UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: binary (212.142.111.---)
Datums: 22/06/2018 10:39

kkk, uz klāšanas normām skatījos, lai saprastu, cik man tos spaiņus vajag. Tam pašam Askowil ja sanāks turēties +/- "minimālā" patēriņa robežās, tad pietiek ar 3 spaiņiem, ja ne, tad jāpērk 4-5. Lai gan var jau sākumā paņemt tos 3 un pēc tam piepirkt, ja pietrūks. Mājās ir vēl kaut kāds 5-6 gadus vecs spainis - ja reiz var pašķaidīt, tad varbūt no tā vēl kaut ko var izmantot.

Ivar, tavā blogā pamanīju, ka sienas mūrēji ~2.5 kubus dienā. Tas tāds vidējais rādītājs visam mūrim? Mūrēji no rīta līdz vakaram? Viens vai ar kādu palīgu? Armēšana daudz laika paņēma?



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 22/06/2018 10:40, labojis binary.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: Ivars ekomaja (165.225.68.---)
Datums: 22/06/2018 10:58

Tev jautājumi birst kā no pārpilnības raga.
1. Ar rokas zāģi būs grūti sazāģēt (gan jau var), es zāģēju ar rokas ripzāģi;
2. Mastikas loma ir arī ruberoīdu ar kaut kādu spēku turēt pie pamata. Tas var nospēlēt kaut kādu lomu brīvi stāvošas sienas mūrēšanas laikā (cik lielu lomu, nemāku izrēķināt);
3. Mūrēju pārsvarā vienatnē. Tas tāds rādītājs dienās kad mūrē. Ja vajag ielikt armatūru, tad parasti diena sačakarēta. Bet nu es arī iespringu, lai piem. armatūras gropes ir aizpildītas pilnībā ar līmi (kas nozīmē, ka nākamajā dienā vēl jāpielej līme, jo viņa sasēžas), varbūt tas bija lieki. Daudz laika aizņem arī Ecoterm bloku vertikālo rievu aizliešana ar līmi.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 22/06/2018 11:00

Tā baigi nemērīju, bet uz aci man uz ~5m2 līmējot 2 kārtās aizgāja varbūt kādi 5l melnās zampas un neskaidrs daudzums benzīna, kas noteikti ir stipri zem normas. Bet nu tas atkarīgs arī no betona virsmas porainības un ruberoīda - ja tev ir tas ar akmeņiem, tad noteikti mastiku vajadzēs vairāk kā apakšklājam.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: binary (212.142.111.---)
Datums: 22/06/2018 11:12

Ivar, nu… Pirmā māja, daudz neskaidrību :D Sieva jau teica, ka gandrīz vai kādu "palīgu" jāmeklē, lai nepieļautu muļķīgas, bet liktenīgas kļūdas.

1. Paldies. Ir abi pieejami - ja nesanāks ar vienu, tad mēģināšu ar otru.
2. Manā gadījumā brīvi stāvošu sienu īsti nebūs.
3. Skaidrs, paldies. Armatūru domāju ņemt murfor - it kā ātrāk, it kā mazāks līmes patēriņš. Vertikālās rievas - savā iedomu pasaulē iztēlojos, ka dienas beigās to var izdarīt, savā ziņā sanāk kā atpūta/atslodze pēc bloku cilāšanas. Nu vai arī "atpūtas dienās" - dzīvoju turpat blakus.


kkk, skaidrs. Nu tad 3 spaiņi sākumā…



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 22/06/2018 11:13, labojis binary.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: ETT (87.110.64.---)
Datums: 22/06/2018 14:55

Ar fuksi tas rullis zāģējas viegli, bet vajag ar parupjiem zobiem. Mūsu laiku širpotreba smalkzobainie vienkārši aizķepēs...

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: v_t (37.235.53.---)
Datums: 22/06/2018 16:00

ruberoīdu būs vieglāk zāģēt, ja fuksīti ik pa brīdim palaistīsi ar petroleju vai dīzeli.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: binary (83.177.130.---)
Datums: 22/06/2018 23:32

Paldies par ieteikumiem. Zāģis kāds ir, tāds ir - dēļus zāģēja labi. Tagad gan ir mazliet saliecies…

Mastika nopirkta (tas pats Askowil), ruberoīds nākamnedēļ. Brīvdienās jāmēģina sagatavot virsmu hidroizolēšanai.

No rīta krietni sabijos - izskatījās, ka pamatiem viens gals par kādiem 20cm zemāks. Vakarā mācījos lietot šonedēļ nopirkto ūdens līmeņrādi - kārtējo reizi pierādījās teiciena "acumērs ir s…da mērs" patiesums, uz 13.7 x 9.2 metriem stūru līmenis staigā vien par 3-4mm (ja vien līmeņrādis nebija kaut kur saspiedies :D). Tāds patīkams pārsteigums dienas noslēgumā :)

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 23/06/2018 07:11

[www.jukotana.lv] nepaskopoties un nopirkt lazeri. Man ir sitads, tikai komplekta vel pīkstulis. Saulainā laikā staru grūti redzet, arī iz talajiem gabaliem pikstulis ļoti palīdz. Ar šadu stradaju jau kadus 4 gadus, daudzās vietās, sevisķi uz regipsa likšanu, ir neaizvietojams. Arī flīzešana neatsverams. Tiesa, man tas maizes darbs...Ir Aliexspresī lidzigi, tikai letaki. Arī labi strāda...

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 23/06/2018 07:14

[www.youtube.com] par so modeli biju domajis...

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 23/06/2018 07:19

agrais Wr


[www.homedepot.com]

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: ints45 (84.237.145.---)
Datums: 23/06/2018 12:24

zemāk ir links uz manu pieredzi ar Aeroc. Lai mūrētu Aeroc ir vajadzīgi divi cilvēki. Vienam ir ļoti grūti nolikt bloku vietā, tā lai tas pēc tam nebūtu jāstumda

[www.building.lv]

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: binary (83.177.130.---)
Datums: 24/06/2018 11:52

agrais, paldies par ieteikumu, bet nu … tik pat labi es varu apgalvot, ka tev vajag laptopu par 3k EUR, jo tāds laptops krietni atvieglo un paātrina dažādus darbus. Nu tas tā, no manas pieredzes.
Es nešaubos, ka tas lāzerlīmeņrādis ir labs un atvieglo dažādus darbus, bet vai tas šajā gadījumā ir nepieciešams - nezinu, pagaidām māc šaubas. Ja ar būvniecību saistīti darbi būtu mans maizes darbs, tad jā, piekrītu - labi instrumenti ir nepieciešami.

ints45, paldies par linku. Skatos, tev tur minēts, ka bloka svars bija 27kg, sausam būtu jāsver 17kg. Diezgan skarbi. Tad 13.5kg vietā (ecoterm+) var gaidīt 20-25kg, ja pirms tam nepažāvē, ja vien 10 gadu laikā nav kas mainījies.

---

Kārtējais apjukums saistībā ar ruberoīdu :) Bija doma ņemt TECHNONICOL RKP-350 no @#$%&. Rakstīts, ka tas ir "tradicionāls, mīkstais ruļveida jumtu materiāls. Izmantojams jumta virsslāņu un apkšslāņu segumiem, kā arī celtniecības konstrukciju hidroizolācijai."
K-rautā arī ir kaut kāds RKP-350, bez smalkāka apraksta, bet norādīts, ka ražots BY (Baltkrievija).
Tepat forumā bija minēts, lai neņem baltkrievu ruberoīdu pamatu hidroizolācijai. Tad tas TECHNONICOL RKP-350 tomēr nebūs piemērots? Tas gan nav baltkrievu, bet pieņemu, ka ražošanas tehnoloģija un rezultāts daudz neatšķiras…

Kuru ruberoīdu tad citi lieto pamatu hidroizolācijai un atzīst par labu esam?

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: ints45 (84.237.145.---)
Datums: 24/06/2018 18:06

Par bloka svaru pakā nevajag satraukties, tas ir tehnoloģiskais mitrums bez kura nenotiktu gāzbetona cietēšana. Tāpēc jau iepakojums ir hermētisks

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: kkk (212.93.102.---)
Datums: 24/06/2018 20:00

Droši vari ņemt arī BY ruberoīdu. Nekur tas bitums nepazudīs un tev tur nav vajadzīga kautkāda UV noturība vai temp svārstību izturība, kas ir aktuāla jumta segumiem. Nav jēgas ņemt virsklāju - to kas ar akmeņiem, paņem apakšklāju un miers.

Par to, ka lāzeris noder pilnīgi piekrītu. Šļauka ir pagājušais gadsimts - čakars (ūdenim jābūt vienādas temp, nedrīkst būt burbuļi, utt) un nenormāli lēni. Man gan ir rotējošais nivelieris, kas iekštelpām ir nu tā - līniju pa perimetru dabūt, vertikālu strīpu dabūt, bet ārā super lieta. Visus augstumus, leņķus, utt, esmu izlicis, kontrolējis džamšutus un ko tik vēl nē. Pat mūrējot esmu katru rindu pēc lāzera licis - pēc diega sienas taisnumu, pēc lāzera augstumu - uzliec kluci uz dubļiem un piedauzi, kamēr visos stūros pīkst. Ar tādu tu uzreiz redzētu, kur tev pamatos laža nolaista, gan augstumos, gan 90 grādu stūros. Runa nav par to, ka bez tā nevar, bet par to, ka tas pamatīgi atvieglo un paātrina procesu, īpaši, ja jākontrolē citu darbs.

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: binary (212.142.111.---)
Datums: 25/06/2018 09:03

Noder jau noder tie instrumenti, par to nestrīdos. Nešaubos, ka var piecciparu skaitli izgrūzt par noderīgiem instrumentiem, kas ļaus darbu paveikt ātrāk. Jautājums ir, vai ieguvumi ir tās cenas vērti. Par sveša darba kontrolēšanu - aiz muguras jau nevienam nestāvēšu, kontrolēšana var būt tīri tik, cik vakarā/naktī apstaigāt un nomērīt objektu. Lai varētu kādu algot, pašam tomēr arī būs jāstrādā.

Par "piedauzi, kamēr visos stūros pīkst" nesapratu, t.i., man nav ne jausmas, kā tas lāzeris tur strādā un pēc kādiem principiem viņš pīkst/nepīkst. Pēc bildītēm skaidrs, ka projicē kaut kādu horizontālu un/vai vertikālu svītru dažu metru attālumā, pēc aprakstiem skaidrs, ka prot paši nolīmeņoties un deklarētā precizitāte ir +/- 5-10mm uz 10 metriem, bet tas arī viss, ko no viņiem saprotu. Nu jā, vēl saprotu, ka tur ir lāzeris, ieslēdzas "baiļu režīms" - man te tomēr pāris mazi bērni skraida apkārt, fig tu viņiem iestāstīsi, lai "neskatās uz gaismiņu".

Re: Pamati - FIBO vs betona
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 25/06/2018 10:05

Rotācijas lāzera nivelieriem galva rotē un raida staru, kas veido nolīmeņotu plakni. To vai nu redz kā strīpu vai uztver ar uztvērēju (pīkst), precizitāte ir stipri augstāka, slinkums meklēt, bet varbūt kāds 0.1mm/m. Nu un vēl raida plaknei perpendikulāru staru. Noliec uz sāna - plakne ir vertikāla un ļauj uzkonstruēt 90 grādu leņķi starp plakni un staru.

Iepriekš teici, ka taisies ņemt bezalgas atvaļinājumu uz pāris mēnešiem mūrēšanai. Tad es iesaku - paņem uz pāris nedēļām, kad darbu tempā veic mūrnieku brigāde, bet pats visu laiku esi klāt ar savu līmeņrādi, mērlentu, lāzeriem un beisbola nūju. Atrodi, ko pats vari paralēli darīt stroikā un trinies pastāvīgi apkārt - īpaši pievēršot uzmanību pirmajai rindai, armēšanai, visām ailēm, utt - tur kur vajag arī smadzenes, ne tikai muskuļu spēku. Saimnieka klātbūtne nereti visādus kretīnus disciplinē.

Par drošības prasībām nekomentēšu - ja tev pa stroiku var skraidīt apkārt bērni un "lūrēt iekšā gaismiņās", tad viņi tev var arī izgrūstīt vai sasist jebkuru instrumentu un nepieskatīti satraumēties miljons citos veidos, kur skatīšanās gaismiņā būs tīrais sīkums.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   **     **  ******** 
 **     **  **     **  **     **  **     **     **    
 **     **  **     **  **     **  **     **     **    
 ********   **     **  ********   **     **     **    
 **          **   **   **         **     **     **    
 **           ** **    **         **     **     **    
 **            ***     **          *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727