UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (81.198.147.---)
Datums: 22/12/2017 21:57

Sveiki visiem, jautājums tāds: man ir junkers gāzes katls, eurostar 2005gada modelis, tajā laikā bija vislabākais junkers ap 1000ls samaksāju. Patēriņš šajā decembrī 15.4m3 diennaktī, māja 140m2, vidējā temperatūra 18,19 grādi. Vai tas ir normāls patēriņš, vai tomēr tas ir par daudz? Radiatori visi krievu laika-čuguna. Paldies visiem kas kaut ko atbildēs.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: DzinPo (90.139.217.---)
Datums: 22/12/2017 22:15

Manuprāt ir daudz.. 123200 kcal diennaktī. Man ar granulām sanāk apmēram 56000 kcal. Platība apmēram tāda pati. Kādreiz tā nebija?

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (81.198.147.---)
Datums: 22/12/2017 22:17

Kardināli nav mainījies, bet ziemas ta bija aukstākas.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: Edgars5 (80.89.75.---)
Datums: 23/12/2017 01:09

Tas ir ļoti daudz! Man 90kv.m dzīvoklim aiziet 3-4 kubikmetri diennaktī, pie tam sildu arī ūdeni. Apkopes veiktas?

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (81.198.147.---)
Datums: 23/12/2017 08:12

Dzīvokli, jau nevar salīdzināt ar māju, dzīvoklis no visām malām ir ieskauts ar citiem dzīvokļiem, tikai 2 ārējās sienas, zem dzīvokļa virs dzīvokļa, dzīvoklis kas arī tiek kurināts, piedevām griestu augstums cik tev ir?,ja padomju dzīvoklis, tad ja nav taisīts remonts tad 2.5m ja ir tad zem 2.5m, man tā vietā 3m. Paskaties kā palielinās kubatūra kas jāpiesilda. Un tev noteikti katls daudz jaunāks, iespējams kondensācijas tipa. Runājot par apkopēm, kādu laiku nav taisīts, bet vai tas varētu ietekmēt patēriņu, te lūgšu pakomentēt tos cilvēkus, kas kompetenti šajā jomā. Paldies

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: aakk (87.110.139.---)
Datums: 23/12/2017 11:36

Iztīri gružu sietiņu atpakaļgaitā pirms siltummaiņa. Varētu izskatīties Tāds kā atzars zem katla uz caurules ar puscollas korķi.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (78.84.16.---)
Datums: 23/12/2017 13:48

Jā, sietiņu mēnesi atpakaļ iztīriju,tur nekas tāds briesmīgs nebija.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: SerViss (212.3.195.---)
Datums: 24/12/2017 09:52

audi-xtr Wrote:
-------------------------------------------------------
.........Runājot par
> apkopēm, kādu laiku nav taisīts, bet vai tas
> varētu ietekmēt patēriņu........
--------------------------------------------------------
????????
Ja laiks ievelkas vairāk kā 3 gados, tad viens pats siltummainis dažādu iemeslu dēļ (aizkaļķošanās, uzdegums, vara oksīds utt.) smagos gadījumos var samazināt lietderību pat par 30%.
Liekas darbības protams ir liekas darbības, bet reizi pāris gados jāpārliecinās, vai no iztērētajiem kubu tūkstošiem pulkāki simti nesadeg bezjēdzīgi bez siltuma savākšanas.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: aakk (87.110.139.---)
Datums: 24/12/2017 10:15

Bet no kā var aizkaļķoties siltummainis ja apkures sistēma ir slēgta un tajā gadiem cirkulē viens un tas pats ūdens, kā man, piemēram?
Un kas tas par vara oksīdu? Tas uzaug siltummainim no ārpuses un kavē siltuma nodevi šķidrumam?
Man gan patēriņš nav pieaudzis,bet gribētu šo saprast, jo man katls jau 10 gadus iet, attaisot vizuāli viss jauns kā tikko no veikala...

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (81.198.147.---)
Datums: 24/12/2017 11:06

Pastāstiet lūdzu, vai tur pats kaut ko var izdarīt apkopes jomā, jo saprašana ir, pats taisu apkures sistēmas un apsildāmās grīdas, bet katlā iekšā nekad neesu līdis, nav jau tur nekāda raķešu zinātne, vienkārši, tas cilvēks kurš veic apkopi, pa pusstundu panem 40€, un ko vins tur izdara, iztīra sietiņu, noslauka putekļus?

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: SerViss (212.3.195.---)
Datums: 24/12/2017 12:42

Gan jau praktizējošiem kantoriem jādod kādu garantiju.
Te ieskatam info no googles:
[teplosten24.ru]

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: Niks (neīstais) (80.89.72.---)
Datums: 24/12/2017 18:56

audi-xtr Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pastāstiet lūdzu, vai tur pats kaut ko var
> izdarīt apkopes jomā, jo saprašana ir, pats
> taisu apkures sistēmas un apsildāmās grīdas,
> bet katlā iekšā nekad neesu līdis, nav jau tur
> nekāda raķešu zinātne, vienkārši, tas
> cilvēks kurš veic apkopi, pa pusstundu panem
> 40€, un ko vins tur izdara, iztīra sietiņu,
> noslauka putekļus?

Pēc gāzes katla uzstādīšanas es arī vairākus gadus (sākotnēji, lai nepazaudētu garantiju), vēlāk pieraduma pēc 1x gadā izsaucu meistaru, kurš taisīja katla apkopi. Man arī nepalika skaidrs, ko viņš tur īsti dara pa tiem 40€. Vēlāk jau meistaru vairs nesaucu un apkopes netaisīju. Katls strādā kā strādājis un esmu ietaupījis dažus simtus eiro. Tas, kas man katlam ir saplīsis (vadības platē viens relejs un drošības vārsts) esmu pats, smeļoties informāciju forumos, spējis nomainīt. Pēc 10 gadu ekspluatācijas šķiet, ka caurplūdes karstā ūdens siltummainis ir aizkaļķojies, jo karstā ūdens spiediens kļuvis mazāks. Nākošvasar būs laikam jāiedod, lai kāds izskalo.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: audi-xtr (81.198.147.---)
Datums: 24/12/2017 19:32

Es arī netā, youtube, skatos vācu informāciju, nekā tur tāda nav, divas lietas siltummainis un tas rievotais keramikas elements, respektīvi kur notiek degšana, tie abi jāuztur kārtībā, tuvākajās dienās pieķeršos klāt.

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: Didzis11 (217.145.220.---)
Datums: 25/12/2017 12:19

Sveiki, draugi! Jaukus svētkus!
Neesmu profesionālis, bet savu Junkers 15gadīgo katlu apkopju pats. Degšanas kameru gan vajadzētu iztīrīt, jo gada laikā visādas šmucītes nosēžās.
Siltummaini, man caurplūdes, skaloju ar sadzīves atkaļķotāju. HG deva vislabāko rezultātu. Turbīnas un temperatūras devēja problēmas ar apkaļķošanos tāpat. Junkerā ieteica viņu skalojamo uz nedēļu ieliet sistēmā. Varbūt ir vērts pamēģināt.
Daudz inf.var paņemt no yout. ar Worcester firmas (Lielbrit.Bosh grupa) nosaukumu.
Uz blīvēm gan nevajadzētu taupīt..
Priecīgus svētkus!

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: bobo (83.177.131.---)
Datums: 26/12/2017 22:49

Pēc mana sktījuma tas ir takā biški pa daudz patēriņš . Man 120m2 , pa decembri sanāk 3m3 tieši.
Maja siltināta labi ( ceru :) ), kondensācujas katls un tikai siltās grīdas. Karso ūdeni arī lietojam 4
cilvēki ! Un pa novemri arī itkā nekas tur daudz nebija 92m3. Labi ziema vispār ar jau nav :)....

Re: Gāzes patēriņš apkurei!
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 27/12/2017 09:53

Latvijas klimatam un gāzes cenām, tas nav drusku, bet stipri par daudz (450 m3 mēnesī pat pie āra temperatūras -30C visu mēnesi būtu drusku par daudz). Un katls varētu būt pēdējais, no kura gala sākt problēmu risināt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   ******   **     **  ******** 
 ***   ***  ***   **  **    **  ***   ***     **    
 **** ****  ****  **  **        **** ****     **    
 ** *** **  ** ** **  **        ** *** **     **    
 **     **  **  ****  **        **     **     **    
 **     **  **   ***  **    **  **     **     **    
 **     **  **    **   ******   **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727