jaucas, tikmēr iepriekšējo jau varētu stiept un liet.


Par pirmo rindu runājot - kāda ir ierastā prakse - likt javu vienā platā joslā vai divās šaurākās?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/07/2018 17:02, labojis binary.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: skrachs (78.84.77.---)
Datums: 12/07/2018 19:58

6 metri gan man nesanāca. Drīzāk 6 bloki.

Jā, pirmā rinda ies ilgi. Kamēr nolīmeņo. Bieži gadīsies arī ņemt blokus nost.
Ar mikseri būs vieglāk arī pareizo konsistenci uzķert.
Jo ja būs pa šķidru, bloks pats sēdīsies lejā. Ja būs pa biezu, ne ar kādu āmuru nevarēsi nodauzīt zemāk.

Es jaucu ar parastu perfi un ieliktu mikseri iekšā. Nekas nenosvila. Līmi arī ar to pašu jaucu.


U blokus gan ar maisītāju. Tikko tieši betonēju pārsedzes. Betonēsi jau droši vien vairākas pārsedzes reizē, tad jau apjoms kopā paliels.


Es liku pa visu bloka apakšu.

Vēl nianse. Bloku apakšu kārtīgi salaisti, lai bloks neizsūc no putras ūdeni ārā.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: ints45 (84.237.145.---)
Datums: 12/07/2018 21:11

Mikseris nenosvils, man ir 1050W 550 apgr. vienass noname mikseris, nekas viņam nav noticis. Visus Ublokus aizbetonēju jaucot ar mikseri. Būtībā, ja lieto gatavo mūrjavas sastāvu, tad speciāli jau viņa nav jāmaisa, jo visas sastāvdaļas jau ir samaisītas. Sastāvs vienīgi ir jāpiesūcina ar ūdeni un ūdens arī bez maisīšanas lieliski piesūcina maisījumu, vienīgi ilgāk jāpagaida.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.218.---)
Datums: 12/07/2018 21:56

skrachs, tev bija 40kg mūrjavas maisi? Jebšu biji ticis pie 25kg maisiem? Javas kārta ~1cm priekš tiem 6 blokiem?

Pareizo konsistenci es tāpat nezinu - jāmaisa pēc instrukcijas… Vismaz sākumā.

----

ints45, 1050W modernais (kaut noname) nav 600W padomju, kurš nez kādos apstākļos ir dzīvojis :) Apgriezienus es savējam arī nezinu, neesmu mērījis, uz šiltes arī neredzēju.

Par bloku slapināšanu - jā, zinu… Tik jāsaprot, cik slapjus viņus vajag.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/07/2018 21:57, labojis binary.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: skrachs (78.84.77.---)
Datums: 13/07/2018 06:16

40kg. Ņēmu tos pašus Masterline.

Kārta kkur 1-2cm, kā kurā vietā.


Par slapju nebūs. Arī uz lietu tos blokus nesedzu.
Cik ātri samirkst, tikpat ātri viņi arī izžūst.

[www.3dvirtuves.lv]

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.218.---)
Datums: 13/07/2018 22:57

Gribēju nopirkt distancerus armatūrai priekš pārsedzēm un monolītās joslas no u-blokiem, mazliet apjuku - 20mm, 25mm, 30mm, 35mm, ... Kādus vajag? Cik bieži viņus jāliek?
Pēc projekta u-blokos ir D12 un D16 armatūras stieņi, savienoti ar D8 armatūras "taisnstūriem".

Pašreizējā: 4 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **    **   *******   **     ** 
 **    **   **  **    **  **   **     **  **     ** 
 **          ****      ****           **  **     ** 
 **           **        **      *******   **     ** 
 **           **        **            **  **     ** 
 **    **     **        **     **     **  **     ** 
  ******      **        **      *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727