UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: ArhitekurasStudents (80.233.128.---)
Datums: 22/01/2018 14:36

Sveiki, es, kā arhitekūras students, izstrādāju pētniecisko darbu par ilgtspējīgu būvniecību un vēlētos uzzināt aptuvenas ikmēneša vai ikgada izmaksas attiecībā uz apkuri, elektrību, ūdens patēriņu utml. Es
ceru, ka šī tēma nav navietā šajā forumā un būtu ļoti labi, ja šeit ir kāds, kuram pieder šada dzīvojamā māja un varētu nedaudz aprakstīt kādas sistēmas tiek izmantotas ēkai un kādas ir izmaksas. Tas var būt pilnīgi anonīmi. Varētu noderēt arī viedokļi par mājas īpašniekiem, kuriem šī dzīvojamā māja neatbilst standartiem.

Paldies!

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Georgs999 (46.109.192.---)
Datums: 22/01/2018 22:51

Neko labu tur nesaskatu. Māja, kura nespēja pati par sevi funkcionēt. Kā pazūd elektrība, tā no rīta piecelies bezgaisa sasmakušā plēves ietītā telpā. Kā vairums mūsdienu pufaiku ēku.

Bet, ja nopietni, tad man arī interesē, vai tā akstīšanās ar pasīvo ēku izmaksu ziņā sanāk viena cilvēka dzīves laikā līdzvērtīga klasiskas ēkas būvniecības un uzturēšanas izmaksām?

Sev sarēķināju, ka, ja nosiltinu savu ēku, tad atpelnīšu to tikai pēc 20 gadiem un tikai tad būšu sācis ekonomēt uz kurināmo. Zemē nomesta nauda.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 23/01/2018 09:22

Georg, neaizmirsti, ka kurināmā izmaksas nepārtraukti pieaug un nav iemesla šim procesam apstāties - un tas ir neatkarīgi vai tu pats zāģē savā mežā vai to iepērk caur cauruli.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 23/01/2018 09:51

Viss saplānots, ap to laiku pensijas vecums un vidējais vīrieša mūža ilgums būs sasniegts.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: elektriķis Māris (83.136.136.---)
Datums: 23/01/2018 09:52

Info par pasīvo māju ir iespējams atrast internetā(piem šeit [www.passivehouse.lv]), kautvai sākot ar pasīvās mājas standartiem, kur ir minēts cik vatus uz m2 tādas mājas tērē siltumam, tālāk jau var sarēķināt izmaksas dažādiem kurināmā veidiem. Ūdens patēriņš nedomāju ka būtiski atšķirās no parastas mājas, tas pats ar elektrību.

Ar pasīvo māju imho ir tas pats kas ar elektroauto, vari nopirkt mazu un štruntu, kas maz tērē, un ar ko nekur nevar aizbraukt(piem. vw e-up <100 km ar vienu uzlādi), vai arī tādu, kura iegādes izmaksas nekad neatpelnīsies(tā pati tesla), salīdzinājumā ar iekšdedzes dzinēja auto. Ar to gribēju teikt, ka pasīvo māju un elektroauto izvēlas pārsvarā ekodīvaiņi, kuriem ir lieki resursi.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Šmirģelis (195.13.169.---)
Datums: 23/01/2018 10:58

Nu redzi kā - studentam pēdējais plāna punkts atrisināts. Cilvēki, kuriem nav pasīvās mājas uzskata, ka tās ir sūds.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: GG (80.232.240.---)
Datums: 23/01/2018 11:20

Nav man pasīvā māja, bet vienkārši pāris gadus vecajiem normatīviem atbilstoša. Pastaigāju tagad pie -10 ar termokameru - lielu gļuku nav, izpildās zināmās lietas - 1) 5cm cokola siltinājum ir par maz 2)stikla paketes ir palaikam jāmaina, pat ja izskatās vēl gana OK (3 grādu starpība starp jaunu un 12 gadus vecu paketi)
Malka pa velti, tā ka apkures izmaksas nevaru komentēt, nav bieži un daudz.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Georgs999 (46.109.192.---)
Datums: 23/01/2018 19:21

Nu kaut vai tie būtu 10 gadi (20 gadu vietā), kad es atpelnīšu siltināšanu. Tāpat tas ir pārāk ilgs laiks. Līdz tam laikam jau būs izgudrots daudz efektīvāks siltinājums par minirālo vati vai putupolistrirolu. Vai arī enerģija ko izmantojam apkurei būs izdomāta daudz lētāka alternatīva.

Vācijā, kad taisījām remontdarbus, tad akmens vati bija aizliegts bērt kopējā gružu konteinerā. Nekā dabai vai cilvēkam draudzīga nav. Ja pat speciāla utilizācija jāveic. Vācietis pamazām to sāk saprast.
Bet visi tik štopē un priecājas par koeficentiem.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 23/01/2018 20:15

>Vācijā, kad taisījām remontdarbus, tad akmens vati bija aizliegts bērt kopējā gružu konteinerā. Nekā dabai vai cilvēkam draudzīga nav. Ja pat speciāla utilizācija jāveic.

Kad stiklu, plastmasu un papīru jāmet atsevišķa konteinerā arī tāpat domā?
Vāciešiem viss ir atstrādāts, mežā izmest nevar, un jā, pāri palikušo vati nevis utilizē, bet izmanto kā izejvielu, lai cik dīvaini nebūtu, vates ražošanā.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: rbm (62.85.89.---)
Datums: 23/01/2018 21:25

Georgs999, jūs te komentējat jau 4to gadu, lielaties ka pašam gāze ir pie mājas stūra bet kurinaties ar čuguna klatlu kam nu jau 30 gadi un bēdu neziniet, jo malkas pa pilnam.

Un tad ir pretīm tiem kam pašiem ir tie 30 gadi un kam nav laika gatavot malku un kurināt, kas ir gatavi ielikt gāzi un par to maksāt, bet ne tik cik maksātu jūs ja pārietu uz gāzi. tāpēc arī siltina.

Otrs jautājums par ciltināšanu un atmaksāšanās periodu - ja dzīvo gatavā mājā tad siltināšanai nāk pa virsu netiešās izmaksas fasādes apdare kas sastāda pusi no šīm izmaksām, savukārt tiem kas būvējas no nulles tāpat fasādi jāliem un siltinājuma palielināša no 10 uz 15 cm maksā tik daudz cik papildus vates piegāde un viss.

Tā kā nevajag teikt ka visa siltināšana ir mulķošana, ir vienkārši piemēroti un nepiemēroti gadījumi kad to veikt.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Georgs999 (84.212.2.---)
Datums: 24/02/2018 01:16

rbm.
Man ir izmaiņas. Ar malku vairs tikai brivdienās uzkurinu.
Uzliku katlam granulu degli un esmu apmierināts.
Un gāzes ievads man joprojām pie majas stūra paliek, lai nav kalvitim jāmaksā abonēšanas maksa, ko plāno drizumā ieviest.

Ņem to vērā !

P.S. un kur es esmu rakstījis, ka visa siltināšana ir muļķošanās? Manā gadījumā, ja ir jāgaida 20 gadi tikai uz atmaksāšanos, lai es sāktu pelnīt, tad tā ir muļkošanās.
Tāpāt kā nopirkt elektromobīli un tikai pēc 200 000 tūkstoš kilometru nobraukuma sāc ekonomēt.
Visam ir jārēķina līdzi.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 24/02/2018 10:04

Georgs999, kā tad tā, nevar būt ka granulu deglis atmaksājas :>
No auto atmaksājas tikai Audi 80 benzīns / gāze visi pārējie ir auto ir garām.

Re: Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas
Autors: Georgs999 (84.212.2.---)
Datums: 24/02/2018 10:22

Kurā vietā esmu apgalvojis, ka deglis man atmaksāsies?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******   ********    *******   **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **   **   **  
 **     **  **        **     **  **           ** **   
 ********   **        **     **  ********      ***    
 **         **        **     **  **     **    ** **   
 **         **    **  **     **  **     **   **   **  
 **          ******   ********    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727